Jump to content
Guest MFlux

Madala testosterooni ravi?

Recommended Posts

Guest MFlux

Tere!

Mure selline, et käisin hiljuti arsti juures teemavälise probleemiga, ning vereanalüüsi tehes mõõdeti muuhulgas ka testosterooni taset.

Tulemuseks oli 14nmol - hiljem, internetti lugedes jõudsin erinevatest meditsiinilistest uuringutest infoni, et see näitaja oleks okei, kui ma oleksin umbes 80 aastane mees, kahjuks aga hetkel veel ainult 28.

Loomulikult siia juurde käivad mõned piinlikud probleemid - nagu näiteks vähene libiido, depressioon, väsimus - võiks ju arvata, et see on tavaline eesti värk, aga ma ei jaksa enam sellist poolväärtuslikku elu elada.

Olen lugenud, kuidas tõsta naturaalselt testosterooni taset. Kõik need tekstid on ilusad ja kajastavad ideaalset elu, mida võiks ideaalne inimene ideaalses maailmas elada.

Annan endast parima neli korda nädalas jõusaalis, magan regulaarselt rahulikku und ning toitun puhtast ja tervislikust toidust.

Kuid kahjuks nendest pingutustest hoolimata ei ole miskit muutunud peale aastaarvu. 

Eestis antud teema kohta olen leidnud internetist paar postitust, kuid nendest ei ole väga palju kasu olnud ja tagatipuks neid lugedes on tekkinud tunne, et arstid ise ka ei tea sellest probleemist meil maal eriti palju. Kardan, et kui minna lihtsalt pimesi probleemi kurtma, siis pannakse kergekäeliselt mingisugune diagnoos, öeldakse, et ära vingu ja saadetakse koju.

Seega küsin, kas keegi teab midagi testosterooni asendusteraapiast eestis? Kus kohast alustada?

Kas keegi oskab mind juhendada adekvaatsete arstide juurde, kes mind saaksid aidata asendusteraapiat saama?

Võib ka emaili peale kirjutada - mattiasflux@gmail.com

Lootes positiivsetele mõtetele!

Head!

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Internetist võib igasugu asju lugedes lolliks minna...

Olen sama asja läbi teinud.

Esiteks. Testosterooni tase veres kõigub ning ühe mõõtmisega ei saa mitte midagi öelda. Mul oli eelmise aasta alguses 25. aastasena tulemus 12,midagi. 3 kuu pärast oli 18,midagi. Eelmisel nädalal (27. aastasena) oli 24,5nmol/L. Pole midagi elustiilis radikaalselt muutnud. Ei tasu paanitseda. Tasub jälgida testosteroonitaset pikema aja jooksul. Näiteks synlab.ee saad ise mõõtmas käia. Viimases saad ka vitamiine-mineraale jms ise lasta mõõta.

Teiseks. Soovitan ka kindlasti http://www.kliinikum.ee/meestekliinik Ilmselt kuuled neilt tarkadelt inimestelt sama juttu.

Kõigepealt soovitati mul üldse üldine tervisekontroll ja verenalüüsid teha. Loogiline ka, kust muidu võimalikud põhjused leida. Äkki on hoopis mõne vitamiinipuudusest tingitud väsimus/madal testo.

Kolmandaks, "piinlikud probleemid". Ühesõnaga mul on viimase mõõtmise järgi testo 2x kõrgem kui enne. Arvad, et mul ei teki väsimust? Enesetunne on täpselt samasugune kui 12nmol/L juures. Ega kui nt üle töötada ja stressata, siis ega nõela p***e torkamine neid probleeme kaota.

Depressioon madaldavat testot ja madal testo süvendavat depressiooni, seega v-o peaksid üldse vaimse tervise eest hoolitsemisest alustama.

.

Inimesed ongi erinevad. Keha on terviklik süsteem ja v-o Sinu keha toimibki sellise testo hulga juures nii nagu peab.

Kergekäeliselt keegi Sulle testo kuuri ei määra. Muidugi saad seda ise hankida, aga see peaks olema viimane variant. Kõigepealt konsulteeri arstidega. Veendu, et toitud, treenid ja puhkad tõesti optimaalselt. Et verepilt on ka muus osas korras. Et probleemid ei tulene lihtsalt ülemõtlemisest, stressist, suurest koormusest töö, trenni, eraelu, hobide ja muu sellisega.

Edu.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole midagi elustiilis radikaalselt muutnud.

Noo, omajagu ikka oled küll:)

Ühesõnaga mul on viimase mõõtmise järgi testo 2x kõrgem kui enne. Arvad, et mul ei teki väsimust?

...ütleb Myfitnessis enim trenne andnud personaaltreener, või mistan'd oligi:)

Tasub jälgida testosteroonitaset pikema aja jooksul. Näiteks synlab.ee saad ise mõõtmas käia. Viimases saad ka vitamiine-mineraale jms ise lasta mõõta.

Seda kindlasti. Muud steroidhormoonid ja tervisenäitajad, ja hea oleks kui pikema aja jooksul. Tulemustele võiks märkused ka juurde kirjutada hetke eluolu, trenni, enesetunde ja tervise kohta.

Korralikult tsinki, ingverit, granaatõuna ei tee ka kellelegi paha, sõltumata muudest teguritest.

Ja muidugi mainin enda osalusega sündinud sülelast, testoboosterit King of Spades: http://fitshop.fitness.ee/testosteroon/0/readmore/1153/

Muudetud kasutaja AlanBStard poolt

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere, 

Mina isiklikult selle murega ka hetkel tegelen. Nimelt tegin kaasa kevadel pärast 28nädalast dieeti ja -25kg fitnessi karikavõistlustel. 
Tegin ka esimest korda elus sellised veretestid, et näha mida on dieet minu hormoonidega teinud. Libiido oli pmst null, sensatsiooni polnud tundnud juba ~2kuud.
Testid näitasid, et testo tase oli 3,8nM/L , ehk siis normaal vahemik peaks olema 9-30nM/L. Madalaim on siis see, mis võiks olla tõesti vanadel meestel.
Plaanis on minna uued testid teha septembri alguses ca. 4 kuud pärast esimesi teste. 
Ise olen 27a mees ning tegelen väga aktiivselt tõstmisega ja toitun korralikult.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea maailmas keskmine arst teemast suurt midagi, veel vähem Eestis. Kahjuks elavad ka kohalikud androloogid mingis oma mullis.

Mis "naturaalsesse" taseme tõstmisse puutub - uuringud ei toeta olulisel määral ühtegi *tuntud* boosteri toimet. Tootjad-turustajad saavad aga küll kasumit, seda ei ole vaja uurida pikemalt.

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On ‎8‎/‎21‎/‎2016 at 18:56, kirp2 ütles:

Internetist võib igasugu asju lugedes lolliks minna...

Olen sama asja läbi teinud.

Esiteks. Testosterooni tase veres kõigub ning ühe mõõtmisega ei saa mitte midagi öelda. Mul oli eelmise aasta alguses 25. aastasena tulemus 12,midagi. 3 kuu pärast oli 18,midagi. Eelmisel nädalal (27. aastasena) oli 24,5nmol/L. Pole midagi elustiilis radikaalselt muutnud. Ei tasu paanitseda. Tasub jälgida testosteroonitaset pikema aja jooksul. Näiteks synlab.ee saad ise mõõtmas käia. Viimases saad ka vitamiine-mineraale jms ise lasta mõõta.

Teiseks. Soovitan ka kindlasti http://www.kliinikum.ee/meestekliinik Ilmselt kuuled neilt tarkadelt inimestelt sama juttu.

Kõigepealt soovitati mul üldse üldine tervisekontroll ja verenalüüsid teha. Loogiline ka, kust muidu võimalikud põhjused leida. Äkki on hoopis mõne vitamiinipuudusest tingitud väsimus/madal testo.

Kolmandaks, "piinlikud probleemid". Ühesõnaga mul on viimase mõõtmise järgi testo 2x kõrgem kui enne. Arvad, et mul ei teki väsimust? Enesetunne on täpselt samasugune kui 12nmol/L juures. Ega kui nt üle töötada ja stressata, siis ega nõela p***e torkamine neid probleeme kaota.

Depressioon madaldavat testot ja madal testo süvendavat depressiooni, seega v-o peaksid üldse vaimse tervise eest hoolitsemisest alustama.

.

Inimesed ongi erinevad. Keha on terviklik süsteem ja v-o Sinu keha toimibki sellise testo hulga juures nii nagu peab.

Kergekäeliselt keegi Sulle testo kuuri ei määra. Muidugi saad seda ise hankida, aga see peaks olema viimane variant. Kõigepealt konsulteeri arstidega. Veendu, et toitud, treenid ja puhkad tõesti optimaalselt. Et verepilt on ka muus osas korras. Et probleemid ei tulene lihtsalt ülemõtlemisest, stressist, suurest koormusest töö, trenni, eraelu, hobide ja muu sellisega.

Edu.

Vot just täpselt, tahtsin hakata sama kirjutama- testo puhul on tegemist vägagi kõikuva ja sajast asjast mõjutatava näiduga ja ka näiteks nädalase vahega mõõtmine võib olla kardinaalselt erinev. Stress, haigus, misiganes asjad mõjutavad seda. Kui teha mõõtmisi mitme kuu tagant, siis selle põhjal küll mingeid järeldusi teha ei saa.. Nii et ärge põdege igasuguste näitude üle. Kui tunne ok, elukvaliteet ka, siis no problems.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1 tund tagasi, Annika Pärtel ütles:

Vot just täpselt, tahtsin hakata sama kirjutama- testo puhul on tegemist vägagi kõikuva ja sajast asjast mõjutatava näiduga ja ka näiteks nädalase vahega mõõtmine võib olla kardinaalselt erinev. Stress, haigus, misiganes asjad mõjutavad seda. Kui teha mõõtmisi mitme kuu tagant, siis selle põhjal küll mingeid järeldusi teha ei saa.. Nii et ärge põdege igasuguste näitude üle. Kui tunne ok, elukvaliteet ka, siis no problems.

Vähe imelik pole niimoodi puusalt tulistada? A la et "misiganes" mõjutab seda.

Testo kõigubki ja las kõigub kuni see kõikumine on normivahemikus, teine asi on, kui see kõikumine väljub normipiiridest, siis on ikka problems küll.

Ja see kribu teema on suht lamp. Nii see madalaim tase kui ka see sama 2x kõrgem tase on samuti normivahemikku jäävad, seega täiesti loogiline, et ka suurema numbri juures tunneb see mees ennast sama kurvalt jumal teab mis hingehädade tõttu :P

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

:) Ei ole tegemist nö puusalt tulistamisega- tegemist on konkreetsete korduvalt teostatud uuringutega (Synlabis) ja neile arstide poolt antud hinnangutega. Kuna pole minu enda omad, siis isikuandmeid ja täpsemaid asjaolusid siinkohal ilmselgetel põhjustel ei avalda. Kel täpsem huvi, saab ise minna sinna nii proove andma kui ka hinnagut küsima ;) 

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Sann

Kuidas olukord teemaalgatajal arenenud on? Tunnen huvi, sest endal vanus sama, testosteroon madal. 

Testosterooni mõõtes oluline peale testosterooni SHBG ning östradiool, LH, FSH näidud. 

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ega nende mõõtmine või tulemuste teadasaamine sulle midagi suurt peale teadmise ei anna - kui ikka ei ole kedagi, kes neid analüüsida ja vastavalt edasi juhendada siinmaal ei suuda.

Siin on nö täiuslik nimekiri mis võiks olla tehtud:

https://www.discountedlabs.com/testosterone-replacement  - D vitamiini puudub veel

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On 1/10/2018 at 10:49 AM, MaPo said:

Ega nende mõõtmine või tulemuste teadasaamine sulle midagi suurt peale teadmise ei anna - kui ikka ei ole kedagi, kes neid analüüsida ja vastavalt edasi juhendada siinmaal ei suuda.

Siin on nö täiuslik nimekiri mis võiks olla tehtud:

https://www.discountedlabs.com/testosterone-replacement  - D vitamiini puudub veel

Ilma teadmisteta ei saa üldse midagi teha.
Kui nimekirju väga tuunima hakata, siis sinna nimekirja võiks kindlasti lisada veel progesterooni ja keerulistel juhtudel ka ülejäänud põhiöstrogeenid E1 ja E3 (östroon ja östriool). Aga nende E1/E2/E3 suhetega on veel raskem midagi peale hakata kui need on sassis. Ja need on niikuinii juba eksootika.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Vasta sellele teemale...

×   Pasted as rich text.   Eemalda formaat

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Viimati Sirvimas   0 liiget

Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.