Jump to content
Sign in to follow this  
kossuhai

Kui kaua tulemusteni kord nädalas

Recommended Posts

Hei,

 

tüüpiline algaja teemapüstitus, eksole. Teen hetkeseisuga nädalas kuni 3x1,5h aeroobset trenni. Soovin aga ülakehasse lihasmassi lisada. Aeroobseid treeninguid jõusaalitreeninguga ära vahetada ei taha ning senisele 3 korrale lisaks leiaks võib olla korra nädalas aja jõusaali jaoks, jätkusuutlikult rohkem on juba sinisilmne loota. Koormuski võiks olla mõistlikult raske, mitte ei tahaks end jõusaalis tapmas käia, mis paneb treeningu mõnu küsimärgi alla.

 

Niisiis - kas üldse ning kui, siis mis perioodiga (3 kuud, 6 kuud jne?) on üldse reaalne näha selget arengut jõusaalikoormusega 1 kord nädalas kui treenida peamiselt ülakeha + vb veidi kükke ning jalapressi plahvatuslikkuse arendamiseks. Algseis ülakeha osas üsna tagasihoidlik (pigem kondine kui rasvane, üleliigne rasv peamiselt päästerõngas), kuid toitumine on suhteliselt valgurohke. Ei ole eesmärk jõuda kulturistidega võrreldavale tasemele, küll aga lahti saada kondisest ülakehast. Arusaadav, et see suuresti individuaalne ning ka küsimus halvasti kvantifitseeritud, aga ehk mingeid jõujooni saab anda, kas sellise koormusega üldse midagi saavutada võimalik on...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Algajana, sobivas vanuses ja hästi läbimõeldult - kindlasti. Optimaalne see ei ole, aga muutusi on võimalik esile kutsuda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×