Jump to content

Marxengel

Kasutajad
  • Sisu loend

    710
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    5

Postitused posted by Marxengel


  1. Ma ei ole küll väga pädev aga ma arvan, et see on alguse asi lihtsalt. Natuke analoogne juhtum oli mul endal. Käisin alaseljaga kiropraktiku juures ja andis mulle erinevaid harjutusi mida igapäev teha ja esimesed korrad olid rasked ja erinevad hoidmised võtsid higimulli isegi otsa ette ja oli ikka tunda, et mõjub. Lõpuks ma harjusin ära ja siis lisasin mingi periood harjutustele aega otsa, et muuta raskemaks ja süvendada treeningud. Sama lugu nagu alguses, et esimesed korrad olid rasked aga hakkasin ka lõpuks ära harjuma ja siis lisasin juba need jalaraskused või vööd või asjad millega hakkasin tegema ja jälle sama. Aga nüüd lõpuks kui sellega ka ära harjusin siis taipasin, et oleks aeg vahepeal ka teistlaadi "trenni" teha ja kuna ma ise vähemalt uskusin, et mingi baas või alus sai nõrkadele lihastele seal alaseljas tehtud siis oli aeg uueks sammuks ja jõusaalis tasapisi alaselga aga samas ka ülejäänud keha. Enesetunne on supper, alaselg normaalne. Kuna mu juhtum vist pole päris selline, et ma selle korda saaksin. Saan ainult leevendada valu alaselja lihaseid tugevdades.

    Erakordselt märkimisväärne on see, et kui mina olin 20-dates, oleks mingi alaselja jutuga naerma ajanud kõik ümberkaudsed...see oli siiski eranditult penskarite mure, kui sedagi. Maailm on hukas :D


  2. Liiga suur au, tänan.

    Erinevalt füsioterapeutidest, olen ma väheke skeptilisem - kõik ei ole nii, et hakkad nüüd seda 'vajalikku' poolt treenima ja ongi korras paari kuu pärast.. neile on see lisaks aidata-püüda-soovile ka siiski elatusallikas. Teha midagi teoorias selgeks, on üks asi..panna asi toimima...kordi keerulisem.

    Manuaalne teraapia paar korda nädalas (min) aitab enesetundele palju kaasa, aga ka see ei ole ime.

    Ise harjutuste tegemine - peame vaeva nägema, väga rahulikult väikeste sammude haaval.

    Kui sa tõmbad võrdusmärgi rühmatrenni ja nö. 'üksi jõusaalis' vahele, oled juba valel teel, sest rühmatrenn sellise tempo juures ei tohiks palju korrigeeriv olla. Lisaks, seal ei arvesta keegi su *erivajadustega*. Mingi erikava - sellesse ka ei ole 100% usku - st. tuleb teha ikka tavalisi asju aga kerge rõhuga sinna, kus mured on.

    Parim asjatundja on samasugune küürakas, kes teab, mis tunne on :D


  3. Kui üldine enesetunne on hea, tee nii palju kui tunned piisava olevat.

    Taastumine on ikka nii individuaalne teema.

    Isiklikult (olles küll rühmatrennide põhimõtteline vastane) jätaks need ära, ja vaataks kuidagi mõtestatult füüsilise tegevuse läbi.

    Paneks plaani paika "miks ma midagi teen", "mis on mu eesmärk" , "kas lihtsalt, et oleks fun või läbivam loogiline ülesehitus".

    Rühmas, suures kambas, sagimist enam, tehnika kannatab (soovid grupis mitte kõige kehvem olla) - ja mis on seal boonuseks? Tiimitunne?

    Kui see ei ole suur motivaator, piisab ka heast niisama treeningkaaslasest. Kahekesi on sama hea, kui mitte paremgi veel. Saad omas tempos, asju arutades liikuda.

    Kroolis tõenäoliselt on siis sissepoole kumerus natuke üleliigne. Ja veel, kui oled pidanud paar nädalat hoidma selga - mõtlema sellele, on olnud piirkonda toestavad lihased ülemäärase pinge all, läheb aega, kuni need stabiliseeruvad. Pakun. Oma kogemuselt.


  4. 70 kg vs. 80 kg: 60 kg - ga 5 minuti jooksul - puhtalt harjutamise, treenimise ja spetsialiseerumise küsimus - 70 kg - ne sportlane võib vabalt 80 kg - sele tuule alla teha. Aga, kui juba kaalu eelise mängutoomiseks läks, kumb on eelises 60 kg - ga 5 minuti jooksul kükkimises 80 - 85 kg vs. 115 - 120 kg???

    Ei maksa minna neis kg nii liiale, jutt ei ole olnud ülekaalulisest vs heas füüs vormis tegijst vaid eelduseks, et mõlema üldised andmed (jõud, vastupidavus, jne) on SUHTELISELT sarnased. Et kui võtta 2 Fdvk-d, ühele lihtsalt liita 10 kg lihaseid juurde, küll ta siis selle 60-se kangiga ikka enam kordusi teeb sama aja jooksul.

    Harjutamine ja spetsialiseerumine selle juures on nii selge detail, et seda eraldi mainida - laps ka saab ilma aru.

    Suhteliselt hea näide on see noor naine, kes siin eespool oma videoga osaleb. Võta temalt 7 kg maha , ja ei ole tulemus sama, räägi mis tahad. Seal on muidugi tal lihastele abiks ka suur kogus rasva :)


  5. Palju paned ta peale? :D

    E. moti saamise jaoks küsin :D

    Muidu tundus nagu varu jäävat veel sul.

    Nii palju, kui ette nähakse, kui selline võimalus tekitatakse. Seal on lihtsalt nii palju potentsiaali näha. Tahet, annet, baasomadusi. Kas see kohe nüüd kõik *võidu* toob, aga pean silmas (lähi)tulevikku. Peaasi, et üle ei pingutaks.

    Vähe ebavõrdsed tunduvad tingimused, seejuures - 10+ kg raskemal mehel on vist teoreetiliselt kergem saada sama arv kordi üles...

    • Downvote 2

  6. Viimane punkt on huvitav.

    Ja seos alkoholiga. Endal on ka olnud aegu, kus pokaal veini tekitab tõsise "pohmelli" , mis kestab täpselt 1 ööpäeva. Migreenilaadsete nähtudega: pea, süda paha - oksendamise (mida on suhteliselt raske vaatamata sees keeramisele esile kutsuda) järgselt korraks läheb paremaks aga siis on kehv edasi.

    Seetõttu olen ka pigem loobunud peaaegu alkoholist - mingit lisaväärtust ei ole märganud, et see elule annaks, seega, see on päris lihtne valik olnud.

    Kortisooli vähesus ei tohiks niipidi mõjuda, pigem vastupidi (palju ei ole mugav olla) ?

×