Jump to content

matjusm

Kasutajad
  • Sisu loend

    1 300
  • Liitus

  • Viimati külastanud

  • Päevavõidud

    4

Koik matjusm postitused

  1. Kava

    See on täitsa ok kava. Mõned asjad aga: - Kükk ja kastilt kükk ühel päeval tundub natuke overkill. Kui tahad kahte kükki teha siis tee teine kükk näiteks eeskükiks ja vähenda esimese seeriate arvu. - Ploki alla surumised surumise päeval on jällegi overkill kui sul juba on 4 erinevat suruvad harjutust.
  2. Väike uurimus

    Jõusaal on kinni või eksamite/töö tõttu pole aega. Muu mind ei peata.
  3. Väike uurimus

    1. Hera 80, Optimum Nutrition Gold Whey 2. See on täielik väärarusaam nagu mingi üks pulber annaks tohutult palju massi juurde ning väga teistmoodi võrreldes teiste toodetega. Tegemist on tavaliste toitainetega lihtsalt natuke teisel kujul, mitte mingi ravimiga. Seega ei ole massilisajal/valgupulbril mingit "effekti" kui sellist. Minu meelest on need pulbrid lihtsalt mugavuse pärast sest pärast trenni on palju lihtsam neid ühe šeigiga ära juua kui üritada neid samu toitaineid samades kogustes tavatoidust koguda. Need inimesed kes arvavad et kui nad ostavad endale mingi pulbri ja siis lihas kasvab mühinal on ka need kes väga kaugele ei jõua, tean sest olin ise ka alguses selline. 3. 19 aastaselt
  4. Rebimine

    Rinnani rebimine? Mis harjutus see veel on? Ning teiseks mis vahet see teeb sulle kui keegi ütleb et "see on hea"? Kas sa siis lõpetad treenimise? Ning puhkepäeviti ei lähe lihased väiksemaks, vastupidiselt just puhates lihased kasvavad.
  5. Jõutõmme

    See kava vajab veidi lihvi. Esiteks miks rind 2x nädalas on aga jalad ning selg vaid 1x? Teiseks nii mõnigi harjutus su kavas jääb mulle natuke arusaamatuks: näiteks selja alla oled sa liigitanud hantli kõrvaletõste ning ka "õlgade tõstmine" mis peaksid vist olema ikkagi õlaharjutused. Ma arvan et tee endale veidi korralikum jaotus nagu näiteks: Päev 1: suruvad lihased (rind, õlg, triitseps) Päev 2: tõmbavad lihased (biitseps, selg) Päev 3: Jalad Näiteks niimodi: Päev 1: Rinnalt surumine Õlapress/svung/tõukamine Hantlitega kaldpingil surumine Lendamine rinnale Lendamine õla külgosale Võibolla mingi triitsepsi isoleeriv harjutus Päev 2: Jõutõmme Lõuatõmbed Kangi/hantli/masina tõmbed vastu kõhtu Lendamine õla tagaosale Võibolla mingi biitsepsiharjutus Päev 3: Kükk Väljaasted või platvormile asted Good morning Sääretõsted
  6. Jõusaal inimese elus

    Vot see on juba palju parem küsimustik, hea et võtsid õppust! Minu vastused: 1. 1-5 aastat 2. 4 korda (siin võiks olla rohkem vastusevariante nagu näiteks vähem kui 1x nädalas ja 5-6 korda nädalas) 3. Natuke alla 1h kui välja jätta soojenduse ja riietumise/dušši (võiks ka selline <1h vastusevariant olla) 4. Mida see küsimus tähendab? Mis on need teised asjad millega jõusaalikülastustega mittepiirdjua peaks tegelema? 5. Saun kui see on olemas 6. Siin võiks olla ka vastusevariant "Arendada jõudu/sportlikke võimeid" mis on see mida ma oma vastuseks paneksin 7. Asukoht, hind ja varustus 8. Mees 9. 21-25 a 10. Lepinguline
  7. Jälgin huviga. Tahkas küsida: kas sportlastel on ka mingi soojenduspõrand+kang ka kusagil olemas et nad ei pea kohe külmalt oma maksimume hakkama tõstma?
  8. Jõutõmme

    Võid täitsa vabalt seda ka iga nädal teha, pole midagi hullu. Ekstreem variant on klassikalised tõstjad kes treenivad harjutusi kus nad tõstavad kangi põrandalt vahest kuni 6 korda nädalas kuid see on tavainimese jaoks liig mis liig. Ühte "õiget" kordusvahemikku pole olemas. 3x8 on täitsa ok kuigi tihti tehakse jõutõmmet väiksemate korduste arvuga.
  9. Treeningtsüklid

    Need piirid tsüklite vahel ei ole alati nii konkreetsed et sa teed kas ainult ühte või teist. Jõud ja mass käivad käsikäes sest suurem lihas on ka tugevam lihas. Igal juhul kui lihaskasv on aeglane olnud siis ma kahtlustan et sa lihtsalt ei söö piisavalt. Milline su treeningkava praegu välja näeb?
  10. Ma pole küll midagi halba täheldanud ning olen mõnda aega treeninud niimodi et hommikusöök on natuke enne trenni. Ma lükkan endale hommikul sisse kausi müslit, jogurti, õuna ja singi-juustu võileiva, panen asjad valmis, kõnnin jõusaali ja olen kange tõstmas umbes 50-60 minutit pärast viimase ampsu võtmist.
  11. Korvpalli kava jaotada neljaks päevaks.

    Kui soovid arendada sportlikke võimeid siis keskendu vabaraskustega baasharjutustele, suur rõhk olgu alakehal (soovitaksin näiteks jaotada kava üla ja alakeha päevadeks ning siis teed mõlemat päeva 2x nädalas) ja kui suudad tehnika ära õppida, siis väga hea oleks ka veidi klassikalist tõstmist lisada nagu näiteks rinnalevõtud või rebimised. Alakeha päeval peab kindlasti olema sees kükk, tee näiteks ühel päeval turjal kükki ja teisel eeskükki, vahest võid ka peakohal kükki teha. Teiseks alakeha harjutuseks pane ühele päevale mingi jõutõmbe variant, teisele näiteks good morning. Siis võiksid teha mingit sääretõstet ja väljaasteid või platvormile asteid. Kui teed klassikalist tõstmist (rinnalevõtt on väga hea harjutust, väga levinud sportlaste seas), siis tee seda esimesena. Kordusvahemikud olgu väikesed, kohe kindlalt mitte üle viie korduse seerias, pigem tee kolmeseid. Üldiselt ka olgu baasharjutustel kordusvahemikud pigem väiksemad ning keskendu kiirusele, samas aga ära ohverda tehnikat. Ülakeha päeval võiks olla näiteks üks horisontaalne ja üks vertikaalne surumine ja tõmbamine. Ehk et rinnalt surumine ja svung/tõukamine ning lõuatõmbed ja kangi tõmbed vastu kõhtu. Võibolla veel midagi õla külg ja tagaosale.
  12. seeriad

    Üldiselt ikkagi niimodi et tee üks harjutus ära, kõik kordused ja seeriad, ja siis liigu teise juurde.
  13. tundub et pole piisav

    Tõsta hoopis raskusi. 10 kordust seerias on niigi palju, kui sa suudaksid veel rohkem kordusi teha siis kasutad ilmselgelt liiga madalaid raskusi. Teiseks ei pea alati end viimase piirini treenima.
  14. Baasharjutuste kava

    Kui tahad massi siis söö rohkem.
  15. Jõusaal inimese elus

    Kui sinu vastused on sellised: ...ehk et stiilis "tehke minu eest ära kogu mu töö ja pärast kui ma ehk nopin mõned osad sinu vastustest välja" siis ega ei ole väga inimestel tahtmist sulle vastata. Loe üle need soovitused mis ma sulle kirjutasin ja rafineeri oma küsimustikku, siis läheb sul ehk paremini.
  16. Valgurikkad snäkid

    Pähklid: valgurikkad ja lihtne kohe suhu pista. Hea maitse ka.
  17. Jooksmine

    Mis jama see küll on? Üle 90kg ei tohi joosta? Kui ma mäletan õieti siis Usain Bolt (100m rekordiomanik) oli ligi 95kg, Ameerika jalgpallurid kes peavad päris palju jooksma on profiliigas keskmiselt ligi 110kg, keskmine NBA mängija on umbes 100kg ja peab ka tohutult jooksma. Ma ise olen 97kg ja jooksen mõnuga ja ilma igasuguste probleemideta.
  18. Jõusaal inimese elus

    Muidugi kuid pooltele su küsimustest leiaksid sa vastuse artikleid lugedes ja ise uurides. Näiteks: mis sa arvad kumb kõlab ühes uurimustöös paremini: 1) Kasutaja Muscleboy666 arvab kusagil foorumis venitamise kohta.... 2) Harvardi ülikooli teadlased tegid uuringu venitamise mõju kohta enne ja pärast jõutreeningut ja jõudsid järgnevatele tulemustele.... Mis sa arvad? Ning jõusaali hinnakirjad ja pakutavad teenused leiad sa jõusaali kodulehekülgedelt. Sa pead ju uurimustöös ka viiteid allikatele andma ning viide kellegi arvamusele kusagil foorumis sellise konkreetse küsimuse puhul on ju puhtalt naeruväärne. Kui sa kusagil ülikoolis üritaksid sellist uurimustööd ära anda siis saaksid sa küll oma töö eest väga nigela hinde.
  19. Jõusaal inimese elus

    Mul vastamise vastu pole midagi, hea meelega aitan kaasa kuid ma arvan et see küsimustik vajab oluliselt lihvi. Esiteks küsimused 3 ja 5 ning mingil määral ka 4 saaksid sa välja uurida jõusaalide kodulehti külastades. Ning kuna jõusaale on väga erinevaid, siis selliste küsimuste puhul sa jäädki vastuseid kirjutama. Paljud küsimused on jällegi sellised millele sa leiaksid vastused erinevaid artikleid lugedes (s.h ka teaduslikke artikleid- kasuta Google Scholar'it) näiteks alkoholi mõju treeningule, venitamine ja muud sarnased. Su uurimustöö tuleb palju parem kui sa saad tuua näiteid teaduslikest uuringutest, mitte mida mingi tüüp arvab mis ei pruugi üldse õige olla. Mõnele küsimusele nagu näiteks toitumine ja treeningkavad on mustmiljon vastust sõltuvalt inimese eesmärkidest ja muudest teguritest nii et see on veidi mõttetu üritada selliste küsimuste puhul mingit küsitlust teha. Inimestelt kes käivad jõusaalis võiksid sa pigem küsida järgnevaid küsimusi: - Mis on sinu jaoks jõusaal ja mis teeb ühe jõusaali heaks (varustus, asukoht, jne)? - Miks sa käid jõusaalis ja mis on sinu treeningu eesmärk? Ja igasugused muud isikliku kogemuse/arvamusega seotud küsimused. Ausalt öeldes jääb hetkel mulje nagu sa ei viitsi ise mitte mingit uurimist teha vaid ootad et teised teeksid sinu eest ära. Kuigi on väga hea kaasata ka jõusaalikülastajate arvamusi, pead sa ka ise artiklites tuhnima ja sealt vajalikku infot noppima.
  20. baasharjutuste kava

    Päris suur koormus kuid kui areng toimub siis lase käia. Üks asi mida panin tähele on see et sul on palju rohkem suruvaid harjutusi kui tõmbavaid. Näiteks vaheta kolmapäeval rööbaspuudel surumine mingi tõmbava harjutuse vastu välja, näiteks kangi tõmbed vastu kõhtu.
  21. Abi kavaga.

    Ma ei saa sinust aru: üle viie korduse ei taha eriti üles minna nii et sa paned korduseid veel juurde? Ma ei saa aru..... Kui sa ei suuda mingi teatud raskusega oma soovitud seeriaid ja kordusi ära teha siis vähenda veidi raskust.
  22. Mõned küsimused

    See on küll veider suhtumine: "ma niikuinii ei suuda seda järgida". Miks sa ei suuda? Kui plaanipärane tegutsemine sulle nii raske on siis ära väga suuri edusamme looda saavutada.
  23. Abi kavaga.

    Tee ikka täissügavusega kükke.
  24. Abi kavaga.

    Keegi ei ütle et sa pead kastile kükkima. Võid teha näiteks niimodi et üks nädal kükid kastile, järgmine aga "vabalt".
  25. Kava vahetamine

    Ei ole olemas mingit ajavahemikku mille tagant kava peab muutma. Ma ise muudan seda vaid siis kui minu jõutreeningu eesmärgid muutuvad või tahan uusi harjutusi või treeningmeetodeid kasutada. Baasharjutusi võid tõepoolest lühemate seeriatega teha ning kindlasti pane oma kavasse jõutõmme (selja päevale, võid selja sirutamise seetõttu välja jätta).
×