Jump to content

matjusm

Kasutajad
  • Sisu loend

    1 300
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    4

Koik matjusm postitused

  1. Treeningkavad

    Teises kavas on jõutõmme sees kuid esimeses mitte. Ainuüksi selle põhjal eelistaksin ma teist kava.
  2. Eestkükk

    Sa pead venitama selleks et suudaksid nn rinnalevõtu haardega kangi õlgadel hoida. Kuid selle artikli argument on veidi vigane sest kangi ei hoia õlgadel mitte käed vaid kangi raskus ise, käed on vaid abiks. Küll aga nõustun rinnalevõtu haarde kasutamisega seetõttu et sellisest positsioonist on sul kergem kangi maha visata juhul kui tekib mingi jama ja sa ei suuda sellega üles kükkida. Tegin ühte teise foorumisse teema painduvuse kohta, seal paar head linki/vihjet sellele kuidas enda painduvust parandada: http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=130796733 (muide painduvus areneb üllatavalt kiiresti: ma suutsin mõne nädalaga areneda niimodi et kui alguses suutsin eesküki positsioonist vaid paar näppu kangil hoida siis lõpuks suutsin kükkida ka niimodi et kang oli peos rusikas)
  3. Amen! Veidi head juttu kükkidest: http://www.ironmanmagazine.com/site/squats/
  4. Jõud/Mass

    Sa lihtsalt ei söö piisavalt kui kaalu ei tule juurde. Kui sa teed palju aeroobset ja soov on lihasmassi kasvatada, siis võibolla vähenda seda veidi ja keskendu jõutreeningule ja söömisele. Ning kas sa teed ka teisi harjutusi peale rinnalt surumise (ning kasutasid seda vaid näitena jõu arengust, mitte ülevaadet kogu treeningkavale)?
  5. Kavas asendusharjutus

    Ei ole alati vaja igat harjutust asendada. Kui sa jätad selle ristiveo ära, pole mitte midagi hullu.
  6. Väljaastega kükid, kuidas parandada?

    Väiksem raskus jah aga mitte tingimata suurem korduste arv. Pikkade seeriate puhul, isegi kui raskus pole kõige suurem, võib tehnika hakata kokku kukkuma.
  7. Väljaastega kükid, kuidas parandada?

    Jõutreening hoopis tugevdab põlve (õige tehnika puhul), mitte ei lõhu seda.
  8. Algaja- treeningkava Fitness.ee tööriistadest

    Lendamine hantlitega küljele.
  9. Ei käi võistlustel, vähemalt mitte veel (liiga nõrk selle jaoks). Ma mõtlesin et äkki on sellisel pehmel põrandal samasugune effekt nagu tavalistes sporditossudes tõstmisel et mingi osa jõust läheb vahepeal kaduma kui selline pehme asi minu ja kõva põranda vahel on. Kuigi ega selle effekt ei saa vast eriti suur olla. Igal juhul varsti liigun korralikumasse jõusaali, siis kaob see probleem ära, juhul kui ta on probleem (tähtsam aga see et siis ma saan hakata kangi ka kukutama, praegu ei saa).
  10. Soendusharjutused?

    Selliste 100kg+ tööseeria raskuste puhul muidugi mitte, see oleks ju absurdne. Max'i küll ei prooviks pärast sellist soendust. Kuid tavaliseks trenniks mulle endale küll sobib selline tühi kang, 2/3 töö seeriast ja siis esimene "töö" seeria ülesehitus (ning tööseeriad on vahest kasvavate raskustega ehk et alustan kergemast ja liigun raskemate poole).
  11. Soendusharjutused?

    Ma arvan et kõik oleneb ka sellest mida sa nimetad "soojendus" seeriaks ja mida sa nimetad "töö" seeriaks. Tööseeriad võivad ju olla kasvavate raskustega ning esimene tööseeria võib olla vaid natuke suurema raskusega kui soojendusseeria. Seega ei ole vaja teha tohutult "soojendus" seeriaid kui esimesed "töö" seeriad ei nõua tohutut hüpet raskustes.
  12. Mul oli valida kas 44, 45 või 46 vahel ja kuna mu ülejäänud jalanõud on 45 (vahest on midagi ka 46 olnud) siis võtsin 45'sed ja kuigi alguses tundusid isegi natuke kitsad, harjusin sellega ära ja nüüd olen rahul. Tootjaks on Do Win. Tegin täna nendega esimest korda trenni ja igasuguste peakohal harjutuste juures (täna oli kavas rebimine, peakohal kükk ja tõukamine kukla tagant) oli päris hästi tunda paranenud stabiilsust võrreldes tavaliste jooksu/pallimängu tossudega. Üks probleem on aga veel olemas: kogu mu jõusaali põrand on kaetud pehme kummimatiga. Tahtsin küsida: kui palju vahet teeb sellisel pinnasel tõstmine võrreldes korralikul tõsteplatvormil tõstmisega?
  13. Tekkis üks küsimus: Olen hakanud aina rohkem ja rohkem klassikalise tõstmisega tegelema kuid samas pole "traditsioonilisi" jõusaali harjutusi ka välja jätnud. Kuna klassika hõlmab päris palju tõstmist põrandalt (lisaks teen ka vahest kergete raskustega sirgete jalgadega tõmmet), siis olen rasket jõutõmmet hakanud vähem tegema kuid samas ei tahaks seda ka täielikult kavast välja jätta. Ehk et oleks soov säilitada (ning ehk ka tõsta kuid see pole prioriteet) jõutõmbe jõu numbreid kuid kuna raske jõutõmme on väga nõudlik harjutus ja pärast seda enam naljalt korralikke rinnalevõtte ei tee, siis ei tahaks seda väga tihti teha. Seni olen teinud rasket (90+% max'ist) jõutõmmet iga kahe nädala tagant kuid mõtlesin et ehk saaks ka vähem tihedalt läbi et rohkem klassikale keskenduda kuid samas kaotamata ka selles jõudu. Oskab keegi soovitada mis võiks olla jõutõmbe treeningsagedus kui mul on sellised plaanid ja eesmärgid? Iga 3, või isegi 4 nädala tagant?
  14. Pull-over

    Ta treenib nii selga kui rinda. Enamus harjutuste puhul on töös palju rohkem lihaseid kui võiks algselt arvata.
  15. Kava

    Kui sa teed üla-alakeha jaotusega trenni siis ära harjutuste arvuga üle pinguta. Näiteks ülakeha päeval võiks näiteks olla üks horisontaalne ja üks vertikaalne surumine kui ka tõmbamine, mitte hunnik isoleerivaid harjutusi (kuigi mõne võid ju teha).
  16. Soendusharjutused?

    Ma arvan et see on täitsa piisav soendus. Ma ise soendan kükki üles kõigepealt niisama veidi jalaringe ja oma keharaskusega kükke tehes, siis tühja kangiga üsk seeria, siis raskusega mis on umbes 2/3 tööseeriast ja siis algavad tööseeriad. Kui pärast seda teen harjutusi mis hõlmavad samu lihaseid siin enam eraldi nii väga sooja ei tee vaid lihtsalt alustan natuke kergema tööraskusega. Üle pole tõesti mõtet pingutada nende soojendustega.
  17. Küsimus massi tõstmise osas?

    3000 kcal sinu füüsilise aktiivsuse juures ei ole küll eriti suur kalorite hulk. Kui sa tahad massi kasvatada, siis pead ikka rohkem sööma, sellest ei saa üle ega ümbes. Ning ma arvan et see treener päris õiget juttu ei ajanud. Lihast ei saa küll lõputult kasvatada aga 2-3 kg juurde võtta on ikka tugev alahindamine.
  18. Väga põnev teema, kohe huviga loen siin seda juttu Otti tegemistest! Mul tekkis ka paar küsimust Ottile: 1) Mis stiilis sa kükki teed: kas kõrge kangiga klassikalise tõstja kükki või madala kangiga jõutõstja kükki? 2) Kas sa treenid tõstekingades või tavalistes spordijalatsites? 3) Oled sa kunagi oma käppa klassikalise tõstmise harjutustes proovinud? Tean et kulturistile on nendest vähe kasu kuid kui oled, vaataks huviga mis tulemusi oled saanud.
  19. Sooviksin abi kavakoostamisel.

    Ma arvan et see on täpselt see mida vajad: http://www.startingstrength.net/workouts/ Ei nõua ühtegi masinat, vaid kangi, pinki ja kükkimisvõimalust. Muide su väide et jalgadele pole vaja harjutusi kuna tegeled kergejõustikuga on vale. Sportlased just jalgu kõige rohkem treenivadki sest jalad on jõu vundament.
  20. Tahtsin küsida tõstespordi jalanõude kohta sellist asja: Kuna ma tõenäoliselt tellin nad netist, siis ei ole võimalik neid varem jalga proovida. Kas nende suurus peaks olema sama mis tavalistel jalanõudel, nõks suurem või nõks väiksem?
  21. Ainult baasharjutustega massi kasvatamine ?

    Jah piisab küll, Rippetoe kava on päris hea ja toimiv. Ning nagu sa näed, on kõik harjutused rasked baasharjutused, ei ole seal mingeid biitsepsikõverdusi või lendamisi nii et need harjutused võtavad sind päris läbi.
  22. Riided, sport, lihasmass ja kaalumuutused

    Mulle on olnud kõige raskem see et kõik püksid on jäänud reite juurest kitsaks ja pidevalt kuluvad jalge vahelt ära nii et peab aina uusi ostma. Peab paksemate meeste pükse ostma, kõhnemate vennikeste omad enam jalga ei lähe ning kükkijatele eraldi pükse pole ma veel poes näinud.
  23. kükk vabaraskustega vs kükk smithil

    Minu meelest Smithil kükk on üks kõige jubedamaid asju üldse. Proovisin korra, ja enam tagasi ei lähe. Nii ebaloomulik liikumistrajektoor pluss veel see et tegemist on masina mitte vabaraskusega. Kui vähegi võimalik (ehk et kui su saalis on see võimalus olemas ja kui pole siis sa pole õiges jõusaalis) siis alati eelista vabaraskusega kükki.
  24. Võivad olla erinevad tõepoolest, kontrolli alati enne üle mis diameetriga asju ostad.
  25. Baasharjutuste kava

    Massi annab see kui sa toitud vastavalt ning mitte nii väga ühe treeningkava valimine teise üle (kui just üks valikutest pole otseses mõttes kohutav). Rippetoe Starting Strength ja selline 5-ks jaotatud üks lihas päevas kavad on täiesti erinevate lähenemistega. SS on mõeldud jõu arendamiseks (lihasmass ka muidugi) ning sa treenid harjutusi, need 5-päevased kavad on aga pigem edasijõudnud kulturistidele kus sa treenid lihaseid. Muidugi üks ei välista teist ning suureks ja tugevaks on võimalik mõlemaga saada.
×