Jump to content
Guest Jimmy

Söömata trenni, 4 toitumiskorda 3ks?

Recommended Posts

Guest Jimmy

Tervist,

Olen mõnda aega toitumist jälginud, makrod/kalorid paigas - rasva % langeb, lihast/jõudu tuleb juurde, kaal seisab (ilmselt algaja puhul võimalik).

Viimasel ajal on tekkinud kerge motivatsioonipuudus, sest ma pole väga söömlik inimene, seega üle 600kalori puhast toitu (kana, tatar, riis, munad, veggies) jms ühe toitumiskorra kohta on minu jaoks päris palju. Kokku söön hetkel 2300 - 2400 kalorit.

Kõige raskem on süüa hommikuti, kus isu 0. Eile proovisin teistmoodi

Ärkasin kell 9. Tegin natuke tööd, jõin musta kohvi ja kell 11 läksin trenni. Trennist tulles kell 13:00 aeg oli väga jõhker söögiisu, seega sõin 2 toidukorda ühe korraga ära. Esimest korda tundsin, et toit reaalselt maitses ka. Lisaks sellele panin tühja kõhuga trennis veel raskusi ka juurde. Järgmise söögi tegin kell 17:00 ja viimase söögikorra 21:00. Kokku samamoodi ~2400 kalorit.

Küsimus: Kas see on OK alternatiiv neljale söögikorrale ja söögile enne trenni? Või peab ilmtingimata sööma 4-5x päevas ja kindlasti enne trenni ka?

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei

Nii on täiesti OK. Ma ise võistlusdieedi ajal sõin kell 8-9 ajal 25% päevasest söögist, kell 12-13 vahel 25% toidust ja 21-22 vahel sõin 50% oma päevasest toidust. :)

Tähtis on siiski see, mis kogu päeva jooksul ära tarbid. ;)

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1 hour ago, Sarge said:

Täpselt. Söögikordade ajastus pole oluline, peaasi et suudad trennis hästi hakkama saada ning just endale sobib.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
4 hours ago, Sarge said:

Hei

Nii on täiesti OK. Ma ise võistlusdieedi ajal sõin kell 8-9 ajal 25% päevasest söögist, kell 12-13 vahel 25% toidust ja 21-22 vahel sõin 50% oma päevasest toidust. :)

Võistlusdieet, massi kogumine, igapäevane treening on siiski seotud erineva toitumiskavaga.

Toidukordade ajastus on siiski oluline:

http://www.calu.edu/academics/colleges/education/sport-studies/files/Harris%20Literature%20Review.pdf

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
21 hours ago, Guest Jimmy said:

Küsimus: Kas see on OK alternatiiv neljale söögikorrale ja söögile enne trenni? Või peab ilmtingimata sööma 4-5x päevas ja kindlasti enne trenni ka?

Kindlasti ei pea vahetult enne trenni sooma.

Ma isiklikult ei saa aru, kuidas on voimalik yldse pingutada kui toit kohus on. Mul naiteks peab peale soomist vahemalt 3h vahet olema, et saaksin trenni teha.

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise nii ei teeks. Kell 9 pudru ja kohviga , 14, 18.  Selge see, et kui 21 sööd, siis hommiku ei ole isu.  Ma mingi nõustaja ei ole, aga minu variandi puhul tekib isegi isu 4 söögikorra järgi. ;) Aga jah, võibolla nii ka saab, nagu sina teed,lihtsalt elus olen vaid hommikul vereproovile minnes selliseid asju katsetanud, halvad kogemused.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui see sulle toimib, teema-algataja, siis anna minna. Sinu keha näitab, kas see sulle töötab või mitte

Pole mõtet pungestada mingi asjaga ja ajada taga mingeid kellaegu, kui su keha näitab, et see pole sulle optimaalseim

Olen ise mitu aastaid sellise dogma-orgi otsas istunud ja tulemused olid väga kehvad.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1 hour ago, Guest T-Mac said:

Mõni tõmmab ju lausa nii, et esimene toidukord alles 1-2 vahel päeval ja on ka supervormis.

Kehakompositsioon ei olenegi toidukordade arvust voi kellaaegadest.

Muudetud kasutaja SKG poolt

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
6 tundi tagasi, Guest T-Mac ütles:

Mõni tõmmab ju lausa nii, et esimene toidukord alles 1-2 vahel päeval ja on ka supervormis.

Hetkel ma ärkan kell 8.00 iga päev ja esimene toidukord on 13-14 vahel. :) Ainuke probleem on see, et õhtul läheb kiireks söömisega ja raskeks kaloraaž täis süüa.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natuke on vahe sees ka, kas eesmärgiks on kehakaalu langus rasva arvelt või tõus lihaste arvelt. Üldjuhul mida väiksemaks söögikordade arv väheneb seda kiiremini aeglustub ainevahetus, ehk rasva kadu on ka seega aeglasem. Teiseks kui soov ikkagi lihast kasvatada siis mõistlik on iga 3-4 tunni tagant 30-50 grammi (olenevalt kehakaalust) valku iga söögikorraga tarbida. Kolmandaks vähem tähtis pole enesetunne. Kui ikka toidukordade vahe on liiga pikk siis energia langus tõuseb ning jõunäitajad vähenevad, mida võib trenni tehes kogeda. Ühesõnaga näitena võib tuua auto kui tal pole piisavalt kütust või pole see kvaliteetne siis eriti kiiresti ja kaugele see ei sõida.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Osalt õige kõik, aga suures pildis on see täiesti individuaalne. Ja ei treener ega keegi teine ei saa seda ette kirjutada, mitu korda sa PEAD sööma - see selgub jooksvalt, sõltuvalt inimene enesetundest - see on ainuke mõõdupulk. 

On inimesi, ka kulturiste, muude alade tegev/tippsportalsi, kes toituvad üldse ainult mõnetunnise aja-akna sees - Intermittent Fasting (reeglina püütakse olla söömata 16 tunni juures) - ja ei kurda millegi üle - areng toimub. Seega - auto näide ei ole päris üks-üheselt võetav - on inimesi, kes tunnevad end suurepäraselt süües 3 korda päevas, on neid, kellel ei ole vähimatki pingutust, et teha seda alates pealelõunast - igasuguse "kohustusliku hommikusöögita".

Iga toidukorraga, jah, 30-50 g valku on optimaalne - ja seda ühtlaselt jaotatuna, aga nagu öeldud - nii uuringud, kui ka anekdoodid näitavad, et saab ka teisiti. Peaasi, et enda tunne hea on.

Ainevahetuse aeglustumise osas... selline väide esindab korralikku 10 a tagust bro science't, mitte nii väga tänapäevast arusaama enam. Üldkaloraaži miinus/pluss on need, mis reguleerivad rasva kasutamist energiaks. Kui nüanssidesse minna, siis isegi uni - selle pikkus ja kvaliteet - mõjutavad rasva ladestumist/energiaks kulutamist, äkki isegi see on olulisem, kui regulaarne toitumine - me veel ei tea, keegi ei saa üheselt väita.

Muudetud kasutaja MaPo poolt

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
6 tundi tagasi, MaPo ütles:

Seega - auto näide ei ole päris üks-üheselt võetav - on inimesi, kes tunnevad end suurepäraselt süües 3 korda päevas, on neid, kellel ei ole vähimatki pingutust, et teha seda alates pealelõunast - igasuguse "kohustusliku hommikusöögita".

Kas tangid korraga paagi täis (1x päevas söömine) või tangid mitu korda päevas (4x päevas). :) Kütuse saad mõlemat moodi kätte, et edasi liikuda.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
2 hours ago, Sarge said:

Kas tangid korraga paagi täis (1x päevas söömine) või tangid mitu korda päevas (4x päevas). :) Kütuse saad mõlemat moodi kätte, et edasi liikuda.

Võib süüa ka üks kord päevas, iseasi, kui tervislik see pikas perspektiivis on:

http://www.livestrong.com/article/542042-is-eating-one-meal-a-day-healthy/

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
13 tundi tagasi, Sarge ütles:

Lisakoormus (täispaagiga) pole kiirendusvõime ega distantsi läbimine kuidagi kiirem ja parem aga see selleks. Lihtsalt imelik kuidas sellist teooriat pooldatakse. Loodan, et oma õpilastele seda edasi ei anna. Ma ei tea ühtegi koolitust kus selliseid teadmisi jagatakse või kui jagatakse siis treeneri kutsetunnistust küll nii ei saa. Vähemalt Eestis mitte.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
13 minutes ago, M.M. ütles:

Lisakoormus (täispaagiga) pole kiirendusvõime ega distantsi läbimine kuidagi kiirem ja parem aga see selleks. Lihtsalt imelik kuidas sellist teooriat pooldatakse. Loodan, et oma õpilastele seda edasi ei anna. Ma ei tea ühtegi koolitust kus selliseid teadmisi jagatakse või kui jagatakse siis treeneri kutsetunnistust küll nii ei saa. Vähemalt Eestis mitte.

Teadus ütleb, et pole vahet, mitu korda päevas süüa. Kui saad ühest toidukorrast oma vajaliku kaloraaži, makrotoitained ja mikrotoitained kätte, siis toitumise poole pealt on kõik kriteeriumid täidetud. Iseasi on see, kuidas selline 1x rämedalt söömine maole, enesetundele, organismile jne mõjub.

Mina kindlasti ei poolda seda, aga teadusele me vastu ei saa ka vaielda.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
4 minutes ago, Sarge said:

Teadus ütleb, et pole vahet, mitu korda päevas süüa. Kui saad ühest toidukorrast oma vajaliku kaloraaži, makrotoitained ja mikrotoitained kätte, siis toitumise poole pealt on kõik kriteeriumid täidetud. Iseasi on see, kuidas selline 1x rämedalt söömine maole, enesetundele, organismile jne mõjub.

Mina kindlasti ei poolda seda, aga teadusele me vastu ei saa ka vaielda.

Teadus teaduseks, aga tervis, st enesetunne on tähtsam. Ja on suur vahe, kas süüa 2000 kcal korraga või 4000 kcal.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Just now, ROtter ütles:

Teadus teaduseks, aga tervis, st enesetunne on tähtsam. Ja on suur vahe, kas süüa 2000 kcal korraga või 4000 kcal.

Mis osa minu tekstist teile mõlemale arusaamatuks jäi? Mina räägin postist, te räägite posti august. :D

Ma pole mitte kuidagi pooldanud intermitten fastingut ja ei hakka ka. Minu arust see samuti absurdsus. Lihtsalt tõin välja teadusliku fakti - muud midagi. Nüüd jõhker poleemika sellest nagu mina oleks uuringu läbi viinud. :D

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2951287/   The amount of human sleep contributes to the maintenance of fat-free body mass at times of decreased energy intake. Lack of sufficient sleep may compromise the efficacy of typical dietary interventions for weight loss and related metabolic risk reduction.

Lihtsalt üks näide, loetelust, mis rasva kogunemise ja "põletamise" juures oluline on.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
16 minutes ago, Sarge ütles:

Mis osa minu tekstist teile mõlemale arusaamatuks jäi? Mina räägin postist, te räägite posti august. :D

Ma pole mitte kuidagi pooldanud intermitten fastingut ja ei hakka ka. Minu arust see samuti absurdsus. Lihtsalt tõin välja teadusliku fakti - muud midagi. Nüüd jõhker poleemika sellest nagu mina oleks uuringu läbi viinud. :D

Minagi ei ole IF suur fänn - mul lihtsalt on hommikuti isu, aga see ei tähenda - just nimelt - et ma saaks selle võimaluse kõrvale jätta, kui me räägime teooriast.

Lisaks näitavad paljud uuringud IF-i positiivset mõju mitmetele tervisemarkeritele.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
29 minutes ago, Sarge said:

On 4/26/2016 at 9:31 PM, Sarge said:

Hetkel ma ärkan kell 8.00 iga päev ja esimene toidukord on 13-14 vahel. :) Ainuke probleem on see, et õhtul läheb kiireks söömisega ja raskeks kaloraaž täis süüa.

14 hours ago, Sarge said:

Sinu enda kirjutatud.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
11 minutes ago, ROtter ütles:

Sinu enda kirjutatud.

Jah... tol perioodil sõingi nii. Ja ma ei söönud lõunaajal kogu oma 3500kcal täis, vaid ikka 4-5 toidukorra peale ära jaotatuna.

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Iga inimene peab leidma endale sobiva variandi. 

Kui inimene ei taha hommikul süüa, siis ei näe põhjust pressida. Kõlab pisut veidralt aga usun, et keha ei taha toitu omastadagi, kui seda lihtsalt tuimalt ja isutult endale sisse ajada. 

On inimesi kes suudavad väga vabalt intermediate fastinguga lihaseid kasvatada ja rasva põletada. Mõnele ei pruugi selline lähenemine jälle sobida. 

Te kõik olete ju targad mehed. Te ju teate, et teemad mis puudutavad inimorganismi ei oma üheseid vastuseid. Kõik sõltub sajast tegurist ja on individuaalne. Vaielda on suht mõtetu ;) 

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Vasta sellele teemale...

×   Pasted as rich text.   Eemalda formaat

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Viimati Sirvimas   0 liiget

Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.