Jump to content

Sadist2

Kasutajad
  • Sisu loend

    225
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Postitused posted by Sadist2


  1. See võib oleneda ka aastast millal sa kandideerid sest minu mäletamist järgi sõltus see sellest mis tulemused olid ülejäänutel kes samale alale kandideerisid ning just selle pärast olingi mina pingereas RE kohtade hulgas esimene väljajääja.

    Majanduse magistri või doktorikraadi teed sa tavaliselt juba mingis kitsamas valdkonnas, mitte üldises "majanduse" valdkonnas ning sellest tulenevalt avanevad ka karjäärivõimalused. Näiteks kui teed oma magistri/doktori rahanduses, siis lähed panka tööle, kui teed turunduses siis reklaamifirmasse jne.

    Mina olen aga jõudnud sellisele järeldusele et majanduses on kõige mõttekam bakalaureuse järgne kraad MBA, mitte tavaline magister. Doktorikraad on muigudi omatte maailm, ei hakka seda puudutamagi ning see veel nõuab tohutut ajalist investeeringut.

    mis see MBA on ja mis võimalused sellega on ?

    miks see on parem ?


  2. Viiking ma ise ka TKOG-st :lol:

    aga matjusm, selliste tulemustega lävendikalkulaatori järgi pidi sulle koht majandusteaduskonnas kindlustatud olema

    või kuidas seal need asjad seatud on ?

    ja mida saab teha majandus magistri-või doktorikraadiga? st mis aladel võiks töötada?


  3. tahaks siinkohal küsida, et kas Tartu Ülikooli majandusteadusse on raske pääseda ?

    ja kas lisa riigieksam (mitte kirjand, mata ja inka) annab mulle lisapunkte sisseastumisel ?

    ise hetkel arvan, et kui ma gümnaasiumis pingutaks, siis võiks keskmiselt tulla viies aines sellised tulemused :

    Kirjand 85

    Keemia 90

    Inglise keel 80

    Matemaatika 85

    Geograafia 90

    ja tahaks teada, kuidas on ülikoolis õppesüsteem ?

    kui mina tahan TÜ-s majandust õppida, siis kas ma pean lisaasju ka veel õppima, nt matemaatikat ?


  4. noh, käisin, nägin

    päris tore võistlus oli, mehed olid tugevad, aga paljudel puudus hea tehnika ja seetõttu oli mõne mehe puhul lausa oht vigastusteks, nt priit kärg ;)

    jõutõstjatest olid kohal marko mumm ja elar kraav, kokkuvõttes said nad vastavalt 11. ja 8. koha (13 osalejat oli kokku)

    kõige rohkem pani mind hämmastama elar kraavi 190kgx17 tõmme ja veel ühe tüübi samasugune resultaat

    apollon kangis oli paljudel meestel halb tehnika, marko mumm hakkas seal selle kangiga tantsima, ma kartsin juba et kohe juhtub midagi hullu, aga õnneks möödus hästi :D

    võistlus andis natuke motivatsiooni juurde, nüüd tahan ise ka olla rammumees :o


  5. Õlaga on lugu järgmine: vigastasin selle kergelt ja näiteks hitlerit (hantlite ülesviimine otse ette, õla harjutus) tehes on natuke tunda ebamugavust trapetsi ja õla piirkonnas.

    otsustasin anda rahu, hetkel lasen õlal puhata u. nädal aega (oleneb õla seisundist) ja ei tee praegust mitte raasukestki trenni.

    küsimus on selles, et kuidas alustada uuesti trenne: kas alguses oleks kasulikum teha kergeid venitusharjutusi iga päev ja u nädala pärast hakata tasapisi väikseid hantleid kasutama (õla tegemiseks) ning kui valu ei anna, siis progresseeruda iga nädal koormustes või kasutada mingisugust teist meetodit ?

    ja kui ma tegin surumist enne pausi u 45kgx5x10, siis mis raskusega võiks uuesti alustada ? kas kasutada amplituuti 2,5-5kg iga nädal või mis ?

    kas teistes harjutustes, nt kükk ja tõmme oleks ka mõtet väikse raskusega alustada ?

    ise kahtlustan, et õlapiirkonnas on mul vist põletik või müosiit, aga ei või teada.

    jagage kogemusi


  6. http://www.fitness.ee/?act=article&art...1169〈=1

    seal väidetakse, et lihast peab tunnetama harjutuse vältel (nt lailihas)

    mina ei taha sellega nõustuda

    kas kellegil on argument, et põhjendada, miks peab lihast tunnetama ?

    minu arusaamade järgi lihas töötab ju igaljuhul, tunnetad sa seda või mitte.

    ainuke põhjendus võiks olla minuarust psühholoogiline suunamine, selleks et just see lihas töötaks.

    argumente, tõestusi ?


  7. Talendiks ei saadagi, talendina sünnitakse.

    Kui sa tahad jõutõstmisega tegeleda siis kuula alessandro nõu ja alusta 10ste kordustega seerias. Tuleb põhja laduda, küll siis hiljem saad ka suuri raskuseid tõsta.

    Aga 5x5 ei sobi ?

    10-seid on mulle äärmiselt ebamugav sooritada, eriti kükis ja tõmbes


  8. Selles mõttes, et kava olen ma muutnud nüüd natuke vaiksemaks, võtsin 5x5 kava ja jätsin igasugused vigurid välja

    Olen juba pool kuud järjepidevalt rotator cuff harjutust teinud ja tundub, et paremaks ei lähe

    Õlg valutab väga harva ja tavaelu ei sega, kuid mingi ebamugavus õlgades on ikkagi

    Õla pitsumine on selline värk, mis teeb haiget ja mida saaks iseloomustada nõela torkena (õlas)

    Siiani on õla pitsumine avaldunud ainult ühes suunas: näiteks kui võtan kangi, et hakata rinnalt kükkima ja kui ma olen lõpetanud ning panen kangi tagasi, siis just peale seda käib pitsumise moment läbi

    Veel oli väga kergelt tunda svungi ajal paar korda

    Ausalt öeldes ma ei näe mingit põhjust, miks algaja peaks svungimisega tegema. Svung paigutab väga suure koormuse õlgadele. Mõetakam on algul püsti surumist arenda ja siis kui baasjõudu piisavalt, siis vast üle minna rohkem plahvatuslikumale harjutusele.

    kas svung polegi püsti surumine ?

    sellisel juhul teen ma püsti surumist ja rahulikult

    Lisaks ka seda, et olen jälginud viimasel ajal su blogi ja postitusi. Jääb selline mulje, et pead ennast targemaks kui tegelikult oled. Seda mitte halvas mõttes , kuid tegelikult nii on. Üritad asja võtta väga proffesionaalselt, samas igas asjas jääb ka vajaka. Tundub, et kipud sageli üle mõtlema, sellepärast sa ka ei arene. Võta natukene vabamalt, sul ei pea olema igasugu vigureid täis treeningkava a´la pakult tõmme, pakult surumine jne. Võta normaalne kava, mis on ennast tõestanud ja treeni selle järgi. Oled noor poiss veel ja aega trenni teha veel kõvasti.

    Ära võta seda juttu kui targutamisena, vaid tee sellest omad järeldused! Edu!

    Selles mõttes on sul õigus, nüüd olen ma kaotanud selle lolli idee, et peab kõike väga kiiresti saama

    Niikuinii minust mingit talenti ei saa, hea oleks seegi kui ma saaks natukenegi tugevamaks


  9. Tervist!

    Mul on hetkel väikesed probleemid õlgadega (vahest pitsuv effekt) ja ma tunnen, et selles on süüdi svung.

    Kunagi varem tegin ma ka svungi ja ühel päeval algasid mul probleemid õlgadega ning siis ma lõpetasin selle harjutuse sooritamise.

    Mõni aeg olid õlad enam-vähem korras ja ma otsustasin uuesti svungida ning tulemuseks oli 2 nädala pärast uuesti valusad õlad

    Võimalik, et süüdi on trapetsi tegemine kangiga, sest just peale seda algas see pitsumine svungi tegemisel.

    Mis te arvate, kas süüdi võivad olla need harjutused ?

    Kuidas võiks leevendada õlgade vigastusi või parem neid ära hoida ?

    Ma üldse imestan, et nt rammumehed teevad palgiga surumisi suurte raskustega ja neil neid vigastusi nagu polegi. (vähemalt pole kuulnud)


  10. Tervist!

    Viimane aeg on tekkinud ajapuudus treeningute sooritamiseks.

    Minu eesmärk on jätkuvalt suurendada jõudu, aga kuna aega on vähe, pean ma oma kava üle vaatama ja koostama effektiivne aga lühike kava ning selleks pöördun ma teie poole, kes te kogenumad treenijad olete, abi saamiseks.

    Niisiis, hetkel annan väikese ülevaate oma hetkepositsioonist:

    Treenin 4 päeva (E, K, R ja P) nädalas

    Kava on midagi modifitseeritud westside taolist

    Hetkel on plaanis kava natuke muuta ehk siis alustan uuesti 5x5 kavaga ja nädal jaguneks järgmiselt:

    E

    kükk + 1 harjutus nelipealihasele (väljaasted, rinnalt kükk)

    kõhule 2 harjutust

    seljale 2 harjutust (lõuatõmbed ja hantliga tõmbed)

    K

    lamades surumine

    õlale 3 harjutust (svung, hitler ja tagaõlale)

    käsivartele 1 harjutus

    R

    jõutõmme + 2 harjutust kakspealihasele (rumeenia tõmbed, good mornings, tõmme pakult vms)

    kõhule 2 harjutust

    säärt 1 harjutus

    võibolla ka biitsepsile 2 harjutust

    P

    kiire surumine

    triitseps 2-3 harjutust (prantsuse surumine, tate press, kitsalt surumine)

    käsivarrele 1 harjutus

    Lisaks 2-3x nädalas aeroobset (vastupidavus treening)

    Selline näeks hetkel uue kava järgi nädala jaotus

    Probleem on selles, et ma ei tohi väga kõvasti ära väsida nende trennide jooksul, sest taastumine pole hea, pealegi ma pean koolis ka natuke õppima, mitte magama tundides (kuigi ma magan 8h-d täis iga päev kell 22-22.30 juba magan)

    Hetkel toituminegi napib ja lisandeid ei tarvita

    Mis te arvate kas sellisest kavast oleks tolku, kuigi ma arvan et võiks võibolla veel vähemaks võtta ja natuke kergemini teha

    Mida võiks muuta?

    Jagage oma kogemusi ja arvamusi


  11. Ei näita seda ka. See, et tõmme + kükk on surumisega mingis kindlas proportsioonis, ei näita, et alakeha on tugevam kui ülakeha või vastupidi. Kas jõutõmme on ala- või ülakeha harjutus? Ta pole kumbagi; ta on baasharjutus, mis hõlmab peaaegi kõiki lihaseid.

    Võibolla tõesti

    Aga peamine on anda idee, sellest võib sündida tõeline leiutis


  12. Njaa. Teema algataja on muidugi nii kõva spetsialist, et teab, milline on etalon...

    Lisaks veel see, et see leiutis ei näita tõmbe ja küki omavahelist proportsionaalsust, vaid ainult surumise suhet küki ja tõmbe summasse. Nii et suht bullshit.

    Kõigile ei peagi meeldima

    Aga nagu öeldud, see võib näidata alakeha ja ülakeha tugevuse suhet


  13. Sain hakkama väikese leiutisega, nimelt proportsionaalse arengu kalkulaator (PAK)

    Seda saab kasutada selleks, et arvutada, kuivõrd proportsionaalselt on teie baasharjutused arenenud (vastastikuses endaga)

    Ma ei tea, kas sellest on kellelegile kasu, kuid ikkagi, ma arvan et asi pakub vähemalt huvi

    Kuidas kasutada:

    Kõik tulemused peavad olema absoluutselt ilma mingisuguse varustuseta

    Surumise max/küki+jõutõmbe max (surumine jagada kükk+tõmme)

    Tulemused:

    Pakun et tulemus 0.3 lähedale on proportsionaalse arengu etalon

    Tulemus üle 0.4 viitab selgesti surumise ülearenemisele küki ja tõmbe suhtes

    Tulemus alla 0.275 viitab vastupidisele (kuigi ma arvan et see tulemus võiks olla alla 0.25 isegi)

    Kalkulaator võib väljaselgitada, mis lihased jäävad arengult maha ja millele võiks anda rohkem rõhku

    Selline värk siis, loodan et on teile abiks

    Minu tulemus : 0.288

    Võiksite oma tulemused kirja panna :rolleyes:


  14. Mul andis keskas füüsikat üks omamoodi mees. Talle meeldis natuke peedistada õpilasi ja demonstreerida oma tarkust. Mäletan, kuidas 10. klassi alguses pidime õppima pähe vektorite liitmise reegli. Kõik õpilased seisid püsti ja siis ükshaaval pidi peast selle õpetajale esitama. Kui tuli viga sisse, istuma ei saanud ja ootasid, kuni klassile tehti ring peale ja tuli uus võimalus. Mingi pool tundi läks ära, kui tunniga sai alustatud.

    Ja siis oli üks mõistatus ka: Kuidas mõõta kaevu sügavust ampermeetri ja stopperiga? Natuke aega võttis, aga lahenduse leidsime :rolleyes:

    no ja mis oli lahendus ? :D


  15. Põhikool oli tõesti lihtne. ma magasin suht palju aga hinded püsisid stabiilselt 4,5

    nagu mu pnginaaber/sõber :D

    muud ei teegi kui ainult magab, aga hinded enamv2hem korras

    see eest on k6va olympiaadi vend B)

    ma muidui ei taipa, kuidas teil on head hinded fyysikas, ilmselt on teil siuke 6petaja olnud, kes teeb t8id alati teema j2rgi ja ylesanded on ikka teemaga seonduvad

    meil on 6petaja, kes teeb kyll teemaga seoses t8id, aga teeb v2hemalt yhe nii raske ylesande, kus ilma v2ga hea loogilise m6tlemiseta l2bi ei aja, seal on vaja laia silmaringi ja k6rgtaseme matet teada

    meil on klassis see veerand 3-e fysa t88ga u 3-l viied, aga tarku on meil u 15 :D

    nii et ega nii kerge see pole


  16. ma vaatan et siin on füüsikas paljudel suht head tuemused

    kas see, et mul füüsikas pole just kõige paremad hinded sõltub õpetajast (õpetamismeetod) või minust

    mida seal küsiti, teooriat, valemeid või mis

    keemia endal ka klassis praktiliselt kõige parem, arvestades et mul on klassis u 15 head õpilast, s.t neljad viied igas aines


  17. Tervist!

    Tähendab enda suure huvi tõttu reaalainete vastu tekkis mul küsimus :

    kuidas teil olid lood nendega, millised hinded olid (9 klassis), kas osalesid kuskil olümpiaadidel, tegid eksamit jne.

    Reaalaineteks on mata, keemia, füüsika ja bioloogia :D

    Rääkige oma kogemustest nendega

×