Jump to content

nightq

Kasutajad
  • Sisu loend

    621
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by nightq


  1. (paljusid võimlemise asju saab ka kodus harjutada – poomikava selgeks, kätelseis seina najal, tiritamm, põhiasendid,

    Kehalise kasvatuse filosoofia on valedel alustel. Kellele neid sinu poolt nimetatud asju esmapilgul vaja on, eks? Aga õpetage koolis alustuseks võitluskunste ja kui mõni pidevalt kaotab, siis tekib tal huvi tugevaks saada, aga selleks on vaja jõudu - lõuatõmbeid, kätelseisu seina najal; osavust - poomikava; vastupidavust - jooksmine. Ja siis hakatakse neid harjutusi tegema juba vabatahtlikult.

    Oled nõus?

    Kusjuures, välismaal on katsetatud kehalise kasvatuse väljavahetamist tantsutrennide vastu ja tulemused on siiani väga head olnud. Meeldib nii poistele (pärast algset kohmetumiseperioodi) kui ka tüdrukutele; ja antud juhul mõtlen just paaristantsu, kuid mitte ilmtingimata klassikalist. Tantsutrennid annavad väga hea füüsilise koormuse, ravivad depressiooni ja õpetavad suhtlemisoskust, viisakust ning õiget kehahoiakut.

    Ma ise olen Ladina tantsude treener al aastast 2008 ja kiidan sellise lähenemise väga heaks :lol:


  2. Just nii! Minule tekitas see piinatund pigem pikaajalise põlguse igasuguse spordi suhtes ja tahtsin ma jee edaspidi vabatahtlikult oma füüsist parandada. Kui midagi peale surutakse, siis selle psühholoogiline effekt on tihtipeale vastupidine ja kui õpetaja ei saa aru, et õpilased väga erineva füüsisega on, siis ta ei tohiks õpetaja olla. Tasub mõelda ka kehvemate õpilaste pikemaajalistele kahjustustele enesekindluse vallas ja faktile, et paljudel pole sellist raha, et vabal ajal jõusaalis või mõnes muus trennis käia.


  3. Olen isegi seda "individuaalset" lähenemist koolis tunda saanud. Eriti just kehalises kasvatuses.

    Näide:

    Murdmaajooksus ehk siis 1000m jooksin ühel kevadel isikliku rekordi 3,02 min. Minu kohta oli see väga hea aeg, sest teen üldse sprinditrenni ning vastupidavusalad pole minu tugevam külg. Sain sel korral hindeks 5. Üks klassivendadest jooksis midagi 5 min ja sai hindeks 3!!

    Sügisel või siis järgmisel kevadel tuli uuesti murdmaajooks. Olin sel ajal hoopis väga heas sprindivormis ning jooksin kiireid aegu. Samas vastupidavust polnud just kõige rohkem. Aeg tuli 3,15 või 3,20m midagi. Sain hindeks 3!! Klassivend aga otsustas veidi rohkem pingutada ning jooksis kuskil 4-4 ja poole min sisse. Sai hindeks 5 !!! Oi kui tubli ta ikka oli, tõesti ületas ennast ja roomas veidi kiiremini kohale... :D

    Ma ei mõista seda hindamissüsteemi. Hinded pole ju karistamiseks. Hinded peaksid näitama õpilase võimekust mingi normi järgi.

    Näiteks 20 lõuatõmmet = hinne 5 ja eranditult kõik saavad ainult siis 5 kui tõmbavad 20 lõuga ära, mitte nii, et mingi magu punnib lõpuks oma 1 korduse ära ja 5 lendab.

    Noh, ma olingi omal ajal paks teismeline, kes ei suutnud lõuga tõmmata, aga kedagi justkui ei huvitanud, et kaaluvahe klassi spordipoistega nii 40kg ja kriipsujukudel seda olulisemalt kergem teha oli. Praegu sõimaks sellised õpetajad ilmselt läbi või rakendaks füüsilist vägivalda, mida ma tegelikult taunin, aga kui mõni lihtsalt selline jobu on, siis ei jää muud üle :lol:

    Kehaline kasvatus on aine, kus saab aegu või korduseid vaid iseenda varasemate tulemustega võrrelda, 100% individuaalne.

    Cooperi test oli teine asi, mille mõttekusest ma siiani aru ei saa.


  4. Revali masinad on ikka väga vanad juba, aga kui lagunevad seadmed ei häiri, siis ilmselt on ta parim. Sparta on samas samuti hiiglaslik spordikompleks, kus käiakse sisuliselt trenni tegemas, mitte lulli löömas. Myfitness on samas täielik tibikoht, kuid ujula on hea boonus.


  5. Eks ma ponnista:D Ma arvan ise ka, et harjub ära.

    Üldiselt lisan juurde, et kaloreid ei tasu trenni tehes lugeda. Ühe burgeri ärapõletamiseks peaksid 10 tundi ratast sõitma. On see normaalne? No way! Aeroobset pole vaja teha kalorite põletamiseks, vaid ainevahetuse käima tõmbamiseks, mida soovitan soojalt HIITi metoodikal teha. Ehk siis mine välja, kõnni minut-kaks, sprindi ca 20 sekundit ning korda tsüklit tunde järgi, kuid mitte vähem, kui 2 korda. Lisa tsükleid tunde järgi, 6x sprintimine on juba väga hea. Selline trenn lööb 3 kärbest ühe hoobiga: parandad aeroobset ja anaeroobset vormi ning treenid ka lihaseid. Ainevahetusele teeb see imesid :P

×