Jump to content
helenhi

Heleni teekond bodyfitnessi võistlusteni

Recommended Posts

helenhi    90

Tere kõigile fitness.ee lugejatele!

Sain pakkumise hakata siin oma blogi pidama ning nagu näete, võtsin selle pakkumise vastu :) ! 

Senini olen huvitundjaid oma tegemistega kursis hoidnud instagramis, kuhu olen lisanud erinevaid pilte oma treeningutest, toitumisest ja kõigest muust, mis selle teekonnaga kaasneb.
Link siin: https://www.instagram.com/helenhilkja/

Kes juba teab, kes ei tea, siis valmistun oma esimesteks bodyfitnessi võistlusteks ja eesmärk lavale jõuda 2017 kevad.

Alustuseks veidikene minust:
Olen 25 aastane neiu, aktiivne eluviis on mind köitnud alati, seda erinevatel viisidel. Varasemalt olen tegelenud kergejõustikuga ja sõjaväeliste patrullvõistlustega ning jõutreeninguteni jõudsin umbes 1,5 a tagasi. Väljaspool treeninguid toimetan Kaitseliidu meditsiinirühmas ning igapäevaselt töötan kvaliteedi- ja tööohutuse spetsialistina.

Kuidas jõudsin jõutreeninguteni?
Alustasin iseseisvalt, kui hakkasin jõusaalis esimest korda toimetama, olin lugenud erinevaid foorumeid, artikleid, kuidas ja mida võiks teha. Nagu ikka, oli ka minu esimene eesmärk kaalu langetada, kuigi ülekaaluline pole ma kunagi olnud, kaalusin tollel hetkel max 58 kg. Selline esimene omaette katsetamine lõppes mul umbes aasta tagasi korraliku toitumishäirega, kui olin oma rasvaprotsendi viinud 11%-ni, seda siis meeletute aeroobsete treeningute ning minimaalse toitumisega, kahjuks kaotasin sellega ka palju lihast ning saavutasin oma elu madalaima kaalu, mis jäi alla 50kg.

Nägin välja selline:

_20160905_143009.JPG

Ma ei olnud õnnelik, kuid numbrite vähenemine kaalul oli sel hetkel ainueesmärgiks, kuni ükshetk vaatasin peeglisse ja sain aru, kuhu ma jõudnud olin, olin jõudnud anoreksiani. Suheldes mõnede teadjamate inimestega, sain aru, et nüüd pean siit kuidagi välja tulema ja otsustasin, et aitab, ma tulen siit välja, ma muudan oma kehakoostist, saan taas tugevaks ja hakkan suurema eesmärgiga treenima! Juba siis hakkasin unistama fitnessis võistlemisest, eriti bodyfitnessist, kuna need naised olid mulle alati eeskujuks ning hindasin seda panust ja töö hulka, mis selle teekonnaga kaasneb. Olen alati raskemaid väljakutseid eelistanud :) .

Nüüdseks olen teadlikumalt treeninud ja toitunud veidi rohkem kui aasta, eesmärgiga kasvatada võimalikult palju kvaliteetset lihasmassi. Kehakaal hetkel 64 kg, pikkus 167,5 cm. Treeneriks on mul Peep Reinart ja kodusaaliks Sparta spordiklubi. Eesmärk on jõuda lavale 2017 aasta kevadel ja järjepidev töö selle eesmärgi täitmiseks käib.

Oma käe on mulle ulatanud ka Konzapfitness, lähemalt järgmistes postitustes ;) !

Väga suurt pildigaleriid veel lisada pole, kuid lisan mõned pildid oma instagramist,et anda ülevaade milline on hetkeseis.

IMG_20160710_100432.jpgIMG_20160705_184955.jpgIMG_20160822_134246.jpgIMG_20160820_222719.jpg

Millised on minu treeningud ja toitumine?
Nagu mainisin, on hetkel eesmärgiks kasvatada võimalikult palju lihast ning treeningkavad ja toitumine on ka sellele vastav, kuid varsti varsti on ukse taga ka esimene võistlusdieedi algus. Lisanditest piirdun praegu minimaalsega ja panustan pigem „päristoidule“ ,menüüs on esindatud Fasti protein pudding, Hera 80 ning Olimpi vita-min complex.

Oma treeningutest ja toitumisest hakkan lähemalt rääkima järgmistes postitustes, niiet püsige lainel ;) ! Samuti on teretulnud ettepanekud, millest võiksin edaspidi kirjutada.

Peatse kirjutamiseni, seniks kõigile jõudu ja mõnusaid treeninguid!

Muudetud kasutaja helenhi poolt
  • Upvote 2

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
LiisA-L    9

Huvitav lugemine! Mitu kcal hetkel päevas tarbid?

Minul endal ka nii, et jäin trenni ja dieediga alakaalu, samas lihast eriti näidata pole. Peaks rohkem sööma, et see kasvama hakkaks, samas tuleb ju juurde ka rasv ja raske on loobuda S-suurus pükstest, mis mulle enne dieeti kunagi jalga polnud tulnud..:unsure: Raske elu:D:wacko:

Edu sulle igal juhul!

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90

Eks valesti treenides ja toitudes on kerge endale karuteenet teha, olen selle läbi teinud omal nahal ja sellest õppinud, seda enam on oluline alustada kellegagi nõu pidades, mitte üksi. Lihaskasvatuseks on kindlasti rohkem toitu ja teistsuguseid treeninguid vaja kui dieeditamisel. Kuid kõike mõõdukalt. Alati ei saa olla selles rasvaprotsendis kinni, seda on võimalik hiljem õigete võtetega vähendada :) .

Oma toitumisest ja kaloraažist postitan lähipäevadel ;) .

Aitäh!

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On ‎9‎/‎5‎/‎2016 at 19:30, LiisA-L ütles:

Huvitav lugemine! Mitu kcal hetkel päevas tarbid?

Minul endal ka nii, et jäin trenni ja dieediga alakaalu, samas lihast eriti näidata pole. Peaks rohkem sööma, et see kasvama hakkaks, samas tuleb ju juurde ka rasv ja raske on loobuda S-suurus pükstest, mis mulle enne dieeti kunagi jalga polnud tulnud..:unsure: Raske elu:D:wacko:

Edu sulle igal juhul!

See on täitsa tavaline, et kui võistled, on Sul kapis püksid S-L suurustes, vastavalt siis massi- või võistlusperioodile :)  Ma pole enam viimased 5 aastat võistelnud, olen pidama jäänud M-i peale nüüd :)

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90

Heihei!

Nagu lubatud, siis siin on minu esimene postitus toitumisest ja treeningutest!

Kuidas nüüd alustadagi... arvan, et kohe algusest, nii nagu asjad on olnud, kuni praeguseni. Ilmselt pean postitama mitmes osas, sest kes pikka ja lohisevat teksti ikka lugeda viitsib, kuid arvan, et sellest jutust tunneb end ära nii mõnigi teine tüdruk/naine ja oskab kaasa noogutada (või siis mitte).

Oma fitness teekonnal olen saanud mitmeid õppetunde, kuid need kõik on olnud just nimelt õppetunnid, sest nii olen õppinud tundma, mis minule sobib ja ei sobi. 

Esiteks. Kindlasti on teil vahepeal tekkinud mõtteid, kuidas jõudsin toitumishäireni 2014 aasta lõpus?

Täiesti ausalt nüüd. Sellel hetkel olin ma täiesti tavaline tüdruk, polnud kaalu probleeme, täiesti tavaline 58 kg, samas erilist lihasmassi ka polnud. Lõpetasin just sõduri baaskursuse, olin uhke, sest kõik olid öelnud, „tahaks näha, kuidas hakkama saad“, sain eeskujulikult hakkama ja ära tegin!

_20160907_140205.JPG

Peale baaskursuse lõpetamist otsustasin, et tahan rohkem hakata spordile keskenduma ja tugevamaks saada. Keskendusin aga tugevamaks ei saanud. Alustasin üksikute treeningutega nädalas ja mõtlesin, et korrastaks veidi toidulauda ka. Tegin seda. Mõningatest treeningutest said 90 minutlised aeroobsed sessioonid + jõusaal ja toitumine tiksus baasainevahetuse levelil, ei olnud menüüs piisavalt valku, rasvu ega süsivesikuid, viimaseid vältisin totaalselt. Kaalu number muudkui kukkus, midagi muud ma sel hetkel ei tahtnudki enam, see tekitas hasarti ja nii ma kulgesingi kuni 2015 aasta alguses vaatas peeglist vastu 45 kg-ne tüdruk. Teiste nõuanded korda ei läinud, „kõik oli ju ok“.

_20160907_144701.JPG

Tegelikult ju ei olnud, tervis lagunes, enesetunne lagunes. Siinkohal mainin jälle ära, et oma treeninguid on oluline alustada mõne professionaaliga nõu pidades, mitte üksi! Mõistsin seda, kui ükshetk pidasin nõu ühe naisterahvaga, kes mulle tõsiselt südamele koputas ja järsku end tema kogemusest ära tundsin. Jah, anoreksia oli see, kuhuni olin jõudnud, reaalsus jõudis kohale, kuid oli juba hilja, olin kaotanud väga palju lihast. Siis oli ainult vaja välja rabeleda sellest olukorrast ja teistel eesmärkidel treenima hakata ja ka päriselt tugevaks saada!

Nii hakkasingi oma tervist taastama, teistsugustele toitumisvõtetele ja treeningutele keskenduma. Selle aja jooksul olen proovinud erinevaid lähenemisi läbi erinevate treenerite, õppinud tundma oma keha, niipalju kui võimalik ja mõistnud milline lähenemine mulle sobib, milline mitte. Siin ma olen, valmistun bodyfitnessi võistlusteks :) !

IMG_20160714_122747.jpgIMG_20160807_132204.jpgIMG_20160802_134032.jpgIMG_20160724_174233.jpg

Kõik on võimalik, kui vaid pühenduda ja tahtejõuga läbi suruda.

Erinevatest lähenemistest, mida olen proovinud ja mida kasutan praegu, sellest lähemalt järgmine kord :) !

https://www.instagram.com/helenhilkja/

Olge tublid!

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90

Tervitus fitness.ee pere!

Annan endast märku. Lubasin küll, et kirjutan järgmisena oma toitumisest, kuid teen esmalt väikese ülevaate sellest, kuidas mul läinud on.

Ülevaade kahest viimasest nädalast.

Selja taga on kiired nädalad. 2 nädalat tagasi alustasin uue treeningkavaga, viimase „massi“ kavaga enne dieeti. Kui eelmine treeningkava oli suunatud rohkem baasharjutustele ja jõu suurendamisele ning jäljendas pigem lõpufaasis jõutõstmist (viimase tsükli kordused jäid 4-6 vahele, raskused olid max), siis uus kava  on mitmekülgsem ning vahelduvate kordusarvudega mis jäävad 8-15 vahemikku. Praegu treenin 2+1 tsükliga. Treeningud on jaotatud järgnevalt: raske selg + õlg, jalad, rind + käed, raske õlg + selg ja üks aeroobne päev, treeningud jäävad 1,5-2h vahemikku ning intensiivsus on tõusnud. Mõnus :) .

Treeningud on sujunud hästi ja olen suutnud raskustega edasi minna ning nii mitmeski kohas iseendki üllatada, jõudu on olnud ja vorm on liikunud paremuse suunas, mida toetab kindlasti ka toitumine, kcal jääb 2300 kanti.

Puhkepäevadel tegelesin sportlaskmisega, et vanu rutiine meelde tuletada, edaspidi püüan seda ikka tihedamini teha ^_^.

Mõned pildid eelmisest nädalast:

IMG_20160909_183156.jpgIMG_20160907_235306.jpgIMG_20160908_000936.jpgIMG_20160909_170517.jpg

IMG_20160911_112918.jpgIMG_20160904_183902.jpg

Mis juhtus selle nädala alguses?
Kahjuks juhtus nii, et teisipäeval tabas mind tugev kõhuvalu ning kiirabis selgus, et pimesool vajab opereerimist, opereeriti juba paari tunni pärast. Operatsioon möödus edukalt, õnneks oli pimesoole põletik algstaadiumis ja saadi õigel ajal jaole, sama päeva õhtul olin juba jalgadel ning tänaseks olen juba kodus.

_20160914_210155.JPG

Edasi on vaja taastuda, paar nädalat rahulikult võtta, kuulata keha ja vältida suuremaid liigutusi ja survet kõhule. Toituda kergemalt ja puhata. Kahe nädalaga peaks haav terve olema ja saab vaikselt treeningutega edasi minna, algul palju jalutada ja kerget treeningut sees hoida ning kuu aja pärast peaksin saama ka juba normaalselt jõusaalis jätkata. Eks see kõik selgub jooksvalt, kuidas läheb, loodan parimat. Kuidas see mu kevadeks valmistumist mõjutab, hetkel öelda ei oska, kuid ka selles osas loodan ikka parimat.

Praegu motiveerib mind see, et saan üldse oma treeningutega jätkata ja tegelikult oleks ka palju hullemini võinud minna. Selline terviserike oli tõesti ootamatu, kuid tänu arstide kiirele tegutsemisele juba tervenen. Üritan olla positiivne, õnneks on palju toetajaid ja see aitab veelgi, aitäh kõigile toetajatele :) !

Lähiajal annan ikka ka ülevaate oma toitumisest ja lisan erinevaid toidupilte! Nüüd ju veidi rohkem aega blogida!

Olge aktiivsed!

• Upvote 1

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90

Heihei!

Räägin veidi oma toitumisest. Ilmselt tuleb veidi pikem postitus, niiet huvitundjad, varuge aega ;)!

Ütlen ausalt, et olen proovinud erinevaid lähenemisi, kuna oma fitnessteekonna alguses tegin koostööd kahe erinevate treeneriga. Olen ära proovinud nii rasvavaesema, süsikate vaesema dieedi kui ka rasvarohkema ja kõrgema valgusisaldusega dieedi ning olgem ausad, ükski äärmus pole hea. Kuid kehad on erinevad ja erinevatele inimestele sobivad erinevad lähenemised. 

Praegusel kasvuperioodil olen jäänud täpselt vahepealsete numbrite juurde ja tundub, et see sobib mulle kõige paremini, lähtun nii enesetundest, jõunäitajatest kui ka ainevahetusest. Viimase aja kcal on olnud 2300 ning toitained on jaotunud järgnevalt: 250 g süsivesik, 60 g rasv, 190 g valk. Sellega olen oma kehakaalu hoidnud. Toidukordi on hetkel 5, varasema 6 asemel, kuna sheiki praegu ei tarbi, sest tavaliselt söön järgmise toidukorra lähima tunni aja jooksul ning eelistan pigem tahket toitu. Menüüs on 2 suuremat toidukorda (hommik ja toit peale trenni, kus on suurem süsivesiku sisaldus ja rasva vähem, teistes toidukordades on selle võrra rohkem rasva ning vähem süsikat, valke igas toidukorras vähemalt 35-40 g.

Igapäevaselt jälgin oma toitumist exceli tabelis, kus hoian silma peal, et kõik vajaliku kätte saaksin ja oma numbrite piiridesse jääksin. Kõike grammi pealt ei kaalu, kuid suurema toitainesisaldusega toiduained käivad kaalu pealt alati läbi. Toidulauda hoian praegu võimalikult mitmekesisena ja vahetan erinevaid variante, kuid eks ajaga on tekkinud oma lemmikud kooslused :P .

Menüüs on esindatud klassikaliselt sellised toiduained:

• Munad, munavalge
  • Kanaliha erinevatel viisidel (klassikaline kanafilee, suitsutatud kanafilee, kuid ka erinevates marinaadides kanafilee, fileehakkliha, fileesink)
  • Kala (tuunikala, erinevad valged kalad, vahel ka lõhe)
  • Piimatooted (lahja keefir, piim, kreeka jogurt, maitsestamata jogurt, erinevad kohupiimad ja kohupiimakreemid, kodujuust, lahja juust)
  • Süsivesiku allikad (pasta, riis, tatar, kaerahelbed, 4-viljahelbed, täistera müsli, kamapallid, täistera leib, sepik, kartul jne)
  • Kuna eelistan piimatooteid kasutada lahjemaid, siis kasutan rasvallikateks pähkleid (mandlid, india pähklid, kookoshelbed, maapähklivõi, erinevad seemned jne). Rasvainetest kasutan kookosrasva ja oliiviõli.
  • Suhkruvaba ketšup, mida armastan kanaga süüa.
  • Muidugi on esindatud igas toidukorras ka erinevad köögiviljad, juurviljad või puuviljad. Kuidas teisiti saakski :) .
  • Nagu mainisin esimeses postituses, siis praegu palju lisandeid ei tarbi, üldjuhul protein pudding ja vahel ka mõni batoon, sheik. Vitamiinidest vita-min complex.

Selline valik on alati kapis olemas ning midagi liigset kappi ei varu. Toite väga suurtes kogustes ette ei valmista, kuid oleneb nädala plaanist. Tavaliselt valmistan toidud eelneva päeva õhtul, max kaks päeva ette, tööle kaasa valmistan üldjuhul kaks toidukorda.

No näiteks väga üldiselt minu päevamenüü:

1/5 Hommik algab pudruga, mis on esimene suurem toidukord. Pudru sisse segan munavalget, veidi fast protein puddingut, peale erienvaid marju, pähkleid/maapähklivõid, vahel ka mett. 

_20160920_224341.JPG_20160920_230221.JPG

2/5 Lõunaks söön üldjuhul kana erinevatel viisidel, köögivilju ja mingisugust süsivesika allikat, kas pasta, riis, tatar, sepik vms. 

3/5 Vahepalaks tavaliselt mingi kohupiim või protein pudding keefiri, maitsestamata jogurti või kreeka jogurtiga, lisaks marju/puuvilju, pähkleid. IMG_20160907_131015.jpg_20160920_225828.JPG_20160920_232618.JPG

4/5 Enne trenni söön kana/kala/muna erinevatel viisidel, kergema salatiga, vahel juurde ka puuvilja, sepikut vms või siis sama mis esimeseks vahepalaks, vahel ka valgupannkooke, kui magusa isu on ;) .

_20160920_224325.JPG_20160920_224244.JPG_20160920_224306.JPG

5/5 Peale trenni teine suurem toidukord. Klassikaliselt kana+pasta+köögivilja wok, kuid vahetan ka siin tooraineid vastavalt soovile.

received_173117163109352.jpeg_20160920_225802.JPG

Enamjaolt on sellised kindlad lemmikud, kuid vahetan variante, erinevaid lihavalikuid, erinevaid köögivilju, süsivesiku allikaid, erinevaid kohupiimu, lisandeid kohupiimale, protein puddingule jne.

Nii lihtne see ongi, ei ole mingisugune tuumafüüsika, kui põhitõed on paigas.

Muidugi võiks palju rohkem detailidesse minna, aga kes soovib küsida, saab alati küsida :) .

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90

Tervitus!

Põgus ülevaade minu tegemistest.

Olen nüüdseks operatsioonist taastunud, möödunud on 2 nädalat. Ütleme nii, et taastumine oli üllatavalt kiire, kartsin hullemat ning mul on hea meel, et nii hästi läks!

Operatsioonist oli möödas vaid paar tundi, kui sain juba ise liikuda ning järgmisel hommikul olin tagasi kodus taastumas. Kindlasti kergendas seda kõik see, et pimesoole põletik avastati „algfaasis“ ning mingisugust kollet veel tekkinud ei olnud, kiiresti operatsioonile ja tehtud, kestis max 15 min ja narkoosist taastusin ka ikka väga kiiresti. Esimesed päevad olid „voodipäevad“, kus vältisin igasugust survet kõhu piirkonnale ja toit oli kerge, enamjaolt vedelal kujul. Suhteliselt kiiresti hakkasin end liigutama ning juba samal nädalal võtsin ette jalutuskäike, et end võimalikult palju „värskendada“ ja keha liikumisega harjutada. Käisin pea iga päev jalutamas ning sain keskenduda rohkem värskes õhus viibimisele. Paistab, et mõjus hästi :).

Tuleb tunnistada, et see liigutamine aitas taastumisele palju kaasa ning tänaseks on haavast järgi väike roosa kriim ning ei tunnegi, et sealt midagi ära oleks võetud.  Kaalust kaotasin -1 kg, arvan, et enamjaolt vee arvelt. Pigem raskem pool oli vaimne pool, see, et „tahaks tagasi treeningute juurde, palju ma nüüd ajaliselt kaotan ja kuidas mõjutab see mu kevadhooaega“, tee, mis tahad, selline see sportlase hing on. Aga pigem karta, kui kahetseda ja tuli võtta aeg taastumiseks ja need mõtted unustada. 

Sellest nädalast olen nüüd vaikselt tagasi ka saalis! Treeningkoormus on küll väiksem, olen teinud esimesed treeningut kergemate raskustega, pööran palju tähelepanu isoleeritud harjutustele, kus keha võimalikult vähe kaasa töötaks. Oh kuidas igatsesin seda, ärevus oli sees, kui tagasi sain :D, oh mind. Samm sammult hakkan tõstma raskuseid ja samuti samm sammult olen tagasi normaalse toitumise juures ja kaal on tagasi seal, kus olema peab. 

Selle „puhkuse“ ajal tuli mõte hakata aeroobse tegevusena kord nädalas matkamas käima. Pole nüüd just mingi uus harjumus, kuna varasemalt olen tegelenud patrullvõistlustega, kus tuli läbida pikki distantse ning vastav varustus kõik kodus olemas. Nii võtsime ette  „rmk challenge“, kus igal nädalavahetusel läbime mõne matkaraja. Nüüdseks on läbitud kaks rada, mõlemad 10 km ja 15 km, alustuseks pikki otsi ei teinud ja seljakotti kaasa ei võtnud, kuna ei hakanud peale operatsiooni riskima. Eks näis millise raja järgmisena ette võtame, hea vaheldus tagvapärasele cardiole :) .

Tagasi trennilainel:

IMG_20160928_083258.jpgIMG_20160918_185127.jpgIMG_20160924_182610.jpgIMG_20160925_100202.jpg

Mõned pildid kergematest toidukordadest, samm sammult tagasi oma menüü juurde:
IMG_20160920_135656.jpg_20160928_141543.JPG

Ja kõik ülejäänu minu instagramist: https://www.instagram.com/helenhilkja/

Kirjutamiseni!

• Upvote 1

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 9/7/2016 at 14:59, helenhi ütles:

Heihei!

Nagu lubatud, siis siin on minu esimene postitus toitumisest ja treeningutest!

Kuidas nüüd alustadagi... arvan, et kohe algusest, nii nagu asjad on olnud, kuni praeguseni. Ilmselt pean postitama mitmes osas, sest kes pikka ja lohisevat teksti ikka lugeda viitsib, kuid arvan, et sellest jutust tunneb end ära nii mõnigi teine tüdruk/naine ja oskab kaasa noogutada (või siis mitte).

Oma fitness teekonnal olen saanud mitmeid õppetunde, kuid need kõik on olnud just nimelt õppetunnid, sest nii olen õppinud tundma, mis minule sobib ja ei sobi. 

Esiteks. Kindlasti on teil vahepeal tekkinud mõtteid, kuidas jõudsin toitumishäireni 2014 aasta lõpus?

Täiesti ausalt nüüd. Sellel hetkel olin ma täiesti tavaline tüdruk, polnud kaalu probleeme, täiesti tavaline 58 kg, samas erilist lihasmassi ka polnud. Lõpetasin just sõduri baaskursuse, olin uhke, sest kõik olid öelnud, „tahaks näha, kuidas hakkama saad“, sain eeskujulikult hakkama ja ära tegin!

_20160907_140205.JPG

Peale baaskursuse lõpetamist otsustasin, et tahan rohkem hakata spordile keskenduma ja tugevamaks saada. Keskendusin aga tugevamaks ei saanud. Alustasin üksikute treeningutega nädalas ja mõtlesin, et korrastaks veidi toidulauda ka. Tegin seda. Mõningatest treeningutest said 90 minutlised aeroobsed sessioonid + jõusaal ja toitumine tiksus baasainevahetuse levelil, ei olnud menüüs piisavalt valku, rasvu ega süsivesikuid, viimaseid vältisin totaalselt. Kaalu number muudkui kukkus, midagi muud ma sel hetkel ei tahtnudki enam, see tekitas hasarti ja nii ma kulgesingi kuni 2015 aasta alguses vaatas peeglist vastu 45 kg-ne tüdruk. Teiste nõuanded korda ei läinud, „kõik oli ju ok“.

_20160907_144701.JPG

Tegelikult ju ei olnud, tervis lagunes, enesetunne lagunes. Siinkohal mainin jälle ära, et oma treeninguid on oluline alustada mõne professionaaliga nõu pidades, mitte üksi! Mõistsin seda, kui ükshetk pidasin nõu ühe naisterahvaga, kes mulle tõsiselt südamele koputas ja järsku end tema kogemusest ära tundsin. Jah, anoreksia oli see, kuhuni olin jõudnud, reaalsus jõudis kohale, kuid oli juba hilja, olin kaotanud väga palju lihast. Siis oli ainult vaja välja rabeleda sellest olukorrast ja teistel eesmärkidel treenima hakata ja ka päriselt tugevaks saada!

Nii hakkasingi oma tervist taastama, teistsugustele toitumisvõtetele ja treeningutele keskenduma. Selle aja jooksul olen proovinud erinevaid lähenemisi läbi erinevate treenerite, õppinud tundma oma keha, niipalju kui võimalik ja mõistnud milline lähenemine mulle sobib, milline mitte. Siin ma olen, valmistun bodyfitnessi võistlusteks :) !

IMG_20160714_122747.jpgIMG_20160807_132204.jpgIMG_20160802_134032.jpgIMG_20160724_174233.jpg

Kõik on võimalik, kui vaid pühenduda ja tahtejõuga läbi suruda.

Erinevatest lähenemistest, mida olen proovinud ja mida kasutan praegu, sellest lähemalt järgmine kord :) !

Olge tublid!

Tore kohe vaadata, et oled enese nüüdseks leidnud ja vormi nii kenaks suutnud juba töötada! Enesetunne ka on ju hoopis teisem, eks? ;) Igatahes jätka aga samas vaimus, tubli oled olnud!

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90
12 tundi tagasi, Annika Pärtel ütles:

Tore kohe vaadata, et oled enese nüüdseks leidnud ja vormi nii kenaks suutnud juba töötada! Enesetunne ka on ju hoopis teisem, eks? ;) Igatahes jätka aga samas vaimus, tubli oled olnud!

Nii tõesti onB). Aitäh, Annika!

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90

Tervist!

Väike update :) .

Vahepeal on läinud hästi, pimesoole operatsioonist on möödunud.. hmm kuu aega! Tõesti aeg lendab ja toimetan ilusti saalis juba. Vahepeal on olnud väga kiired ajad tööl, kus on paar suuremat projekti käsil seoses juhtimissüsteemi arendamisega ning üritan end jagada kodu, trenni ja töö ja kõige muu vahel :) . 

Kuidas treeningutega lood?

Treeningute maht on iga nädalaga kasvanud, ei saaks arugi, et vahepeal kõhtu väike auk lõigati, lõpuks olen ise ka positiivne, vähemalt sai välja võetud :D . Treeningutest veel nii palju, et nüüdseks on kavas sees tagasi kükid, tõmbed ja kõik muu, mida enne operatsiooni täies mahus tegin. Küll raskused jäävad tipphetkedele alla, aga praegu max raskusi ei pressigi, ei tohigi veel, Peep ikka noomib mind vahel veel, hehe. Endiselt rohkem kordusi ja raskused kuskil 70% juures. Samuti saan juba kergemalt kõhtu treenida. Ja selle kõige üle on hea meel, sest korralik treeningpõhi on alla laotud ja ei ole raske siit uuesti raskustega ülesse minna ükshetk, kuid praegu kulub selline taastav periood ära. Hea meel on ka selle üle, et nii paljud sõbrad, tuttavad sellel operatsiooni järgsel perioodil kaasa elasid ja minusse uskusid ja arvestasid sellega, milline põikpea ma olen oma treeningute osas.

Treeneriga nõu pidades jään sellise kergema mahu juurde kuni oktoobri lõpuni ning siis paneme edasised plaanid paika. Hetkel veel dieeti ei ole alustanud ning säilitan hoopiski kaalu.

Mõned pildid trennist:
IMG_20161007_110932.jpgIMG_20161009_124032.jpg

Toidulaud. Näiteid praegusest toiduvalikust:

IMG_20160928_144808.jpgIMG_20161005_130138.jpgIMG_20161005_182634.jpgIMG_20161012_120901.jpg_20161012_192413.JPG_20161012_192435.JPG

Matkamine ja "rmk challenge" on ka praegu veel iganädalase „aeroobse päeva“ all ja nädalavahetusel on see lausa omaette puhkuse eest. Ilm kannatab küll veel ja asendab igatepidi saalis lindil käimist. Hea meel vahel vormi selga ja saapad jalga tõmmata ja metsa aega veetma minna, tulevad kohe mõnusad SBK ajad meelde. Kuna mu elukaaslane on ise ka tegevteenistuses, siis pole probleemi, et keegi tulla ei tahaks :D .

Pildimaterjali:
IMG_20161011_174126.jpgIMG_20161001_184843.jpgIMG_20161008_180323.jpg

Instagram: https://www.instagram.com/helenhilkja/

Sai paras ports pilte ja juttu. Järgmise korrani ;) !

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90

Hei!

Kaks nädalat mööda läinud viimasest postitusest ja aeg teha väike update.

Need nädalad on möödunud linnutiivul jälle, treeningute ja töö saatel ja kuna kolmapäev on mul just trennivaba päev, siis on hea postitus valmis kirjutada :).

Treeningutel olen tagasi naasnud sama treeningkava juurde, mille jõudsin enne operatsiooni 2 x läbi teha. Treenin saalis jälle täiskoormusega ja 4 x (raske selg + õlg, jalad, rind + käed, raske õlg + selg) ja üks aeroobne päev. Võtsin ka uuesti oma treeningpäeviku ette ja hakkasin uuesti trenne kirja panema, iseenda üllatuseks olen osades harjutustes isegi progresseerunud või samal levelil, kust pooleli jäi peale oppi, positiivne :). Üle pika aja saime koos trenni vihtuda ka Alicega ja koos sai tehtu korralik jalatrenn: sirutused, kõverdused, kükid, tõmbed, väljaasted ja pressid ning lõppu sai valu ka kõht, mõnus motivatsiooni laks vahelduseks kellegagi koos teha, temaga tean alati arvestada, sest koos me ühelegi harjutusele alla ei vannu ja jalapäeva lõppu 250 kg-ga jalapressi seeriaid teha pole probleem, missiis, et jalad juba süldid all ja tõusta vaevaline :D.

Pilte vormist:

IMG_20161015_194011.jpgIMG_20161025_081444.jpgIMG_20161021_083148.jpg

Väljas aeroobset käin endiselt tegemas ning üritan seda enda jaoks võimalikult huvitavaks teha läbi erinevate tegevuste ja radade, matkamine on eriti hea, rahulikus tempos jalutada ja uut keskkonda avastada, aeg lausa lendab niiviisi võrreldes näiteks lindil käimisega. Olen vist hull aktivist, et juba nädala sees panen plaanid paika kuhu nädalavahetusel "metsa" jõuda tahan. 

IMG_20161023_174237.jpgIMG_20161016_215453.jpg

Toitumine endiselt sama, hoian kaalu, ei miskit uut. Ainuke, et külmemate ilmadega olen hakanud suppi tahtma ja rohkem sooja toitu ja sooja teed. Hea meel on ka, et fitshopi on tulnud uus valgubatoonide valik, osad neist on ikka väga maitsvad ja kohvi kõrvale teinekordki maiustada võtnud, lemmikud on boom ja combat crunch batoonid :) .

Pildid magusamatest toidukordadest:

_20161026_192317.JPG_20161026_190103.JPGIMG_20161015_121452.jpgIMG_20161018_155816.jpg

Aga ka muud:

IMG_20161016_151739.jpg_20161026_190136.JPG

Ja kuna külm hooaeg on täiel jõul peal, siis igapäevaselt jälgin ka oma vitamiinide tarbimist, kasutusel on vita-min complex:IMG_20161014_164226.jpg

Igasuguste lihaspingete leevendamiseks kasutan magneesiumi jalavanni, sest vahel hakkasid krambid kimbutama ja sääre treenimine oli raskendatud, tänu magneesiumvannile kadus see kiiresti, niiet soovitan soojalt. Juba mõtlen ka, et peaks uuesti lihashooldusesse minema, kus ikka kord kuus käia üritan, selles osas aitab mind Georg Laasik, teiping.ee-st, kuldsete kätega mees ^_^.

Kõrvalt jälgin ka peetavaid võistluseid ja olgem ausad, väga vingelt on sügisene fitnessi hooaeg käima läinud. Eelmisel nädalavahetusel sai Riia etapile kaasa elatud ning sellel nädalavahetusel olen abiks ka Eesti meistrivõistluste korraldamisel. Seni kuni ei võistle, on vähemalt hea võistlustega seotud olla, niiöelda sisse elada ja lavataguse eluga tutvuda, enne kui ise sinna sammud sean. Ja noh, aidata on alati tore eksole :) . 

Instagrammis ka ikka: https://www.instagram.com/helenhilkja/

Seniks kõik. Kohtumiseni Eesti Meistrivõistlustel!

• Upvote 3

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90

Tervitus!

Järjekordne vabam päev ja uus postitus.

Oktoobri kuu sai läbi ja nagu olin eelnevalt kirjutanud, siis kuu lõpus pidime Peebuga edasised plaanid paika panema. Ja nagu oligi arvata, hakkame vaikselt pehmet kihti maha cuttima, et kevadeks ilusti kuivaks saada. Ootasin seda juba pikisilmi, kui aus olla :). Kcal langetasime trennipäevadel 2150 peale, sv 218, r 60 ja v 185. Ning puhkepäeval kcal 2000, sv 195, r 60 ja v 170. Ega tegelikult menüüs eriti aru ei saa, et cuttima oleks hakanud, sest süüa on endiselt piisavalt ja saan süüa oma traditsioonilisi toite, ainult üliväikeste muutustega. Eks vaatame, kuidas kaalunumber mängima hakkab. Praegu olen selliste numbrite peal olnud kõigest ühe päeva ja järgmises postituses saan anda parema ülevaate, mida kaal teeb, siis ka rohkem toitudest ja toidupilte. 

Motivatsioon on laes ja ootan huviga, kuidas keha muutuma hakkab, kuidas lihas hakkab rohkem välja joonistuma ja mis üldse siit alt välja koorub.

Mõned pildid senisest menüüst, piltidel 2/5 ja 3/5 toidukord:

_20161106_191212.JPGIMG_20161105_121428.jpgIMG_20161103_113622.jpg

Treeningkava me praegu ei muutnud. Kõik sama, vahel ise muudan mõnda harjutust, kui tunnen, et tahan täna midagi muud teha, alati ei pea leppima ühe ja sama harjutusega, kui tunnen, et tahan täna teisiti, teen. Kuna Spartas on hea treeningvahendite valik, siis saab seda lubada :D . Aga seda nüüd iga trenn ei tee, sest tahan jälgida harjutustega edasiminekut. Kangitrennid on sujunud hästi, raskused jätkuvalt tõusevad ja enesetunne on hea! Näiteks isiklik rekord, õlale lendamine 17 kg hantlitega raskemal õlapäeval. Aeroobset ka me juurde ei pannud, nagu varasemalt peale kangitrenni 15 min ja  nädalavahetusel 1 h kerget aeroobset. Üle pika aja tegin seekord aeroobse päeva sisesaalis, kuna lihtsalt polnud võimalik linnast välja sõita ja kuskile loodusesse minna. Järgmine kord tahaks jõuda ja lumega ühe mõnusa jalgsimatka teha kuskil ägedal rajal ;)

Pilte pole vahepeal palju teha jõudnud, aga näiteks selg on enne dieedile minekut selline:

IMG_20161104_164931.jpg

Ülisuureks motivatsiooniks oli võimalus olla abiks EMV-l 29.10. Päev oli pikka ja tegelikult algas juba eelmise päeva õhtul, kui ürituseks ette valmistusime. Ühtlasi oli see ka mu esimene kord, kui olin sellise võistluse keskmes, varasemalt olin ainult pealtvaatajana kohal käinud. Üritus läks seekord väga edukalt ja ka korralduse pool sujus hästi ning kõik võistlejad olid väga tublid ja säravad :wub:. Väga positiivselt mõjus ka see, et paljud mu kohe ära tundsid ja ka hiljem mulle kirjutasid ja kiidusõnu jagasid, väga palju kõlas läbi ikka „millal lavale?“. Ühtlasi saingi öelda, et järgmise korrani, siis juba kohtume võistlejatena lava taga ja laval ^_^!  Seni tuleb veel kõva töö teha, et endast parim lavale saada :)

IMG_20161029_171127.jpgIMG_20161101_122422.jpg

Vahepeal käisin ka oma füsioterapeudi Georg Laasiku juures „hoolduses“ ja seekord suuri lihaspingeid ei olnud aga massaaž kulub alati ära. Eks turi ja selg tahavad ikka tähelepanu ning seekord pööras ta päris palju rõhku mu kõhulihastele ja pimesoole armi piirkonna taastamisele, tükk aega mudis ja möllas mu kõhuga, aga õnneks oli kõik korras. Ma ausalt ei tea, millega ta hakkama ei saaks, igale asjale leiab lahenduse ja seletuse, ei jaksa ära kiita :D . Kõik kes vähegi tunnevad, et tahavad oma keha ja lihaste tervise eest hoolitseda, soovitan võtta samm Georgi juurde, enamus tuttavaid juba tema juurest läbi astunud :) .

Rohkem pilte ja tegemisi instagramis: https://www.instagram.com/helenhilkja/

Kõigile MM-l võistlejatele palju edu ja järgmise postituseni!

• Upvote 4

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90

Heihei üle pika aja!

Viimane postitus jäi küll juba rohkem kui kahe nädala taha, aga tahtsin enne uut postitust veidi rohkem andmeid koguda, et paremat ülevaadet oma dieedi algusest teha. Selle võrra ka rohkem pilte ja juttu ;)

Dieet. Dieeti alustasin 5.11 ning nüüdseks olen dieedil olnud juba 2,5 nädalat ja kaalu läinud omajagu. Selle ajaga on kaal teinud igasuguseid trikke ja kõikunud, mõni päev rohkem, mõni päev vähem jälle. Graafikult on näha ka, milline on kõikumine (kõik dieedil olnud teavad, et kaal ei langegi ühes joones).

kehakaal.PNG

Kiiret pole kuskile veel ning võtame rahulikult, ei mõtle sellele, nagu Peep ütleb. Endal on küll juba kuidagi kergem tunne, mõned triibud joonistuvad ja vöös ka auk ühe võrra lähemal. Eks vaatame, mis edasi toimub.

Treeningud. Neid vahepeal muutnud ei ole. See nädal ongi praeguse kavaga viimased trennid. Trennid on olnud rasked, eks olen andnud endast maximumi ka, enesetunne on täitsa ok ning trennides andis raskust juurde panna küll. Uuest nädalast tuleb uus kava, kus on nüüdsest sees ka taastavamad treeningud ning maximumi otseselt ei püüa, üleliia ei kanguta, vaid teen nii, et jääks 1-2 kordust varu. Treeningud vahelduvad raskemate ja kergemate päevadega. Ilmselt dieedi ajaks nii ongi kõige parem.

Pühapäevane aeroobne päev kaob ära ning jaotub kahele päevale, ühe puhkepäeva arvelt. Saali trenne jääb ikka 4. Aeroobse hulka tõstsime minimaalselt, nt 20 min peale kangi trenni varasema 15 min asemel ning lisaks 2 aeroobset päeva (30 min), varasemalt oli üks päev (1 h). Vaatame, kuidas mõjuma hakkab.

Vahepeal käisin aeroobset veel ikka väljas tegemas, lihtsalt meeldib nii rohkem. Matkasime lumises Taevaskojas ja nädala pärast varakevadises Keila-Joa-Türisalu kandis, oh seda Eesti ilma :huh:.. 

IMG_20161109_233626.jpgIMG_20161112_114031.jpgIMG_20161121_232800.jpgIMG_20161115_092201.jpgIMG_20161118_231903.jpgIMG_20161112_180144.jpgIMG_20161120_193833.jpg

Toitumisest. Kaloraaži muutnud ei ole, sama millega dieeti alustasin ja kõht tühjaks pole ka jäänud veel kordagi. Aga eks see on päris palju peas kinni, kuidas inimesed hindavad oma söömisvajadust. Söögiisud sõltuvad päris paljust, näiteks sellest, kui palju on päevas tegevust ja palju toidule mõelda jõuab. Kui enamus päevast niisama vedeleda, siis kindlasti mõtleks ka rohkem toidule, õnneks seda aega on mul vähe ning kõht hakkab küsima alles toiduaja saabudes. Samuti aetakse söögiisu sassi veepuudusega, vahel tahab keha lihtsalt juua, mitte süüa.

Menüüs valikud enamjaolt samad. Tööle teen klassikaliselt kaasa lahjem liha+süsivesiku allikas (pasta, riis, tatar, sepik, leib vms)+köögiviljad+oliiviõli ja  kohupiim+süsivesiku allikas (marjad, müsli, helbed vms)+häid rasvu pähklilistest. Teistes toidukordades katsetan rohkem! Kui eelmises postituses rääkisin, et külmade ilmadega tekkinud supi isu, siis nüüd on mulle väga meeldima hakanud omlett erinevatel viisidel: singi, suitsukana, lahja juustu ja tomatiga, spinatiga jne... Leib on viimasel ajal menüüsse tagasi tulnud, eks nii neid erinevaid allikaid vahetangi, just vahelduse mõttes. Ja magusama poole pealt sümpatiseerib vaieldamatult müsli kohupiima, marjade ja seemnetega või valgupannkoogid või puder (näiteks kaerahelveste ja munavalge puder, peale Valio Profeel kohupiima, marju, pähkleid, seemneid või pähklivõid, kaneeli jne). On päevi kus söön isegi 2x putru, hommikul ja peale trenni, sest lihtsal tahan. Mmm, lemmik toidukord :rolleyes:. Samas ei jää liha tahaplaanile. Jõuluhõngus on menüüs tagasi ka piparkoogi maitseaine, mida kasutan pudrus või kohupiimas.

IMG_20161110_111700.jpgIMG_20161108_111212.jpgIMG_20161120_161003.jpgIMG_20161113_131331.jpg

Uutest toodetest proovisin ära ka Olimpi piparkoogi pannkoogi segu, maitselt päris ok, meeldib see, et pannkoogid jäävad mõnusalt kohevad ja pehmed. Hea meel on ka selle üle, et lõpuks tulid meile Eestisse müüki Nije ProPud pudingud, oh kui head need on!:wub: Lisanditest võtsin uuesti kasutusele Olimpi bcaa pulbri, et toetada treeninguid ja nendest taastumist veelgi enam.

IMG_20161113_104640.jpgIMG_20161120_123128.jpgIMG_20161116_112821.jpgIMG_20161114_200338.jpg

Kirjutamiseni ning jooksvalt hoian teid oma tegemistega kursis Instagrammi lehel!

• Upvote 2

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90

Tervitus!

Annan endast märku jälle :) . Dieedil olen nüüdseks olnud juba kuu aega ning uus treeningkava on läbi proovitud, nii raskem kui ka kergem tsükkel. Selles postituses annaksingi ülevaate dieedi kulgemisest ning uuest treeningkavast. Veidikene ka toidulauast, kuigi seal pole muutuseid olnud.

Dieet on kulgenud rahulikus tempos ning kaal on lõpetanud selle kõikumise, mida ta esimestel nädalatel tegi, kus hüppas vahel lausa 600 g kaupa. Praegu kõigub suhteliselt vähe 100-200 g kanti, mis on ka normaalne. Kuu ajaga on kaalu läinud ca 1,5 kg.

Capture.PNG

Kaloraaž on treeningpäevadel olnud 2150 ning puhkepäeval (1x nädalas) 2000. Tempo on väga rahulik olnud ja kaal võiks kohati isegi veidi kiiremini kukkuda, järgmisest nädalast viime väikesed muutused sisse, mida täpsemalt, seda vaatame koos treeneriga nädalavahetusel. Enesetunne ühestki otsast kannatanud ei ole, jõudu on ja kõht on täis :rolleyes:.

_20161208_130457.JPGIMG_20161208_165924.jpg

Uus treeningkava. Olen rahul, nagu eelmises postituses ütlesin, siis dieediks sobib selline vahelduv kava, kus on sees ka kergemad ja taastavamad treeningud. Ilmselgelt üks hetk hakkab see massiperioodi power raugema ja tuleb raskustes järgi anda. Ja no kui oled tükk aega teinud lühemaid seeriaid max raskustega, siis näiteks jalapäeval 15 kordustega seeriad ikka võtavad jalust päris nõrgaks :lol:.

IMG_20161205_224508.jpg

Treeningute ülesehitus on selline:

E: õlg+rind (tava)
T: jalg+kõht (tava)
K: aeroobne 30 min lindil kõnd 5/15
N: selg+Käed (tava)
R: rind+õlg (taastav)
L: aeroobne 30 min lindil kõnd 5/15
P: puhkus
E: jalg (taastav)
T: selg+käed (taastav)
K: aeroobne 30 min lindil kõnd 5/15
N: rind+õlg (tava)
jne...

Aeroobset pole enam väljas teinud, kuna kavas nüüd kindel aeroobne, mitte "vabalt valitav". Vahepeal oleme käinud discgolfi mängimas, aga seda puhkepäeval, et lihtsalt looduses aega veeta elukaaslasega.

IMG_20161203_143652.jpg

Toidulaual erilisi muutuseid pole, elu on lill veel :D. Nagu ütlesin, kõht täis ja hea olla, niiet pole midagi selle vastu, et kohe varsti kaloraaži langetada. Mõned pildid toitudest:

_20161208_130829.JPG_20161208_130843.JPGIMG_20161204_150740.jpgIMG_20161207_125124.jpg

Lisanditest võtsin taas kasutusele Olimpi Redweiler preworkouti, et vahel lisasärtsu treeningutele anda, toimib hästi! Pudru sisse vahelduseks shokolaadi maitselist Fasti Hera80 valku, ning pudding, bcaa ja vitamiinid, nagu ikka.

_20161208_130802.JPG

Nädalavahetuseks oleme broneerinud aja Laulasmaa spa-s, et maksimaalselt taastuda :rolleyes:. Püüame ikka sellist puhkust ka sees hoida, mitte ainult metsades mütata. Veekeskus, saunad, massaažid, keskkonnavahetus ja lihtsalt mõnusalt aega veeta. Toidud olen kõik kaasa planeerinud ja ka restoranile oma soovid edastanud, et õhtusöögi saaksin väljas süüa.

Rohkem pilte minu Instagrammi kontol.

Olge mõnusad, puhake, treenige ja toituge korralikult, mis ma muud ikka soovitada oskan!

• Upvote 1

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90

Hei fitnessi pere!

Seekord jõudsin kiiremini blogi taha tagasi, kui eelmistel kordadel. Väike ülevaade viimasest 11-st päevast ja millised plaanid oleme seadnud eesootavaks jõulunädalaks. Kaalu on vahepeal kadunud 0,8 kg ja hommikul vaatas vastu 63,2 kg. Nagu graafikult näha, siis vahepeal lõi kaalu ülesse mõneks päevaks, kuid paari päevaga tuli tagasi alla. Eeldatavat muutust me treeneriga eelmisel nädalal siiski ei teinud, sest kaal hakkas üllatuseks uuesti kukkuma.

kehakaal.PNG

Sel nädalal tõmbame defitsiiti veidi suuremaks, senisest 2150 kcal -75, ehk 2075 kcal peale (veidi rasvade ja süsikate arvelt, seda vaatan ise) ning jõululaupäeval luban +300 kcal süsivesikute arvelt laadimist. Trenni jätkan samas tempos. Sounds good huh. Peale jõulunädalat vaatame, kuidas edasi. Aga see ei tähenda, et nüüd jõulutoitu sisse hakkan ajama, ausalt, ma pole kunagi jõulutoidu fänn olnud. Igasugused verivorstid, ahjulihad, kartulisalatid, rosoljed, heeringad, süldid, kringlid, alkohol jne jne, mis traditsiooniselt jõululaual on, jätavad mu suhteliselt külmaks. Alkoholiga on mul üldse sellised lood, et olen aastaid juba karske, mitte, et ma mõistaks hukka neid, kes seda mõistuse piires tarbivad, aga ma lihtsalt tunnen, et alkohol ei anna mulle mittemidagi. Jõululaualt passivad ainult praekapsas ja kartul, sinna kõrvale näiteks mingil moel kana, salatit jne. Selle +300 kcal, ehk 75 g süsivesikuid täidan omale meelepärasega.

Treeningud on sujunud hästi, kohati kannatab raskust juurde panna küll, langemist ei ole veel tunda. Võimalik, et kohati panen veel üle, sest vaim ei taha massiperioodilt veel dieedi võtmesse üle minna ja tahab koguaeg trennist maximumi pigistada, aga siiski võtan rahulikumalt. Jõudu endiselt on ning olla on hea:). Täna saigi tehtud raskem õla ja rinna trenn, kuigi külmetus natukene kiusab, ei olnud seda trennis tunda, kuna enamus harjutustes läksid 1 kg raskemad hantlid kui eelmises trennis.

Vorm on praegu selline:

IMG_20161213_233804.jpgIMG_20161215_233317.jpg

Toidulaud on rahuldust pakkuv ja süüa on küllaga, kõik mida soovin, mahub veel ilusti sisse. Kui käisin perearsti juures autokooli tervisetõendit võtmas ja enne veresuhkru mõõtmist küsiti, mida söönud olin ja kui seletasin, kõlas vastus „sa ikka sööd palju“, haha, jah... Tegelikult kuulen seda koguaeg, miskipärast automaatselt võrreldakse dieeti näljutamisega, vale! Kvaliteetset toitu süües saab palju süüa ja seda veel 5 x päevas.  Samuti palju küsitakse mu käest „kas sa siis magusat ei söögi?“. Mismõttes ei söö.. Magusat saab nii erinevalt defineerida, minu jaoks on magus näiteks puuvili, kohupiim, puder, valgupannkoogid. Kuidas ei söö, saan ikka igakord seda seletada, et magus ei ole ainult suhkruga täidetud maiustused. Kui millegi „magusa“ järgi isu, siis minu puhul töötab väga hästi ka proteiinibatooni ja kohvi kombo!

IMG_20161217_153616.jpg

Veel mõned pildid toidulaualt:

IMG_20161210_160051.jpgIMG_20161211_195906.jpgIMG_20161214_115424.jpgIMG_20161218_103851.jpg

Mis siis veel... Vahepeal käisime puhkamas Laulasmaa Spa-s ning see oli kui rusikas silma auku, massaaž, saunad, spa, lihtsalt puhkamine, ilus loodus ja parim kaaslane, mida veel tahta:rolleyes: . Väga mõnus vaheldus tavarutiinile ning peale seda oli selline täislaetud tunne. Toidud olin kaasa valmistanud ning ühe õhtusöögi sõin ka kohapeal Wicca restoranis, kust olin vastavalt oma soovile toidu ette tellinud, selleks oli angersäga, kartuli ja köögiviljadega, olin väga rahul kogu teenindusega ja restorani vastutulelikkusega:).

IMG_20161211_110249.jpg

Ja ohohoo, arvake mis! Täna ootas mind väike jõuluüllatus perekonna poolt ning sain kätte oma esimesed võistluskingad:wub:, vot see oli esimene selline tunne, et varsti ongi kevadhooaeg käes.. nüüd juba vähem kui 19 nädalat! Vaikselt olen hakanud uurima ka võistlusbikiinide kohta ning hetkel sümpatiseerib kõige enam Victory Bikini, kellega olen juba suhelnud ning jaanuaris ka kohtume, et vaikselt hakata materjali, kivikesi ja disaini valima. Tükk aega on silme ees juba ühed kindlad bikiinid, mida kanda sooviksin, aga aega veel on;).

IMG_20161219_190026.jpg

Soovin kõigile rahulikku jõuluaega ning kirjutamiseni peale jõule!

• Upvote 3

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90

Head uut aastat!

Võistlusteni jäänud 115 päeva.

Kaalunumbril vahepeal suuri muutuseid olnud ei ole, 2 nädala jooksul oli kaal enamjaolt stabiilne, veidi hüppas üles alla ja tänase seisuga vaatas vastu nr 62,9 ehk -0,3 kg muutust.

kaal.PNG

Nagu treeneriga eelnevalt kokku lepitud sai, siis jõulunädalal sõin 2075 kcal ja jõululaupäeval selle arvelt +300 kcal, ehk 2375 kcal. Ning aastavahetuse nädalal sõin 2100 kcal ja 31.12 lubasin selle arvelt +200 kcal, ehk 2300 kcal. Laadisin enamjaolt kvaliteetsete süsivesikute arvelt.

Dieedil olen nüüdseks olnud 2 kuud ja kaalu läinud 2,7 kg, ehk ajagraafikus sees. Alates sellest nädalast tõmbasime defisiiti juba suuremaks, võtsime maha 150 kcal ning kolmandat dieedi kuud alustan 1950 kaloraažiga, kärpisime veidi süsivesikuid ja hästi vähe valku, makrotoitained jagunevad nüüd nii: süsivesikut 179 g, rasva 57 g ja valku 180 g. Kui osata menüüd hästi sättida, siis egas mahu arvelt väga palju ei kaota, pigem tõmbasin vähemaks erinevaid valgupulbreid, helbeid, pastat jne.. ja rohkem juurvilju ja värsket asemele. Lihtne. Niiet toidukoguse üle ei kurda veel aga rohkemast toidust ka ära ei ütleks :lol:.

Mõned pildid toidulaualt, nii jõuludest, aastavahetusest kui ka argipäevast.

IMG_20161224_183745.jpgIMG_20161228_123556_101.jpgIMG_20161230_145810_743.jpgIMG_20161231_205836_200.jpgIMG_20170102_190415_683.jpgIMG_20170103_111043_856.jpg

Treeningud on läinud hästi, raskusi olen suutnud hoida samal tasemel, kohati ka tõsta. Aga olgem ausad, vaikselt vaikselt hakkab tunda andma, et peaks rohkem järgi andma ning nüüdsest kuulan rohkem sisetunnet, kui ei tule, ei tule, keskendun rohkem tunnetusele, ninast kapsaid välja ei treeni (vahel ikka kombeks seda teha). Eks ongi, et mõni päev tunned, et jaksad rohkem, paned juurde, teine päev pigem hoiad raskust sama. Aga uue kava süsteem töötab ja vahelduvad treeningud on mõnusad, teed rasked trennid ära siis tead, et nüüd tulevad kergemad ja vaimule on see päris hea taastus :) . Vormiga on lood nii nagu on, vahel on vesine tunne, vahel näed, et triibutab, aga eks see oma silm ole kõige suurem kriitik, kuid see motiveerib mind aina enam töötama ja vormi arendama. Mõelda vaid, milline olin kõigest 2 a tagasi, hea, et tuul ära ei viinud :mellow:. Nüüd olen tugavam kui kunagi varem ja sellises vormis, millest poleks isegi unistada osanud, ootan vaid, mis siit lõpuks välja koorub. Aeg see näitab.

IMG_20161221_180719.jpgIMG_20161222_182541.jpgIMG_20161227_201615_646.jpgIMG_20170104_170935_064.jpg

Vahepeal oli puhkus ka töölt, ning vahelduseks käisin trennis hommikuti, et õhtul lihtsalt kodus aega veeta, vahel tahadki lihtsalt kodus olla, teetass kaisus ja mõnda head filmi vaadata. Nagu pühade puhul tavaks, käisin maakodus ja ka Soomes õel külas. Lõpuks soetasin endale ka 6pack toidukoti, mis on igati mugav, et oma toidukraami kaasas kanda, nii on reisimine palju mugavam, samuti kannan seda tööl, aitab nendest karpidest käekotis või spordikotis eksole :D ...

IMG_20161223_142326.jpgIMG_20161225_131143.jpg

Soome osas meeldis mulle toiduvalik, pea igale asjale on olemas ka "light" dieedisõbralikum variant, nt erinevatel juustudel on alati ka light variant, nii lendasid ostukorvi light gouda juust, erinevad broilerifilee ja kalkunifilee singid, kus liha vähemalt 85%, Eestis miskipärast neid väga ei leia. Ja no muidugi, see kohupiimade valik... skyrid, profeelid, valgupudingud, ning lindahli kookose kohupiim, mis on üks mu lemmikutest. Enamus tooteid suhkru ja rasva vabad. Palusin juba kaaslastel aega varuda, sest nagu mulle tavapärane, siis uudistasin igasuguseid erinevaid tooteid päris tükk aega poes ja päris palju võis erinevaid muigeid mu näolt lugeda ja nii need tooted sinna korvi jõudsid, niiet tulin suure toidukotiga tagasi ning igasugused valguvarud tükiks ajaks täidetud. Üleüldse oli jälle tore keskkonnavahetus ja sai perega kvaliteetset aega veeta, omamoodi äge oli ka õe 5 aastasele lapsele seletada, miks ma tema tutti frutti kommi ei taha :D.

Oma võistluskingasid olen vaikselt sisse kandnud, et tunnetust ja sammu kindlamaks saada, alati selline ärev tunne, kui need jalga panen, aeg jõuab aina lähemale ;) . Bikiinide tellimise järjekorda olen ka ennast juba ära pannud ning Jaanuari keskel lähengi kangast, tooni, kivikesi, disaini valima, ei jõua ära oodata:wub:! Kõige tähtsam küsimus, mis värvi? Jah, värv on välja valitud, mis jääb esialgu saladuseks.

IMG_20161228_144239_183.jpg

Olge tublid ja kirjutamiseni!

Minu instagrammis rohkem pilte: https://www.instagram.com/helenhilkja/

• Upvote 2

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90

Tere siinne pere!

Võistlusteni jäänud 97 päeva. Päris mitu nädalat mööda saanud jälle eelmisest updatest, aga kes on huvi tundnud, on alati saanud mu tegemistel silma peal hoida mu instagrammi kontol helenhilkja.

Vahepeal langetasime veel kaloraaži ning viimasel ajal olen söönud 1950 kcal ning tänasest üldse 1900 kcal. Nagu siin teiste neiude blogidest lugeda võis, siis vist kuuseis on selline, et kaalunumbrid trikitavad, nii ka minul. Kaal on kõikunud sellel perioodil, küll trend on ikka languse suunas, aga number käis ka ülesse alla.  Nädala eesmärgiks oli meil treeneriga seatud 62 kg, kui eile oli veel 62,2, siis täna hommikuks oli ees 61,8! Kinni püüdsime ja usun, et nüüd tuleb veel omajagu alla.

Kaalu mõjutab ka väga palju stress ja hormonaalne tase ja kuna naistel on kord kuus üks tore aeg ja tööl on tavalisest pingelisem aeg, seoses paari projektiga, siis võib ka see teinekord mõjutada, samas ma olen üpriski külma kõhuga inimene, vahel liialtki:D. Kes teab, põhjuseid võib olla mitmeid, vesi kehas jne jne miks kaal mängib aga ilmselgelt kaloraažiga tuleb järjest rohkem alla liikuda, ei hakka mingitele mõjutavatele faktoritele lootma.

Kaalumuutused graafikul. (Ma ei ole alates dieedi algusest seda graafikut koomale tõmmanud, niiet siit on näha 100 g-lised muutused igapäevaselt, mis annab mulle endale hea ülevaate).

kaaaluke.PNG

Dieedil kokku olen nüüdseks olnud 79 päeva, ehk ei pooltki veel ning ilmselt suurem töö alles ees, aga kes tasa sõuab, see kaugele jõuab eksole. Tänasest on siis toidulaual toitu 1900 kcal jagu, millest süsivesikud 167 g, rasv 57 g ja valk 180 g. Eks toidulaud tõmbub järjest kokkupoole ja vaikselt tekib tunne, et võiks ju rohkem, AGA, motivatsioon on nii suur, et pigem ma isegi ootan seda kaloraaži langetamist ja seda kuidas keha muutub. Küll pärast rohkem süüa saab jälle, praegu vaja kuivemaks saada, totally worth it:D.  Ise näen praeguseks muutust nii palju vormis, et triibud saab pumbates kätte ning õlalt üks sooneke muudkui paistab. Tõstevöö saab järjest väiksemasse auku panna ja riided jäävad suureks, aga eks seda pehmet veel ole omajagu, töö käib.

Toidulaual on ikka klassika:

IMG_20170110_120411_369.jpgIMG_20170107_154755_519.jpgIMG_20170111_094950_812.jpgIMG_20170118_191433_039.jpgIMG_20170120_163148_483.jpgIMG_20170122_125529_734.jpg

Treeningutega on nii, et raskused olen üritanud hoida samad, headel päevadel läheb mõni kg ka juurde, aga olen keskendunud sellele, et pigem hoian saavutatud raskuseid.

Polegi vist siiani ühtegi lõiku oma kavast ülesse pannud, aga näiteks selline on minu raskem õla ja rinna trenn:

Hantlite surumine õlale 4x8 

Hantlitega lend õlale 4x8 

Hantlitega lend tagaõlale 5x8 

Kangi tõmbed lõua alla 3x8 

Rinnale surumine kaldpingil 4x8 

Rinnale lend horisontaalpingil 4x8 

Lõppu lindil kaldega kõnd kiirusel 5km/h ja kalle 15%, 20 min.

Ja kergem jalapäev on näiteks selline:

Jalapress 3x15

Jalgade sirutused masinal 3x15

Jalgade kõverdused masinal 3x15

Väljaasted 3x15

Hip thrusts 3x15

Kõhtu 200x

Lõppu lindil kaldega kõnd kiirusel 5km/h ja kalle 15%, 15 min.

IMG_20170105_221523_144.jpg

Raskematel päevadel ongi enamjaolt kordused 4x8 ning kergematel päevadel 3x15.

Sellest nädalast tõstsime ka aeroobse päeva intensiivsust (5km/h asemel 5,5km/h), tasa ja targu, mõne jaoks mõttetu vahe, aga ei ole vaja rapsida selle aeroobsega, selliselt aeroobset tehes pulss ca 130-150 vahemikus, kui lindilt käed ka lahti lasta ja tempokalt sammuda.

Vormipilte instagrammist:

IMG_20170119_224523_456.jpgIMG_20170105_121952_399.jpgIMG_20170115_201717_859.jpgIMG_20170110_074824_135.jpg

Ja kuna viimasel ajal väljas jälle mõnusad ilmad, siis enamus vabadest päevadest veedame värskes õhus, hea "patareisid laadida".

IMG_20170108_161326_347.jpgIMG_20170121_164630_172.jpgIMG_20170122_155710_489.jpg

Eile sain väga armsa üllatuse osaliseks, kui saabus Fitshopist väike kingipakk ja leidsin sealt armsa pühenduse, soovimaks edu mu ettevalmistusteekonnal, mis ausalt mind rõõmust keksima pani ja silma märjaks võttis. Kui muidu suudan oma emotsioonid suhteliselt külmad hoida, siis see mu jääkihi murdis :D . Samuti olid pakikeses uued Fasti Pudixid ja batoonid, mis dieeditamise kohe magusamaks teevad, nämnäm, eks olen minagi omaette maiasmokk ja vahel kuluvad sellised valgumaiustused ära.

IMG_20170121_122248_939.jpg

Võistlusettevalmistustest nii palju veel, et olen käinud kohtumas Victory Bikiniga ning oleme välja valinid just mulle sobilikud bikiinid, st et disaini, rinnaosa lõike, püksikute lõike, värvi, kivikesed, kivikeste paigutuse jne jne. Kui disainer mulle peale vaatas, teadis ta kohe põhimõtteliselt, mis minu puhul töötab. Värvid paigas ja nüüd ootan juba esimest oma bikiinide proovi, et saaksime olla kindlad lõikes, et disainer saaks hakata kivikesi laduma. Tean juba praegu, et jään rahule, sest see tulemus tuleb nii nii minulik. Üleüldse ootan seda lava glamuuri ja looki juba :rolleyes:!

Eks varsti tuleb hakata mõtlema ka poseerimistundidele, sest selles olen veel suhteliselt võhik ja isehakanud, kindlasti kui saab pisidetailid paika, joonistub ka kõik paremini välja, niiet poseerimine, poseerimine, poseerimine.

Sai nii palju juttu ja pilte jälle, aga see on see üle pika aja kirjutamine, loodan järgmine kord kiiremini tagasi olla. Tsaupakaa ja järgmise postituseni!:ph34r:

• Upvote 2

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90

Hei!

90 päeva võistlusteni. Nagu lubasin, siis jõudsin kiiremini blogi taha tagasi, kuid ka põhjusega :) . Annan ülevaate edasistest plaanidest, sest uuest nädalast võtan ette uue kava, et dieedile järgmine käik sisse lükata!

Enesetunne on hea ning motivatsiooni on samuti küllaga. Nädala alguses murdsid mind küll maha peavalud (ilmselt tööst, kuna jaanuari lõpp ja veebruari algus on üpriski pingelised), kuid mängisin veidi kavas ümber ja puhkasin päeva, peale seda oli enesetunne kohe virksam ja sain uuesti täies mahus trennidele ja kõigele muule keskenduda. Kaal praegu 61,1 kg (nädalaga muutus - 0,7 kg) ja toitu olnud täpselt 1900 kcal jagu, kuid mitte kauaks, uuest nädalast tõmbame veel - 100 kcal, seda siis süsivesikute arvelt, ning lauale jääb 1800 kcal: 142 g süsivesikuid, 57 g rasvu, 180 g valku. Seda kõike selleks, et ka edaspidi tempokamalt kaaluga alla tulla (seni olen 86 päevaga kaotanud ca 4,5 kg). Selleks ka uus treeningkava, et rasvapõletust suurendada. Vana kavaga jäin rahule, sest suutsin madalama kcal juures oma treeningraskuseid säilitada ja kohati isegi ka veidike tõsta:) .

fhg.PNG

Vorm.

IMG_20170128_161014_792.jpgIMG_20170127_234952_444.jpg

Toidulaual on mul viimase ajal uuesti kaerakliid, punapeet, keefir, mida üritan mingil variatsioonil iga päev menüüs hoida, sest seedimisele mõjuvad need lihtsalt ülihästi. Hommikupudrus kliid, keefiri tavaliselt Fasti puddinguga ning punapeeti näiteks kodujuustu ja täidetud omletiga. Ära sai proovitud ka Fasti uued Pudixid, mida olen pannud pudru peale. Kindlasti viimasel ajal menüüs ka uued Profeel valgujogurtid, lemmikud maasika ja ahjuõuna, kasutan ka neid pudru peale või siis vahepalana.

IMG_20170129_131040_919.jpg_20170129_132410.JPG_20170129_132449.JPG

Uuest treeningkavast. Kõik harjutused on topelt seeriatega, see tähendab seda, et teen ära soojenduse ja siis hakkan tööle. Näiteks ploki tõmbed ülalt 8 kordust x kg, siis võtan 50 % raskust vähemaks ja teen ilma puhkepausita veel 8 kordust. Puhkan minut/poolteist ja uuesti ja seda niipalju kui vaja. Raskused sellised, et jõuaks kõik kordused korralikult läbi teha. Kava on jaotatud kolmeks ja nädalas peab olema 5 jõutrenni. See kuidas jaotan, jääb mu enda teha. Nagu treener ütles, "kuula oma keha ja jälgi enesetunnet". Üldjuhul on hea reegel 2 trenni, 1 vaba.

Kuna kõikides kavades on olnud nii, et mingi aeg saab teatud lihasgrupp suurema koormuse, siis seekord paistab, et selleks on jalad (vahepeal said seda õlad ja selg).

Kava on jaotatud nii:

1. Selg + jala tagosa + kõht

2. Õlg+ rind+ käed 
3. Jalad eest + tuhar + säär 
Kõikides päevades 8-9 harjutust, ja 3 x (8;8) (8;8) (8;8). Eks järgmistes postitustes annan täpsema ülevaate mõnest trennist.

Aeroobsega on nii, et peale igat kangitrenni on nüüdsest 30 minutit 5,5 km/h ja 15% kaldega. 1 päev jääb eraldi aeroobseks (seekord valikuliselt kas lindil kaldega kõnd, jooks, ratas vms, mis on tore, sest vaheldus  on aeroobse näol hea, ning neid saab ka rohkem õues teha, jälle hea). Ja siis jääbki üks puhkepäev, kus tuleb reaalselt ka puhata, hea oleks muidugi massaaž, veekeskused vms lõõgastavad tegevused, plaanid paigas ja tegutsema! ;) 

Esmaspäeval kohtun jälle Victory Bikiniga ning ees ootab uus võistlusbikiinide proov ning saan selga tõmmata juba oma bikiinide põhja ja vaatame, kas lõige sobib mu kehaga nii nagu arvasime, eks annan ülevaate järgmises postituses :) .

Seni saate silma peal hoida: https://www.instagram.com/helenhilkja/ 

Kirjutamiseni!

• Upvote 3

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90

Hei üle mitme nädala!

Blogimine kõige muu kõrvalt veidi unarusse jäänud ja olen rohkem postitusi teinud oma instagrammi kontole.

Eesti Meistrivõistlusteni jäänud 66 päeva :rolleyes:.

Dieedil oldud rohkem kui 3 kuud ja kaalu läinud veidi rohkem kui 5 kg ja võiks öelda, et 5 kg võiks veel alla tulla. Kui varasemalt olen kirjutanud üpriski positiivsetes nootides, siis seekord ma seda teha ei saa, kuigi tahaks. Ilmselt on dieet must kohati jagu saanud, aga see ei murra mind :). Kaalugraafikut ei lisa, kuna praegu puhkan igasugusest kaalumisest ning kaalule astun alles uuel nädalal. Kaaluga on lood olnud muidu nii, et vahepeal oli ees 60,5 kg ja tuli ilusti soovitud tempoga alla, kuid siis hakkas pull pihta, kaalu number seisab, 100 g ette ja taha, suuremat muutust ei teinud ja tunda on, et keha lihtsalt ei taha lasta lahti. Olgem ausad, tunnen, et keha on stressis, seda näitab ka see, et ära on hakanud jääma päevad, need mul eriti kaua ei jõudnudki olla, taastusid ju alles eelmine aasta (taastusid tükk aega peale anoreksiat), aga paistab, et selleks korraks läksid jälle, ei, ma pole rahul, aga, nagu kõik teavad, on see selle ala juures paratamatu. Kui küsite, kas on seda väärt, ju siis on, mis ma oskan öelda.

Kui varasemalt olen kirjutanud, et isusid veel eriti ei ole, aga kõht hakkab tühjaks jääma, siis nüüdseks on tekkinud isud (jep, just nii, kaneelipirukad, kohupiimaekleerid, jäätis, kommid, get out of my way). Kehasse on pugenud stress ning erinevad isiklikud probleemid on murdnud korduvalt mu pead, olgem ausad, ma olen inimene, kes võib oma eesmärgile pühendudes ära unustada oma ümbruse, elada omaette, omas mullis, ilma midagi muud märkamata ning lähedastega tekitab see muidugi probleeme, oskan kahjuks olla ka jube egoist. Õnneks mulle kallid inimesed teavad seda ja oskavad käituda ning ma hindan nende otsekohesust ütlemaks, kui olen kapseldunud. Olen ise otsekohene ja hindan seda ka oma lähedaste juures, aitäh, et mind vahel maale tagasi toote. Tujud kõiguvad, jep, olen emotsionaalne, jep. Trennis olen ma tõsise näoga anyways, seda ärge arvestage, kui näete, tulge juurde ja ma naeratan soojalt vastu, lihtsalt mulle on tavaks "keskenudnud kuri pilk". Ühe tuttava ütlus on meelel "seni kuni on kerge ja enesetunne hea, seni vormi ei tule". Novot. Et seda stressi maandada, oleme otsustanud lubada see nädal paar päeva "puhkuseks", kus tõmban ennast välja trennist ja praegusest menüüst (olen seda dieedi aja jooksul teinud ka varasemalt ühe korra "patupäeva" näol, kuigi mulle ei meeldi seda nii kutsuda). Teen sellel "puhkeajal" seda, mida olen igatsenud - tõmban end rutiinist välja, lähen matkama ja söön seda, mille järgi isu on, ilma, et otseselt kokku arvutaks, mis suhu läheb, kuid toidukoomat ka ei tekita ning see nädal ma kaalule ka ei astu, et pea saaks nendest numbritest puhkust. Selline ettepanek treeneri poolt üllatas mind, ausalt, kuna eelnevalt seda teemat temaga arutades tundsin end pigem süüdi. Ma ei teaks inimest kellel poleks pika dieedi ajal isusid, kindlasti on erandeid, aga tuleb välja, et ma ei ole see erand, tahaksin seda või mitte, ka minus elab sisemine maiasmokk, ma lihtsalt ei lase teda tihti välja. Niiet käesolev nädal on pigem vaimu ja keha taastamiseks ning uuest nädalast läheb täiskäik edasi ja võidukalt lõpuni B)! Mingid paar patust päeva ei riku kellegi tehtud tööd, kes ütleb, et see raiskab aega, kes ütleb, et võitsid aega, kuna vaim ja keha sai täis laetud ja motivatsioon laes, et täies mahus edasi pingutada. Kui oma režiimi tagasi minna, taastub ka kaal. Muidugi ei tasuks selliste asjadega katsetada vahetult enne võistlusi, aga minna on veel 10 nädalat, parem praegu, kui siis kui on juba liiga hilja. 

Aga veel vahepealsest ajast. Toidulaual olnud ikka 1800 kcal, seda me veel näppinud ei ole. Toidulisandites ka erilist muutust pole, vahepeal lisasin juurde Olimpi Gold Omega 3 kapslid, et heade rasvade osakaalu suurendada ning Forsen Forte melatoniini, et oma und paremaks muuta ja maksimaalselt une jooksul ka taastuda. Samuti olen hakanud end rohkem rullima, et taastumisele kaasa aidata.

IMG_20170204_095246_035.thumb.jpg.67088c463b122111b82ac08929ad0778.jpgIMG_20170207_115946_413.thumb.jpg.6090754919a9195479eaf58514414a0f.jpg

Trennid on sujunud hästi, nendega olen ma rahul, raskused pole langenud, kohati isegi andnud juurde panna. Teate, ma olen suhteliselt karm treenija ning kui tunnen, et keha ja lihas jaksab, annan hagu, aga samas kui tunnen, et keha ei jaksa, kuulan ja annan puhkust või taastavat aeroobset. Kava on tunduvalt intensiivsem võrreldes eelmistega ja peale esimest nädalat olin ikka üle kogu keha nii põletikus ja nädal normaalselt kõndida ei saanud, jalapäev ikka niitis korralikult jalust, sõna otseses mõttes :). Mõne näite oma kavast panen järgmine kord, muidu läheb pikaks seekordne postitus, aga kellel on huvi, saab alati ühendust võtta ja enamjaolt ikka vastan. Tegelikult mind üllatab kui paljud inimesed on kirjutama hakanud või üldse mulle kaasa elavad ja toetavad, saalis rääkima tulevad või vormi osas tagasisidet annavad, see loeb tegelikult palju. No vormi osas ikka triipe näeb ja nahk on õhem, aga minna veel on.

IMG_20170218_204554_498.thumb.jpg.85094f7a6c07800ebd22b8ba8a0d85f9.jpgIMG_20170214_230243_378.jpg.7a4ebb44b71337fc94f7b1e6291f0d8c.jpg

Aeroobset on hetkel nädalas 3-4 h, meeldib see, et aeroobsel päeval on valikud, mida teha, sest sellest kaldega lindil käimisest lööb mingi hetk ikka bloki ette, tahaks lihtsalt intervallidega joosta jne :).  Ainult aeroobsel päeval olengi jooksmas käinud, väljas mõnus, samuti olen teinud intensiivsemalt ergomeetril, ellipsil jne, kõike muud, aga ainult mitte lindil käimist :D . Ilmselt lisandub ka aeroobset juurde.

IMG_20170206_121220_321.thumb.jpg.ea9e146cccb3166494490d9b5d8db589.jpg

Mõned pildid veel vahepealsest ajast:

IMG_20170208_230002_334.thumb.jpg.e7295e78e1ef43bbb7982d8db7a83794.jpgIMG_20170210_222252_183.thumb.jpg.d9667e0f0b3ebe30c022be3ca66395e9.jpgIMG_20170215_173059_565.thumb.jpg.91a22eaff55ea0d7902040492be84409.jpgIMG_20170221_235736_050.thumb.jpg.6e3c77a5c0be46f89ec201838c921186.jpgIMG_20170131_095013_689.thumb.jpg.6374890baea6326187e7e53c6f7635a3.jpg

Toidulaualt:

IMG_20170130_113936_421.thumb.jpg.a65eddf97f9d9808ed7e7ce940a0068f.jpgIMG_20170208_091158_293.thumb.jpg.76e190808666fad278d0ad865e7d5b48.jpgIMG_20170209_113549_798.thumb.jpg.c50bf96b7682dc1ab8c6097321e1a01f.jpgIMG_20170213_164845_054.thumb.jpg.ad1e0021248d95374a613dba52c980ed.jpgIMG_20170220_081702_703.thumb.jpg.95cadd38272f05ffe96183d366be0aa4.jpgIMG_20170205_152103_633.thumb.jpg.9de75a1f9323843daa314d25a9e86c6d.jpgIMG_20170212_120559_481.thumb.jpg.08445285babe5c79c2ace0b2685ebb7c.jpg

(jep, näete õigesti, ka üks patune jäätis juhtus sisse, blame it on me).

Eelmises postituses mainisin bikiine ja poseerimist. Käisin vahepeal oma bikiinide proovis ja teate mis tunne see oli need esimest korda selga tõmmata, huhh, mõnus. Bikiinid edenevad hästi ja nüüdsest hakkas meister neid kividega katma, jõudu talle :D . Poseerimise esimene tund samuti selja taga, täitsa meeldis poseerimisbikiinides ja kontsadega ringi käia, vahelduseks higistele trenniriietele. Olen naine ja armastan edevust, tehke mis tahate, olen edev inimene, ega teisiti sellise alaga tegeleda ei saakski kui tähelepanu ei meeldi, olgem ausad.

IMG_20170210_103943_875.thumb.jpg.cab0d7f523577c78bc306169b51f1435.jpg

Võtan selleks korraks otsad kokku. Vett naha vahele kõigile ja järgmise postituseni!

• Upvote 5

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
gmaster    294

Ise olen asendanud ühistranspordiga tööle mineku kiirkõnniga ja ajule on see ikka väga värskendav.
Peale 2x30 min kiirkõndi olen vähem väsinud kui peale 2x45 min ühistransporti :)
Proovige teised ka!

Mulle tundub et tavainimene ei saa sellist stimulatsioonivaba, stressivaba mõnusat liikumist endale. Ainult ekraanist ekraanini ja siiis üliintensiivne trenn vahele..

Edu sulle :)!

• Upvote 3

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90

Aitäh, Georg ^_^! Nõustun täielikult, värskes õhus liikumine asendamatu. Vahelduseks käin isegi linnast välja tööle rongiga, et siis enne tööd ja peale tööd mõtteid mõlgutada rahulikult ja jalutada. Samuti töötab metsas käik, kui nädalavahetusel sinna ära "eksida".

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
helenhi    90

Hei.

Nädalake puhkust läbi ja väike ülevaade, kahjuks seekord veidi kurvemate uudistega.

Seekord ei alusta võistlusteni jäänud päevade lugemisega ega kaalumuutuste ülevaatusega, sest olen otsustanud, et katkestan kevadhooajaks ettevalmistumise ja panustan sügisesse hooaega, panustades veel enam vormi arendamisse. Kindlasti tuleb see paljudele üllatusena ja ausalt, pole see mulle endalegi veel kohale jõudnud, aga olen seda otsust korduvalt läbi töötanud ja leian, et see on hetkeolukorras kindlasti kõige mõistlikum valik. Ka selle "time off" nädalaga suutsin oma mõtted korda seada ja alustatud dieedile targema pilguga tagasi vaadata. Mingit hala ma kirjutama ei hakka, ei meeldi selline avalik musta pesu pesemine, pole seda kunagi teinud ega hakka ka. Kohe kõigest lähemalt.

Positiivne on see, et olen nüüdsest Team Kiivikase liige ning tunnen, et tegin õige otsuse :) . Vaadates tagasi eelmist kuud ja üldse analüüsides oma praegust teekonda, siis pole see olnud kerge, saades korduvaid tagasilööke, aga eks raskused ongi ületamiseks. Dieedi eel tabas mind esimene löök pimesoole operatsiooni näol, kus pidasin maha väikese võitluse oma endise treeneriga, et üldse kevadeks valmistumist alustada. Dieedi algus kulges hästi, tempo oli küll minimaalne ja treener oli planeerinud pika dieedi, aga motivatsioon oli tugev ja tundsin, et kõik töötab. Uue aasta alguses hakkas asi viltu kiskuma, tunda oli, et keha ja vaim ei tee koostööd ning veebruar oli selles osas otsustav. Mis seda mõjutas suurel määral oli see, et olin olnud lahkteel ning ei leidnud õiget kontakti oma treeneriga, aga ma ei halvusta kedagi, ausalt, kõigil omad plussid ja miinused. Juba jaanuaris pakkus nõu ja jõuga abi Ott, olnud eelnevalt mu teekonnal silma peal hoidnud ja jagades lihtsalt professionaalset nõu, kuidas teha nii, et ikka valmis jõuaksime. Hindasin seda väga, sest ta on inimene, kellega tunnen end 100% iseendana ja saan vabalt suhelda. Olles aus, siis Ott teab mind täiesti mu teekonna algusest, kui olin väga kleenuke ja Revalis treenisin. Ma armastan seda, mida teen, aga iga sportlase taga seisab ka treener, dieedi ajal veel eriti vaimse toe näol, kui oled maas, on kindlasti treener see, kes sinusse uuesti usku süstib, personaalsed kohtumised ja ülevaatused on siinkohal vajalikud, puhtalt minu arvamus! Ma ei halvusta oma eelmist treenerit, ta teeb õiget asja, aga kõigil on ka erinevad lähenemised ja koostööd ei saa sundida, kui see tekitab rohkem stressi kui kasu, siis tuleb kuidagi edasi minna. Toon siin võrdluseks juuksuri näite "kui juuksur lõikab ja teeb hästi soengu, ok, sobib ju, aga kui te ei leia seda klappi juuksuriga ning lihtsalt istute ja ootate kui lõikus tehtud saaks, sellises olukorras, kus sõnu valida ei oska ja juttu teha ei julge, on ju omamoodi ebameeldiv", ja vot ma olen pigem selline, kes tahab "head soengut ja samalajal ka toredat suhtlust ja meeldivat õhkkonda" tüüp. Kui saate aru, mida mõtlen :) . Niiet palun mitte esimeste emotsioonide najal kedagi hukka mõista, eks :) . Igastahes kogu see teema mõjus mulle vaimselt üpriski laastavalt, sest tundsin end halva ja südametu inimesena, aga teadsin, et teen seda iseendale ja ma ei saa endale miskit sundida, kui tunnen, et midagi muud sobib mulle paremini. Nagu öeldakse, et vahel tuleb astuda paar sammu tagasi, et teha see üks suur samm edasi. Jah, nüüdseks olen otsustanud, et jätan katki oma dieedi kevadvõistlusteks ja jätkan edasi vormi arendamisega ning sean sammud sügiseseks hooajaks ning kooskõlastasin selle ka Otiga. Ma ei taha teha vormi "lihtsalt ära tegemise" jaoks, tahan teha oma tegemisi jätkusuutlikult ja seda teekonda nautides ning kui on vaja asju edasi lükata, et paremat vormi teha, olen valmis seda tegema.

Treeningutest puhkan natukene. Muidugi esimene emotsioon puhkuse ajal oli see, et läksin ja tegin ühe kõva jalatrenni, kus lihtsalt kükkisin ja kükkisin ja kükkisin, kükkisin need emotsioonid välja endast, sõna otseses mõttes ja peale seda läksin ostsin poest just sellist toitu, nagu tahtsin, jah seal oli ka jäätis, olen ka inimene eksole :D . 2 nädalat on taastumist, trennid minimaalsed ja ilma mingi kavata, teen, mida tunnen, et hing ihkab, saalis toimetan oma tahte järgi, käin matkamas jälle. Kui natukene raskem aeg, siis mulle meeldib alati jalutada, klapid pähe ja oh kui hea, alati töötab, et vaimu laadida, ning see vajab praegu eriti tähelepanu.

Vahepeal käisin üle pika aja kaitseliidu saalis, ning said tehtud ka mõned pildid:

IMG_20170225_162714_212.thumb.jpg.d769e3c06162437daac070daf780c4e7.jpgIMG_20170226_100103_507.thumb.jpg.b1dc06470dfa316a0604f9d7f3431cd1.jpgIMG_20170302_221316_243.jpg.d7b9ff63d1e1886037f1e4049aefd3b8.jpgIMG_20170227_211700_786.thumb.jpg.aa01a9b25a851822f798df8bbb9cfd93.jpg

Veel viimasest nädalast, kus olen palju rõhku pannud taastumisele, kerge aktiivsus on üks osa sellest:

IMG_20170223_110403_087.thumb.jpg.3182abfd2abfb685c5807b913b88d5bc.jpgIMG_20170226_165651_066.thumb.jpg.e1ddb161fdc826ee5981cb4170ca21d7.jpgIMG_20170227_115908_899.thumb.jpg.d67d17cb8ad28e23d69d111cbb4eb032.jpgIMG_20170303_213007_340.thumb.jpg.e0b290887320c87de083bc8caf2f9c3d.jpg

Kuidas siis toiduga lood? Ei, toidulaual ei ole ainult maiustused nüüd, ka normaalsed tavalised valikud, aga hetkel hoian oma peast eemale igasugused numbrid ja kuna töö on liikuv, siis on ikkagi ka oma toit kaasas, sellest üle ja ümber ei saa. Aga kindlasti luban endale ka üht-teist, millest dieedi ajal puudust tundnud. Kaalu üritan mitte palju tõsta, et oleks võimalikult hea edasi minna, sest nüüd tuleb uuesti lihast kasvatama hakata, võtta seda kui investeeringut ning üritan mitte nukrutseda kevade pärast.

Vahepeal said valmis ka mu imekenad bikiinid, need jäävad nüüd ilusti ootama sügist, seda kergem on sügisel, sest kõik on justkui valmis. Süda jubedalt kraabib, aga ju nii on õigem, praegu tuleb sisetunnet kuulata. 

Eks hoian teid kursis, kuidas edasi, 2 nädalat taastun ja siis seame Otiga paika täpsema plaani, et järgmiseid samme astuda ja valmistuda sügiseseks hooajaks.

Instagram: https://www.instagram.com/helenhilkja/

Jõudu, jaksu!

• Upvote 1

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Viimati Sirvimas   0 liiget

Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.