Jump to content

Ak_47

Kasutajad
  • Sisu loend

    307
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    1

Postitused posted by Ak_47


  1. 3x12 tähendab seda,et seeriaks peaksid valima raskuse,millega (ideaalis) suudad teha 12 kordust (e. lähed suutlikuseni või selle lähedale). Number 12 on sinna valitud kordustearvuks,sest 6-12 kordust pidi lihaskasvule kõige paremini mõjuma. Teooria on mõlemas kontekstis sama,kui ma õigesti aru sain.


  2. poolpakki kohupiim on võimalusel alati juures, rasvata siis - lisa 18gr valku peaks sealt tulema. Ja lõunaaeg on olnud munad teemas, kui trennis sai käidud siis jäi lõunasöök alati enne trenni

    Ma ise söön hommikul neljaviljaputru koos u. poole paki kohupiimaga (mis on segatud maitsestamata kohupiima+piimaga). See lükkab päeva kenasti käima,kuigi, kui puhkepäeval eriti putru ei igatse,siis saab teha võileiva liha-/juustuviilakaga ning see on vahelduseks päris hea.


  3. Algklassides oli klassikaline hommikul kodus puder,koolis lõuna ning koju tulles sai midagi näksitud enne õhtusööki.Peale õhtusööki ma nüüd ei mäleta,vaevalt midagi erilist näksisin - võileib või puu/juurvili võib-olla. Lapsena tormasime mööda koolimaja ringi ja tegime igasugust pättust,mistõttu energiat kulus mühinal..kuid puhvetitest ostmise kohta pean jääma napisõnaliseks,sest taskuraha oli luksus...ei näinud mõtet seda saiakestte/magusa peale kulutada .Kuna tolal majanduslikust küljest ju midagi ei jaganud,aga ka laps saab aru kui kellelgi raske on..sestap,kui taskuraha oli 10 krooni (mõni kopikas siia sinna) nädalas.. otsustasin mina seda lihtsalt koguda.Aga keskkoolis,kui pead 8. hommikul kooli lonkima, koolilõuna on kell 12. ning koolipäev lõppeb alles kell 3,siis sai vahest puhvetis käidud ja kasvõi miski pudel limonaadi võetud.Tolal ju ei aimanud/viitsinud kodus miskit kaasa valmistada - sestap hakkasime nooremate koolilõunat sööma :lol: . Süsteem oli selline,et kõik kes sööma pidid/tahtsid,need jooksid ruttu järjekorda ning meie sättisime end sööklasse lauaümber.. kui mudilaste järjekord oli lõppemas,sai ise mindud ja küsitud. Mõnikord anti,mõnikord oli aga kõik ära söödud :ph34r: (ega toidul saa raisku lasta minna!)

    Sestap käisime põhimõtteliselt iga söögivahetud sööklas,sai ühest kooliotsast teise kõmpida ning juttu rääkida ^_^


  4. Huvitav saade, huvitav persoon. Eriti meeldis ,et sai näha milline "MyFitness'i" jõusaal Viru Keskuses välja näeb. Ise põline tallinnlane,aga ei ole sinna erinevatel (ka. majanduslikel) põhjustel kunagi sattunud.Lisaks on sellised persoonilood alati huvitavad,sest igapäevaliselt staaride (Eesti mõistes) eluga kursis ei ole, va. siinsed kulturistid.

    Kiiduväärt igastahes,

    oodates juba järgmist osa B)


  5. Pigem tahtsin ma seda öelda,et tuleks süüa väiksemad portsjonid ja tihemini ning hommikusöök oleks ka tervitatav,mingist situmisest ple üldse rääkinud kus sa seda nägid?

    Lugesin su tekstist välja,et sa arvad,et tihedamalt söömine peaks tingima kiirema ainevahetuse.Ainevahetuse üheks kõrvalnähtuks on wc's käimine.

    See korrelatsioon ei ole aga õige.

    edit: kirjavead*


  6. Aga hommikusöök? Ja sinu tekstist loeb välja ,et sa sööd pmt ainult 2 korda päevas ja suured portsjonid? Nii sul see ainevahetus küll kiiremaks ei lähe....

    Kas ma olen nüüd valesti aru saanud,aga.. see ,et sa sööd ja situd tihedamalt ei ole seotud sellega,et su ainevahetus on kiirenenud

    edit: Ainult üks viis on "kõhust" lahti saada on süüa vähem,kui sa ära kulutad.Ka valk sisaldab kaloreid: 1g valku/süsivesikuid= 4kal. ning 1g rasva = 9kal.


  7. Ma ükskord spetsiaalselt küsisin teenindajalt,palju valku,sv. ning rasvu sisaldab üks hesburger.Sellepeale anti mulle brošüür kogu hesburgeri toidumenüüga : D.

    Hesburger:

    Kaal: 257g

    Energiat: 636,2kcal/2667,2kj

    Proteiini (nii on kirjas): 26,6g

    Rasva: 40,1g

    Süsivesikuid: 41,2g

    Soola: 1,0g

    - Seesamikukli vahel on kaks veiselihapihvi,juust,sibul,konservkurk,jääsalat,kurgi-ja paprikamajonees ning ketšup


  8. Tegelt ära sa märgi midagi, ma olen näiteks kükke teinud nii, et pärast on käsivars valus, nii kõvasti pigistasin kangi seda õlgadel hoides. Kaugel see triitsepski sealt enam on. Imeasju võib teha kui tahad ainult...

    http://www.boards.ie...hp?t=2056470943

    Ma ise kükin ka pöial kangi peal,ei teki seda nurka randmesse millega võivad vigastused kaasneda.Sammuti väldin ma sellega raskuse toetamist oma kätel.


  9. mida sellest arvata? Kui vaja lihast kasvatad ja kõhu ümbert pekki vähemaks saada, siis peale trenni tuleb süsikad võtmata jätta ja valku manustada?

    Artiklis toodi ära piim,mis on vähese sv. sisalduse ning mõnevõrra suurema valgu/rasva sisaldusega e. kuskil ei ole öeldud ära söö üldse sv.. Peale selle tavajõusaalikülastajale ei ole vaja valgujooke,sest lihaste lõhkumine ei toimu nii suures mahus ning toitumiskava ei ole paigas (loe: valgujook ei päästa). Küll aga, kui on endal teadmisi rohkem oma toitumisplaanist ja trennikavast,siis lase käija.Kui ei,siis tasub kontakti võta spetsialistiga

    • Upvote 1

  10. No ma ei oska täpset diagnoosi panna, arvan et sisemised väiksed lihased on liiga nõrgad ja ei kannatanud suurt raskust. Alt vasakult on valus kui maast midagi tõsta üritan või olen kummardavas asendis. Ilmselt tuleks neid väikseid lihaseid tugevdada ja erinevaid planke ja keskkoha harjutusi teha. Kas selline ise ravimine aitab või peaks ikka mingit arstilist taastusravi kasutama?

    Kõigepealt ikka tuleb leida vigastus ja siis otsida õige ravi.Käi spetsialisti juures ära,päästad end hullemast


  11. Ma ei söö küpsiseid 3 kilo, vaid mul 300g pakk, need väiksed küpsised, (mul deegudele need, aga kuna laual siis kättesaadavad) , kui ma neid nosin siis vast mingi 50g õhtul neid.

    Ma sain aru sellest...ma mõtlesin ,et sul on arvatavasti nii puhkepäeval (kui selline asi eksisteerib sinu trenniplaanis),kui ka trennipäeval sama kaloraaž.

    Kuigi ~1700kcal ei tundu palju,siiski tundub,et puhkepäeval sa nii palju ära ei tarbi - see võib-olla on üks su kaalutõusu põhjustest lihtsalt.

    • Upvote 1

  12. Lihaste valulikus tähendab lihaste mikrotraumat (trennis lõhud lihaseid),piimhappe olekut lihaskiudude vahel.Paari nädalaga keha harjus liigutusega,mis põhjustas neid traumasid lihastes ning oskas paremini reageerida. Üks on treenida koguaeg maksimaalse raskusega,teine on pidevalt areneda suuremate raskustega.

    edit: Kui oled poolteist kuud algajana trenni teinud,siis võiks raskuseid igas trennis suurendada..seda mõtlesin.Et esmasp. surud rinnale 60kg,siis reedel 62. Esmasp. 62 reedel 64 nt või 60-62-64-66


  13. Kui mõõdud vähenevad, siis järelikult trenn mõjub - rasva on vähemaks jäänud ja lihast juurde tulnud... lihas aga kaalub rohkem ja sellest kaalutõus. Tee samamoodi trenni edasi ja varsti hakkab kaal ka langema, sest rasv põleb edasi, aga see algaja ülikiire lihasareng saab otsa!

    Viimased 3kg tuli tal nüüd juurde 2-3 nädalaga. Ma ei saa su kaalukõikumisest aru, +2 -2 +3, va. su magusate küpsite nosimine sessi ajal ( 3kg juurde neid süües sa vaevalt said,lihtsalt vähem trenni,rohkem õppimist? = stress ).Esimesel paari nädalal keha harjub,on šokiseisundis,aga ülejäänud aja...Mõeldes maksimaalsele lihaskasvule (kasutades Alan Aragoni mudelit nt. "Beginner can gain 1-1.5% total body weight per month"),siis see võiks jääda 1/3 kaalutõusu sisse.

    Hommikuks söön fitness helbeid puuviljadega, lõunaks midagi sooja, vahepaladeks on mul müslibatoonid. õhtuks puuviljad ja võileivad,

    fitnesshelbed,müslibatoon,puuviljad. Kui enamuse toidukavast tarbid neid,siis saad kena koguse suhkruid. Eriti kui sööd nii 5-6 korda päevas,sel ajal 2-3 on vahepalad.


  14. Mulle kui treenerile jääb arusaamatuks, et miks te panete kellegi "tuttava treeneri" kavad foorumi välja, et seda saaks siin arvustada. Kui te kellegi poole pöördute abi saamiseks, eeldan et te usaldate seda inimest ja siis ühtäkki tekkib kahtlus ja soovite kommentaare sellele kavale. Miks te ei küsi selle treeneri käest abi kui tunnete et midagi on vaja kava osas kohendada. Mina küll treenerina ei sooviks, et minu toitumiskavasid siin arvustataks - ma küsiks selle peale, et miks te siis pöördusite minu poole kui ei usalda...

    Ta mõtles võib-olla tuttavat "treenerit", sellepärast küsis üle :ph34r:

    Olgem ausad (mitte teades küll teema algataja taustalugu),kõigil meist tekiks kahtlusi, kui selline kava praegu välja pakutaks...


  15. Seal on erinevaid müslisid, pildil olevast meeldis mulle rohkem plastikkotis müüdav puuviljamüsli, mille süsivesikusisaldus oli 100g kohta 52g. Pildil oleval on 100g kohta 60,8g süsikaid ja tunda kohe, et magusam. Seega soovitan päeva alustada ikka vähemsuhkruliste toodetega ;)

    Ma söön tavaliselt seda puuviljamüslit nädalavahetusel,mil ei viitsi hommikul putru keeta.Tähelepanu köitis aga see,et minu pakendil on 60,8g sv. per 100g... Pakun,et mõtlesid 52g sv. on selles müslis,mis pildi peal on

×