Jump to content

Rain 6 kanget

Kasutajad
  • Sisu loend

    437
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    1

Postitused posted by Rain 6 kanget


  1. Renku. Mina kasutan IE`d :) ja ka chrome ning opera brausereid. Kui teen midagi oma lehel, siis esimene asi, kus kõik toimima peab on IE. Win 8.1 ja IE11 puhul on nii mõnedelgi lisavidinatel mitte toimimise probleem. Muudes brauserites aga toimib hästi. Ju siis peetakse seda 6-15% (vastavalt minu analüüsile) kasutajatest lihtsalt liialt väikeseks osaks külastajatest, et nendele eriti peale ei vaadata lisajubinate tegemisel. Või on lihtsalt tegu selles, et win8.1 ja ie11 pole veels edavõrd levinud, et nendel toimivust testida.


  2. Või proovida sellist jaotust ülakeha ja alakeha ?

    näiteks siis nii :

    rind selg ( kui teha 2 suurt lihast ühestreeningus kas on oluline seeriate hulk ? ja millised harjutused? )

    Pigem jätaksin selja ja rinna eraldi päevadele. üks või teine saab ikka vähem treeningut, kui teha mõlemat suurt lihast korraga

    jalg, säär, kõht

    vaba

    õlg,trapets, kõht

    käed

    Ja 1 küsimus veel ei hakka sellejaoks eraldi teemat tegema

    nimelt küsimus seisneb selles

    küünarvarte kõverdamine kaldpingil, olen lugenud et see annab hea koormuse algfaasis?

    aga kas see harjutus on ka siis sama tõhus kui ma kätt ei pööra harjutuse ajal et peopesad on koguaeg üleval pool?

    Selleks, et saaks hea koormuse ongi vaja suht harjutuse alguses peopesad üles keerata. Või isegi enne, kui hakkad tõstma, siis juba keerad peopesa üles.

    või tasub jääda seistes küünarvarte kõverdamise juurde koos käe pöördega?

    Kaldpingi harjutus on selles osas parem, et sa ei saa hakata kasutama kehaga "petmist", mis püsti seistes niikuinii natuke juhtub, kui sa just vastu seina ei ole seljaga.

    Lihtsalt kaldpingil on see pööramine minujaoks väga ebamugav

    Proovi erinevaid pingi kaldeid, kui üks ei sobi, siis proovi teist. Kas siis suurem nurk põrandaga või väiksem nurk. poollamades nii ehk naa on ebamugav :)

    Ette tänades, Rauno !


  3. Ok. mida mina siis kohendaks.

    1. jõutõmme seljapäeval esimeseks harjutuseks - suurt energiat vajav harjutus, mis kasvatab üldkehalist jõudu samuti ning kasutab kogu keha on tihtipeale mõttekas teha esimesena.

    2. Õlatreeningus jätaksin ära hantlitõsted ette - kuna tundub, et sul pole veel väga suurt treeningstaaži (küsimus kava kohta andis eelduseks, vabandust ;) ), sis ei ole seda tarvis minu arvates. Kaldpingil hantlite surumise ajal niikuinii saab see delta osa koormuse ning pole vaja sellist tillukest lihast liialt koormata.

    3. Trapetsile lisaksin ühe harjutuse juurde - ainult kangi tõsted arendavad küll trapetsi ülaosa, kuid ki teed plokksüsteemil taha tõmmet, siis see arendab ka muid osasid trapetsist - seisad plokksüsteemi keskel, käepidemed kinnitatud alumisse asendisse. astud sirgetes kätes käepidemeid hides 2-3 sammu tahapoole. Hakkad õlgu selja taha kokku tõmbama ehk siis proovid abaluud kokku viia. Harjutust peab nägema, et paremini pihta saada, kui minu jutt siin.

    4. Rööbaspuudel surumine - peamine selle jures on õige ja just rinnalihast rohkem koormav tehnika. Kui teed valesti, siis on tegemist hea triitsepsi harjutusega. Kuidas teha, on kirjeldus SIIN.

    5. triitsepsi puhul teeksin ühes trennis 3 harjutust 3 max 4 seeriaga 1 harjutusel (näiteks kitsalt surumisel). Üle nädala võid harjutusi muuta - ka kasutada prantsuse surumist lamades esimese harjutusena.

    6. Jalapäeval võta suurem hulk seeriaid ja võiksid lisada ka küki hack-kükk masinal. praeguse kava järgi on sul triitsepsi trenn samasuguse harjutuste ja seeriate arvuga, kui jalatrenn, kuid.... lihased on jalas tavapäraselt suuremad ;) koorma neid natuke rohkem.

    Sai vist kõik öeldud :)


  4. Taavi, mul sama viga ja ma tõesti ei viici alati chrome kasutada. Seega oleks tore, kui mul leht kinni ei jookseks, kui tahan siin näiteks postitusse linki lisada. Popup lingi lisamiseks küll avaneb, aga... sulgeda enam ei saa ei OK ega ristist. Suht ebamugav. kahjuks unustan alati ära selle, et sedasi ei saa....alles peale pika postituse kustumist tänu akna kinni panekut, tuleb jälle see meelde ja kasutajakogemus saab rikutud... ehk saab Rebane midagi selles osas ette võtta :)


  5. On olemas a´la sõiduauto koorma kinnitamiseks kitsad umbes tolli laiused ning siis on ka laiemad 5 cm laiused.

    Korteris/kodus on tihtipeale küsimuseks - kuhu kinnitada need rihmad. Lakke? üüritud korterites seda teha ei saa. Selleks, et ikka treenida, on üeks võimaluseks ukse ja uksepiida vahel (uks sulgeda) tekitada samast materjalist kinnitus. Olen seda näinud fitness messil Soomes TRX esindajate esitluses, aga võimalik ka ise teha - vaja vaid tugevat kätt ja niiti (omal ajal kapronit :) )ning mingit kinnituskarabiini, kuhu rihmad panna. Saab tehtud küll :)


  6. Süsivesikuid ei ole mõtet küll täiesti ära jätta, kui see niimoodi mõjub, nagu kirjeldad. Kõik on indiviidist sõltuv. Mina võin vabalt olla väga madalal süsiesikute kogusel pikka aega ja mul ei teki näljatunnet, samas teine inimene sama menüüga võib müüda seina üles ronida, kuna on kogu aeg näljane ja ka kaal ei muutu.

    Kirp tõi välja, et jahutoodete asemel on palju teisi toiduaineid, nagu tatar, pruun riis jmt, millest saad süsivesikuid oma menüüsse. Proovi nendega ja kui ka siis ei aita, võib olla tõesti nn valge jahu ja suhkru sõltuvus. Viimati lugesin, et suhkur on sama suurt sõltuvust tekitav aine, kui seda on kokaiin...

    Edu proovimisel


  7. Kui sa nii arvad. Kui enesetunne on hea, siis on hästi. Kuid mind paneks mõtlema fakt, et sarnaselt või rohkem toitudes ja mitte treenides kehakaal kukub... olen treeningute ja toitumisega tegelenud üle poole sinu east ning mingeid näitajaid enda kohta selgeks saanud. Küll see sinul ka tuleb aja peale, peaasi, et sa ennast liigselt katki ei teeks, mis vanemas eas probleeme tekitab. Minul näiteks on minu vanuses juba kahjuks olemas baromeeter, mis ütleb ette, et ilm läheb halvaks... Kahju seda tunnistada, aga tegin noorena vea ja sattusin jõhkra ületreeningu ohvriks, mis põhjustas vigastuse, mis ei peatanud mu treenimist - kahjuks ei sanud siis sellest aru, kuid täna ma kahetsen seda viga.


  8. 5 päeva mitte treenimist, rohkem või teisiti söömist ja kaal langeb? Mida see sulle ütleb? Kas pole liialt suur koormus treeningutel ja vähene tugi toidust? Kehale liigne stress, mille tõttu ei taha varusid ära anda ning hoiab energiat ja vett kinni? Ning haigus - tihtipeale on haigus inimese vale käitumise tagajärg. Kui inimene ei saa aru muudest signaalidest, siis keha annab haigestumisega teada, et ta vajab puhkust/muutust, sest muidu ta läheb täiesti katki.

    Ülaltoodu ei ole mõeldud õpetusena vaid sellena, et anda sule mõtlemisainet, kas on vaja midagi muuta...

    • Upvote 1

  9. Hei. Ei pea ennast pekiseks, ent ka minul on sääred sellises olekus, nagu sina kirjeldasid, võdisevad. Selles asendis on lihas lõdvestunud ning ei saagi muud olla, kui sinu öeldud olekus. Mingil määral saad sa veel rasva arvelt ümbermõõtu vähendada, kuid kui sa just lihast säärtelt ei hakka maha võtma (lõhud lihast ka mujalt, mis pole hea), siis jõuab mingi hetk kohani, kus tuleb tunnistada geneetika poolt antut ja leppida selliste säärtega, nagu nad on. Samas, geneetika on andnud sulle samas asja, mida mitmed naisterahvad taga ajavad - thigh gap (minule näiteks ei meeldi see). Sul on geneetiliselt antud lihaste kuju reitel, mis peale rasvast lahtisaamist annavadki sellise välimuse. seega oled justkui balansis :) oma soovide järgi.

    Sinu poolt kirjeldatud söömine ei ole minu arvates just parim, kuigi sa ütled, et on toiminud. Proovi pigem hommikul 15 minutit varem ärgata ja tee omale 1-2 muna ning keeda täisera puder. Üle 2-3 päeva tee üks suurem kokkamine ja valmista omale mitme päeva varu lõunasööke valmis (pruun riis, kana, kala, sea sisefilee jmt) ning osta puuvilju (õun jmt), mis siis võtad karbis kaasa. õhtut saad sa süüa juba kodus ja 15 minutiga on tavaliselt valmis hea ja maitsev õhtusöök.

    Sinu menüüs on puudu juur- ja puuvilju. Võid need ka lisada oma menüüsse. Näiteks 100g rohelist uma lõunasöögis juurde. Õhtusöögis samuti kindlasti rohelist juures. Mingi vahepala lisaksin ka - seal kasutaksin pähkleid, avokaadot, rohelist salatit ja näiteks kodujuustu.

    edu ja anna ikka teada, kuidas sul läheb :)


  10. Ehh. võid ju arendada kõhulihaseid, kuid nagu eespool öeldi, siis kui toitud valesti, siis ei tule need välja polstri alt.

    Muidugi saad omale tugevama keskosa ning sealjuures ära unusta ära ka keskosa muid lihaseid sealhulgas ka seljalihaste treenimist ning korralikku venitamist. Oled noor ja ei saa pihta veel, miks, kuid lihaste ebaproportsionaalne arendamine viib valude ja vigastuste juurde. Ehk siis kui treenid ainult kõhtu hakkab mingi hetk sul selg valutama.

    • Upvote 2

  11. Kui sa ise ei viitsi arvutada ja kaloreid kokku lüüa ning sealt saadavaid toitaineid, siis võimaluseks on ka lasta kellelgi raha eest endale toitumiskava koostada. Tagasiside korras on siis temalt võimalik küsida, miks kaal 500g kõigub.

    See 500g pole miski näitaja. Olenevalt päeva jooksul joodud vedelikukogusest võib kaal kõikuda ka kilode kandis ;)

    Ning mõtle ka sellele, kas sa oled oma menüüd mingil moel ikkagi muutnud? näiteks hakanud rohkem soola tarbima märkamatult endalegi, söölal on komme põhjustada vedeliku kogunemist.

    Ning võin nüüd eksida, kuid koormuse suurendamine treeningul võis põhjustada just kehapoolse teistpidi reaktsiooni ainevahetuse aeglustamise näol.


  12. Kofeiini üheks mõjuks minu mäletamist mööda oli neerupealsete stimuleerimine selliselt, et kasvas adrenaliini tootmine ja seetõttu on ta ka erguti, mis kasutab oma energiat. lihtsalt öeldes, suurendab stressi. Ise olen suur kohvisõber ja kohvist "laksu" kätte saada on raske. Kui soovid energiat trennis juurde, siis võid enne trenni 30-60 minutit varem juua ühe kange kohvi. Möllad saalis rohkem selle tõttu ja lõhud lihast rohkem. enamike trennieelsete ergutite sees on ka kofeiin mingis vormis.

    Kui soovid kalu alandada, siis samuti kohv OK. tõstab ainevahetuse kiirust. Kofeiin on samuti paljude rasvapõletajate koostisosa.


  13. kunagi öeldi mulle sellised kuldsed sõnad - selle asemel, et siin vaielda ja otsida põhjuseid, miks ei saa ning raisata aega nende põhjenduste ümberlükkamisele, siis sama aega oleks võinud kasutada võimaluste otsimiseks.

    ok, esimese asja tegid ära, tulid küsisid nõu. kui hakati asju soovitama, siis... minu jaoks kõlavad mõned asjad vabandustena. mitteaktiivne oleks ei tähenda seda, et ei peaks oma toidulauda üle vaatama. Tulemusest niikuinii tehakse 70% köögis ja söögilaua taga ning ainult 30% on treening. vahest mõni toitumis ja treeningkava koostaja teeb ära ka selle tillukese lisaliigutuse, et annab sisuliselt 2 toidukava - üks kus oled mitteaktiivne ja teine kui teed trenni ka. Egas palju vahet neil ei saa olema, pigem on küsimus kogustes, mis on söögis ühe või teise kava juures.

    Igatahes, pea vastu, hea, et omale õigel ajal "mõistus koju tuli". ning suhtle kava koostajatega. Omas peas võime ju enam vähem teada, mis asju süüa, kuid... võime vabalt mööda ka panna ;) ning siis ei aita tõesti ei ussi ega püssirohi...


  14. mida lisaks näljapiiril söömisele teed? Liigutad ka? Kaalust alla võtmisel on lihtne loogika. kulutad rohkem, kui tarbid. Ning kulutad rohkem mõistuse piires ehk siis seal 500 kcal päevas juures on kaloridefitsiit. Selleks, et saaks "rohkem süüa" on mõistlik suurendada päevast kulutamist. Lisaks aitab treening ning jõutreening sälitada lihasmassi, mis on vajalik, et kulutaksid rohkem. Isegi puhkeolekus lihas kulutab kordades rohkem energiat, kui rasvkude.

    ning selleks, et kogu eelnev jutt minu poolt poleks kui hiina keel, soovitan teha see väike investeering ja soetada toitumis- ja treeningkava.

    Edu


  15. no mõnikord lihtsalt ei taha toit sisse minna. siis on lihtsam toit sisse juua ;) kuigi jah, tavaliselt peaks ikka suutma korraliku toidu sisse süüa. ning paljud inimesed arvavad, et lisandid on mingid imeained, mis koheselt sulle liha selga kasvatavad. eks sellepärast ka võib tekkida tunne, et võtan ikka seda jooki jne jne jne


  16. jalale ei jää väheks. ühe jala peal kükid 50 kg raskusega on suhteliselt suur koormus minu arvates ;) vähemasti mõneks ajaks.

    osta omale ehitusmaterjalide poest plank ning natuke porolooni ja riiet ning klambripüstol. teed ise omale sellest pingi. toole eaks sul kodus ju ikka leiduma, millele see laud toetada.

    • Upvote 1

  17. Kas keegi siin teemas kirjutajatest mäletab vene multikat Kass Leopold? Iga osa lõpus ütles kass kuldsed sõnad: Ребята давайте жить дружно.

    Kes tahab olla vegan või vegetarian, las ta olla. ei tee see halba kellelelgi, kui ei ole peast veganiks muutunud - ehk siis kritiseerib segatoiduliste valikuid.

    MIs puutub kõikide toitainete kättesaadavusse taimetoidust (piimatooteid tarbitakse), siis on see korraliku planeerimisega täiesti võimalik. Ei jää millestki ilma. Ainus, mis minu arvates võrreldes segatoiduga on taimetoitluse suurimaks miinuseks, on fakt, et taimetoidus on vägasuur osakaal süsivesikutel. ei ole mina veel suutnud leida 0 süsivesikutega taime. See eest liha on lihtsalt ilma süsikateta.


  18. Kas tselluliit pole mitte rohkem toitumises kinni? Treening peaks jah aitama samuti selle mitte tekkimisele kaasa, kuid enamjaolt on inimene see, mida ta sööb. Mida arvata aga "jämedatest" jalgadest... arvan, et siin on erinevate arvamuste ja Sinu minapildi osas väga suur vahe :)

    võid trenni teha ka kaheks jaotatud kava järgi. Ühel nädalal lihtsalt teed trenn1, trenn2 ja trenn1, teisel trenn2, trenn1 ja trenn2. Siis e tohiks treeningud minna üle 2 tunni pikkuseks.

    Ise olen kasutanud mõnikord treeningute lühendamiseks, kui seda on vaja olnud, järgmist varianti - teen antagonist lihased üksteise järel. Näiteks kangiga kõverdused biitsepsile ja kohe seejärel Prantsuse surumine lamades. Või kui teen jalasirutused masinal, siis seejärel teen kohe otsa jala kõverdused masinal.

    Edu Sulle.


  19. Kui pikk sa oled. 120 - 130 kg on suhteliselt suur kaalunumber juba. Kuid, kui ümbermõõdud vähenevad, siis peaks olema õige tee.

    Aga - vaadates su toiduratsiooni, siis minu meelest hoiad sa oma keha esiteks näljas (kalorikulu suurendasid aga toitu sama palju kui enne) ning teiseks - vahepaladeks ainult puuviljad ning peale trenni rosolje... hommikuse pudru kogust ka pole välja toonud... seega, siin on palju teemasid hiljuti olnud selle kohta, mida süüa ja kuidas süüa ;)

    • Upvote 1

  20. Annika, tore näha, et sa oled ka lapsega sedavõrd aktiivne. Millegipärast arvavad mitmed emad, et lapsega ei saa teha üht teist ja kolmandat. Nagu sinu puhul juuresolevatelt piltidelt on näha, on tegemist vaid peas enda jaoks loodud vabanduste, mitte reaalse olukorraga.

    Edu sulle ja kõike toredat :)

    • Upvote 1

  21. 200g putru valmis produktina tundub jube vähe. samuti ka 300g tundub vähe.... enamik on ju kas piima või vett selles pudrus... lisa hommikusse ka viil või 2 juustu.

    lõunasöögis suurenda kindlasti liha osakaalu 2x.

    vahepala - äkki banaani asemel õun? kuidas tunduks sulle?

    õhtusöök, tõsta liha kaalu 50g.

    ning jah, võta kas kodujuustu või kohupiima seal üheksa paiku õhtul, et natukenegi lisada toitu päevasesse ratsiooni.

    täiskõhutunne on keha harjumuses kinni. kui oled harjunud palju sööma, siis... on ka suur toidu vajadus. kui sööd vähe.... siis on kõht ka vähesest täis... iseasi, kas sa piisavalt toitained saad lihase kasvamiseks, kui see eesmärgiks.

×