Jump to content
Sign in to follow this  
joker

Raseduseaegne fitness- Bryna DeLuca 1.osa

Recommended Posts

Tagasi uudise / artikli juurde

Ühiskond peab terve ja vormis olemist niivõrd tähtsaks, et see võib tunduda üle jõu käiv. Kui lõpuks saavutad selle ihaldatud vormi, teed kõik, et seda ka säilitada. Siis saabub aeg mõelda pereloomise peale ja tuleb arvestada, et su ilus lame kõht on mõnda aega küll kõike muud kui lame…

Tean küll, et raseduse aeg on ilus ning kõhukese kasvamine on väärt näitamist, kuid sellega leppimiseni jõudmine on asja juures keeruline. Olen hetkel seda ise läbi elamas. Olen 4. kuud lapseootel ning kui välja arvata mõnda tagasilööki, mil mu riided mulle enam selga ei hakanud, olen jõudmas oma &...

See on väga tore, et ka selliseid kirjutisi siia üles pannakse!

Olen ise nii spordisõltlane, et olen peaaegu, et loobunud beebi peale mõtlemisest, kuigi

vahest käivad emmeks saamise hood peal. Nüüd kui loen, et täitsa võimalik ja lausa vajalik

jõusaal raseduse ajal - siis paneb mõtlema jälle ;)!

See on väga tore, et ka selliseid kirjutisi siia üles pannakse!

Olen ise nii spordisõltlane, et olen peaaegu, et loobunud beebi peale mõtlemisest, kuigi

vahest käivad emmeks saamise hood peal. Nüüd kui loen, et täitsa võimalik ja lausa vajalik

jõusaal raseduse ajal - siis paneb mõtlema jälle :(!

Mul täpselt sama teema. Praegu ei ole ju mingit probleemi trennis möllata ja süüa nii, kuidas trennitegemisele kasuks, aga siis.....on ju ka laps, kellele peab mõtlema. Samas ei ole seda teemat eriti kusagil kajastatud. Rõhutatakse küll, et raseduse ajal peaks liikuma jne, aga see jutt on rohkem neile, kes enne titeootust mingit trenni teinud pole ;)

Kõige jubedam asi selle rasedusega on kaasnev iivelduse probleem (mitte kõigil muidugi)- mäletan, et raseduse aja oli mul kaks varianti, kas olin voodis, sest süda nii ilgelt läikis või olin basseinis ja ujusin sest siis oli hea olla. Jõusaali ei julgenud minna, keegi ei soovitanud jõusaali varianti ja inimesed oleksid ka ilmselt imelikult vaadanud- rase ja saalis, täitsa segane!. Tänaseks on ajad ehk muutunud, saale rohkem ja rahvast seetõttu vähem klubides - ei jää oma kõhukesega teistele ette ja saab valida nt päevase aja kui vähem trennijaid. ;)

Hmm ... mina olen näinud päris palju rasedaid ka jõusaalis ja arvan, et kui kunagi endal peaks see kena aeg kaela sadama, siis selle pärast trenni ära küll ei jäta. Muidugi tuleb siis raskusi/koormust jälgida ja kindlasti ka üldine enesetunne pideva luubi alla võtta.

Üks mu eriti sportlik sõbranna käis terve raseduse ajal kiir(tempokat)kõndi tegemas (10km korraga) + ujumas + jõusaalis ja kõike kokku siis 4-6 korda nädalas ning loobus spordist alles paar nädalat enne sünnitust. Muidugi tänu sellele ta võis ja ka pidi rohkem sööma. Igaljuhul teavad sportlikud emmed rääkida, et tänu liigutamisele on ka kogu seda hormoonimöllu kergem välja kannatada ja pärast sünnitust hoopis mõnusam tagasi spordisaali naasta. Ei lisandu nii metsikult lisakilosid ja kõik, mis ongi lisandunud, kaoks nagu iseenesest ;)

Suured tänud Aktivistile toreda lugemisvara eest :(

Hmm ... mina olen näinud päris palju rasedaid ka jõusaalis ja arvan, et kui kunagi endal peaks see kena aeg kaela sadama, siis selle pärast trenni ära küll ei jäta. Muidugi tuleb siis raskusi/koormust jälgida ja kindlasti ka üldine enesetunne pideva luubi alla võtta.

Vaata, omal ajal oli isegi patt rasedal avalikul plääzil päevitada, tuldi lausa halvasti ütlema (Pirita rannas omal kogemus olemas), ja see oli kõigest 7 aastat tagasi! No ma ei tea, jõusaali peale ei julgenud üldse mõelda. Nüüd on aeg edasi läinud, nii et Katzi igal ajal omad valikud ja võimalused!

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.