Jump to content
Guest Kat

Progesterooni taseme tõstmine

Recommended Posts

Guest Kat   
Guest Kat

Tere!  Kirjutan siia, äkki siin on mõni teadjam.

Olen 34a naine ja praegusel juhul on tegemist progesterooni puudusega kehas. Aasta tagasi jäid päevad ära, siis sain mingisugust progesterooniasendusravi. Päevad tulid ja hakkasid regulaarselt käima, kuid mul jäi kahtlus, et ikkagi ei ole asi korras. Lasin nüüd

vereanalüüsi teha tsükli 22.päeval, mil see peaks olema kõrgeim, kuid mul oli kõigest 7,87 nmol/l. 

Synlabi lehel kirjutatakse et progesterooni taset saab tõsta suurendades toidus loomse valgu, rasvade ning kolesteroolirikaste toitude (rasvane looma- ja linnuliha, munad, rasvane kala) kogust. Lisaks toiduained, milledes leidub B- ja C-vitamiine, nt tsitruselised, kibuvitsamarjad, mustsõstar jne.

On kellelgi sarnast probleemi olnud ja toitumisega selle korda saanud? Ma vist ikkagi sünteetiliste hormoonidega ei tahaks katsetada, mulle tundub et keha

muutub laisaks ja ei tahagi enam seda hormooni siis ise tootma hakata normaalselt. 

Olen 162cm pikk ja 78 kg (ja tean, et liialt ülekaalu) - milline see valgurikas toitumine peaks olema, et ka kaalu langetada?

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MaPo    23

Enne, kui edasi minna, veel ka see: ei ole seisundit, millele füüsiline aktiivsus/eriti ka jõutreening, ei avaldaks positiivset mõju. 

Kuigi valgu osakaalu tõstmine näib uuringute põhjal mõjutavat positiivselt kehakoostist, võiks alustada oma igapäevamenüü üksikasjalikuma ülevaatusega. 

Kaaludes 78 kg, selle pikkuse juures, võib öelda, et toidulaud on teil rikkalik olnud - muidu seda ei saavutaks - kui te just raskejõustikuga ei tegele tõsisemalt.

Tõenäosus, et teil toitainepuudus olla võiks - võimalik, kui üldse.. neist, mis on seotud aedviljadega?

Rasvu on teie menüüs tõenäoliselt piisavalt, kiiremaid süsivesikuid (teraviljatooted, kartulit, jne) ilmselt kui mitte palju üle, siis palju igal juhul. St - nendega kaasneva puudusega

vaevalt, et tegemist on.  Selge on see, et selles grupis tuleks korralik inventuur teha, ja piirama hakata. Ilma pikema tseremooniata.

Valk: kord-paar nädalas kvaliteetset punast liha, 2-3 korda kana, vähemalt paar korda kala. Munad ( kollast ei peaks otseselt küll vältima - pigem siis vähemalt pooled kindlasti koos sellega), piimatooteid - väherasvane on ok - aga piimatoodete alla ei kuulu magustatud jogurtid, kohukesed, jne jne. Need on magustoidud, mida nende parameetrite juures tuleb rangelt piirata. Mõni dessert võib vabalt olla suhkruasendajaga - selles koguses piisavalt "ohutu" igal juhul.

Ja et igas toidukorras (neid võiks võimalusel olla parajalt, pigem vähem kui rohkem aga mitte alla 3, ehk) - oleks teie kaalu juures ca 25-3o g valku, rohkem võib ka.

Näitena: 100- ... g kanaliha ongi paras korraports.

Või suurem tops kodujuustu.

Kaal, ja eelkõige rasva osakaal kehas, vähene aktiivsus.. võivad olla põhjuseks, kui mitte ainsaks, siis osaliselt ikka.

Prooviks ennekõike nii konsrevatiivseid meetodeid, kui võimalik - kui selliste muudatuste tegemine muidugi konservatiivne tundub - mõnele ülisuur elumuutus..

Abistavatena mainitakse Clomiphene'i ja DHEA-t. Mõnedel juhtudel aidanud. Tasub arstiga läbirääkimist.

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ROtter    197
4 hours ago, Guest Kat said:

Synlabi lehel kirjutatakse et progesterooni taset saab tõsta suurendades toidus loomse valgu, rasvade ning kolesteroolirikaste toitude (rasvane looma- ja linnuliha, munad, rasvane kala) kogust. Lisaks toiduained, milledes leidub B- ja C-vitamiine, nt tsitruselised, kibuvitsamarjad, mustsõstar jne.

10 minutes ago, MaPo said:

Rasvu on teie menüüs tõenäoliselt piisavalt, kiiremaid süsivesikuid (teraviljatooted, kartulit, jne) ilmselt kui mitte palju üle, siis palju igal juhul. St - nendega kaasneva puudusega

vaevalt, et tegemist on.  Selge on see, et selles grupis tuleks korralik inventuur teha, ja piirama hakata. Ilma pikema tseremooniata.

Valk: kord-paar nädalas kvaliteetset punast liha, 2-3 korda kana, vähemalt paar korda kala. Munad ( kollast ei peaks otseselt küll vältima - pigem siis vähemalt pooled kindlasti koos sellega), piimatooteid - väherasvane on ok - aga piimatoodete alla ei kuulu magustatud jogurtid, kohukesed, jne jne.

Miks munakollast peab vältima, miks väherasvased piimatooted  on ok? Kui Synlab soovitus on, et tuleb tõsta rasvade ja kolesteroolirikaste toitude kogust!

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MaPo    23

Otter, lõpetage ära. 

Kusagil ei ole kirjas, "munakollaseid peab vältima". Ei ole võimalik sellest lõigust seda tõlgendust saada "Munad ( kollast ei peaks otseselt küll vältima - pigem siis vähemalt pooled kindlasti koos sellega)". See hakkab juba väga patoloogiline tunduma.

Ja pigem vastupidi - see oli sõnastatud sel moel, kuna paljud väldivad või soovitavad seda teha - alates "personaaltreeneritest", lõpetades "arstidega"

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MaPo    23

Kuskil ei ole ka kirjas, et ära joo/tarvita rasvasemaid piimatooteid. Vastupidi - "on ok" tähendab antud kontekstis - sobivad igati menüüsse. Teiste kõrvale. 

Aga üldiselt - kui inimene on ca 20 kg ülekaalus, tõenäoliselt mitte võimsa lihasmassi tõttu, on mõistlik kaloraaži vähendada kõigi makrotoitainete arvelt - valk väljaarvatud. Seega - kuni üleüldine seis on nii balansist väljas (sõnastus on koledam, kui sõnumi sisu, vabandust), võiks radikaalselt ka rasvu siiski vähendada - tema väidetav põhimurelaps progesterooni madal tase ei tulene tõenäoliselt rasvade väiksest osakaalust toidulaual. Makes sense?

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MaPo    23

Synlabi soovitus, ütlete.

Kõik kohad on suvalisi soovitusi, norme ja väidetavaid probleemide põhjustajaid täis. Kui palju neist legendidest, müütidest, sissejuurdunud eelarvamustest tegelikkusele, või vähemalt tõenduspõhisusele vastab? Ärgem nähkem vastamisega vaeva - retooriline küsimus.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MaPo    23

http://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/10833196.2017.1314687?journalCode=yptr20   

The health benefits of increasing physical activity level among the physically inactive or those active at a very low level are potentially greater than those achieved by increasing activity level among already active individuals.

Kasu füüsilise aktiivsuse taseme tõstmisest on isegi suurem neile, kes seni olid väheaktiivsed, kui neile, kes juba olid mingil määral..

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ROtter    197
6 hours ago, MaPo said:

Otter, lõpetage ära. 

Kusagil ei ole kirjas, "munakollaseid peab vältima". Ei ole võimalik sellest lõigust seda tõlgendust saada "Munad ( kollast ei peaks otseselt küll vältima - pigem siis vähemalt pooled kindlasti koos sellega)". See hakkab juba väga patoloogiline tunduma.

Ja pigem vastupidi - see oli sõnastatud sel moel, kuna paljud väldivad või soovitavad seda teha - alates "personaaltreeneritest", lõpetades "arstidega"

"Annely sootsi ja tema tervisekooli, inimestele, keda tõesti huvitab teaduspõhine lähenemine, mitte sealsete eestvedajate teooriad, mida üksikute uuringute ja tekstide, mis selle liikumise eestvedajate poolt oma nägemuste kinnituseks nopitakse, ei maksa soovitada. Isegi, kui seal osa, olgu või suur osa, infost on tõene. Sest piisab üksikutest möödapanekutest, mis on piisavalt kaalukad, et kogu see "tervisekool" maha kanda."

Iseloomustasid selle postitusega ennast samuti, kui asendada Annely Soots MaPo-ga.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Kat   
Guest Kat

Enne laste sündi tegelesin ma erinevate spordialadega - rulluisutamisega, ka paaril korral nädalas jõusaalis ringtreening. Kaalusin siis 62kg, mitte ideaalne, aga ka mitte ilgelt ülekaaluline. Esimese lapse ootamise ajal tuli juurde u 8kg, millest osad küll jäid haiglasse, aga rinnaga toitmise ajal tulid samamoodi tagasi. Teise lapse ootamise ajal olin siis 70kg ja juurde tuli samamoodi 7-8 kg, mis küll haiglas osaliselt lahkusid, kuid rinnaga toitmise ajal tulid tagasi.  2015.a alustasin uuesti treeningutega  - bodypump ja aeroobika. Kuid 2015.a sügisel murdsin väga õnnetult pahkluu kohalt nii sääre- kui pindluu ja kukkusin 6.nädalaks kipsi, mille tagajärjel tekkis tugev säärelihase ja kannakõõluse lühenemine.  Ma siiamaani maadlen nende tagajärgedega ja pole saanud korralikult trenni tegema hakata. Ainus variant ongi praegu kõndimine, kuna liigese liikuvus ei ole ikkagi veel korralikult taastunud. Samas kipsi ära võttes olin ma 5kg alla võtnud - ei saanud küll liikuda, aga jõin korralikult vett ja ei söönud peale kella 8t õhtul. 

Pigem praegu ma sööngi valesti - liiga süsivesikuterikkalt. Hommikuks võiku jms, õhtul vbl näksimist liiga palju. Sokolaadi ja komme ma ei söö, kohukesi ja magusaid kohupiimakreeme-jogurteid ka mitte. Ja kindlasti ma joon praegu liiga vähe - vahel ei tule terve päeva jooksul meelde vett juua. Ma ei tea, üldjoontes ma ikka toitun normaalselt, teen ise kodus süüa, alkoholi ei joo (kui ainult kord kuus mõnel sünnipäeval klaas veini), burksi või pizzat ka ainult korra paari kuu jooksul. Öeldakse, et hormoonid, eriti suguhormoonid on üsna stressitundlikud. Jah, peale seda luumurdu oligi minu jaoks väga stressirohke, sest mul pole elus midagi sellist varem juhtunud. Ja eks keha ikka on rikutud pikast antibeebipillide tarbimisest.

Kui palju kaloreid ma peaks nt päev jooksul ära tarbima? Mingisugune soovitus mulle oli 1343 kcal, kui lihtsalt oled ja trenni ei tee. See valgurikas toitumine ja rasvase liha tarbimise soovitus pole ainult Synlabi väljamõeldis, seda soovitust oli ka muudes erinevates uurimustes.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MaPo    23

Mitte Synlabi väljamõeldis - nemad ise ei mõtle midagi välja - vaid liiga üldine universaalne soovitus. Aga eks te proovige järele.

1350 kcal - võib olla pisut liiga vähe, aga ikka enesetunde põhjal otsustage - kui ei ole liiga koormav, muidugi, võib proovida.

Võimalusel jätke kõige vähem mikrotoitaineid sisaldavad tooted menüüst välja - aga kui maiustusi nagunii ei söö väga, hmm, ei teagi, mis ned "näksimised" olla võiks.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Kat   
Guest Kat

Njah, ei saa salata, näksimiseks meeldib mulle väga juust. Ja saiakesed on need, mis ikka toidulauale ära eksivad. Kindlasti praegusel õunaajal ka

koduaia õunad. Mune ma söön nt väga harva, kuigi abikaasa teeb endale igal hommikul.

D-vitamiini näit ei olnud aastaga tõusnud, ikka 60,4 nmol/l. Kehvad suved viimasel ajal ja toitumine ka. Kukkumise järgselt sain vereproovist teada, et Dvit näit oli 78 n/mol/l, tookord vitamiini juurde ei võtnud. Lasen ilmselt selle mineraalide testi teha, sest mõned näitajad võivad veel paigast olla. 

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ROtter    197
7 hours ago, Guest Kat said:

Njah, ei saa salata, näksimiseks meeldib mulle väga juust. Ja saiakesed on need, mis ikka toidulauale ära eksivad. Kindlasti praegusel õunaajal ka

koduaia õunad. Mune ma söön nt väga harva, kuigi abikaasa teeb endale igal hommikul.

D-vitamiini näit ei olnud aastaga tõusnud, ikka 60,4 nmol/l. Kehvad suved viimasel ajal ja toitumine ka. Kukkumise järgselt sain vereproovist teada, et Dvit näit oli 78 n/mol/l, tookord vitamiini juurde ei võtnud. Lasen ilmselt selle mineraalide testi teha, sest mõned näitajad võivad veel paigast olla. 

Mineraalide testi võib hiljem teha - kui midagi oleks puudu, siis oleks organismi häireid rohkem. Kõigepealt tuleb toitumine korda saada - rasvu ca 1 g/kehakaalu kg kohta, valku 2g/kg kohta ja ülejäänud süsivesikud. Päeva kaloraaž esialgu ca 1900 kcal. Vett juua vähemalt 1,5 l päevas. D -vit tuleb juurde võtta.

Mida süüa progesterooni taseme tõstmiseks - kanamunad , täispiimatooted:

https://www.inlifehealthcare.com/2017/04/03/foods-which-help-in-progesterone-deficiency/#.WabS7ajTQdU

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Dude   
Guest Dude

Piisab ka 1 g keha kg kohta valku süüa.  Pole vaja lahmida nii meeletuid valgu koguseid sisse nagu proteiiniärimehed soovitavad.  

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MaPo    23

Just jäi silma - uue teadusartikli analüüs/tõlgendus, mis peaks ka "tavainimesele" arusaadav olema.

Shed 25% Extra-Fat (1.6kg/12Wks) + Improve Glucose Levels by Adding 2.5h/Wk of Walking to Your/Clients' Fatloss Diet/s

A whole-foods-based diet, a reasonable caloric restriction (here -500kcal/d) and an exercise routine you or your clients will actually comply to. That's all it takes to see the fat coming off. Slowly, but progressively...  

"It doesn't always have to be a super-intense workout, to ..." I think I've written that before, and the study at hand further supports this statement. The less trained and the further off of a healthy weight your clients or you, yourself, are, the more effective will even light "exercise" interventions... and/or increases in non-exercise physical can be.

By the way, even though the study at hand dealt with overweight/obese untrained subjects, there's still a takeaway message for athletes and their coaches, as well: it's the diet that's driving the weight loss, it's your training (and to a very small degree supplements) which ensure that what you lose is predominantly fat.

That a combination of "cardio" (or non-exercise physical activity, which is imho what the walking in the study at hand was) and weight training would probably yield superior improvements in body composition goes without saying, right?

https://suppversity.blogspot.com.ee/2017/08/shed-25-extra-fat-16kgwk-improve.html

Lühidalt: Lihtsalt KÕNDIMINE (ise eeldan, et võiks nimetada tempokas - mitte jalutamine..) ca 2,5 h nädalas, ja menüü, mis koosneb tasakaalustatult nn täistoiduainetest (illustreerivad näidisfotod on lisatud:) ja negatiivne kaloraaž - 500 kcal, ligilähedasest baasainevahetusest arvestades, on võimalused kaotada 3 nädalaga poolteist kg lisarasva.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja, sina, loe palun seda - jah, sina, spetsialist. 

The diet contained less than 15% saturated fat (as % of total fat) and was based on conventional, mixed foods. The main components were low-fat foodstuffs, e.g., whole-grain bread and cereals, vegetables, and fruits.

Quality counts: A particular emphasis was put on the intake of lean, protein-rich foods, such as lean meat and fish, skimmed milk, and low-fat dairy products. Furthermore, participants were encouraged not to eat highly processed and fried food.

but it is certainly noteworthy that the caloric deficit was achieved solely by reducing the carb and fat intake by 105g and 57g per day, respectively - the protein intake, on the other hand, was kept stable.  

See, nagu näha töötab. Teisiti on ka kindlasti võimalik - aga las need teiste lähenemiste proponendid tõestavad oma katsetega, et tulemus on sama, või paremgi.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MaPo    23

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3964851/  

* Obesity is thought to cause an increase in endometrial cancer due to abnormal levels of several hormones, most notably increased estrogen levels. Estrogen is a known endometrial growth factor, and, after menopause, the primary source of estrogen is peripheral tissues, including adipose. Adipocytes produce aromatase, which converts androgens to estrone and estradiol. Aromatase levels increase as a function of age and obesity and, as such, levels correspond with an increasing BMI in postmenopausal women (Cauley et al., 1989; Simpson and Mendelson, 1987; Morriset et al., 2006). Accordingly, postmenopausal obese women have >40% increases in both circulating estrone (E1) and estradiol (E2) as compared to postmenopausal women with a BMI in the normal range (Cauley et al., 1989). With increasing adiposity, serum hormone-binding globulin levels are decreased, which serves to amplify the effects of excess estrogen. Serum hormone-binding globulin binds estrogen and testosterone, decreasing their activity. In addition, we have observed (KK Leslie, unpublished observations) that endometrial and breast cancer cell lines contain high levels of 17-β hydroxysteroid dehydrogenase type I, which converts estrone to estradiol, thus serving to increase local estradiol levels 

*Taken together, these data demonstrate that obesity influences the biologically active levels of these steroid hormones irrespective of de novo hormone synthesis.. *

It is clear that most of these women are progesterone deficient, at least relative to circulating estrogen levels and increased IGF1/insulin signaling. Weight loss will likely reverse the hormonal imbalances and dysregulation of the IGF/insulin pathway.

Unfortunately, most patients are unsuccessful in their weight loss endeavors, and, for those that are successful, the beneficial effects of weight loss on hormone levels may take a year or more to be realized. These individuals need help to protect their endometrium while they are in the process of lifestyle changes in order to lose weight. We propose that a simple intervention is the progestin-containing IUD. Widespread use of progestin-containing IUDs for women at risk could, for the first time in over 30 years, substantially reduce the incidence of this potentially preventable disease.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MaPo    23

Possible Reasons for Low Levels of Progesterone Hormone in Women

• High Estrogen Levels: Higher estrogen levels can overpower the body’s hormones, throwing production of other hormones including progesterone out of gear.
• Chronic Stress: Stress affects your body in many ways. It can make you sick and it can upset the normal function of your body when it overtakes your life. Chronic stress is stress is one of the causative factors of low levels of progesterone hormone in women.
• Lack of Proper Exercise: Exercise is essential to good overall health. Without it your body’s natural functions don’t get the proper signals they require to determine how best to maintain a healthy level of activity.
• Resistance to Insulin: A condition that doesn’t allow the body to use the insulin it makes. Associated with obesity, it can also play a part in low Progesterone levels.
• Lack of Proper Nutrition: When the body is starved of proper nutrition it is unable maintain itself. Certain foods may also help unbalance your hormones.
• Medication Interaction: Certain medications don’t interact well with each other and can have side effects that affect your body’s function.
• PCOS (Poly Cystic Ovarian Syndrome): A disorder caused by a lack of ovulation in a woman, this disorder causes issues with the interaction of hormones, ovaries and brain. It also usually means infertility without treatment by as doctor.

Ole, sa, nüüd see mees, spetsialist, ja pane inimesele paari kirja põhjal diagnoos, ja anna "ravi" . Kas siis rasva on vähe menüüs või äkki on ülekaal/vähenenud füüsiline aktiivsus põhjuseks (stress on ka tõenäoliselt "näksima" pannud tihedamalt)?

Ennustame, või kuidas see pihta pannakse - ikka siit - klaviatuuri ja ekraani kaudu.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ROtter    197
On 8/29/2017 at 5:10 PM, Guest Kat said:

Tere!  Kirjutan siia, äkki siin on mõni teadjam.

Olen 34a naine ja praegusel juhul on tegemist progesterooni puudusega kehas. Aasta tagasi jäid päevad ära, siis sain mingisugust progesterooniasendusravi. Päevad tulid ja hakkasid regulaarselt käima, kuid mul jäi kahtlus, et ikkagi ei ole asi korras.

Põhjuseks võib olla algav menopaus:

http://kaaluabi.naistekas.ee/news/health/paasta-end-hormoonikaosest

• The average age of menopause is 51 years old, but menopause may occur as early as the 30s or as late as the 60s. There is no reliable lab test to predict when a woman will experience menopause.

http://www.medicinenet.com/menopause/article.htm

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Kat   
Guest Kat

Loodetavast menopaus ikkagi ei ole veel. 

Katsun ennast trennilainele saada (on aega rohkem enda jaoks sügisel) ja toitumise paika saada, vitamiinid lisaks

Oskab keegi soovitada mingit toidupäeviku äppi vms, kus saaks eesmärgid (valk grammides jms) hästi paika panna? 

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Vasta sellele teemale...

×   Pasted as rich text.   Eemalda formaat

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Viimati Sirvimas   0 liiget

Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.