Jump to content
Guest Ants

Kaloraaz

Recommended Posts

Guest Ants

Tere!

Olen 30 aastane. 182cm pikk ja hetkel kehakaal 113-114 kg. Muret valmistab endale kaloraazi arvutamine. Olgu alustan sellest, et võtan baasainevahetuse arvuti lahti, lisan enda andmed. Tulemuseks saan 2333,8 kcal. Antud tehtega saame teada oma minimaalse öö-päevase kaloraasi, mida vajame selleks, et üldse hinges püsida. Natuke surfamist netis ja leiab erinevaid koefitsente. Arvan et mul on keskmine aktiivsus 3-5 trenni nädalas. Trennid on küllaltki rasked. korrutan läbi koefitsendiga 1,55 ja saan 3617,39 kcal. Eesmärki mul ei ole otseselt et kas see kehakaal peaks tõusma või langema, sest probleem seisneb päris mitu kuud selles et olen kaalunud lausa enda toitu ja märkinud kaloriarvutisse. Kui otseselt just hapukoort sisse ei hakkaks pigistama endale siis ma ei suuda isegi seda minimaalset öö-päeva kaloraasi ära süüa. Toidukordi päevas on 5-6. ja iga korraga on kõht nii täis et ampsu ka peale ei mahu enam, tuleks kohe välja. Kui ma söön päevas isegi 1500kcal siis ma võtan umbes 0,5kg kaalust juurde. Iseenesest mind täitsa huvitab kuidas see võimalik on ja kuidas Teie suudate nii palju süüa? Enesetunne on mul küllaltki hea ja jõusaalis ka 5-10 kg rekordile nädala või kahe jooksul juurde lisada on ka päris uhke. Ja no niipalju oskan ka veel lisada et viimased 5 kg kehakaalu tekkis kõigest märtsikuuga juurde. söön nagu loom aga no kaloreid kokku ei saa :)

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest kartulimardikas

Tõenäoliselt kaloraasi arvutamine ei olene mitte ainult liikuvast eluviisist vaid ka inimtüübist endast. Meenub üks tüüp kunagi "Radarist". Eesti parim vangivalvur vms oli. Keskmiselt ta sõi 7000kcal päevas kuhu kuulus näiteks 2kg liha. Kui võtta arvesse sealiha siis on üle 5000 kcal juba ainult lihaga olemas. Kui võtta arvesse kanaliha siis on kõigest üle 2000 kcal läinud. Kui ära süüa 2 kg liha päevas siis väga palju muud manti ei mahugi enam kõhtu. Kuidas see asi täpselt välja peaks kujunema ei tea, sest moodne 2g valku keha kg kohta läheb naguinii uppi. On kuidas on pole minagi spetsialist, aga seis on sama. Isegi kui terve ööpäeva iga paari tunni tagant söön ei suuda neid kaloreid lihtsalt äragi süüa. :D

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Need kalkulaatorid arvutavad valesti, need ei võta arvesse su kehakompositsiooni. Pane sinna sisse, et sul on veel 50 kg rasva juures, kas annab suurema baasainevahetuse? Kui annab, siis on jama, sest ega hunnik lisapekki su puhkeasendi kalorikulu ei muuda.

Mina saan 70 kg rasvavaba massi puhul 2125 kcal päevas baasainevahetuseks ja olenevalt aktiivsusest ma sinu puhul üle 2600 ei sööks allavõtmiseks. 

Kui sa võtad 5 kg kuus juurde, siis sa sööd räigelt üle, pole mingit mõtet midagi siin ilustada.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest TERVISESPORTLANE

mis jama te ajate, tahaks oma silmaga näha kuidas te 5-6 korda päevas sööte kõhu silmini täis ja ei tule 2000 kalorit, ja ei suuda seda süüa??? kas ainult juurikaid-kapsast ja porgandit sööte?

ise olen sama pikk 180 ja  enamasti yle 100kg... vanasti sõin vabalt umbes 10 000 kcal päevas ja mina küll ei arvanud sealjuures, et ma palju sööksin tundus norm nii nagu isu oli ja kaal oli 120-130kg, ma ise arvasin et olen paks sest ainevahetus aegalene ja ma ei teadnud et ma palju sõin, kui arvutasin kokku selgus et 10000-12000 päevas oli tavaline mida ma paljuks ei pidanud. nyyd imestan teine tyyp kes on niii peenike ja räägib et sööb kõike tohutult palju----tegelt nende tohutu palju ongi see 1000-2000kalorit :)

mõned aastad tagasi valmistusin kulturismis võistlusteks siis sai kõvasti kehakaalu alandatud ja kaloraazi kärbitud, alustasin 3500kaloriga ja kaal aina kukkus, enamus aega oli keskmiselt kaloraaz 2500-2700 ja kaal kukkus, tohutu nälg ja enesepiinamine siuke madal kaloraaz,viimane võistluseelne nädal madalaim kaloraaz läks isegi alla 2000, nii umbes 1700 kalorit see oli nagu nälja surma kaloraaz, raske oli pysti sesita, ja pilt tahtis eest kaduda, raske oli kõndida, veresuhkur jube madal....

hetkel yritan ka syya umbes 2300 päevas, et olla normaalses vormis aga see on päris raske, tihti annan alla ja läheb käest ja söön ikka kordades rohkem nii paar korda nädalas siis murdun ikka.. need päevad kui söön 2500 ja alla selle tundub, et ei saaks nagu midagi syyagi, tihti söön esimese söögikorraga selle 2500-kogupäeva söögi kohe korraga sisse ja siis ylejäänd päeva nälgin. põhimõtteliselt koosneb söök fileelihast ja munast, muud ei mahu ju päeva kaloripiiri, valku peab sööma, kalor saab täis jube kergelt päevas,

kas teil on mingid arvutusvead ma ei taipa? isegi mul väike-kõhna naine räägib, et proovis dieeti vahepeal ja see 2000 kalorit keskmisel inimesel tundus tallegi uskumatult pisike, ei usu, et keegi nii vähe sööks päevas.

misasja te sööte siis et nii väike kalor? kulturismi foorumis eeldan, et ikka palju valku? 2,5g keha kilogrammi kohta!? on ju tava reegel....seega muna ja liha on põhiline ju ja kui mahub siis juurikaid....

Panen paar näidet 2000 kalorit oma päevast:  Fileeliha 980g, munad: 7tk, 1 avokaado ja ongi täis 2000, selle ma sööks kohe hommikusöögiks ja tahaks palju manti juurdegi isupoolest aga see on ettenähtud kogupäevaks kui 2000 kalorit :)

veel näide2 munad: 12, nahata keedukanakoib 3tk, kalamaksaõli 10g ja jälle päevasöök täis, krt selle tahaks korraga süüa ja jääks puudugi

või näide 3 veel: 3 avokaadot, 10 muna ja 100g sinki ja on 2000 täis......kogupäeva söök????sellise söögi võin syya 10 korda päevas isupoolest!

Kas teil on miski isupuudus või mida te sööte? panete kapsaga kõhutäis?teete arvutusvea?

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
5 tundi tagasi, Guest TERVISESPORTLANE ütles:

mis jama te ajate, tahaks oma silmaga näha kuidas te 5-6 korda päevas sööte kõhu silmini täis ja ei tule 2000 kalorit, ja ei suuda seda süüa??? kas ainult juurikaid-kapsast ja porgandit sööte?

ise olen sama pikk 180 ja  enamasti yle 100kg... vanasti sõin vabalt umbes 10 000 kcal päevas ja mina küll ei arvanud sealjuures, et ma palju sööksin tundus norm nii nagu isu oli ja kaal oli 120-130kg, ma ise arvasin et olen paks sest ainevahetus aegalene ja ma ei teadnud et ma palju sõin, kui arvutasin kokku selgus et 10000-12000 päevas oli tavaline mida ma paljuks ei pidanud. nyyd imestan teine tyyp kes on niii peenike ja räägib et sööb kõike tohutult palju----tegelt nende tohutu palju ongi see 1000-2000kalorit :)

mõned aastad tagasi valmistusin kulturismis võistlusteks siis sai kõvasti kehakaalu alandatud ja kaloraazi kärbitud, alustasin 3500kaloriga ja kaal aina kukkus, enamus aega oli keskmiselt kaloraaz 2500-2700 ja kaal kukkus, tohutu nälg ja enesepiinamine siuke madal kaloraaz,viimane võistluseelne nädal madalaim kaloraaz läks isegi alla 2000, nii umbes 1700 kalorit see oli nagu nälja surma kaloraaz, raske oli pysti sesita, ja pilt tahtis eest kaduda, raske oli kõndida, veresuhkur jube madal....

hetkel yritan ka syya umbes 2300 päevas, et olla normaalses vormis aga see on päris raske, tihti annan alla ja läheb käest ja söön ikka kordades rohkem nii paar korda nädalas siis murdun ikka.. need päevad kui söön 2500 ja alla selle tundub, et ei saaks nagu midagi syyagi, tihti söön esimese söögikorraga selle 2500-kogupäeva söögi kohe korraga sisse ja siis ylejäänd päeva nälgin. põhimõtteliselt koosneb söök fileelihast ja munast, muud ei mahu ju päeva kaloripiiri, valku peab sööma, kalor saab täis jube kergelt päevas,

kas teil on mingid arvutusvead ma ei taipa? isegi mul väike-kõhna naine räägib, et proovis dieeti vahepeal ja see 2000 kalorit keskmisel inimesel tundus tallegi uskumatult pisike, ei usu, et keegi nii vähe sööks päevas.

misasja te sööte siis et nii väike kalor? kulturismi foorumis eeldan, et ikka palju valku? 2,5g keha kilogrammi kohta!? on ju tava reegel....seega muna ja liha on põhiline ju ja kui mahub siis juurikaid....

Panen paar näidet 2000 kalorit oma päevast:  Fileeliha 980g, munad: 7tk, 1 avokaado ja ongi täis 2000, selle ma sööks kohe hommikusöögiks ja tahaks palju manti juurdegi isupoolest aga see on ettenähtud kogupäevaks kui 2000 kalorit :)

veel näide2 munad: 12, nahata keedukanakoib 3tk, kalamaksaõli 10g ja jälle päevasöök täis, krt selle tahaks korraga süüa ja jääks puudugi

või näide 3 veel: 3 avokaadot, 10 muna ja 100g sinki ja on 2000 täis......kogupäeva söök????sellise söögi võin syya 10 korda päevas isupoolest!

Kas teil on miski isupuudus või mida te sööte? panete kapsaga kõhutäis?teete arvutusvea?

Ma söön 1700-1800 kalorit ja elan üle, valku tuleb ka üle 100g

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
17 tundi tagasi, Guest to karmo 101 ütles:

kas sa kaalud alla50 kilo? Et nii vähe sööd? Tuleb valku 2,5 korda kehakaal vää?

59kg, Praeguseks olen söönud 1480 kalorit millest 98g on valku, 15-20g valku tuleb veel ma arvan

Muudetud kasutaja karmo101 poolt

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Vasta sellele teemale...

×   Pasted as rich text.   Eemalda formaat

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Viimati Sirvimas   0 liiget

Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.