Jump to content
Luisa

tervislik "ajutoit"?!

Recommended Posts

Tere,

ehk oskab keegi soovitada tervislikke snäkke, mida raamatukogus/kodus uurimistöö kõrvale näksida. Pikki tunde paigal istudes vajub energia tase suhteliselt sageli madalale ja ei suuda enam mõttega materjale lugeda. Vana hea shokolaad on küll maitsev, aga liiga rammus.

Mis on sinu lemmikud? Mis päästab vaimse madalhetke?

Aitäh juba ette, aitate seni mitte eriti totumisteadlikku ülikoolilõpetajat :rolleyes:

kiieid süsivesikuid on ajul vaja......näri mingit müslibatooni

Nu mina igatahes jään shokolaadi juurde... ei saaks ja ei tahaks ilma...

Enne kaalun 60kg, kui sellest loobun :rolleyes:

Aga muidu joomine aitab ka näksimisvajadust leevendada ja nätsu närides ei ole ka suuremat isu millegi järele...:unsure:

Edited by pinepearl

Peale sööki on näts hea aga tühjakõhu peale mitte?

rosinad ja kuivatatud puuviljad !

Jube nämma on see--> keeda riis pehmeks ja lisa banaan ja rosinad.. keeda veel nati ja kurna... sobib külmalt ka... võta karbiga kaasa... nämm-nämm ja hea süsivesikupomm!

mul eksamid tulekul .. andke aga tuld ... siis tean mida näiteks kirjandile kaasa võtta :rolleyes:

Eksamile ?hokolaadi ja võimaluse korral mingit kuuma jooki - tee, kakao, kohv

Et mitte figuuri rikkuda selle näksimisega siis proovige kuivatatud aprikoose, valige sellised mis ei ole ülekuivatatud ja kõvad vaid sellised nätsked. Või kuivatatud õunad. Proovige. Nii hull se asi ei tohiks olla, et nüüd lausa rosinaid sisse ajada. Aga parem ikka kui šokolaad)) :rolleyes:

mul eksamid tulekul .. andke aga tuld ... siis tean mida näiteks kirjandile kaasa võtta :rolleyes:

Eksamile šhokolaadi ja võimaluse korral mingit kuuma jooki - tee, kakao, kohv

Teed gymn. lõpueksamit matas! Mida küll hindamiskomisjon võib mõelda kui sa termose, kruusi ja saiakestega kohale jalutad??? icc :unsure:

Aga muidu joomine aitab ka näksimisvajadust leevendada ja nätsu närides ei ole ka suuremat isu millegi järele...:unsure:

rumal jutt.

Nätsus on ained, mille tõttu hakkavad süljenäärmed tugevalt sülge eritama (sülje eritusel põhinebki see kaariesekaitse ja suu neutraliseerimine). Peale selle teeb suu söömise liigutusi ja nüüd veel neelatakse ka palju sülge alla ja sellest hakkab magu arvama, et kohe tuleb süüa ning alustab seedeprotsessiga. Nätsu ei tohiks mingil juhul tühja kõhu peale süüa, kuna see kahjustab maoseinu- tühi seedimine (võivad tekkida haavandid) ja see kahjustab ka kaksteistsõrmiksoolt.

Mind vähemalt on niimoodi õpetatud. :rolleyes:

Edited by nohik

no kle eksamiskomisjon on raudselt oma aastate jooksul igasugu kilde n2ha. meil koolis yks ahv m2ngin siiamaani gentlemani ja paneb termosest kohvi ilusti tassi sisse and shiet..

aa ja muideks k6ik te eksami tegijad kui tahate et selleks ?oksi s88misest yldse mingit kasu oleks siis tark oleks syya seda ka vahetult enne eksamit, vastasel juhul on see lihtsalt ?okolaadi s88mine.

Eksamile ?hokolaadi ja võimaluse korral mingit kuuma jooki - tee, kakao, kohv

Teed gymn. lõpueksamit matas! Mida küll hindamiskomisjon võib mõelda kui sa termose, kruusi ja saiakestega kohale jalutad??? icc :unsure:

kui natuke mõistust peas on siis organiseerige see grupiviisiliselt...meie tegime nii...rääkisime enne kokku ja ühel hetkel serveeriti meile siis teed....naljavennad siin...pead tööle :P

Uuendaks teemat. Endal ka eksamid tulekul ja tahaks teada mida tasuks süüa enne või eksami ajal. Kas või toidulisandeid. Kas tauriin ja kofeiin ergutaks ja paneks aju paremini tööle? Hommikune valjukoks tuleks kasuks vist kasuks? Ühesõnaga pakkuge igasugu variante - teeks ajurünnaku sel teemal <_< .

Edited by whitesox

Meil tegid härrased koolis lõpukirjandit toogades, mis see termos ja saiakesed sinna kõrvale ära ole.

Eksamite koha pealt olen ise jäänud shokolaadi ja vee austajaks. Samas lühemate (paaritunniste) ajugümnastika ettevõtmiste jaoks ei ole midagi tavaliselt kaasa võtnud. Hommikuti olen tarbinud mõnda energiat andvat leemet, mis pärast pikka õppimisperioodi on silmad pähe teinud eksami ajaks.

Õppimise ajal niisama näksimiseks on siiani porgandiviilud, tee ja banaanid aitanud, kui just ei ole enesehävitajaslikke perioode peal, kus suur Fazeri shokolaad koos konspektidega lauapinda jagab. :] Mu figuuril on siiani 'helgeid' mälestusi abituuriumi lõpueksamiteks õppimise perioodist.

Samuti on magus kohvi-lurr positiivne ergutaja, näiteks Nescafe 3-in-1 kombinatsioonid.

Enneeksamit magus tõmbab vbla insuliini üles ja selleks ajaks kui mõtlema pead on korralik kooma peal...

teadlased uurisid, et kohvi juues automaatselt aju vereringe on häiritud /halveneb ~15 %

ei tea, minupuhul aitab, lühiajaliselt <_<

Edited by Madis232

teadlased uurisid, et kohvi juues automaatselt aju vereringe on häiritud /halveneb ~15 %

ei tea, minupuhul aitab, lühiajaliselt <_<

Haha. Sellisel juhul peaks automaatselt peale kohvi joomist teadvuse kaotama. Esimest korda kuulen sellist asja ja suht bollocks tundub.

Eesm2rk on hoida insuliinitase (ja veresuhkur...) normis. Mitte hakata teda k6igutama mingi kr2piga.

Kui mul oli eksamiks vaja 6ppida, siis parim asi oli kergelt soolakas vesi (siis oli selleks v2rska originaal, millest enne lasin gaasi v2lja..., kuid nyyd tundub ta mulle v2he soolane...) v2ikeste lonksude haaval, mis hoidis m6tte erksa.

K6ht ei tohi suisa tyhi olla, kuid "t2is k6ht ei 6pi" on vana tarkus.

Aeglased sysivesikud parajal hulgal.

Red Bull ! <_<,

Ütleks nii palju,et mõte pani küll paremini jooksma,palju paremini aga miinused on see et eksami lõpuks pole enam effekti ehk see on lühiajaline ning ajab kusele.Aga muidu täitsa töötas.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.