Jump to content

Cronus

Kasutajad
  • Sisu loend

    56
  • Liitus

  • Viimati külastanud

Koik Cronus postitused

  1. Big Cat's Protein Booster

    Jah Big Cat on www.bodybuilding.com -i päris palju artikleid kirjutanud. Konkeetne artikkel on ka sealt http://www.bodybuilding.com seal on link "supersite", edasi "Article Listing" ja "nutrition" ning "protein" ja siis artikkel "All About Protein"
  2. Big Cat's Protein Booster

    Tegin köögikombainiga. Aga keedetud munavalged rikkusid maitse natuke ära (muna ja õli võiks vist niisama kõrvale ära süüa - siis peaks jäätis, piim ja vadakuvalk andma võrdlemisi maitsva segu Täiskõhutunne püsis päris mitu tundi. Tekstist tuleb ka tõesti välja, et vadaku hüdroisolaat on üks kangemaid ja seega lemon super päris õiget mõõtu kahjuks välja ei anna.
  3. Big Cat's Protein Booster

    Konteksti järgi on selle all on mõeldud kiiresti imenduvat valgutoodet. Ma proovin seda ise Whey Lemoniga teha, huvitav kas maitse tuleb hea
  4. kaalust alla

    Enne treeningut (kella 16.00) võiks söök olla ilma süsivesikuteta ehk ainult valk koos rasvadega (vt Foorum -> KKK-> "BodyPump ja toitumine" teema all on selle kohta päris hea kommentaar) . Pühapäevase treeningu võiks samuti teha hommikul ja aeroobika asendada ergomeetritega, kuna need võimaldavad pulsisagedust kontrollitult madalal hoida.
  5. Küsimus kuhu panna 1,5h trenni sees 0,5h jõusaalitrenn, nii et lihas ära ei kaoks ja kaal langeks? Taust. Olin 96kg ja võtsin kahe kuuga maha 86kg peale, põhiliselt toitumist piirates ja 4 korda nädalas 1,5h aeroobset trenni tehes - 70min c2 ja 20min ratast so ca 1050 kcal :-) Nüüd olen 86kg (rasv 22%) ja eesmärk on 80kg peal, et siis hiljem 80 ja 85 vahel kõikudes proovida puhast lihast ehitada. Et olemasolev lihas päris ära ei kaoks, lisasin aeroobse trenni sisse 30min jõusaali - 5 harjutust * 3 seeriat * 8 kordust (kõhulihas, lamades surumine, traktor, kükk ja jõutõmme)(raskused 50-70kg). Praegu teen 0,5h-c2/ 0,5h-jõusaal/ 0,5h-c2 ja ratas. Probleem selles viimane pool tundi on ikka super raske ja mõtlesin et äkki olen selle 0,5h jõusaali trenni kuhugi valesse kohta paigutanud. Teine probleem selles, et süües toidu sees vajalikud 160g valku läheb päeva kalorsus nii kõrgele, et kaalu languse eesmärk nõuab väga head distsipliini toitumises ja sellest tulenevalt on äkki mõtekas need 6 kg enne alla võtta ja alles siis lihast kasvatama hakata.
  6. C2 ja jõusaalitrenn kaalu langetamiseks

    Tegin Fredi soovituste järgi ja juuli alguseks oli 80 käes ning lihase kadu oli olematu :-)
  7. Viinamarjasuhkur

    Kas keegi oskab ütelda mitu grammi suhkrut on 50ml?
  8. Odav jõusaal Tallinnas

    Pirita velodroomil - 30 päeva 300, õpilastele 200 krooni.
  9. 1000m jooks

    Jooksu vormi tõstmisel on kaks osa baasi loomine ja tippvormi tegemine. Baas laotakse mitmeid kuid pikkade aeglaste treeningutega (60-90min ja 120-140 pulsiga). Tippvorm tehakse 1-2 kuuga lühemate ja kiiremate treeningutega (intervalljooksud ja kordusjooksud). Hästi hea raamat jooksu kohta on - Kestusjooksja tarkvara. Kahjuks on see vana raamat ja seda poest ei leia. SUPER raamat mul üks sõber juhtus selle peale ja nüüd on kahe nädala jooksul juba 4 inimest selle läbi lugenud.
  10. rasva põletus harjutus

    Proovin vist isegi seda meetodit vahelduseks, sest 60-90min tüütab ära küll. Muidu hästi hea raamat kesvustreeningu kohta on - Kestusjooksja tarkvara Tartu, 1996 - kahjuks seda poest enam ei leia. Seal on räägitud ainevahetusest, treeningmeetoditest kuni mitme aastase treeningplaani ülesehitamiseni välja.
  11. rasva põletus harjutus

    on see et Sigma PC 14 pulsomeetri vöö annab automaatselt signaali Concept 2 sõudeergomeetri ekraanile! SUPER hea on treenida :-)
  12. rasva põletus harjutus

    Lugesin ka ühte artiklit, mis seda treeningmeetodit kõvasti promos lubades rasvapõletuse läbi katuse kiirendada :-) Samas on kõrge intensiivsusega intervalltreeningu probleem selles, et see tõstab piimhappe taseme lihastes kordades (vist üle viie korra) kõrgemaks kui kuni 140-se pulsiga kestvustreening. Aga valusate lihastega dieedipidamine on minumeelest oluliselt raskem. Seepärast tundub pikk (60-90min) kestvustreening madala kuni 140 pulsiga rasvapõletuseks parem olevat.
  13. 1000m jooks

    Baasvastupidavust ühe kuuga tõsta ei jõua ja seetõttu peaks arendama kiiruslikku vastupidavust. Kiirusliku vastupidavuse jaoks sobivad väga hästi kordusjooksud puhkepausidega. Kordusjooksudega vormi tipu tegemine ammendab ennast 4-6 trenniga. Kordusjooksutrennide vahepeal on hea teha trennid pikkade aeglase tempoga jooksudega, selleks et taastuda ja säilitada baasvastupidavust (60-90min 120-140 pulsiga). Sellise trenniga saad oma hetke tippvormi kätte. Selleks et saada kõrgemat tippvormi peaksid tegema baasvastupidavust arendavaid trenne mitmeid kuid, sest ilma kõrgema baasita kõrgemat tippu ei saa.
  14. Jalad proportsioonist väljas, mida teha?

    See rasvapõletaminse plaan oleks minu jaoks ebarealistlik - Toidus on ca 3 gr rasva iga kg kohta, lisaks rasvased toidud ja sokolaad. Trenni poole pealt jõusaal ja kaks korda nädalas 60min sörki. Ma usun, et kui kalorid kokku lüüa, siis on energiabilanss selgelt positiivne ja rasvade kadu sellest tekkida ei saa. Samuti on aeroobne trenn lühike, nii et ka trenniga ei võta rasva maha. Ise võtsin maha 96kg-lt 86kg-le 4 korda nädalas 1h-1,5h aeroobset tehes, kusjuures jõusaali ei teinud. Valku sõin ca1g kg kohta ja toitu piirasin päris korralikult (rasva ja ?okolaadi ei söönud). Mõte oli, et kui lihast pole pole midagi ka kaotada. Edasi soovisin saada 86kg-lt 80kgle ja et järelejäänud lihast mitte kaotada alustasin rasva põletamise trenni 3korda nädalas: sõudmine 8min + jõusaal 30min (kükk, surumine, jõutõmme ja kõhulihas 5x5) + sõudmine 45 min Lisaks 1x nädalas 4km jooks + 30min sõudmine. Sõin 2g valku kg kohta ja toiduga piirasin sama moodi nagu enne. Ühe kuu tulemus oli 0,5 kilo maha. Siis piirasin rasvu veel - piima asemel roheline tee, liha asemel kana ja kala ning max 8% rasva, süsivesikuid ca 3g kg kohta, rasvata kodujuust, linaseemne õli jne jne. Tulemus on 2 nädalaga 2kg maha. Minu loogika on sellest on, et jõusaali ja aeroobset koos tehes saavutada rasva langust oleks minu jaoks ilma range dieedita ebarelistlik. Kui ma midagi valesti aru sain, siis seleta mulle ära, tahaks ka rahulikult rasvaseid toite ja ?okolaadi süüa ning vaadata kuidas kaal langeb :-)
  15. sõudmine masinal

    Sõudmine on sellepoolest hea, et raskus on täpselt nii suur kui palju ise jõudu rakendad. Mul jäid näiteks jooksmisega jalad suht kiiresti valusaks, aga sõudmisega tegin vahepeal ca 1h trenne 4korda nädalas ja taastusin ilusti ära. Nii et kui hoiad pulsi madala ja ei hakka kohe 400W 1km kihutama, et Eesti esikolmekümnesse pääseda, siis ei tohiks väga hull olla.
  16. proteiinid

    ca 40grammi pulbrit annab 32g valku. Seega jätkub ca 45 korraks. Ise panen mõõtlusikaga (vist 50ml) 2,5 täit. Muuseas väga head retseptid sheigi segamiseks on toidulisade vanemate artiklite all.
  17. jooks ja põlved

    Ma suutsin ka kaks nädalat järjest iga päev jooksmas/kiirkõndimas 5-6km käia enne kui põlved ja sääred mu 96 kg juures valusaks jäid. Valu kadus umbes nädalaga. Minu meelest on vähegi raskema inimesena jooksmine üsna lõhkuv tegevus. Rasked kehaosad tuleb ikka paigal hoida, nii et sõida ratast või harjuta C2-l.
  18. rasvaprotsent

    Pulssi võiks tõesti 120-140 peal hoida, et rasv põleks. Huvitav on see, et pärast ca 2 tunnist rattatreeningut 160 pulsiga on kohutav hundiisu, aga pärast 3 tunnist rattatrenni 135 pulsiga polegi väga isu. Pole kunagi aeroobikat teinud aga tundub, et see on päris intensiivne ja peaks pulsi päris kõrgeks ajama. Seega soovitaks teha ratast või C2-te, kuna nendega on lihtsam soovitud pulssi hoida.
  19. C2 ja jõusaalitrenn kaalu langetamiseks

    Mu treeningu järjekord tunduski natuke imelik. Nii et järgmine kord teen jõutreeningu soojenduse järel ja lõpus teen C2-te. C2 meeldibki mulle rattast rohkem, pulsihoidmine ei tohiks olla probleem, kuna koormus sõltub C2-el tõmbamise tugevusest ja olen ka varem tunniseid C2-e treeninguid teinud.
  20. Ott Kivikale

    Mul soovitas treener esimesel kuul biitsepsile spetsiaalharjutusi mitte teha, kuna traktor treenivat piisavalt biitsepsit. Teisel kuul jagas treener kava kaheks nii et ühel päeval tegin biitsepsile traktorit ja teisel päeval ühe harjutuse kaldpinnal kangiga. Siin foorumis soovitati need kaks harjutust ühele päevale viia, kuna muidu pidavat liiga palju saama. Minule mõjus selline treening super hästi, st paremini kui varem 3*nädalas 3 harjutust 3*10-12 tehes.
  21. Mida teen valesti?

    Soovitaks korralikult vett juua. Rasvavaeste dieetide puhul on soovitatud korralikult vett juua ca 2-3 l lisaks tavalistele toidukõrvale võetavatest jookidest. Arvestades, et teed üli kõvasti aeroobset peaks see vee kogus veelgi suurem olema.
  22. Suured kapid

    Olen proovinud teha korralikult trenni ja ka süüa korralikult, aga viimasel ajal on mind kimbutanud probleem, et söök ei mahu külmkappi ära. Tahaks osta perele kogu nädala söögi korraga ära, aga nelja inimese söök sh liha, pett ja kodujuust lihtsalt ei mahu vanasse 1m kõrgusesse kappi ära. Mõtlesin, et milliseid külmkappe jõusaalimehed tavaliselt kasutavad? Kas peaks külmkapi suuruse valima oma pikkuse järgi, või nagu murdmaasuuski (sirutad käe üles ja ...), või vaatama lihtsalt kõige suurema mis müügil on?
  23. valk

    Vaata erinevate valgupulbrite retsepte toidulisade artiklite alt. Kuna valku peaksid korraga saama ca 30g, siis nt Whey Lemoni puhul on see ca 40g pulbrit, mis on ca 125ml pulbrit. Juurde võiksid süüa ca 60g süsivesikuid - nt segad valgu Arcticuga ja süüd juurde ühe väikse banaani.
  24. Areng?

    Olen ka alles trenni alustanud. Mulle soovitas treener esimestel kuudel panna raskuseid iga nädal ca 2,5 kilo juurde. Mina olen suutnud seda järgida. 10kg kahe kuuga on natuke vähe, nii et pane julgemalt juurde. Kulturism on ikkagi kasvavate raskustega treenimine. Aga kui sa 2,5 kg ei jõua nädalas juurde panna, siis teed midagi valesti - ei puhka korralikult, treenid üle või ei söö korralikult.
  25. jõusaal

    Vaata siin samal lehel Klubide all on enamus jõusaalide kodulehed toodud. Odavamad kuupaketid on tavaliselt hommikupoolsed ja alla 18a vanadele. Nt Tulbis oli mingi hind 240.- kuu ja Planet spordis 330.- kuu. Arvatavasti on selliseid pakette ka teistel jõusaalidel.
×