Arnold

"Atleetvõimlemine" E.Liebert uus tulemine

7 postitust selles teemas

 • Postitas (muudetud)

  Selle raamatu on kirjutanud inimene, kes küll mitte kunagi pole tahtnud kuuluda nõrkade meeste kilda. Nende sõnade kõige otsemas tähenduses. Mure oma musklite pärast viis teda treeningusaalidesse ja seal leidis ta oma kutsumuse rauaga rassijate hulgas. Tõstekang meelitas rekordite poole ning teel nendeni ei tulnud esimesi tähiseid silmist lasta.
   

   

  Edited by Arnold

   

  0

  signature.jpg

  Jaga seda postitust


  Viita postitusele
  Jaga teistes saitides

  Postitas (muudetud)

  Autori eessõna teisele trükile.

   

  On küllaltki kummaline kirjutada eessõna raamatule, mis ilmus pool sajandit tagasi. Maailm on muutunud, samuti autor ja mõlemad ilmselt mitte vähe. Kuskilt kummitab fraas, mis vabas tsiteeringus kõlab umbes järgmiselt: „See kes 27 aastasena ei ole revolutsionäär, on kaabakas ja see, kes 77-na ei ole konservatiiv, on lihtsalt rumal!“

  Raamatut kirjutades oli mulle näiteks ülimalt tähtis, et ta kannaks pealkirja „Kulturism“. Pidasin vaprate kirjastuse liikmetega pikki edutuid vaidlusi sel teemal, sest olin seda meelt, et meil tuleb sumbunud totalitaarses ühiskonnas teha maksimaalseid pingutusi ka kõige pisimates küsimustes, et õõnestada vihatut nõukogude võimu.

  Kulturismiga puutusin kokku kuskil 1958 aasta paiku. Mitu aastat sain vajalikku infot ainult ühest USA ajakirjast ning paarist kriitilisest artiklist vene ajakirjanduses. Kõik, mis oli keelatud oli ju õige! Aga ka tugevaks tahtsin saada. Neli, viis aastat hiljem tuli tuttavate abiga juba mass ajakirju ning tõdesid avastasin ka ise harjutades. Olin kulturismi usku. Kaasa sain aidata natuke hiljem. Lõputöö (1965) ülikoolis tegin juba sel teemal. Ning alates 1966 aasta esimesest Eesti konkursist olin üle veerand sajandi ikka tihti abiks nii kohtunikuna kui organisaatorina. Minult ilmus paar raamatut (esimene 1968), kaastöid teiste raamatutele, hulga artikleid ning sai antud ka intervjuusid. Kaksteist aastat (1979-91) olin Tallinna Atleetvõimlemise Klubi president.

  Sellest kõigest olen saanud palju ka enesele ning oma lähedastele. Oskust oma kehalist tervist päev päevalt jälgida, õige toitumise ning liikumisharjumiste väärtustamist. 

  Autor on töötanud treenerina ja ajanud jõudu mööda spordi asja 55 aastat. Vanimad  õpilase saavad sel suvel juba 75, noorim sai sügisel 7! Ja kui oled konservatiiv, pooldad seega evolutsiooni. Mida siis soovitada, et mitte mõjuda vana torisejana?

  Jätkuvalt olen seda meelt, et dopingust tuleks hoiduda. Kerge öelda, raske järgida! Vähemalt tippudel. Uuringud aga näitavad, et just tavaliste jõusaali külastajate hulgas on doping kahjuks üsna laialt levinud ning harrastajate tasemel on ohud vast suuremadki, kui tipptegijatel. Puudub siin ju arstlik jälgimine ja kompleksne lähenemine. Mulle mõjub mõnevõrra naeruväärsena ka liigne usk kõik võimalikesse toidulisanditesse, personaaltreeneritesse, keha küljes olevatesse paelakestesse, kinnastesse, jne. Päris kasutud pole nad muidugi mitte, aga kriitilist meelt ei tohiks unustada. Ega raha maailm kommunistlikust ajupesust rumalam ole! Ja mitmekülgsuse vajadust  peaks ikka jälle meeles pidama. Jõu alade inimesed peavad ikka pidevalt ka vastupidavusalasid tegema. Tore oleks, kui mitmekülgsus laieneks ka vaimu arendamisele.

  Kaks igavest tõde, kuigi kulunud, on igas olukorras tähtsad: 1. Kõik inimesed on erinevad ja 2. Meie plussid lähevad liiga tihti sujuvalt ja märkamatult üle miinusteks. Ehk teiste sõnadega ärgem laskugem äärmustesse. Mis on ühele teatud momendil äärmus, pole seda küll teisele. See teeb asja keeruliseks, aga kes on öelnud, et elu peab lihtne olema. Ning päris talente on alati väga, väga vähe. Kuigi igaüks võib üsna üllatavaltki areneda. Selleks jõudu!

   

  Autorist:http://www.fitness.ee/artikkel/1829/tunne-eesti-klassikuid--ervin-liebert-videointervjuu

   

  Ervin Liebert

   

  ErvinLiebert.jpg

  Edited by Arnold

   

  0

  signature.jpg

  Jaga seda postitust


  Viita postitusele
  Jaga teistes saitides

  Postitas (muudetud)

   
   

   

   

  Screen Shot 2017-05-13 at 9.46.56.png

  Edited by Arnold

   

  0

  signature.jpg

  Jaga seda postitust


  Viita postitusele
  Jaga teistes saitides

  Postitas (muudetud)

  Raamatu "Atleetvõimlemine" II trükk nüüd saadaval Fitshop poodides kui ka veebipoes

   

  Tutvu aegumatute tõdedega jõusaalitreeningust ja keha lihaskonna vormimisest. Raamatu esimene trükk ilmus 1968 aastal. Selle aja jooksul on jäänud põhitõed ja tüvitekst samaks. Sobilik nii treeneritele kui ka asjaarmastajatele.

   

  Lihtne ja hõlbus lugemine kõigile, kes soovivad täiendada või kinnitada oma teadmisi lihaskonna arengust ja treeningute ülesehitusest.

   

  atleetv%C3%B5imlemine.png

   

  Fitshop klientidele kehtib soodustus -10%. Samuti veebipoes, olles registreeritud kasutaja, kehtib soodustus -10%.

  Edited by Fitshop Telliskivi

   

  0

  Fitshop Telliskivi
  Telliskivi 51, Tallinn 10611
  fitshop@fitshop.ee
  Tel: +372 672 1213

  E-R 9:00-17:00

  L, P suletud

  Milleks teha sisseoste FitShopis? Loe lähemalt siit.

  www.fitshop.ee

  Jaga seda postitust


  Viita postitusele
  Jaga teistes saitides

  Postitas (muudetud)

  Osale ja võida "Atleetvõimlemine" !

   

  Edited by Arnold

   

  0

  signature.jpg

  Jaga seda postitust


  Viita postitusele
  Jaga teistes saitides

  Please sign in to comment

  You will be able to leave a comment after signing in  Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

   No registered users viewing this page.