Jump to content

Rain 6 kanget

Kasutajad
  • Sisu loend

    437
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    1

Postitused posted by Rain 6 kanget


  1. Aju kasutab ööpäevas 120 - 140 g glükoosi. Kui palju sel juhul lihastele jääb?

    Ralf: kui tegemist õhtusöögiga, mis on trennivabal päeval ja soovitan kartuli asemel aedviljade kogust suurendada, siis on miinus sellest teemapüstitaja aedviljade süsivesikute kogust arvestades,umbes 6 grammi kui umbes 50g aedviljade kogust suurendada. Vähenemine on paljuvõitu?

    Tsiteerides ära võta palun kahest eri konteksti omavast postituse osast ühte tsitaati kokku ;)

    • Upvote 1

  2. minu arvamused:

    hommikusöök: vaheta kiirkaerahelbed täisterahelveste vastu. vaid 5 minutit pikem ettevalmistusaeg.

    Esimene vahepala: kohuke?! banaan?! asendaksin kodujuustu ja avokaadoga

    Lõuna: OK enam vähem - see õline kartul on küsimärk minu jaoks

    Teine vahepala: jäta vorst ära ja kasuta suuremat kogust juustu. loe palun, millest vorst tehtud on. Sa oled see, mida sa sööd.

    Enne trenni selline kohupiim jmt OK, aga lihtsalt õhtuks? ma ei võtaks. Mitte trennipäeval sööksin ise sedasi: 2 viilu juustu, 1-2 kääru täisterasepikut ning 500 ml keefiri.

    peale trenni sheik: mõned räägivad vajadusest 1:1 või 1:2 valk : sv suhe, minu arvamus selles et peale trenni piisab 30g valgust ja 10g kiiretest süsikatest, et koduni vastu pidada.

    peale trenni söök: OK.

    Küsimuseks jääb mul aga see, et kui ole trennipäev, kas sa siis enam õhtul ei söögi? kirja vaid, et peale trenni sööd. Soovitan ikka süüa ka nayuke hiljem mitte trennipäeval. Sobiks ka sama toit, kuid võtaksin süsivesikuid vähemaks ehk jätaks kartuli ära ja suurendaks aedvilja osa.

    • Upvote 1

  3. Jalad liiga julmalt treenitud? Ära muretse, selleks, et "liiga julmad" jalad saada, pead sa ikka väga palju massi juurde võtma...

    Sinu probleemi püstitus oli selles, et miks ei tule lihast ja lihasmassi juurde. Kuni 50% kogu üldisest lihasmassist asub sul jalgades ja tuharates. Seetga, kui neid ei treeni, jääb pool lihasmassist saamata ;)

    Hakka korralikult sööma ja treenima. Korraliku söömise kohta on palju artikleid ja juhiseid. Korralik trenn ei tähenda ajalist vaadet 1-2 tundi saalis, vaid seda, et aeg trennis oleks korralikult sisustatud trenniga ning peale treeningut on lihas sedavõrd läbi, et peale jalapäeva on raske trepist liikuda ja transpordivahendini jõuda.


  4. No kas juba läinud Eestimaalt. Kohanemine toiduga on keerukas. Kodus tead juba, mis asi mida sulle annab. Uues riigis pead hakkama kõike ju uuesti selgeks endale tegema. MIs juust on õige valik, mis piima võtad (meil lihtne, rasvata, 2,5% ja 3,5% peamiselt). Soomes on piimaletil poes 4 meetrit valikut ja tavalist piima leida, mis poleks laktoosita ja norm rasvasusega ja ei oleks piimajoogi nime all on ikka keerukas leida.

    Või näiteks kaerahelveste valik pudru jaoks. siin peab leidma millegi, mis maitseks ka sarnaselt kodusega või siis üldse uue maitsega ära harjuma.


  5. Nagu öeldi, maga nii palju, kui sa ise tunned, et oled välja puhanud.

    miks pimedal ajal pikemalt magatakse - valgustugevuse ja melatoniini tootmise vahel pidi minu teada olema seos. Kunagi lugesin, et kui juhuslikult peaksid öösel häda peale ärkama, siis ära pane tuld põlema ja mine käsikaudu hädale. oma kodu peaks ju piisavalt hästi tundma :) et pimedas orienteeruda.


  6. Tere!

    Olen 16-aastane noormees. Alustasin jõusaalis käimist aasta tagasi, kuid kuna 15-aastaselt täie auruga treenida ei tohi, võtsin rahulikult. Olen saanud väikse vundamendi alla ja nüüd on soov vundamendi peale midagi korralikumat rajada. Probleem seisneb selles, et olen kõhn. Olen terve oma elu kõhn olnud. Viimase aastaga on pikust kah palju juurde tulnud ja nüüd olengi pikk ja õbluke. Siiski toitun ma korralikult.

    Küsiksingi:

    1) Kuidas on kõhnal mõistlik massi suurendada?

    süües korrektselt tavatoitu ning sedasi, et päevas natuke rohkem kaloreid sisse, kui kulutad. Kasutad progressi kontrolliks kahte vahendit: a) kaal ja B) mõõdulint. Mõõdulindiga mõõdad üle peamised kohad kord kuus ning iga nädal vööümbermõõt. Kui vööümermõõt kasvab, siis võtad tidus tagasi natuke, kui on sama või kahaneb, kuid kaal kasvab, siis jätkad sama toitumist. pole sul ju soovi olla peekonsardell?

    2) Mis kava järgi võiksin ennast edasi arendada? Soov on rajada eelkõige lihasmass.

    kõik oleneb sellest, mida varem teinud oled - ei soovitaks 1 lihas kord nädalas sinule. pigem ülakeha ja alakeha päevad ning trenn 4 korda nädalas

    3) Pulbrite kasutamisele jah või ei?

    kui raha on, siis miks ka mitte - tavatoidust saab ka samas kõik vajaliku kätte. kuid kui kaal kuidagi ei taha kasvada, siis võid lisada, sest nagu enne öeldi - kaloreid juua on lihtsam, kui neid sisse süüa. mina olen jäänud sinna juurde, et kasutan vaid treeningjärgset valgujooki 30g valk + 10g süsikas. piisab, et koduni vastu pidada, kus suurem söök sisse peale trenni.

    Olen väga tänulik mõistlike inimeste vastustele! :)

    • Upvote 1

  7. Siis ju hea kui tuimad ja valusad on lihased. Vähemasti tead, et asja ette läinud trenn.

    Taastumise kiirendamiseks kindlasti venita peale trenni ning samuti ülejärgmisel päeval tee natuke soojaks lihased kerge trenniga ning uuesti venitused.

    Olen täheldanud enda puhul ka seda et kui valke väheks jääb menüüs siis ka valutavad pikemalt. Kuid viimane on pigem vahest individuaalne.


  8. Sa paned väga mitmes asjas positiivset kadedust tundma.

    1. innustus, et asjad on väimalikud

    2. et saad endale lubada asju, mis maitsevad

    3. hoopis teine ja parem (eestist saab ka, aga siga kallilt) valik erinevaid toiduaineid

    krt, kuidas tahaks uuesti USA toidupoes käia :)

    edu sulle


  9. Sügiskülv aka LPF. Get a life.

    P.s. ka modede teemasid suletakse jmt. Ning seda teeb The God Himself ehk adminn. Aktsepti seda.

    Ning nagu aru olen saanud meeldib sulle haiglaselt tähelepanu. Hetkel oled veel ohutu ja hüppad võrgus ent kaugel pole ka aeg, mil alustad ka avalikku "eneserahuldamist".

    Mingil ajahetkel olid tore lugeda ent hetkel lihtsalt tüütad ja trollid inimesi ja teemasid.

    Näed sa. Jälle kiljusin "liputaja" peale ja pakkusin talle rahuldust.

    Blogide ühte kohta tõstmine on samas kaalumist väärt ent vajaks ka Jumala käest üle kinnitamist.


  10. Teen ise ka hetkel 6 korda nädalas trenni saalis. 3 päeva rasked baasharjutused ja suured raskused, järgmised 3 päeva kergem raskus ja isoleerivad harjutused kordustega umbes 15. mõju on hea. kuigi ma ei tee füüsilise koormusega tööd siiski.

    nagu ülal öeldi, siis kui toidad keha piisavalt ning magad vähemalt 8 tundi jutti, siis ei tohiks probleeme ette tulla. Kui aga isu hakkab mingil hetkel kaduma, tee väike paus sisse trennidesse, sest siis on tegu juba ületreeningu esimeste tunnustega.

    • Upvote 1

  11. See on vist mingi konksuga küsimus, kui Sind just tõesti ei huvita minu mälu võimekus. :P

    2014. a kevadel oleks olnud eesmärk minna Euroopa meistrivõistlustele ja realistlik ning rahuldav eesmärk oleks olnud tulla poolfinaali meeste klassikalises kulturismis(finaal oleks super aga esimesel korral oleks see palju tahetud).

    No umbes täpselt. Küsisin lihtsalt sellepärast, et vist ei tule välja järgmisel kevadel sealt osavõtmine? või siiski on eesmärk paigas?


  12. Kaido, ka minu tutvusringkonnas on inimesed, kes saavad letist alla Fitshopis. Samuti palju inimesi, kes teistestki kohtadest saavad sarnaseid allahindlusi. Pigem tekkis mõte kirjutada seetõttu, et mitmeid aastaid USA`s bränd nr 1 toodang on peaaegu "kohalikust" toodanugust jõhkralt soodsam. Tahaksin sellest aru saada.

    võib ju oletada, et gold standardi tootmismaht on kordades suurem ja seetõttu on tootmiskulu madalam ja tooraine sisseost madalam, ent... antud toodet peab transoprtima Eestisse/Euroopasse teiselt mandrilt, mis jällegi tõstab hinda.


  13. Sportlasena, kel pole alati just suurim eelarve toidulisandite ostuks, olen tahes tahtmata pidanud otsima erinevatest kohtadest odavamaid võimalusi, mis toimiksid hästi, kuid rahakotti enesetapule ei suunaks. vaatasin ringi ning leidsin, et kahjuks ei ole ma enam nii rikas, et osta kasvõi Hera 80 valku, pigem suudan ma tarbida Gold Standard Whey`d tema asemel. Ehk maailmas mitmeid aastaid tuntuim valgubränd on tänasel hetkel Eestis soodsam, kui üle lahe toodang.

    Näide: suurim pakk Hera80 on 1,45 kg ja siis kilohind 32,76 EUR. suur pütt 2,3 kg Gold Whey`d maksab eestis 60 EUR ümber, mis teeb kilohinnaks 26 EUR ümmarguselt. ehk siis Gold Whey on pea 26% soodsam.

    Huvitav, millest sellised hinnavahed?

    Samuti näiteks kreatiinid. 300g Fast kreatiin - 12 EUR, samas samasugust kreatiini 500g pakendis võib eestist leida ka hinnaga 10 EUR. hinnavahe on juba üle kolmandiku ning ligineb 50% peale. Ning brändid sealjuures on suhteliselt võrreldavad maailma mastaabis.

    Põhitooraine peaks ju mõlemil olema sama ja ka maailmaturu hinnatõusud toorainel peaksid mõjuma mõlematele tootjatele, kuid ühel tootjal tõuseb hind lakke, samas kui teisel tootjal vaid mõned protsendid.

    Kes veel oskab võrdlusi välja tuua, on oodatud siia teemasse kirjutama :)

    • Upvote 2

  14. Aljo davariši ;)!

    Täna trennipäev , selja ja triitsa päev :)

    Hommikuks oli natukene putru ja kohupiima ;)!

    Muideks, ma pole siin kirjutanud oma kaalust siis täna astusin kaalule 99kg :D

    No saame siis järgine reede 97.5 peal kokku :) muö 1.5 kilo üles sul sama palju alla:)


  15. Lugesin su küsimust. Ega ei saa ju sinu eest teemat pakkuda kuid ise läheneksin ma psühholoogilise poole pealt. Ja seda mitte vaimse tugevuse poole pealt, vaid pigem natuke intrigeerivama hüpogeesiga. Nimelt kulturist kui nartsissismile kalduv isiksus või siis kulturism kui kompensatsioonimehhanism isiku lapse/noorukiea ja/või varase täiskasvanuea psüühilistele traumadele.
    Kuskohast materjali leiada? Pigem oleks tegemist intervjuude stiilis andmete kogunisega kindlate küaimuste osas millest omakorda interpreteerid järeldused. Vajaminev kirjandus on sealjuures absoluutselt kulturismist eemalt kuna on vaja kirjeldada nartsissismi või mõne muu normist kõrvalekaldumise tunnuseid ning tuua paralleele kulturistidega.
    Ajasin sind rohkem segadusse?


  16. Nõustun pakutud harjutustega. Kui hakkad kükke ja tõmmet tegema, siis tunned kuidas terve kere on järgistel päevadel tuim ja kange ehk harjutused töötavad.

    Samas peab kohe algusest peale omama head tehnikat. Püüa mõne treeneri käest nõu küsida ja lasta tal hinnata nende harjutuste tehnikat. Väikese raskusega natuke kehva tehnikaga ei juhtu midagi, kuid mida suuremaks raskus läheb, seda suurem on oht enda vigastamiseks vale twhnikaga.

    Ning kui suureks tahad saada, siis hakka söö a :D . Muidu ei juhtu midagi ;) 0


  17. Nad näevad tõesti julmad välja pintsakutes :D

    Minu arvates mitte heas mõttes. suurt kõhtu küll pole, aga sellegipoolest ei näe nad välja enam muud kui lhtsalt suured. tegemist pole enam esteetiliselt hea väljanägemisega. kuid riieteta see eest super :)


  18. Tere!

    Olen 18 aastane noormees ja sooviksin oma keha rasva taset alandada, aga ei tea kuidas.

    Google piltide järgi ütleksin, et olen kuskil 15% ringis kuid tahaksin saavutada kuni või alla 10%.

    Käin 3 korda nädalas jõusaalis, seal teen 3 seerialisi ringe peaaegu kogu kehale. (kui vaja täpsemat infot palun küsige).

    Peale jõusaali joon Proteiini jooki. Söögiks on koolitoit ja kodus toidud mis ise teha tahan (ma ei tea mida tuleks teha).

    Magusaga ei liialda(sooviks teada mida ei tohiks süüa). Ja nii edasi. Ma ei tea millest täpsemalt kirjutada, et pilti ette anda,

    aga otsin abi. Olen küll netist otsinud aga ei ole leidnud.

    Aitäh.

    selleks, et saada rasvaprotsent alla 10, pead sa tegema järgmised otsused:

    a) Kas jätkad koolilõuna söömist - minu mäletamist mööda oma lapse koolitoidu menüüst ei ole see sobiv rasvaprotsendi alandamiseks - lihtsalt liiga palju lihtsüsivesikuid ja vähe valke ning kasulikke rasvu

    B) Kas oled valmis loobuma toitudest, mida ise teha tahad - tavaliselt tehakse siis toite, mis on natuke müüda vajaminevast dieedist

    c) kas oled valmis üldse magusast loobuma.

    kui vastad b+le ja ć+le JAH, siis oled sa valmis.

    Netist otsimise kohta- tegelikult on siinsamas foorumis olnud väga palju sarnaseid teemaalgatusi, nagu sinul praegu. muidugi on lihtsam küsida, kuid sinu ettevõetaval teel ei ole midagi lihtsat - pigem raske. Seega, otsi natuke edasi :) kui ikka ei leia, siis küsi uuesti.

    Treeningu poole pealt viska see praegune kava võssa,ma kirjutaks sulle pmt sama teksti mis ma siin teemas kirjutasin :)

    http://forums.fitness.ee/index.php?/topic/37842-kava-soovitusedparandused/

    Toitumise poole pealt vaata ,et keha saaks piisavalt valku,mineraale,vitamiine jne.Kõik liha,kala,muna,kohupiim,juurviljad jne.Tähtis on päevane kaloraaz.Soovid oma päeva kalorid kokku lüüa,siis tööriistade all on selleks kalkulaator.Lisaks on siin mustmiljon taolist teemat ja artiklit. :) Seda alla 10% püüdma hakata sinu puhul on ka noo jah.... päris mõttetu hetkel minu arust.Sinust ei jääks lihtsalt midagi järgi seljuhul. :P Kasvata saalis veidi raskuseid,hoia kaloraaz kergelt plussis,liha tuleb luudele ja siis hiljem vaatab mis saab. :)

    MItte kõik ei pruugi tahta rohkem liha luudele. Selles osas ei ole meie siin kohtumõistjad, kes seda ütlema peaksid. Kellele meeldib ronni coleman ja kellele keenia staier olla - las ta olla selline nagu soovib, peaasi, et teistele esmalt ja endale liiga ei tee. muus osas ehk toitude poole pealt olen sinuga nõus.


  19. Miks lapsehoidjat?? Miks ma peaks topelt maksma? Kui treener kes pakub kava, siis peaks ta ikka süvenema ka inimesse kellele ta selle valmistab. Kuna kui tegemist on mingi vabrikuga, siis nagu täiesti pointless? Sulle meeldiks ükskõiksus treeneri poolt, kelle poole pöördunud oma murega oled? Mina olen küll rahul sellega väga, kui tuleb treener ise ka küsima, et kuule härra kuidas sul läheb söömise ja trenniga jms. See on poistiivne kogemus sinule endale, kuna enamus eestlasi on sellised tuimad kalad siis polegi loota midagi sellist. Väga harva leidub selliseid asjalike ja tublisi inimesi;)! See on põhimõtteliselt sama hea, kui sa helistad panka ja sul mingeid probleeme on või abi vaja, tuimalt öeldakse 100 euri ennem ei liigutata sõrmegi, sulle selline asi meeldiks? Pigem on ka mujal teenindussektorites ju ennekõike kliendirahul olu tähtis?! Kui klient on rahul, läheb ta räägib sõbrale, et näed kui vinge treeneri ma leidsin ja soovitab ka teistele teda, kuna see inimene tegeleb asjaga!

    Nii, et lõpuks kuhu ma oma jutuga jõuda tahan, kõik pole sündinud spetsialistid dieetide ja toitumis teadmistega!

    vot kuidas nüüd võtta. mina jällegi soovitan justnimelt Marekit. olen temalt 2 korda trenni ja toidukavad võtnud ning mõlemal korral olen saanud alati tagasisidet. esimesel korral oli kokklepe ka selline, et pidin lausa iga nädal pildid saatma, et ta näeks liikumist. Samuti tegin nädalast kokkuvõtte.

    teisel korral oli lihtsam, me sattusime sarnastel aegadel samas trennis käima ja siis sain otse vastused. Seega, soovitan Marekit.


  20. See arvamus on küll väga vale, kui sa nüüd seda siin kellegile ütled. See, treeneri ja kava koostaja sugu kindlasti ei olene, oleneb ikka kui tark ta on ja kui palju ta sellest asjast jagab! Mina olen Kalmuse kava kasutanud ka, sain suurema osa kaalust alla. Aga see on väga rutiine ja üksluine söök, mis tõttu otsustasin lasta kava muuta endal. Lasin teha seda Taavi Merisalul võin öelda, et see otsus oli igati 100% kümnesse, kuna näiteks ühe toidukorra kohta on 5 erinevat varianti. Mis tõttu nagu ei muutu see üksluiseks, see ongi kõige tähtsam!

    Natuke Kalmuse kava LUGEDES, saad aru, et ka seal on ühe toidukorra kohta päris mitu erinevat võimalust. näiteks kui on lüunasöögis riis või tatar grammidega ning sisi kana-, veise-, sea- või kalafilee, siis 4x2=8 ja ongi 8 erinevat lõuna varianti.

    probleem on mitte mõttega LUGEMISES sealjuures.

    tean seda seoses oma kavadega, mis olen talt võtnud. Samuti olen mina temalt alati saanud tagasisidet andes soovitusi/nõuandeid.

    Ei ma ei teagi. Ütlesin, et loll arvamus...sisetunne. Kuigi ma tean, et paljud naised on võtnud Kalmuse ja Kiivikase toitumiskava ja on väga rahul. Ise plaanisin ka pool aastat tagasi Kalmuse toitumiskava tellida, aga arvasin, et lihtsalt dieedi pidamisest piisab. Aga ma kardan, et ma ei oska õigesti toituda (õigeid asju jm), niiet kaalun nüüd tõesti toitumiskava tellimist.

    selle kohta on hea ütlus: It`s not a diet, it`s lifestyle. veelgi laiendada: diet helps to loose weight, but lifestyle change gets rid of fat!

    • Upvote 1

  21. ohh jah. tuleb meelde minu rasvaprotsendi vähendamise faas ja see, et sel ajal oli mu viimane toidukord 1 tund enne magama minemist.... ehk siis umbes kell 22.00. trennis käisin kella kuue paiku õhtul, peale trenni sisse sheik, siis õhtusöök kodus seal 8 paiku ja siis veel kell kümme enne magamajäämist siis veel üks toidukord...

    Rasva kaotasin umbes 500g nädalas sel ajal.

×