Jump to content
Guest Kats

Kui täpne see interneti rasvaprotsendi kalkulaator on?

Recommended Posts

Guest Kats

http://www.kaalustalla.ee/calc/rasvaprotsent.html <— sattusin sinna lehele, võtsin oma mõõdud ja panin kirja ning tulemus tuli et olen seesmiselt üsna rasvunud(33%)

ise end nii paksuks ei pea(visuaalselt ka mitte) ja KMI järgi olen veel normaalkaalus

kas keegi teab ehk öelda kas seda netikalkulaatorit peaks usaldama või tasub siiski arsti juures see rasvaprotsent määrata?

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mida sa täpselt soovid? Kas arsti kinnitust, et "ei ole väga hullu, rasvaprotsent on tegelikult 32%" või ei ole rahul enda pildiga mis peeglist vastu vaatab? Protsent ei määra ju midagi. Ja nii mööda see kalkulaator ei arvuta, et tegelikult on protsent 20, kuid ütleb 33. Nii et kui ka ise pole rahul, siis ei ole suurt mõtet minna seda mõõtma. Pigem võta midagi ette. Või siis rahusta ennast edasi ja kinnita, et kõik on parimas korras, viga on peeglis ja kalkulaatoris. Ma suhtusin kunagi asja samamoodi - need aparaadid on kõik vigased, mina olen mees parimas vormis. Midagi ei muutunud enne kui tõele näkku vaatasin. 

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaadates selle kalkulaatori lähtekoodi, tundub olevat tegu nn. "U.S. Navy Bodyfat" kalkulaatoriga. Selle järgi saab Googlest otsida. Kuid üks hea diskussioon koos muude linkidega on siin: https://fitness.stackexchange.com/questions/1660/how-accurate-is-the-navy-body-fat-calculator 
Kuid tundub olevat konsensus, et eeldusel et mõõdad enam-vähem korrektselt ei tohiks viga olla suurem kui 3%. KMI-le viitamine ei anna palju, sest KMI järgi võib veel asi ok olla, kuid naiste puhul KMI ülemises otsas olles saabki rasvaprotsent olla 33. 
Nii et üsna tõenäoliselt ongi rasvaprotsent 30-36. Naiste puhul on tervislikuks peetav protsendi alumine number 20 juures, ülemine piir 30. Nii et hetkel on keharasv nibin-nabin normi ülemises otsas. 

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Vasta sellele teemale...

×   Pasted as rich text.   Eemalda formaat

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Viimati Sirvimas   0 liiget

Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.