Jump to content
artur987

IPF Classic World Championships 2015 Salo

Recommended Posts

Tubli Siim! Õige taktika, "parem varblane peos, kui vares katusel!" Palju õnne jõutõmbe (eestlaste trumpala) MM pronksi üle!

Vaatasin minagi Sagori üleeilset esinemist ja on minulgi kahju käestlibisenud medalitest. Ka loos ei soosinud teda. Õnne südika etteaste eest! Eile aga sai Siim medali kätte, õnnitlused ka temale.

Nüüd on jälle väike pingelangus ja jälle alustan pöördumisega Marko poole. Anna andeks, aga minul oleks häbi niisugust juttu ajada. Tegutseme ju vabatahtlikult, milleks haliseda. Mina tegin oma esimese tõstetreeningu 52 aastat tagasi, nüüd, pika pausi järel tapan ennast jälle, keegi mind ei sunni.Mina ei kirjutanud oma kirjas (11.06. 23.20), et mul oli raske, kirjutasin lihtsalt nii, nagu oli. Minu jaoks oli kõik uus ja võib-olla oli mõnel ka huvitav lugeda, kuigi mingit tagasisidet ei ole siiani olnud, Ehk ainult Seenior sai teada, et SBD särke ei jagatud kingitusteks. Mihklile see hiline jalgsimatk muidugi ei meeldinud, ses temal oli ju järgmine päev võistlus. Pealegi kaebas ta oma kõhuhäda. Suure kalasõbrana oli ta söönud vääriskala, mis aga oli arvatavasti pisut riknenud. Eks sellest ka kurnatus hilisemal võistlusel. Sellel koosolekul oleks ju võinud olla ka keegi meie juhtkonnast, olid ju võistlused nii lähedal.

Iga kogenud võistleja teab niigi, mida teevad enne ja võistluste ajal organisaatorid ja kohtunikud. Eks leidub ka Sinu kiitjaid ja tänajaid.

Peepu olen ma tänanud ka foorumiväliselt meili teel, sest temalt küsisin ma nõu ka põlvesukkade kohta. Tema soovitusel ma need interneti kaudu ka tellisin.Peep saatis mulle ka lingi, kus olid kirjas IPF poolt soositud firmad.

Miks ei võiks ma tänada Sind või Eesti Jõutõsteliitu. Näiteks see link oleks võinud olla ka liidu kodulehel ja samas ka hoiatus, et meie poodides müüdavate Fast-i ja USA BioTech-i rihmade ning Brutali randme- ja põlvesidemetega ei tohi tiitlivõistlustel võistelda. Kas siis nõue, et T-särk peab olema puuvillane, tuli alles mais, kui Ilves Extrast oli juba tellitud ja kätte saadud nii särk kui dressid.

Aegsasti oleks võidud tellida SBD-st ka trikood vähemalt riigi nimega rinnal, nagu oli see näiteks Venemaa, USA, Soome, Rootsi, Suurbritannia ja mitmete teiste riikide trikoodel. Ega kõik meie lippu nagunii ära ei tunne, olümpiamängudelgi lehvis see korra ka tagurpidi. Õnneks RAW varustus on odavam. Arvatavasti oligi see minu viimane välisvõistlus, aga kuna Sa arvad, et kodustel võistlustel oli järeleandmine ehk viga, siis tuleb ka koduste võistluste jaoks varustust uuendada. Need välisvõistluste nõuded pole mingi ulme, on infopuudus.

Nende 22 korra jooksul võiksid Sul mingid kogemused juba olla, mida oleksid võinud ka meiega jagada, siis oleks meil ka vähem lisasekeldusi olnud. Miks peab Peep tutvustama IPF reeglistikku ( järjekordsed tänud talle). Hakkasingi siin foorumis surfama sellepärast, et EJTL kodulehelt ei saa mingit värsket infot. Seda, et EJTL veteran-sporti ei tunnusta, olen juba kahel kodusel võistlusel kogenud.

Vabandan nooremate ees, aga olen Eesti esimesest jõutõstmisvõistlusest (1979) osavõtja ja võrdlusmomente toonase ja tänase vahel on väga palju. Midagi pole teha, Marko provotseerib mind teravusi ütlema.

Ja võistlema oleksin ma pääsenud kindlasti ka ilma eestipoolse abita. Samad probleemid olid ju ka Mihklil, teie aga jõudsite kohale alles peale M4 võistlust.Küllap oleksin ka mina saanud soomlastelt õige varustuse.

Peale Mihklit ei näinudki ma võistlustel meie ilusat sinist T-särki. Jõudsin minagi osta selle valge SBD särgi.

Ma arvan, et ilma koondise dressita oleksin ka oma medalid kätte saanud. Mina näiteks nägin autasustamisel kolme erinevat Venemaa esindusvormi.

Valeri Bõstrov, M4 kehakaalu 105 kg võitja

Sergei Pustovalov, M4 kehakaalu 66kg hõbe

Tatjana Fomina, naiste M3 kehakaalu võitja

Nagu juba varem mainisin, olid need minu esimesed tiitlivõistlused. Mina aga jagan lahkelt oma tähelepanekuid ja lisades profesionaalsest kretinismist tulenevalt ka fotosid. Ja vaatamata sellele, et üks mees tõlgendab minu väljaütlemisi omamoodi. Pealegi sõnavõtt foorumis ongi napp, uudishimulikke aga jätkub - ligi 4 tuhat.

Nagu ütles juba Hemingway, on igas sadamas vähemalt üks eestlane.Nii müüs ka Salohallis Eleiko boksis kaupa juba aastaid Salos elav eestlanna Egle - see valge särgiga.

Üks Mihkli konkurent varasemast ajast, prantslane Jean Paul.

Muide, esimese toiminguna saidki kõik isiku tuvastamisel oma andmete ja fotoga lipiku kaela. See protseduur käis kähku. Fotoaparaat seisis statsionaarselt statiivil, põrandal seina ääres oli ruut, kuhu tuli astuda. Ei sättinud keegi sinu asendit.Endise fotograafina ajas see mind naerma ja naeruse ning pisikese suurusega näoga ma pildile jäingi.

Peale M4 võistlust saabusid ka Marko, Peep ja Siret. Muidugi oli võimalus uudistada ka medaleid.

Kurtsime ka sekeldusi seoses Mihkli varustusega. Õnneks lubas Peep mulle järgmise päeva hommikul tuua ka igaks juhuks kaasa võetud lisavarustuse.

Minu võistluspäeva hommikul tuli tõusta juba kell 4.30, sest tahtsin korra kasutada ka võistlustranspordi hüvesid. Kindlal marsruudil buss väljus iga 3 tunni tagant. Esimene start oli kell 5, sest kaalumine algas kell 6.Kohapeal selgus, et minu loosinumbriks oli 1. Seega esimesena näitasin oma varustust ja sain esimesena kaaluma. Peep oligi kohal ja varustust kontrollis Marko ise. Näitasin igaks juhuks ka oma Rootsist saadud tõstetrikood, aga see ei pidavat kõlbama. Sain siis Peebult number suurema SBD trikoo ja randmesidemed. Ka rihma, aga firmat ei uurinud.

Sõber Jäädvustas video pealt ka mõne foto võistluskatsetest. Nii et ma olin nagu Eduard Vilde näidendi Piibeleht laenatud pükstega. Minu omad olidki ainult trussikud, põlvesukad, sokid, põlvikud ja jalanõud.

Siin oli Marko küll üks naiste M2 võistluse kohtunikest, aga ta oli ka minu vahetuse kohtunik ja kuulsin kõrvalt ka tema mind abistada püüdvaid nõuandeid surumise ajal. Kahjuks varasem õlavigastus ei lubanud enamat algraskusest.

Siit laua tagant rezissör arvatavasti pilti edastaski ja iga päevaga muutus see ka paremaks. Oli ka juhtumeid, kui tabel oli meeste võistlusest, pildil aga ponnistasid naised.

Meeste M4 võistlust pildistasin kohe zürii laua kõrvalt. Siis istus laua taga ka IPF-i president. Kui ma sealt Mihklile kükkimise ajal presidendile võõras keeles " tõuse, tõuse" karjusin, siis tegi ta mulle märkuse, et nende lauast ettepoole ei tohi minna.

Autasustamist ei lubatud tribüünidest eespool pildistada, põrandal võis ainult press tegutseda. Mina muidugi ronisin võimalikult lähedale.

Meil aga oli abijõudu vähe ja nii palusin ma valgevenelasi, et keegi minu aparaadiga ka meeste M3 autasustamist pildistaks. Kuna nende mees oli ka minu kaalu võitja, siis ühe tüdruku nad nõusse ka said. Nii on mul mälestuseks ka endast pilte.

Kergitan vähe enda saba ja lisan Laura pildi kõrvale ka enda omi. Poetasin ennast autasustamise ajaks soomlaste ja jaapanlaste vahele.

kükk

jõutõmme

summa

Sellega lõpetan oma heietamise, sest juba võistluspäeva õhtul olin tagasi Eestis.

Võiksin lisada ka meeste M4 ja M3 autasustamise pilte, aga ehk ei paku see enam huvi.

Lõpetuseks mõned pildid bussi aknast. Väga head olid tugevale graniitalusele rajatud sõiduteed.

Vabandust! Saadan ainult fotod, kombineerige ise.

Valeri Bõstrov, M4 kehakaalu 105kg võitja

post-36384-0-44346400-1434363038_thumb.j

Sergei Pustovalov, M4 kehakaalu 66 kg hõbe

post-36384-0-41166900-1434363144_thumb.j

Tatjana Fomina, naiste M3 kehakaalu 63kg võitja

post-36384-0-89701700-1434363193_thumb.j

Egle post-36384-0-71941400-1434363262_thumb.j

Jean Paul post-36384-0-33152400-1434363333_thumb.j

Minu nõuetekohane varustus

post-36384-0-46453100-1434363365_thumb.j

kohtunikud

post-36384-0-30411800-1434363421_thumb.j

rezissöri laud

post-36384-0-48368900-1434363480_thumb.j

zürii post-36384-0-19407300-1434363560_thumb.j

autasustamine

post-36384-0-13057200-1434364625_thumb.j

post-36384-0-15357900-1434363632_thumb.j

post-36384-0-00288700-1434363707_thumb.j

post-36384-0-13259600-1434363760_thumb.j

vaated bussi aknast

post-36384-0-32943000-1434363840_thumb.j

post-36384-0-43833300-1434363896_thumb.j

post-36384-0-86361400-1434363938_thumb.j

post-36384-0-88307500-1434363974_thumb.j

Arvatavasti see oligi minu viimane välisvõistlus.

Miks sa nii arvad?

Nüüd on ju kogemused ja varustus olemas.

Järgmine kord peaks olema lihtsam.

Seda enam et esinesid edukalt.

Neid on vähe, kel on ettenäidata MM-i medalid ( sul veel jõutõmbes kõige kirkam )

Edited by seenjor

Elmar, lugesin su pika kirja läbi, aga ei suuda aru saada, mis sul konkreetselt Marko vastu on? Ta on sulle oma kommentaarides väga austavalt soovinud õnne ja sina kirjutad sellist jama vastu.

Mis puudutab sinu lauset "Ja võistlema oleksin ma pääsenud kindlasti ka ilma eestipoolse abita.", siis ilma eestipoolse abita ei pääse mitte keegi välisvõistlustele, nii et kogu lugupidamise juures soovitan austada alaliitu ja selle juhatust ja mõelda enne, kui selliseid kommentaare kirjutama hakkad. Eesti koondise määrab EJTL juhatus, ja kui juhatusel tekkib tunne, et mõni liige häbistab oma käitumisega alaliitu, siis edaspidi seda sportlast ühelegi välisvõistlusele ei registreerita.

Tere, kirjutan ka natuke oma võistlusest. Selle varustuse kohapealt on erinevaid arvamusi. Pean pigem oma veaks, et ei tutvunud varustuse reeglitega. Aga võisteldud saime ilusti. Tänud ka Marianna Bogdanovale kes oma randmesidemeid mulle ja Tiidule laenas. Kükiga võiksin isegi rahule jääda sest sai võistluste isiklik siiski kirja 230kg tegelikuses lootsin et oleksin kusagil 240 vormis aga mis seal ikka. Surumisega see teema, et veebruaris oli õlavigastus kus surumist ja ülakeha pea 1 kuu ei teinud. Peale seda pole õiget trenni taha saanud ja Sellest ka endajaoks häbiväärne tulemus 165kg (võrdluseks: eelmise aasta märtsis surusin 175kg-ga kolmese) Tõmme tuli samuti kehvasti välja. 260 sain kirja ja 270 ei liikunud ka. Võistlustel ei suuda lõpuni kesta. Sama asi on ka Raidil. Minul siis lõpptulemuseks 10s koht. Mis oli ka minul minimaalseks eesmärgiks. Järgnevatel aastatel hakkan siis seda kohta parandama. Tulevikku vaadates siis plaan ikka eestis euroopakad kaasa teha ja ülejärgmine aasta pidi Leedus MM olema. Nüüd puhkan vaimu ja siis uuesti trenni.

Olen Aimariga sama meelt, et esmalt peaks sportlane ise huvi tundma mis varustus on lubatud ja mis mitte. Kevadise EMV ajal tehti sportlastele ka vastavad märkused ja need kes plaanivad välisvõistlustele minna peaksid erinevate märkust suhtes eriti kriitilised olema.

Võistlusest kirjutades, siis võtsin praegusest vormist maksimumi, hooaeg on pikk olnud, esimene võistlus 7-s märts ja viimane 14 juuni, kokku kevadel 6 võistlust ehk siis päris pikalt tuli vormi hoida, aga õnnestus küllaltki normaalselt, kuigi edasiminekut väga ei näidanud, siis stabiilsuse saavutamine on oluline järgmise sammu tegemiseks.

Võistluse puhul oli kõige suuremaks pettumuseks surumise viimane katse, esimesed katsed olid kerged, viimase katse tegin tehniliselt kehvasti ja nii juba rekordit paraku ei suru. Tõmbe puhul oli eesmärk juba ennem võistlust medal, selge oli, et rootslane ja venelane on väga head tõmbajad, seega pidin lähtuma teistest võistlejatest. Tagantjärgi tarkusena oleks vb pidanud teiseks katseks kohe suurema raskuse tellima kui 340, sest tunne oli hea, aga tahtsin siiski asja kindlapeale teha ja kolmas katse oli juba puhtalt taktikaline muutus. Jõudu oli vast rohkemakski, aga eks rekordeid saab ka teistel võistlustel tõmmata, seega oli oluline siiski veel üks meene omale medalikappi juurde võtta.

Kokkuvõttes siis 895kg, ja 9-s koht. Nüüd siis puhkus kehale ja vaimule, sest sügisesel EMV-l ja kevadel Tartus toimuval EM-il tahaks näidata paremaid tulemusi kui siiani olen suutnud.

Suured tänud kõigile õnnitlejatele ja pöidlahoidjatele.

Loen siin mõne vanema härrasmehe kommentaare ja ei üllatugi väga... Mõnel lihtsalt tuleb see kurtmine kohe eriti hästi välja.

Lõpuks tekibki muster - kõik teised on süüdi.

Kiidan siinkohal kõiki Salos käinud võistlejaid ja asjamehi, tublid et väljas käisite. Saite kogemusi, saite oma vormi vähem või rohkem realiseeritud.

Elame omadele julgemini kaasa! Kui me peame ise oma sportlastest ja spordialast lugu, teevad seda ka meedia ning kõrvaltvaatajad.

Järgmisel aastal Euroopa RAW MV-tel Tartus anname korraliku lahingu kõigile!

Ainult lühidalt, veel T-särgist.

Võistelda võib T-särgiga, mis on puuvillane, mitte V-kaelusega, lukkude ja neetidega.

T-särk võib olla täiesti tavaline ühevärviline või mitmevärviline; kas oma riigi sümboolikaga; ametlik selle või mõne muu EPF ja/või IPF võistluse sümboolikaga särk;

võistelda võib ka mõne ametliku IPF sponsori särgiga (Titan, Inzer, SBD, Eleiko, Ivanko, Metal, Leoko jne).

See AS Ilvese Extra poolt valmistatud T-särk saigi juba (~10a tagasi) selle mõttega tehtud, et oleks võistlustel kena väljanägemine.

Vaadake kui hea Mihkel selles särgis välja näeb, nii sõprade-tuttavatega, kui pjedestaalil! ;)

Aluspükstele, sokkidele, põlvikutele, sporijalatsitele veel ametliku nõet pole!

Jälgisin huviga foorumit ja võimaluse korral vaatasin ka ülekannet laivis ja ka järele. Õnne kõikidele võistlejatele ja treeneritele tubli etteaste eest!

Minule pole keegi vastanud, kas kinni teibitud võõra logoga tõstevöö läheb varustuse kontrollist läbi?

Kui ei siis paluks infi kust saaks soetada peenema vöö mis on lubatud. Surumises on mul vööd vaja vaid särgi paigal hoidmiseks.

Minule pole keegi vastanud, kas kinni teibitud võõra logoga tõstevöö läheb varustuse kontrollist läbi?

Kui ei siis paluks infi kust saaks soetada peenema vöö mis on lubatud. Surumises on mul vööd vaja vaid särgi paigal hoidmiseks.

Paraku ei lähe läbi, kindlasti mitte MM-l ja EM-l, isegi kinni teibitud võõra logoga vöö.

Eesti MV-l ajame vast veel mõned aastad (kuni 5a) läbi (enne kui IPF hakkab seda nõdma ka riigi MV-l).

Mõistan Sind, Hr Seenjor, ka mul tuleb sama proobleem Tsehhis, Masters EM-l.

Aga leiame Sulle lahenduse!

Tegelen sellega.

Loodame, et sügisel, Masters EM-l lamades surumisese ajaks on mure kindlasti lahendatud!

Edited by Peep70

Paraku ei lähe läbi, kindlasti mitte MM-l ja EM-l, isegi kinni teibitud võõra logoga vöö.

Eesti MV-l ajame vast veel mõned aastad (kuni 5a) läbi (enne kui IPF hakkab seda nõdma ka riigi MV-l).

Mõistan Sind, Hr Seenjor, ka mul tuleb sama proobleem Tsehhis, Masters EM-l.

Aga leiame Sulle lahenduse!

Tegelen sellega.

Loodame, et sügisel, Masters EM-l lamades surumisese ajaks on mure kindlasti lahendatud!

Tean, et kergejõustiklased kasutavad naelikute peal sellist varianti, et kui neil on sponsorleping Adidasega, aga Nike teeb paremaid naelikuid, siis lasevad Adidase logo maha võtta ja asendavad selle Nike logoga. :)

Tean, et kergejõustiklased kasutavad naelikute peal sellist varianti, et kui neil on sponsorleping Adidasega, aga Nike teeb paremaid naelikuid, siis lasevad Adidase logo maha võtta ja asendavad selle Nike logoga. :)

No see on juba pisike piraatlus, autoriõiguste kuritarvitamine.... :angry:

Jah, ka RAW võistlusteks tuleb paraku teha mõningad kohustuslikud väljaminekud, et saada võistlema Rahv.areenile.

Aga väljaminekud on ühekordsed ning võimalus on soetada varustus ka mitme peale.

Kohustuslik on trikoo olemasolu.

Aga vöö, randmesidemete ja põlvesukkade kasutamine on vabatahtlik.

T-särk, põlvikud, spordisaapad - vaba valik.

• Upvote 2

Tänan Peepu hea vastuse eest.

Tahtsin anda reputatsiooni punkti, aga ei õnnestu, süsteem ei toimi.

Vastasin küll otse Peepu Vastusele (tsitaat) aga see ka ei toimi.

Edited by seenjor

Tänan Peepu hea vastuse eest.

Tahtsin anda reputatsiooni punkti, aga ei õnnestu, süsteem ei toimi.

Vastasin küll otse Peepu Vastusele (tsitaat) aga see ka ei toimi.

Ma panin Sinu eest! :)

Palju õnne Siimule medali eest!

Teistele osavõtu eest!

Seems Legit

RAIT SAGOR lõpetas eile Tallinna Tehnikakõrgkooli ehitusteaduskonna teedeehituse erialal.

Lisaks sai ta meene heade sportlike saavutuste eest jõutõstmises.

Olin juhtumisi samal lõpuaktusel, kus sai lõpudiplomi ka minu trennikaaslane.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.