Jump to content

Ak_47

Kasutajad
  • Sisu loend

    307
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    1

Postitused posted by Ak_47


  1. Natuke seosetuks jäi üldmulje,sest esimese lõigus/punktis mainid personaatreeneri vajadusest,keskel mainid tehnika õppimist ning viimases punktis ja kokkuvõttes leierdad veel lisaks treeneri vajalikusest.

    #Algajale meelespeaks, et toidupulbritega ei ole mõtet end alguses vaevata (platseeboeffekt,sest arened nagunii kui hakkad trennis alles käima).

    #Kiiret lahendust ega imerohtu ei ole, kõik võtab aega... a'la aprillis/mais tullaksemõttele juuniks sikspäkk tekitada

    #Ei tasu üle kombineerida, mida lihtsam,seda parem

    #Kava 1:1'le mõne staari/isiku pealt kopeerida ei anna samu tulemusi

    #Jõusaali minnes jätta ego uksetaha, teistel on omad eesmärgid/mõtted

    Ise sattusin esimest korda jõusaali klassivenna abil..esimene harjutus rinnalt surumine.. 20kg mõlemale poole, 4-5 korda suutsin vist.. ütles,et 40kg on kerge...arvasin,et on siis..aga ta unustas mainida,et kang ise on ka 20kg <_< .. tegi algajate kogukeha kava järgi,jõutõmmet ei teinud (kartis vigastust) ning küki asendas jalapressiga,triitsa ei treeninud,aga biits sai valu :rolleyes: Olid ajad ikka :ph34r:


  2. Mul on paar korda olnud samamoodi,aga seda lihtsalt puhates - vasakus käes.Nagu närviimpulss käiks läbi ja siis ainult triitsepsi üks (või mitu) peadest tuksataks. Vigastust käel peale sõrmeluumurru,kui ma olin väike pätakas, ei ole kunagi olnud.Seda esines paar korda eelmise a. jooksul,kuid ebamugavust ei valmista ning ei häiri ka,lihtsalt ei mõista selle põhjust.


  3. Järjekordne kihvt osa,mõni viperus tuli sisse,aga pole hullu - alguse asi.Võib-olla on võimalik mikrofonile sättida helitugevuse ülempiir,et isegi kui see satub suule väga lähedale,siis ei teki sellist helikontrasti. Motivatsiooni peaks see klipp küll jagama nii noortele,kui vanadele... eriti veel nüüd,mil näeb HD's ^_^

    Huvipärast küsin,mis lugu/laul/soundtrack taustaks mängib 18:40-19:40 ?

    edit: leidsin - hea laul :D :

    Chase & Status - Blind Faith feat. Liam Bailey


  4. Kui ma õigesti aru saan,siis esimene pilt on peale 3-4 kuuga 20kg maha võtmist ? Väga võimas ! Aga samas,kas mitte liiga hoogsalt

    Teisel pildil lamades võib ära petta,aga paks sa sellel küll välja ei paista :wacko: . Kui sa aga arvad,et probleem eksisteerib,siis inglise k. on selleks termin - skinnyfat. Lahendus on lihas(-toonuse) tõstmine , edit: koos toitumisega.

    Peaasi,et seekordne muutus oleks meeldiv, et see saaks osaks sinu energilisest elustiilist,kus ei pea ennast näljutama ega vägisi sööma sundima. Et trenniminek ikka vabatahtlik oleks :lol:


  5. Homme lähen vaatan vist selle revali üle, muidu veel lähemal on see kalevi hoone. kas seal saab ikka kangiga kükke ja jõutõmmet teha? Suured tänud kõigile!

    Kalev Spa jõusaal,mis peaks asuma 2. korrusel minu teada ei oma tõstepõrandaid.

    Tallinna Spordihallis (mis asub Kalevi Spordihalli vahetus läheduses) on aga täitsa olemas : http://tsh.ee/est/760/


  6. Tavaline kuukaart täiskasvanule on u. 40€ (+- 5 kuni 10€) enamustes jõusaalides (erandite hinnad on kallimad).

    Mis on kerge overkill :ph34r: ... väikesed erinevused tekivad, kui sul on võimalik enne traditsioonilist tööpäeva lõppu minna (soodsam + vähem rahvast).

    Nii peast öeldes: Reval Sport,Kalev Spa,MyFitness,Club26 jõusaalid asuvad täitsa südalinnas.

    Kesklinna ümbruses on Zelluloosi SK (bussijaam),Scala FitnessClub (keskturu vastas,enne bussijaama), Kadrioru SK, SK Sparta, Audentes Fitness + veel Tulbi SK (see asub Kristiines).

    edit: Tavalise kuukaardi hind on sarnane äärealadel asuvate jõusaali omadega, pakettide hinnad erinevad marignaalselt.


  7. Ma postitasin just blogipostituse enda tehtud rumalatest vigadest jõusaalis.

    Sul on päris hea klassikakogumik,

    endal tuli varbaluumurd..... ei kasutanud klambreid hantlil :ph34r::wacko: (jalanõud olid korralikud,aga kui pauk käis,siis arvasin,et olen paljajalu).

    Algajana alustada edasijõudnute kava järgi ei olnud ka kõige targem -_- (aeglustas arengut) ja üldse ei olnud progressist/arenemisest ülevaadet ning puudusid põhilised teadmised,et properly areneda. Edit: aga tagasivaadates ei kahetse :P , ära ei tüüdanud ning eemale ei peletanud


  8. Artiklis on kirjas et kükk tekitab kehas kasvuhormoone kuna harjutuse ajal on palju lihaseid töös. Ja soovitatakse peale kükki käsi treenida, see käib nii biitsa kui ka triitsa kohta eks? :)

    5x5 kavas on kükk alati esimene harjutus.. edasi teised baasharjutused,mis kaasavad triitsepsi ja biitsepsi. ( edit: vastus küsimusele on jah :ph34r:


  9. Keegi on kunagi öelnud,et satistika on suurim vale,mida inimene on välja mõelnud..

    Mõned nopped artiklist:

    Uuringus osales 1038 Tallinna üldhariduskoolide 8.-9. klasside õpilast vanuses 14-15 aastat.

    joob regulaarselt ehk 2-4 korda kuus

    Ligi viiendik on aga probleemsed alkoholi tarvitajaid, kes võtavad ühe tarvitamiskorra ajal kolm või enamgi drinki, kusjuures poistel on kogused vaid mõnevõrra suuremad kui tüdrukutel.

    Ei selgu,kas dringi all mõeldakse siidrit/õlut või miskit kokteili ning mis on ühe dringi mõõde, pits/purk/pudel


  10. Mark Rippetoe 3x5 kava on parem. Kuidas sa jõuad teha kükki 3 korda nädalas ja 5x5 iga kord ning üritad veel 2,5 kilo alati juurde panna???

    Algusraskus arvutatakse 90% sinu 5 korduse maksimumist ning oma 100% jõuad tavaliselt 4. nädalal.Selleks ajaks peaks su keha olema omastanud treeningmetoodika,mis võimaldab järgmistel nädalatel hakata oma rekordeid purustama. Ise olen teinud Madcow 5x5,mis tegelikult tähendab ainult esmaspäeval 5x5 (ettenähtud max.) kükkimist.Kolmap. on 4x5 (a'la 75-80% maksimumist) ning reedel on hoopis 6 seeriat (5. seerias tehakse 3 kordust, 6. aga 8)


  11. Mina alustasin küll esimesel jalatrennil (teine päev siis) kükiga, enne seda kerge ripptoe instructional video ja siis läks andmiseks. Muidugi esimene soojendus oli ainult kangiga (20kg),edasi 40 ja viimaks 50.


  12. Ära sellepärast põe,et suutlikuseni minnes kaotad kätekõverdustes või lõuatõmmetes tehnika. Selleks,et lihasjõudu/massi arendada loevadki need viimased kordused,kõik eelnev on soojendus/kerge "Pump". Nende kahe harjutuse puhul tähendabki tehnikas järeleandmist seda,et sa hakkad teiste lihastega kompenseerima oma nõrkusi.. (need on need n-ö. baasharjutused keharaskustega)

    Kuidas seda vältida? Väga lihtsalt, et jätkata korraliku tehnikaga treenimist,too sisse aeglased negatiivid (lõuatõmbes),kus sa hüppad üles ning lased puhta tehnikaga ennast aeglaselt alla.Kätekõverduste seeriakorduseid saad pikendada,kui näiteks teha neid põlvedel, jne.


  13. Need,kes teevad nende edasijõudnute kava järgi ~25-35 seeriat trennis,nendel kulub juba tööseeriatele 30min + puhkepausid 1-3min.

    Minu arvates,see ongi üks algajate/edasijõudnute (intermediate not advance) üks vigu,et nad võtavad kava kelleltki,kellega neil ei ole miskit ühist (eesmärkide puhul siis)

×