Jump to content
conan

Kurgumandlid ja treening

Recommended Posts

Kuidas opp läks, kas lasti juba koju taastuma?

Öösel olin sees loomulikult, täna sain koju. Esimene öö oli nagu ta oli, ise veel kohati uimane, hommikul oli tsipa parem. Nüüd juba valusam. Mandlid olid nii väga mädased ja kinni kiilunud, et nende eemaldamisel olevat mäda neelu vajunud. Minu puhul pole see imestada ka.

Öösel olin sees loomulikult, täna sain koju. Esimene öö oli nagu ta oli, ise veel kohati uimane, hommikul oli tsipa parem. Nüüd juba valusam. Mandlid olid nii väga mädased ja kinni kiilunud, et nende eemaldamisel olevat mäda neelu vajunud. Minu puhul pole see imestada ka.

Hea, et ära teha said, nüüd natuke valu ja siis palju parem :D Minu puhul oli see jama, et mandlid olid liiga pisikeed(ära kärbunud) ja selle pärast oli raske lõigata, verd oli ka palju tulnud, aga lõppkokkuvõtteks läks kõik väga ilusti, usun, et Sul läheb ka. Head paranemist ja puhka nii palju kui saad!

Hea, et ära teha said, nüüd natuke valu ja siis palju parem :D Minu puhul oli see jama, et mandlid olid liiga pisikeed(ära kärbunud) ja selle pärast oli raske lõigata, verd oli ka palju tulnud, aga lõppkokkuvõtteks läks kõik väga ilusti, usun, et Sul läheb ka. Head paranemist ja puhka nii palju kui saad!

Niipea kui korras, kohe trenni.Täna on juba märksa teravam olek neelates. Aga alles ka teine päev pärast oppi. Olen eelnevad 5 op-i üle elanud, ehk pean selle ka vastu siis.

Naljatilk. Esimene nädal ei õnnestu sul ei söömine ega joomine. Lama parem voodis ja säästa energiat ning kehakaalu. Lisaks on veel palavik ja kurguvalu, samuti probleeme rääkimisega.

Suurem kurguvalu oli 2,3,4 päev pärast oppi. Täna juba suht kergem olla. Raskem on hommikul ja õhtul. Päeval kui olen valuvaigistava rohu võtnud, siis on enam-vähem.

Opi käigus ise aga eemaldati kõvasti liitunud, suurte mädakorkidega, põletikuga ja healoomuliste kasvajatega kurgumandlid. Nii palju oli mäda, et eemaldamisel vajus neelupiirkonda.

Mina tunnen, et olen valmis vähemalt juba neljap. trenni minema, küll aga midagi muud süüa ei saa, kui jäätist.

Suurem kurguvalu oli 2,3,4 päev pärast oppi. Täna juba suht kergem olla. Raskem on hommikul ja õhtul. Päeval kui olen valuvaigistava rohu võtnud, siis on enam-vähem.

Opi käigus ise aga eemaldati kõvasti liitunud, suurte mädakorkidega, põletikuga ja healoomuliste kasvajatega kurgumandlid. Nii palju oli mäda, et eemaldamisel vajus neelupiirkonda.

Mina tunnen, et olen valmis vähemalt juba neljap. trenni minema, küll aga midagi muud süüa ei saa, kui jäätist.

Kas Sa ei karda, et nädal peale oppi natuke vara trenniga alstada? Haavad võivad lahti ju rebeneda. Minul isiklikult oli nädal peale lõikust veel selline nõrkus, et arsti juurde minnes kippus pilt taskusse minema ja valud olid ikka väga hullud veel. Ma pole küll spetsialist, kuid olles ise selle asja läbi teinud, siis kindlasti soovitan Sul paar nädalat väga rahulikult olla ja puhata!

Kas Sa ei karda, et nädal peale oppi natuke vara trenniga alstada? Haavad võivad lahti ju rebeneda. Minul isiklikult oli nädal peale lõikust veel selline nõrkus, et arsti juurde minnes kippus pilt taskusse minema ja valud olid ikka väga hullud veel. Ma pole küll spetsialist, kuid olles ise selle asja läbi teinud, siis kindlasti soovitan Sul paar nädalat väga rahulikult olla ja puhata!

Ma tunnen end küll palju paremini juba. Nagu oleks vaid väike kurguvalu, mis vaid varahommikul ja õhtul hullem on. Alustuseks BP ei tohiks hullu teha, kuna see paigalseisev trenn. Combatisse ma homme vast veel ei lähe, aga neljap juba küll olen valmis minema.

PS. Ma olengi selline ''hull''. Detsembris lõigati mõlemad randmed ja olin järgmine päev juba trennis.

Ma tunnen end küll palju paremini juba. Nagu oleks vaid väike kurguvalu, mis vaid varahommikul ja õhtul hullem on. Alustuseks BP ei tohiks hullu teha, kuna see paigalseisev trenn. Combatisse ma homme vast veel ei lähe, aga neljap juba küll olen valmis minema.

PS. Ma olengi selline ''hull''. Detsembris lõigati mõlemad randmed ja olin järgmine päev juba trennis.

Pigem juba oodata kuniks oled kindlalt terveks saanud. Sellise "poolvigasena" trenni minek pole kunagi hea. Mul oli endal kunagi üks operatsioon, nädal aega hiljem olin trennis juba, aga tegin enda olukorra kordi hullemaks. Sõna otses mõttes hakkasin mädanema ja palavik tõusis 40 lähedale. Loomulikult polnud tegemist mandlitega.

Jään siiski oma arvamuse juurde, kuna tol korral ütles arst mulle selge sõnaga, et ei mingit füüsilist pingutust paar nädalat, ma muidugi poleks suutnudki teha midagi. Tuttaval tüdrukul tulid haavad lahti teisel nädalal, hakkas liiga vara ringi rahmeldama, viidi kiirabiga haiglasse, verekaotus oli päris suur. Muidugi, eks taastumine ole ka individuaalne, aga ole ikka ettevaatlik, kui siiski trenni tahad juba tegema hakata!

Tuttaval meesterahval tulid haavad lahti öösel magades.

Miks peaks Sinu keha Sind hoidma kui Sina teda ei hoia? Mõned päevad pärast operatsiooni jäätise pealt trenni minna on ikka lollus mitte "hullus".

Ise süüa ei jaksa, ent trenni tahab minna - kõlab nagu hea plaan, onju.

Just-just. Tühja sellest, mille arvelt plaan realiseerub.

Minu op on 2000+voodipäev 600 EEK. Oleksin ka kohe saanud raha eest, aga vaatasin pangakontot, et ootaks veidi.

Ma maksin aasta tagasi Tartus opi eest 1500. Voodi eest ei maksnud midagi, sest seda laenati mulle mingi 3 tunniks, siis visati välja. Kohalik tuimestus oli veidi ebameeldiv, 3 korda pidin tabureti pealt voodi peale pikali viskama, kuna pilt hakkas ära kaduma. Peale opi juhatati omal jalal palatisse, siis toetasin ka korra käpa maha.. :D Trenni ei teinud vist 4 nädalat, kuna olin piisavalt kuulnud neid haava veritsemise jutte.

Just-just. Tühja sellest, mille arvelt plaan realiseerub.

Ma olen igast sinu postitusest välja lugenud ainult sinu arvates õiget arvamust, mis peakski alati olema õige.

Ma olen igast sinu postitusest välja lugenud ainult sinu arvates õiget arvamust, mis peakski alati olema õige.

Loomulikult esitan ma seda, mida õigeks pean. Kas Sina siis mitte? :D Siiski ei leia ma , et on olemas minu arvamus ja vale arvamus, on lihtsalt minu arvamus ja teiste arvamused, mõned erinevamad, mõned sarnasemad.

Minul on õigus arvata, et nädal pärast mandlioperatsiooni trenni minna on lollus, ning Sinul on õigus arvata minust, mida tahes Sa arvata tahad.

Edited by hehee

Loomulikult esitan ma seda, mida õigeks pean. Kas Sina siis mitte? :D Siiski ei leia ma , et on olemas minu arvamus ja vale arvamus, on lihtsalt minu arvamus ja teiste arvamused, mõned erinevamad, mõned sarnasemad.

Minul on õigus arvata, et nädal pärast mandlioperatsiooni trenni minna on lollus, ning Sinul on õigus arvata minust, mida tahes Sa arvata tahad.

Ma ei arva sinust üldse halvasti ega midagi, vaid jääb mulje, et iga asi, mida sina arvad, et nii peabki olema. Vabandust, kui see nii ei ole.

Ma ei tohiks üldse spordiklubide poole vaadatagi, kuna mul on: üliäge reuma, kerge südamepuudulikkus, ametlikult I astme diabeet, krooniline hingamisteede haigus ja allergiline nohu. 80% töövõimetust...

Edited by kuuliks

Ma ei arva sinust üldse halvasti ega midagi, vaid jääb mulje, et iga asi, mida sina arvad, et nii peabki olema. Vabandust, kui see nii ei ole.

Ma ei tohiks üldse spordiklubide poole vaadatagi, kuna mul on: üliäge reuma, kerge südamepuudulikkus, ametlikult I astme diabeet, krooniline hingamisteede haigus ja allergiline nohu. 80% töövõimetust...

Siin ei ole ühtegi haigust, mille puhul kehakultuur oleks välistatud. Aga kõike tuleb teha mõistusega.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.