Jump to content
Guest Betoonike

Betoonpõrand

Recommended Posts

Guest Betoonike

Tere. Ei oskand kusagilt teisest kohast küsida, mõtlesin et küsin siit. Elan korteris kus on betoonpõrand(hirmuga on plaanis uus põrand panna lähiajal). Mul ühel naabril(vanem naisterahvas) on ka betoonpõrand(No tsementpõrand, nagu ta räägib) ja ta pidevalt räägib, kuidas see põrand on tema tervist rikkunud, et juba 20 aastat elab sellise põrandaga. Naaber oli hiljuti külas nädal aega tuttaval, kellel parkett ja soojustus põrandal jne ja ütles et tal oli tervis nii hea, koguaeg oli jalgadel ja ei olnud üldse väsinud ja tervis oli nii hea tal. Nii kui koju jõudis oli jälle nagu sant(ta ise ütles seda). Netist eriti ei leidnud infot selle kohta, natuke leidsin infot, et liigestele ja jalgadele pole eriti hea see põrand.

Küsin sellepärast, et ise pole kunagi mõelnud sellele. Vaibad põrandal ja käin toas jalanõudega(harjumus juba), et kas see betoonpõrand tõesti rikub tervist/jalgu liigeseid vms. Mul jalgade ja põlvedega on veits probleeme, aga alati arvanud, et see on liigsest 40 kilogrammist (kaal on mul 100-103 kg). Kõige rohkem tekitab muret see, et mul on väike laps, kes pidevalt jookseb ringi mööda korterit ja mõtlen, et äkki see põrand on lapse jalgu ka rikkunud. Loogika ütleb, et sellisel juhul peaks väljas käimine ka jalgu rikkuma, sest kes teab mis "kate" väljas on. Küll on liiv, kivid, asfalt, augud jne... et kui jalanõud jalas, vaibad toas, kas on vahet mis põrandakate kodus on? (vb mu loogika on ajuvaba sry :D )

Et mida teie, targemad, kes te siin olete arvate sellest. 

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Preili, teil - siia-lisatud info põhjal - on tõesti asju, millele rohkem tähelepanu pöörata kui ühele naturaalsest* materjalist valatud põrandale.

Ei ole teie jalad mitte selle põranda poolt "ära rikutud"; tõenäoliselt, ei ole nende subjektiivselt tuntavad probleemid kuidagi struktuursete muutustega seotud. 

Alustage ikka baasist - külmikust väiksem kogus toitu makku.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Betoonpõranda juures näen mina neid miinuseid:
1) Ta on külm

2) Olenevalt pinnaviimistlusest võib ta tolmneda (kahjulik kopsudele)

3) Ta on väga jäik (põrutused jm, mida jalatsite kandmine leevendab)

Kodukeskonnas muretseks mina eelkõige külmuse ja tolmu pärast.

Betoonpõranda kahjulikkusest räägitakse aga palju, kui jutt käib ametitest, kus tööd tehakse seisvas asendis (kaubandus, liinitöötajad, moodne it-mees püstijala laua taga) 

Standing for long periods of time on hard floor surfaces is very uncomfortable and causes physical fatigue. Leg muscles become totally static and constricted as they work overtime to keep that person in an upright position. Blood flow is greatly reduced causing pain and discomfort.

http://www.cisco-eagle.com/catalog/category/3146/anti-fatigue-matting-in-practical-ergonomics

Näiteks võivad tekkida:

• jalatursed, jalavalud,
  • villid,
  • Achilleuse kõõluse põletik,
  • veresoonte laiendid,
  • pöia ortopeedilised muutused, sh lampjalad,
  • põlveprobleemid,
  • alaseljavalu,
  • kaela ja õlgade kangus,
  • halb rüht,
  • piiratud verevarustus,
  • suurenenud risk põlve või puusa artriidiks,
  • lihasvalu ja -väsimus,
  • kõrge vererõhk,
  • südame- ja vereringe probleemid,
  • rasedusprobleemid.

http://www.rmp.ee/toooigus/ohutus/seisva-too-moju-ja-tervisekahjustuste-ennetamine-2014-12-29

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siin on eelnevate poolt juba väga head näited toodud.

Ma ka ei tahaks uskuda et see põranda materjal see põhisüüdlane on (v.a. see tolmlemine). 

Et äkki ongi küsimus korteri sisekliimas -  enesetunnet mõjutavad ju ka õhu kvaliteet (tolm, hallitus, süsihappegaasi, hapniku sisaldus jm).

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Uuuuu, inimene on 60 kg noor naine, kellel on 2 20 kg sangpommi kummaski käes. Ja oleks siis lihtsalt käes, ripub igal pool ümber keha. Igal liikveloleku ajahetkel. Mis tolmlemine.

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen sinuga 100% nõus et probleem on kehakaalus, lihtsalt arutlesin ka teiste faktorite üle mis enesetunnet pikas perspektiivis mõjutavad.

Näitamaks, et on ka muid faktoreid peale põranda, uuu.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Betoonike
On 3/11/2018 at 11:32 AM, MaPo said:

Preili, teil - siia-lisatud info põhjal - on tõesti asju, millele rohkem tähelepanu pöörata kui ühele naturaalsest* materjalist valatud põrandale.

Ei ole teie jalad mitte selle põranda poolt "ära rikutud"; tõenäoliselt, ei ole nende subjektiivselt tuntavad probleemid kuidagi struktuursete muutustega seotud. 

Alustage ikka baasist - külmikust väiksem kogus toitu makku.

Palun lugege mu text uuesti läbi. Ma pole kirjutanud, et mu jalad on ära rikutud selle põranda pärast. Ma poleks ise mitte kunagi sellise asja peale tulnudki, et mingi põrand võib jalgu ja tervist rikkuda. Ma kirjutasin : Küsin sellepärast, et ise pole kunagi mõelnud sellele. Vaibad põrandal ja käin toas jalanõudega(harjumus juba), et kas see betoonpõrand tõesti rikub tervist/jalgu liigeseid vms. Mul jalgade ja põlvedega on veits probleeme, aga alati arvanud, et see on liigsest 40 kilogrammist (kaal on mul 100-103 kg). 

See oli pigem küsimus, et kas tõesti võib see tõsi olla, et mingi põrand võib jalgu/tervist rikkuda.

NAABER, kes elab minuga samas majas räägib, et tema jalad ja tervis on rikutud selle põranda pärast. Mina olen olnud sellel arvamusel, et tema liigne kehakaal on selles süüdi(nagu ta räägib, kaal on tal 130-150 juures) ja kehv enesetunne võib olla tal kas psüühiline või siis tõesti sisekliima(sest majas on väga soe ja umbne). Võib-olla polnud tal terviseprobleeme külas olles, sest oli seal iga päev aktiivne(käis last hoidmas), kodus olles on liikumist ainult niipalju, et diivanilt vetsu, vetsust külmkappi, külmkapist jälle diivanile. 

Kuna mul endal on väike laps, siis olen ise aktiivne ja enesetunne on täitsa okei. Aga teil on õigus, toidukogust peaks tõesti piirama. 

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Betoonike
17 hours ago, gmaster said:

Siin on eelnevate poolt juba väga head näited toodud.

Ma ka ei tahaks uskuda et see põranda materjal see põhisüüdlane on (v.a. see tolmlemine). 

Et äkki ongi küsimus korteri sisekliimas -  enesetunnet mõjutavad ju ka õhu kvaliteet (tolm, hallitus, süsihappegaasi, hapniku sisaldus jm).

Ma arvan, et tolmlemisega ei peaks väga probleeme olema, sest köögis ja koridoris on linoleum vms, tubades vaibad(vaibad vb ei hoia seda tolmu ära, aga mingi alusvaip on vaiba all :D samas vb ma eksin).

Arvan kaa, et pigem sisekliimas on asi.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Betoonike

Olen teiega nõus, et LIIGNE KEHAKAAL on see, mis ''rikub'' jalgu, liigeseid, tervist, enesetunnet jne. Loodan, et osad teist lugesid ikka korralikult läbi, mida ma kirjutasin. 

Ma olen noor neiu, kes tunnistab et terviseprobleemid on liigse kehakaalu tagajärjel. Ma ei ürita enda aeg-ajalt valutavaid põlvi/jalgu määrida mingi põranda süüks :D:D:D:D:D  

Mulle lihtsalt pakkus huvi, kas tõesti võib põrand rikkuda jalgu, liigeseid, tervist, sabakonti või mis iganes siseorganeid(okei 2 viimast on pigem naljaga kirjutatud). 

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Inimorganism ei ole kohastunud hakkama saama ainult uue, modernse mikroskoopilise tolmuga (nanomaterjalid), või nt. kiulised - asbest. Kuid tavalises betoonis midagi sellist ei ole. Õues on samuti tolmu, rohkem või vähem. On palju teisi palju rohkem elu pikkust mõjutavaid tegureid kui mingi tolm. 

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Betoonpõrand pole ilmselgelt kõige tervislikum põrand maailmas :) Kombinatsioonis kõrgema kehakaaluga võib see tõesti kehale mitte just kõige soodsamalt mõjuda. Mul on töö juures põrand valatud betoonist ja pärast 12- tunnist vahetust on väga hästi tunda, et kannad, põlved ja ka alaselg kipuvad kangeks ja valusaks jääma. Mõneti leevendavad seda spetsiaalsed kummist mummulised vaibad, aga igale poole neid meil panna ei saa. Oluliselt parandas olukorda, kui leidsin enda jaoks ergonoomilised tööjalatsid (MBT tüüpi, googelda selle kohta) Giasco firmalt http://www.giasco.com/eng/lines/ergo-safe/

Minu jaoks jaotavad seda tüüpi jalatsid keharaskuse ühtlasemalt jalatallale, muudavad kõndimise sujuvamaks ja rulluvamaks, kogu keharaskus ei lange enam kannale, kui jalg kõndimiseks maha asetada. Pärast hakkasin sama tüüpi jalatsite kohta uurima, selles suunas on teerajajaks olnud MBT firma, aga nad on oma arengus erinevate probleemide tõttu toppama jäänud ja Eestisse on neid suht keeruline tellida. Edasi uurides leidsin, et samas suunas on oma toodetega läinud Hoka One One firma, kes kasutab oma kõigis jalatsites meta rocker tehnoloogiat, mis sisuliselt tähendab veerevamat, rulluvamat jalatsit, mis omakorda peaks olema keha- ja liigesesõbralikum. Olen tellinud neilt ühed jooksujalatsid ja ühed plätud ning need käituvad tõesti jalas oluliselt teistmoodi, kui tavajalatsid. Mulle väga meeldivad. Kasutatakse ka ultramaratonijooksuks, mis peaks iseenesest näitama, et nad on enamuse jaoks kehasõbralikud. Uuri, ehk on sulle neist abi. Teevad ehk liikumise mugavamaks ja nii saad võibolla enda trennide/füüsilise liigutamise sageduse kõrgemaks tõsta. Ja kombinatsioonis teadlikuma toitumisega on ilmselt hõlpsam ka kehakaalu allapoole saada :)Mõned lingid, kust tellida saab: https://www.ultramarathonrunningstore.com/Hoka-One-One-Shoes-s/1935.htm siit olen ise tellinud

https://www.ultramarathonrunningstore.com/Hoka-ORA-RECOVERY-SLIDE-Running-Recovery-Sandals-p/hokaoraslidewomens3.htm sarnased plätud on mul ka, oluliselt pehmemad ja mõnusamad kui tavaplätud.

http://www.runningwarehouse.eu/catpage-WRSHOKA.html siin suur valik jooksujalatseid, 100 eurost saatmine tasuta Eestisse.

https://www.sportsshoes.com/products/hoka-one-one/womens/z/shoes/?s=1&l=100 Siit olen ka tellinud, võimalik leida teatud numbreid ja/või veits vanemaid mudeleid väga soodsalt. Peaks ka tasuta saatmine olema 100 eurost alates

https://www.hokaoneone.eu/on/demandware.store/Sites-HOKA-EU-Site/en/Home-Show See siis firma nn. kodupood.

Edu! :)

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

"Betoonpõrand pole ilmselgelt kõige tervislikum põrand maailmas :) Kombinatsioonis kõrgema kehakaaluga võib see tõesti kehale mitte just kõige soodsamalt mõjuda. Mul on töö juures põrand valatud betoonist ja pärast 12- tunnist vahetust on väga hästi tunda, et kannad, põlved ja ka alaselg kipuvad kangeks ja valusaks jääma. Mõneti leevendavad seda spetsiaalsed kummist mummulised vaibad, aga igale poole neid meil panna ei saa. "  

Kuidas see inimeste mõtlemine ikka niipidi töötab. Et kuna kellelgi on töö juures betoonpõrand..on tema põlvede ja alaselja kanguses või valus just see süüdi. Inimesed, kes ei näe elus betoonpõrandat lähedalt - kas neil seljad ja põlved tunda ei anna?

Kogu spetsiaaljalanõude teema - on vähemalt samakahtlane. 

Mõistlik oleks vaadata võimalikult objektiivset-sõltumatut allikat, mitte tootjate promolehti. Või kuulata "aga mulle aitas".

Selleks on liiga palju muutujaid, et teha selliseid järeldusi.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Vasta sellele teemale...

×   Pasted as rich text.   Eemalda formaat

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Viimati Sirvimas   0 liiget

Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.