Jump to content

Rain 6 kanget

Kasutajad
  • Sisu loend

    437
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    1

Postitused posted by Rain 6 kanget


  1. Pakendi peal olev toore liha kaal ei vasta kindlasti peale praetud liha kaalule. Kergem oleks osta köögikaal ja peale praadimist ära kaaluda, vähemalt kana ja liha. Tatart/riisi muidugi ennem ja pärast et teda saada palju vee arvelt mass suurenes ja siis ära jaotada vastavalt kuivaine kaalule lõppkaal.

    miks peaks kuivainete kaalu arvestama nn kuivaines, kuid lihatooteid kaaluda peale valmimist ?

    Köögikaal on väga mõistlik investeering sellegipoolest :)


  2. Õhtust. kaalu alandamise eesmärgil alustasin "dieeti" lisaks treeningule. Jaanuaris kaalusin 104 kg, täna 93 kg. Keskmine päevane energiakogus, mille olen söönud on 3300 kcal. rasv on sellest andnud umbes 1/4 kaloritest. Kas selline kaalu langus on OK sinu jaoks: 2 kg kuus? näljutades, nagu sina hetkel teed, viskab sul ühel hetkel lihtsalt katuse all kõik nii viltu, et lähed ja sööd ära mis iganes asjad, kuna lihtsalt pidev nälg on ja tahtejõud saab lõpuks otsa...

    • Upvote 1

  3. Kolme "suure" austajatele - saab lihasmassi ka ilma neid kasutamata. Algajal peab vähemasti küki ja jõutõmbe juures olema inimene/juhendaja kõrval ja tehnikat paika sättima, et ta omal selga ära ei lõhuks. minul ei ole praegu kavas ei kükki ega jõutõmmet ja sellegipoolest on olemas areng.

    teemaalgatajale. massi saamiseks peab olema sissesöödava energia hulk suurem kui tarbitava energia hulk. sisaldama peab toit ka "õigetes" kogustes valke, süsivesikuid ja rasvu. lihtsalt kaloreid tarbides ei pruugi juurde tulla mitte lihas, vaid hoopis rasvakiht kasvada.

    teiseks - treeningkava peab olema samuti paigas ja arvestama seda, et lihas ei kasva mitte trennis, vaid peale treeningut taastumisel. ühe ja sama lihase treeningul peaks olema vahet minimaalselt 48h, parem kui 72 tundi. kõhulihaste väljatulekuks on vajalik 6+-70% ulatuses õige toitumine ning ülejäänu on treening. piisab ka kahest korrast kõhulihaste treenimiseks nädalas a`9 seeriat kolme erineva harjutusega. tee trenni lõpus, kui muud lihased treenitud.


  4. Õige kava on subjektiivne. Sõltuvalt inimesest ja tema eesmärkidest, senisest koormusest jne.

    Ega ilma-asjata ei küsi treenerid selle eest raha. Heade tulemuste saavutamine nõuab ka vastavalt vaeva treeningu ja toitumise korrigeerimiseks. :)

    Kui soovid odavamalt läbi ajada siis tasuks ise õppida. :)

    oki, kava võib ju tellida ja selle eest maksta. sams võib tõesti proovida ise läbi ajada ja õppida, kuid tavapäraselt võtab see rohkem aega ja pead hakkama vaatam, mis mõju mingil osal on sinu toitumises ja trennis. pead õppima keha kuulama. kui oled kava tellinud ja seda 100% järginud, kuid mõju on oodatus nõrgem või olematu peale mõnda aega, siis ka tagasiside kava koostajale, kellega koos siis muutused sisse viia.


  5. teatan alandlikult - seebitage mind sisse, visake veerandtunniks duši alla, ajage kaenlaalused siledaks kui beebi pepu, toppige mul selga puhtad äsjapestud riided, "gaasitage" rexona, nivea ja kõige muuga.... ning seejärel laske pooleks tunniks jõusaali. luban, et naastes haisen nagu gorgonzola juust.

    huvitav küll. haisu ei tekita mitte higi, vaid higis paljunevad bakterid munu teada. kui kaenlaalused siledad, puhas riietus, siis kuidas hakakd haisema alates poolest tunnist? ei saa aru või tögad siin.


  6. Alustasin siis nagu plaanisin kaldpingil hantlite surumisega kõigepealt soojaks 18 kilostega, siis esimene tööseeria 32kg/12, edasi 44kg/10, siis võtsin 58kg/6 siiani kõik seeriad varuga ja kuna trennis juhtus olema ka julgestajaid Rain (6 kanget) ja saabus just Hr. Taru, siis vaimselt tundisn et olen valmis 70kg proovma. Võtsin ise maast üles ja rinnale, sooritasin 3 kordust (Taru toetas küünarnukke - küsisin kui palju aitas, ütles et lihtsalt toetas kui kellegi käed on lähedal on paratamatult tunne, et kui palju ma siis ise tegin - kuid tundub et tegin). Kahjuks ei saanud videosse "Ott TV" operaator "Musklimees Mihkeliga" eesotsas kohal ei olnud. Panin hantlid ise ka maha tagasi. Seega 70kg/3 on ette pandud, tehke üle - eeldus et ise võtate hantlid ja ise panete maha tagasi ka.

    Kokkuvõttes supertrenn, loodan et saite inspiratsiooni!

    ütleks, et mina lugesin kokku 4 kordust, aga eks see 70kg oli sedavõrd suur raskus, et vahest ajasin sassi. ning mis julgestaja mian seal olin - rohkem tegi härra Taru seda tööd :) Muidu päris karm vaatepilt, kuidas sa teed hantlitega 70+70 kg kaldpinnal surumist, kui ise sama raske kangiga (140kg) ei jõugi vist ühte kordust horisontaalis teha.


  7. Huvitav, kas keegi teist kes koos minuga valmistub MM ks on vahepeal millegi äramärkimistväärivaga ka trennis hakkama saanud, üksikuid vihjeid tuleb, kuid suurem osa vaikib? Ega ma ju üksi ei valmistu.... ;)

    ei valmistu MM´iks, aga taastan seda vormi, mis mul oli eelmine aasta. Äramärkimist väärib vast see, et olles 7 kg kergem, kui eelmine aasta, tegin rinnaltsurumises sama tulemuse, mis eelmisel aastal. numbrit ei ütle, kuna see sedavõrd tilluke ja häbenen :)


  8. Tead Rain, energiat tuleb panna õigete tegemiste ja asjade alla, siis kiirgab sealt energiat tagasi ja sama kehtib ka inimeste puhul, läbi nendega kes sulle jõudu ja energiat annavad ja ära raiska energiat sinna kust seda tagasi ei tule ja mis ainult võtab energiat.... :D

    Mis on õige ja vale selle leiab igaüks ise.

    eks ma ole sellest aru saanud jah. kui tegevus või inimene paneb sind nii väliselt kui sisemiselt naeratama, siis tunned, et jõuad liigutada mägesid. edu sulle MM´iks valmistumisel.


  9. Ott, kuidas sul küll seda energiat jagub, et selline kahetunnine maratontrenn läbi teha. Ise tegin täna kergema nädala rinnatrenni ning peale seda võtsin ette bodycombatis "karglemise". õnneks sai enne aeroobset oldud piisavalt mõistlik, et taastusjook sisse lasta kahe trenni vahel, muidu vist ei kirjutaks praegu siin neid sõnu :D. aga vist on siiski nii, et kes rohkem teeb see rohkem jõuab (mitte ainult trennialaselt).


  10. Kasutaksin teemat ära ja küsiksin, et kui palju olete märganud enda puhul keskmise kaalu tõusu nädalas või kuus lihastreeningu ajal? Selles mõttes, et mis numbritest alles tasuks hakata häirekella lööma kas keskmiselt sada-kakssada grammi nädalas on normaalne või on isegi veel 300-400g nädalas normaalne, kui tuleb juurde (jutt on pigem algajatasemest või nii). Mille järgi otsustate, et nüüd on õige aeg rasva vahepeal vähendada, kas voltide paksuse järgi või käite rasvaprotsenti määramas või enesetunde järgi vms?

    kui kaal kasvab ja vööümbermõõt kasvab, siis suure tõenäosusega lisandub pekki. kui kaal kasvab, aga vööümbermõõt sama või väheneb, siis oled paremal teel :D selliste näitajatega arvestamise lugesin Cutleri soovitustest massi lisamisel välja.


  11. Ma jah olen pigem ikka väga algaja. Suudan joosta nii kaua ainult selle tõttu, et sunnin end jooksma. Eks ma neid ringe joostes ka ikka vahel jooksen mõne ringi üpris kiiresti. Aga ei taha end oksendama ka ajada:D sest sport peab ka ju mõnu pakkuma.

    Ja pigem tahakski sellised nippe mis aitavad nö "tavainimesel" tõhusalt trenni teha. Kas treenitus ja kalorite kulutamine on omavahel ka seotud? st, et mida treenitum olen seda vähem kaloreid kulutan?

    vaata oma pulsikellalt keskmist pulssi trenni ajal varasemalt ja keskmist pulssi trenni ajal nüüd. vahest viid loogika kokku :D

    aga teema alguse juurde - kaal on lihtsalt võimalus saada mingit infot arengu kohta. pigem usalda aga peeglit ja mõõdulinti. kui pilt järjest enam meeldib ning ümbermõõdud vähenevad, siis oled õigel teel.

    intervallide kohta - saan aru, et teed staadionil trenni? kui nii, siis tee näiteks alustuseks 100 m sprint ning seejärel sörgi ring lõpuni, siis jälle 100m sprint ja siis sörk. kui on liiga kerge, siis tee pool ringi sprint ja pool ringi sörk.


  12. Kes siis liha ja riisi vahetult peale trenni sööb? Ikka pool kohukest ~ 18g v, 0,125g r ja 14g sv + pool kohupiima 22g v, 6g r ja 3g sv + 1 puuviljapoiss ~15g sv ja voilaa, magus mõnus kerge eine peale trenni ~ 40g v, 6,x r ja 32g sv. Hullult maitsev kah veel B)

    Aga eks see ole tegelikult ju mugavuse asi..

    tegelikult on asi peale trenni just mugavuses. joogina see kogus manustada on lihtsam ja mugavam, muud midagi. ning väga hea on minna peale trenni valgujoogiga sauna ja seal siis higistada ja koksi juua :D

    aga - mõnikord teen päeval endale sellist jooki, et umbes 300ml piima, kohupiim ja külmutatud banaanid, blenderis segamini ja - mõnus smootie koos korraliku koguse valkudega.


  13. valgupulbri kasutamisest. ega teda jah vaja pole, kui suudad süüa filigraanselt ning magu on piisavalt mahukas, et mahutada ära korraga vastav kogus toitu. mina seda isiklikult ei suuda. parem löön sisse valgujppgi koos süsikatega peale trenni ja 50g valke ning 30 g süsikaid on kätte saadud. ekvivalent sellele on 50g kuivaines pruuni riisi ning 300g liha. no ei ole magu sedavõrd mahukas kahjuks. valgupulber on hea vahend saamaks igapäevaselt kätte vajalik kogus valke, et olemas oleks positiivne lämmastiku tasakaal. seda nüüd tavatreenija seisukohast. mida täpsemaks ja detailsemaks läheb dieet, seda suurem koht on erinevatel toidulisanditel inimese menüüs.

    enda puhul on sedasi, et kui tänase menüüga ja lisanditega (vadakuvalk, traubenzucker ja vitamiinid) tuleb ette platoo, kus areng seiskub, tuleb anda juurde lisandeid, et uuesti arengut boostida.


  14. Okei, ma siis huvipärast küsin, et kas keegi oskab midagi öelda, mis ma siis tegema lõpuks pean, et kaal tõuseks, sest tegelikult ma ju ei nälgi... aga kaal ei tõuse. või ma ei tea kah. Aa ja kas ma siis pean arvestama hoopis sellega, et kui ma tahan tagasi normi kaalu saada, pean ma samasuguseks nagu enne muutuma ning siis uuesti ja õigesti kõige selle trenni jms-ga tegelema hakkama? :D<_< Või on mul lootust kaalu siiski tõsta nii, et saan ka lisaks kaalule kena väljanägemise vms?

    tere uuesti, kaal tõuseb siis, kui sa sööd natukene rohkem, kui päeva jooksul ära kulutad energiat. tehes kaalu tõstmise ajal trenni ei ole kogu juurdetulev kaal rasv. kui sul tekivad magusaisud ja soovid magusa järgi, siis sa lihtsalt sööd valesid asju või pole mõnda toidukorda korralikult söönud. eelpool on väga palju soovitusi, mida võiksid tarbida. Koolitoit on küll nn tasakaalustatud toit, kuid väga suur hulk sellest on siiski suhteliselt kiiresti omistatavad toitained (näiteks hakklihakastmel on suur hulk jahu sees jne) mis tekitavad korraks täiskõhutunde, aga mõne aja pärast soov uuesti süüa. kooli saad kaasa võtta toitu, et anda kehale vajaminevat kütust ja tihedamini. pähklid jmt on vägagi võimalik kaasa võtta.

    parim, mida saad teha, et sa kaalust normaalselt (pikkamisi ja rahulikult) juurde võtaksid, on saada personaalne ja sinu päevast elustiili arvestav toitumiskava. selleks peab aga natuke tasuma.


  15. No omastarust ma toitun normaalselt kui arvestada sellega, et ma veel peaks kasvama ja on hädavajalik ka kaalu tõsta , tööpäeviti on siis näiteks tavaliselt nii H: Puder (kiirkaerahelbe või kiir neljaviljahelbe) , sinna panen peale kas moosi või võid, nüüd olen rohkem rasvaineid ka kasutama hakanud, sest see oli väga minimaalne ja kaal üldse ei liiguta ennast, keha kuju koguaeg mängib ainult. Nii, ega puder pole veel kõik, sinna juurde tuleb üks võileib ja kui väääga suur isu on õuna järgi, siis õun kah. Lõuna on koolis, peaks nagu tervislik toit ja kõik olema, kuigi väga harva tekib seal täiskõhutunne, kuigi portsjonid on küll piisavad aga ega seda ei taha kõike ära kah süüa, hakkab vastu kuidagi. Lõuna on tavaliselt 12.00. Koju tulen umbes 15.00 , siis söön kohupiima ja midagi veel ja siis lähebki käest ära. Tavaliselt kui trenn tuleb, siis suudan ennast taltsudada ja ei söö eriti midagi muud peale kohupiima ja vb midagi veel. Aga teistel päevadel jäängi sööma ... :D No, õhtuks tavaliselt sõin midagi, mis ema tegi või siis tegin midagi ise aga no, ma ei suuda näiteks peale trenni jälle ennast vaos hoida ja enne kui norm toit valmist saab, siis olen juba niipalju näksinud, et kaloreid on ülepea... aga seda suudan kuidagi veel muuta.

    Täna käisin hoopis õhtul zumbas ja peale seda tegin koeraga pika jalutuskäigu, venitasin ja sõin ühe muna+ pool rukkileiba, 2-3 spl hakkliha (õhtuks pidid olema tortillad sellega aga no jäi ära) ja porgand. Järgmisel nädalal üritan olla korralikum, usun, et keha siis harjub ära , et pole vaja õgida koguaeg .. aga jah. :D:rolleyes:

    mine arsti juurde. ma küll ei lugenud kogu teemat läbi, aga jäi silma, et sul oli anoreksia. sul ei ole vaja mitte ainult toitumiskava, vaid ka seda, et sind nõustataks vaimselt. tuli küll liiga otsekohene ja julm, aga seda on sul vaja. me võime siis korrata, et söö rohkem ja söö rohkem rasvast ja ära tee liiga väikseid toidukordasid ja ära venita liiga pikaks söögikordade vahelisi aegu, aga ... kuniks sul on kõik endast välja rääkimata ning kõik läbi mõltemata ja endale selgeks tegemata, miks see kõik sinuga juhtus, siis sa ei saa asjadest üle. palun ole tubli ja otsi abi lisaks foormile ka teiste spetsialistide poolt. alles siis saad sa ennast korda. seda nii vaimselt kui füüsiselt.

    ole rõõmus


  16. Tere,

    proovin viisakalt ütelda, miks vanemad sinu menüüd ei aktsepteeri. Teen mõned järeldused, mis võivad valed olla. Esiteks - oled 15-aastane ja elad kodus, 15- aastane ei pruugi omada enda sissetulekut ning vanemad toetavad sind oma võimaluste piirides (trennimaks näiteks) ja vahest ka taskuraha.

    Proovi nüüd aru saada oma vanematest - sinu toitumise peale kulub siiski rohkem raha, kui tavapärasele vanemate poolt tehtavale "rämpstoidule". see võib olla nende peamine ei meeldi algallikas. ükski vanem ei taha ütelda oma lapsele, et sa ei saa seda teist ja kolmandat ning alati proovitakse võimaluste piires vastu tulla. kui aga ei saa siis ei saa. teie peres on 4 suud toita ja see on sinu vanemate eesmärk, et te näljas poleks, et sinul ja õel oleksid riided seljas ning katus pea kohal. ülejäänu tuleb võimalusel. kui aga olen valesti aru saanud, siis vabandust eelduste pärast.

    kui aga teema pole mitte ülaltoodus, siis räägi oma vanematega ning ütle, et sind teeb trenn õnnelikuks ja selleks, et trenn veelgi rohkem sulle rõõmu pakuks, et sa näeksid tulemusi, siis on vaja sedasi süüa. õnnelik laps on suurim rõõm vanemale.


  17. olen kodust ka 10 000 km kaugusel trennis käinud - olin küll nädala, aga selle nädala jooksul ei jätnud ühtki treeningukorda vahele. ühe trenni tegin ka näiteks gold`s Gym`is aga see selleks. kõik on juba öeldud ülalpool, kuid kui tahad saada sixpakki, siis tee parem kükki - koormab suuri lihaseid, tarbib palju hapnikku jne - kokkuvõttes -. kulutad palju energiat. kaalust pole sul kuhugi alla enam võtta. oma ainevahetusele tuleb sul anda korralik restart ning seda kohe kindlasti mitte tavapärast võikatega. lihtsam on tellida endale sobiv toitumiskava ja saadki tulemused. samamoodi saab vebtreener panna paika ka koduse treeningu. koju saab ju nüüd ukse peale käiva lõuatõmbekangi osta. lisaks eelpoolmainitud lindid. ning mis peamine - ära unusta oma enda sisemist motivatsiooni. pole mõtet unistada kuuspakist, kui sa ise ei ole valmis MUUTUMA. muutma oma mõttemaailma, muutma oma elustiili. MUUTUS kõrvade vahel on pemaine, mida vaja teha. muu on lihtsalt boonus, mis kaasneb.

    edu sulle.


  18. kui ma ei eksi, siis trauben zucker ja puuviljasuhkur on kaks eri asja. viinamarjasuhkur ehk dekstroos on väga kiire imendumisega ja seda soovitatakse kreatiiniga võtta.

    huvitav küll - vaatan praegu otsa oma traubenzuckeri pakile ning seal on selges eesti keeles öeldud: viinamarjasuhkur (dekstroos), sama ka saksa keeles...

×