Jump to content

Ak_47

Kasutajad
  • Sisu loend

    307
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    1

Postitused posted by Ak_47


  1. Loodan,et teemaalgataja on tutvunud selle ravimi kõrvaltoimetega : S, see on ikka jõhker ravim, mida neelata. Kuid mõnel reageerib akne tavalisele sahhariidile, teisel laktoosile, kolmandal fruktoosile. Minul endal on ärritanud näonahka lihtsa valgupulbri tarbimine, selle ärajätmine lõi näonaha puhtaks (Edit: nii hüdrolüüsitud vadakuvalk, kui lihtsalt filtreeritud - sojavalku veel ei ole proovinud :P )

    Kas dermatoloog ei soovitanud sul pulbi söömist jätta? Peale selle on roaccutane'iga võimalus, et akne tagasi ei tule midagi 50% lähedale? Kui sa sööd pulbrit edasi,siis on see % ilmselgelt väiksem.


  2. Sekundeein Siimu. See on suhteliselt de-motiveeriv näha tagajärge,mis meentuaks nagu Teist Maailmasõda hantlite seina juures. Ei oska erilist lahendust välja pakkuda, peale selle, et inimesed saalis ise märkaksid seda ning ütleksid. Tihti on aga, et saalis on üks "koll" või tema koos sõpradega/sõbraga, kes hullavad ja siis inimesed ei julge ligi astuda. Samas jätavad ka algajad,kas hooletusest või "jõuetusest?" raskused lohakile :(


  3. Teine võimalus,kui sul on see..... saumikser, siis võid teha "kohupiimasheigi"'

    1-2 pakki kohupiima, hulka lisad piima või keefiri.Mikserdad ära ning jood. Kui suhkrust jääb puudu,lisa jogurt kah sisse või muu meelepärane maitseaine. Natuke tihkem jääb,aga see eest hea ja hõlbus viis neid suuremamahuliselt tarbida ^^


  4. Kurb lugeda, kui inimene ei teadvusta kaitseväe vajadusest. Sõda polegi lust ja lillepidu. Kaitsevägi valmistab ette mehi, kes kaitseks oma riiki, kui siin peaks miski jamaks minema...

    Point pole teadvustamise kaitseväe vajadusest,vaid see, mida resurssidega saavutatakse. Eesmärk saata nn. arvutinoored (stereotüüpilised) sõjaväkke - võtsin nemad näiteks,sest tänapäeval on sellises kategoorias enamus noori ,et nad ennast aastaga paremasse vormi viiksid (vähemalt võrreldes, millises vormis nad enne olid) ning mõningaid elulisi fake õpiks metsavendluseks, on teoorias väärt,aga praktikas ei mängi välja. Pärast sõjaväge,reservis siis, minnakse ikka arvuti taha ning vanade harjumuste juurde tagasi. Kõik kindlasti nii ei käitu,aga valdav enamus küll ning massides on jõud. Eestil ei ole massi, vaid nupukas tiigrihüppepõlvkond, kes arvutiekraani taga teeb rohkem ära,samade/või vähemate resurssidega siis, kui tüüpiline ameeriklane nt.


  5. 7 Eurone (või ka 5€) pääse ei meelita rahvast saali. Selle eest saab linnas lihtsama vaevaga palju muud ette võtta. Kuidas see oligi,et teadmatus tekitab hirmu - kui ei oska teha, siis parem ei teegi (saalis midagi teha). Isegi, kui n-ö. pühapäeva külastaja käiks saalis, siis ma arvan,et ta teeks seda linnaääres (suured elamurajoonid = lihtsam ligipääs saali). Ning hind on ka talutav (lasnamäe hallis nt. 3,50/2,20€).


  6. Endalgi oli kuni põhikooli lõpuni, kehalise kasv. õpetajaks vanem meesterahvas, kes pani kohalkäimise eest juba hindeks "5". Mängisime palli, jooksime, hüppasime ning käisime võistlustelgi (ei olnud ülekaalulisi/laisku)... Kuigi paljud lasid üle, siis viimsel sajandivahetusel ei olnud arvutid veel nii levinud, et need meie aega oleks tohutult neelanud. Põhiliselt lasid üle need, kes olid füüsiliselt "võimekamad"... (tänap. siis vastupidi). Siis aga vahetus õpetaja, kes tegi kohe selgeks, et kui me ei valmista talle tunnis probleeme, siis ei valmista ta neid ka meile. St., et me pidime kooliveerandite alguses hinded korda saama, selleks ,et saaksime palli mängida. Hea oli tema juures see, et ka kroonilised haiged pidid vorpima kodutöid teha- kas erinevaid referaate/uurimusitöid esitama või lihtsalt vastama.Aga ka meie,kes osalesime aktiivselt tundides, pidime iga veerand kirjalikult oma teadmisi esitlema. Meie ajal oli tal keskkooli aegu käsil trennispetsiifikaga baasteadmiste tutuvmisprogramm õpilastele (sissejuhatav materjal I. taseme treeneritele).

    Nüüd tagasi mõeldes, ei tahaks ma ikkagi koolis kehalise kasvatuse tunnis õppida teooriat. Meie koolitunnid algasid kell 8 hommikul ning lõppesid 14-15 pealelõunal põhikoolis, 15-16 keskkoolis. 90% ulatuses sellest ajast sa ainult istudki.. Vahetunnis liigud ühest klassiruumist teise, sellist asja nagu õues jalutamine (kui sa ei ole suitsetaja), pm. ei eksisteeri. (Talv, vihmased ilmad, tuul jne.sinna otsa) Kooli staadionil jalutada on kergelt öeldes nüri ning meil ei lubatud võtta (korv)palle koolist, et minna vahetunnis mängima (kardeti higiaroomi,väsimust jne.).

    Lisaks sellele, kui panna kehalise tund koolipäeva lõppu, siis on testideks tehtav sooritus halvem. Siin tõid osad välja progresseeruval/areneval suunal põhineva hindamise. See töötaks küll, aga juba mina omal ajal teadsin, et me peame kehalise katseid iga aasta kordama - ning õpetaja hindaski meie sooritust viiega juhul, kui tulemus oli eelmisest aastast parem.Nii ,et alguses panin eriti kehva tulemuse ning järgnevatel aastatel ei olnud mul probleemi nende ületamisel... Sellega tuli alustada paar aastat enne põhikooli lõppu (9.klassi, mil hinded läksid lõputunnistusele,et oleks lihtsam). Või keskkooli alguses..

    edit: By the way - googeldage kehalise kasvatuse tund, saate mitmeid erinevaid arvamusi lugeda.


  7. Kui inimesel on ikka diagnoositud diabeet (veresuhkur üle 12) ja ta süstib insuliini ja tal kaob selle järele vajadus (veresuhkur 6), siis ... :huh:

    On näiteid ka süstivate diabeetikutega Eestist, mis dokumenteeritud, kus tänaseks päevaks süstida enam vaja ei ole. Väidetavalt on Helsinki haiglas dokumenteeritud juhtum, kus noorel tüdrukul, kelle oli 1.astme diabeet, hakkas pankreas tööle mõned kuud peale Vemma kasutama hakkamist. Aga ma pole seda infot oma silmaga näinud ja ei hakka pead pakule panema.

    Olen kuulnud uurimusest, mis väitis, et autoimmuunhaiguste puhul, kui organism pöördub iseenda vastu, on oluline roll toitumisel. Kui keha ei saa normaalseks toimimiseks vajalikke aineid kätte, siis ta ei suuda normaalselt toimida. Praktika vähemalt diabeedi puhul kinnitab seda üsna selgelt.

    Diabeedi juhtumitel olles ülekaalus ( 2. tüüp), on jah võimalik süstimisest pääseda,langetades kaalu (e. vähendades insuliiniresistentsust). Kas selle au saab kinkida toidulisandile või oli see osaks elustiili muutusele, mis pidi sisaldama toitumise korrastamist + füüsilise aktiivsuse tõusu.

    Igastahes on endalgi 1. tüübi diabeet (11a., tüsistusi ei ole) Glükohemoglobiin (B-HbA1c) oli mul viimati 7,2 (tavainimesel siis vastavalt 5-7) - teen trenni ja söön tasakaalukalt, seda juba väga pikalt. Hakake minu sponsoriks ning dokumenteerime selle katse ;)


  8. Mul on olnud au Haapsalus Wiedemanni jõusaalis koos Kalev Cramo vendadega mütata.

    Mis esimesena silma hakkas oli see, et kes tahtis tegi, kes ei viitsinud, need tuiasid niisama rõõmsalt saalis ringi. Oli 3-5 meest, kes tegid asja innuga, ülejäänud, kas siis otsisid treenerite seltsist jutujärge, või istusid nurgas ja lobisesid niisama. See oli 2-3 aastat tagasi, ma siiralt loodan, et tänaseks päevaks on asi muutunud ja kõigile taotakse seda samust sinna samusesse :)

    Olen nendega koos samas saalis treeninud ja.... tuleb tõdeda, et asjaolud ei ole muutunud :ph34r:


  9. Nüüd viimasel ajal olen täheldanud teravat põlvevalu kükkides ATG. Seda ainult vasakult põlvel ja peamiselt reie tagumisel küljel,kuigi ka põlve alumisel vasakpoolsel osal. Lisan pildid:

    kneeanatomy.jpg

    plvevalu.jpg

    Valu tekib siis,kui reie tagumine osa puutub kokku sääremarjaga. Kasutades tavalisi põlvesidemeid, siis on valu väiksem ning saab kükkida,aga ilmselgelt ei ole see lahendus...

    Valu aga ei tekkinud trennis ega ka trennipäeval, vaid peale intensiivset reie nelipealihase venitamist. Hullemaks ei ole see ajamöödudes läinud, kasutan ka nüüd "foamrolli" või siis väikest meditsiinipalli, et masseerida/lõdvestada lihaseid.

    Hetkel, kui ma kodus proovin teha kükke lihtsalt keharaskusega, siis ei ole valu terav, vaid pigem lihtsalt ebamugav. Rohkem kükkides kaob valulikus reie tagumisel küljel, kuid ebamugavus säilib põlves (pilt 2). Enne "komplikatsioonide" teket venitasin end enne kükkima asumist ning tegin soojendusseeriaid kükis (5x5 kava). Hetkel siis "foamroll"/meditsiinipall + soojendusseeriad. Teen "low-bar" kükke, kükkides muidu põlved varvastest ettepoole ei lähe ning jalad on natuke laiemalt , kui õlad (suts ka väljapoole keeratud). Probleem ei esine järgnevates olukordades: Paralleelini kükkides, sörkimas/jooksmas käies, trepist astudes. Ainult, kui alla paralleeli laskun.

    Järjekorrad on arstidele pikad,sestap, kas peaksin seniajani jätma raskustega kükkimise (hetkel 110-125kg) ning proovima jalapressi või tegema üldse pausi jalatrennile, kuni ma arstile saan ?


  10. Õige pea olen Raadio 2 otse eetris:

    Raadio 2s esmaspäevast neljapäevani pärastlõunaprogramm "Siin Me Oleme" saatejuhid Tõnu Pedaru, Maris Ükst

    Head kuulamist!

    Pekki, lootsin, et saan täna kuulata, aga ei leidnud aega selleks... Kui kellelgi teiselgi jäi saade kuulamata,siis on sellest lingist abi:

    http://r2.err.ee/player?saade=256&paev=2012-04-16


  11. Ära põe oma pirnikeha! Ja tissid ei tee veel naisest naist. Mul endal ka b-korv ja ennem olin väike pirnike, kuid hakkasin rohkem selga ja õlgu (ei ole jalgu unustanud). Ülakehale rõhku pannes tekitad visuaalselt ilusa X kujulise keha. Tugevad jalad ja ilus pepu on IN. Jätka trenni, küll sa tulemusi näed :)

    ^ Nõustun eelnevaga, sest kükkides saad kõik need ja veel enamgi :P

    Pealegi skinny guy with 6pack is like "big" girl with big boobs = it doesn't count. See on rohkem teismeliste laste teema

    edit: fixed sentences


  12. Kuna ma olen täielik võhik, äkki keegi seletaks lahti mulle lühendi BAV mida siin foorumis palju kasutatakse, mul pole õrna aimugi ,mis see tähendab:)

    Baasainevahetus

    Fitnessi lehel on isegi kalkulaator sellejaoks: http://www.fitness.ee/bav-arvuti/bav

    Sinu bav,lüües sisse andmed (56,160,20), sain ma tulemiks : 1381 kcal

    See näitab palju su keha energiat tarbib päeva jooksul, puhkeasendis.. e. kui sa ainult voodis lebaksid ja pm. magaksid.


  13. Kas sa 5x5 kava oled proovinud juba? Madalad kordused,baasharjutused + suured raskused panevad su igatepidi kasvama (st., kui rinnale ja seljale teed suure raskusega trenni,siis kasvavad ka su käed). Kui sa oled tõsiselt trenni teinud 2a. jooksul,siis võiks rinnalt ikka 100kg+ minna (kui oled jõudu teinud ,siis muidugi rohkem) ? Muidugi piisavalt rasvu,sv. ja valku is a must...

    Kas sa oled oma päevase kaloraaži vajaduse üldse välja arvutanud ning teinud uurimust,palju sa sellest rohkem tarbid?


  14. Kõigepealt õnnitlused järelkasvu puhul!

    Kõhulihaste järjepidev pumpamine,kui selline,on suhteliselt tänamatu töö.Rasva% ei vähenda ning üleüldiselt lokaalset rasvapõletust on võimatu saavutada.Võiks ju arvata,et kui lihas kasvab (mis eeldab enamjaolt positiivset kaloraaži tarbimist),siis ilmuvad need imeväel kehale,aga kui rasva% on piisav,siis ei lase see lihasel pinnapeale tekkida.Lahendus sellele on üldist rasvaprotsenti vähendada,läbi toitumise of course - trenn aitab kiirendada seda. (Lisan siia ennustuse,et keegi postitab fakti,kus sa oma postituses mainid suhkrust loobumist,aga tarbid puuvilju,mett - nö. tähenärijad :P ).

    Üldiselt saavutaksid sa esteetilisemad kõhulihased 60kg kaaludes ning enesetunne oleks palju reipam,kui 50 peal tiksudes.Kaalunumbrid ei oma erilist indikaatorit tavainimeste tervisele (kes on normkaalus). Kui sa tunned tühja kõhu tunnet, siis on märk kehalt,et sa oled toitumisega hiljaks jäänud.Pm. võiks lugeda,et sa tegeled kergelt enesepiitsutamisega,mis ei saa olla tervislik. Pealtnäha tundud kõhna,aga ma olen üpriski kindel,et paljuski oma kaalu kaotasid lihaste arvelt ning hetkel liigud oma tempos skinnyfat kategooria suunas.

    edit: Mulisesin siin taustajuttu,aga jätsin küsimustele vastamatta + kirjavead ; o :

    Kuid küsimus siis tarkadele, kas kõhulihaste treenimine teeb naha trimmi , või sünnitusjärgselt hoopis halvendab naha olukorda ?

    Trimmi läheb nahk vähendades rasvaprotsenti.

    Kas siin tasuks hakata tegema seda kuulsat AB ripper x-i ?

    Ei ole videot näinud,kuid eeldan,et see on mitmekülgsem kõhulihaste treenimisviis,kui kodus tehes istesse tõuse (mis treenib puusapainutajat), crunche (ülemised lihased),küljelihased (obliques). Teatud areng toimub,aga see pidurdub üsna ruttu.

×