Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Toomas

Pulss?

Recommended Posts

Guest Toomas

Tere,

Kas sörkides pulss ~160 on normaalne? 

Tugevalt velotades kuskil ~135 kandis.

Lebos olles ~45

Vanus: 26, kaal 73kg.

Toomas.

Mida treenitum oled seda väiksem on pulss. Ehk kui sa trenni pole teinud eriti ja hakkad sörkima siis ta võib jah seal 150-160 olla. Mul endal oli 2a tagasi näiteks jooksma hakates pulss laes kohe, nüüd 2 aastat trenni teinud vähemalt 5x nädalas. (üldjuhul jõusaal, vahest ka stepperit, jooksulinti, ratast) ning nüüd peab ikka vaeva nägema et pulss seal 150-160 vahel püsiks :)

See täiesti oleneb, minul on tavaliset pulss 70 kuskil, trennis on keskmine 95-100, suurel pingutusel näiteks kükk või jõutõmme siis jõuab sinna 160 korra. Aeroobset tehes tavaliselt peab kurja vaeva nägema, et see 120 jõuaks :D

Guest Liisa

Aga kui olen algaja ja pulsi lakke lööb siis kas peaksin pingutust vähendama või sellele hoolimata edasi rühkima? Nt, olen 26 aastane naine, ka vähe trennis käinud ja nüüd mõned nädalad tagasi hakkasin trennis käima 2-3 korda nädalas. Pulss läheb kerget kardiotrennigi tehes ja kiirkõnni ajal juba 150-170 peale. Kas peaksin midagi muutma või see on normaalne? 

11 tundi tagasi, Guest Liisa ütles:

Aga kui olen algaja ja pulsi lakke lööb siis kas peaksin pingutust vähendama või sellele hoolimata edasi rühkima? Nt, olen 26 aastane naine, ka vähe trennis käinud ja nüüd mõned nädalad tagasi hakkasin trennis käima 2-3 korda nädalas. Pulss läheb kerget kardiotrennigi tehes ja kiirkõnni ajal juba 150-170 peale. Kas peaksin midagi muutma või see on normaalne? 

Isegi enne kardiot võiks sooja teha. Alusta hästi rahulikult (rahuliku kõnniga 5 minutit) ja siis järk-järgult tõsta koormust ning vaata, kas siis viskab pulsi lakke.

• Upvote 1

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.