Jump to content
artur987

IPF Classic World Championships 2015 Salo

Recommended Posts

Jah 180 tundus kerge aga läheb 185 kindlapeale tegema.

Venelane, poolakas ja soomlane jagavad omavahel teist kuni neljandat kohta, koguvad hetkel kilosid, Raus aga alade kuldasid :D

Teine katse kirjas, 185kg, kolmnadaks tellitud 190. 185 oli varuga surutud.

Rausil juba kaks kulda olemas! :D

Tõmbes algraskus kirja ja kogusummas ka!

Rausil siis 3s surumise katse 190 ka kirjas. Prognoositava tõmbe algraskusega juhib venelase ees 30kg. Poolakas ja soomlane on jäänud 10kiloga maha venelasest.

Kõigepealt palju õnne varasemalt võistelnud Mastersitele (Mihkel, Elmar ja Peep) ning juuniorile (Harri)!!!

Vaatan Alexit ja mõtlen, et vaatamata kõigele (väiksemale kehakaalule ja vähemale pühendumisele) on ta ikka mitukümmend kilo ees omaealistest.

Mis see potensiaal võiks olla, kui see vend täie rauaga annaks?!

Edu kõikidele Eesti võistlejatele Soomes!

Juba enne 3. jõutõmbekatset võib Alexile õnne soovida maailmameistritiitli puhul!

Potensiaal on kõva! Hea ja kindla peale tehtud võistlus. Peep on hea treener, ei rabele rekordite pärast vaid läksid tiitlit võtma.

Kohe on Alexil nii noorte 2010, juunioride 2015 ja avatud klassi maailmameister 2013. Samuti on avatud klassi küki maailmarekord Alexi käes, 330kg.

Palju õnne, ALEX ja PEEP!

Aitäh Laura ja Ott, kes te esimestena operatiivselt ka vanemate sportlaste saavutusi tunnustasite. Seenioriga olen ühenduses ka meilitsi.

Kiidan ja tänan ka mina Peepu, kes oli mulle abiks võistluskatsetel, kes rahustas mind ja jagas oma rikkalikke kogemusi. Olid need ju minu esimesed tiitlivõistlused.

Kaidole meeldetuletuseks, et naiste M- klassis võistles ka Siret.

See ka Seeniorile.Mina oleksin küll enne veteran kui Master. Mõlemad on tuletatud inglise keelest, esimene on vana, kogenud (see ma olen), teine isand, peremees, õpetaja, meister.... Praegu olen ma vist mingi 3. järgu sportlane, ei mingi meister.

Peale Alexi kullasadu tundub praegu olevat väike pingelangus ja kuna mind seekord ei ole veel ähvardatud ega postitust kõrvaldatud, siis lisan veel pilte ja juttu sinna kõrvale.

Võistluste eelõhtul toimus nn. Tehniline koosolek, mis pidi algama õhtul kell 7. Oodati aga IPF presidenti ja see lükkus paar tundi edasi. Olime Mihkliga Eestit esindamas ja kuulasime üle kahe tunni. Jalutasime hotelli ja magama saime alles uue päeva sees.

post-36384-0-28971200-1434051759_thumb.jpost-36384-0-46241500-1434051857_thumb.jpost-36384-0-85836800-1434051914_thumb.jpost-36384-0-38098800-1434052000_thumb.jpost-36384-0-38888800-1434052126_thumb.j

Kuna minu võistlus lükkus laupäeva hommikul kella 8-ks ja hommikusöök kestis 7.30- 9.00, siis saingi ainult reede hommikul oma hinna sees olevat sööki nautida. Mihkel valmistus võistluseks, mina riietusin esindusdressi ja esindasin Eestit avatseremoonial.

Esimestena alustasid hommikul M3 ja M4 naised

post-36384-0-16649000-1434053422_thumb.j

Kui ei tüüta, siis homme jätkan.

Suured õnnesoovid maailmameistri tiitli eest! Ulme ikka, läheb kohale ja võtab ikka ära, pärast ei küsi keegi kui palju sa tõstsid, tiitel on tiitel!

Aitäh Laura ja Ott, kes te esimestena operatiivselt ka vanemate sportlaste saavutusi tunnustasite. Seenioriga olen ühenduses ka meilitsi.

Kiidan ja tänan ka mina Peepu, kes oli mulle abiks võistluskatsetel, kes rahustas mind ja jagas oma rikkalikke kogemusi. Olid need ju minu esimesed tiitlivõistlused.

Kaidole meeldetuletuseks, et naiste M- klassis võistles ka Siret.

See ka Seeniorile.Mina oleksin küll enne veteran kui Master. Mõlemad on tuletatud inglise keelest, esimene on vana, kogenud (see ma olen), teine isand, peremees, õpetaja, meister.... Praegu olen ma vist mingi 3. järgu sportlane, ei mingi meister.

Peale Alexi kullasadu tundub praegu olevat väike pingelangus ja kuna mind seekord ei ole veel ähvardatud ega postitust kõrvaldatud, siis lisan veel pilte ja juttu sinna kõrvale.

Võistluste eelõhtul toimus nn. Tehniline koosolek, mis pidi algama õhtul kell 7. Oodati aga IPF presidenti ja see lükkus paar tundi edasi. Olime Mihkliga Eestit esindamas ja kuulasime üle kahe tunni. Jalutasime hotelli ja magama saime alles uue päeva sees.

attachicon.gifDSC_0036.jpgattachicon.gifDSC_0040.jpgattachicon.gifDSC_0044.jpgattachicon.gifDSC_0062.jpgattachicon.gifDSC_0066.jpg

Kuna minu võistlus lükkus laupäeva hommikul kella 8-ks ja hommikusöök kestis 7.30- 9.00, siis saingi ainult reede hommikul oma hinna sees olevat sööki nautida. Mihkel valmistus võistluseks, mina riietusin esindusdressi ja esindasin Eestit avatseremoonial.

Esimestena alustasid hommikul M3 ja M4 naised

attachicon.gifDSC_0085.JPG

Kui ei tüüta, siis homme jätkan.

Palju õnne, Elmar! Kuigi olin kohal ja jälgisin võistlust ``esireas``, kohtunikuna, ei saanud ma Sulle kätt õnnitlusteks pihku panna, sest päevakava oli ülimalt tihe. Vabandused! Teen seda nüüd, netis, ja siira sooviga Su kogusumma hõbedat ja tõmbe kulda tunnustada!

Olid rasked päevad ka mulle. Hommikused, enne viit äratused ja uinumised, olude sunnil, peale keskööd. Sellised need tiitlivõistlused ongi. Olin minagi mõlemal hommikuti ilma hommikusöögita, sest kaalumine algas juba kell 6.00. Hotelli hommikusöök aga kell 7. Mis ei tapa, teeb tugevaks!

Antud hetkeks olen olnud kohtunik tiitlivõistlustel juba 22 korda ja alati on see olnud seotud tiheda päevakavaga ning vaimselt kurnava tööga. Ega see töö ei ole lihtsam ka Eestis. Hommikul esimsenena kohal, siis päevatöö ja viimasena minema. Mõnikord 2-3 päeva järjest, kui võistlused on kahepäevased ja eelneval õhtul on vaja võistluspaik ette valmistada.

Peebule ka minu poolt sügav kummardus, sest tänu temale oli Sul ka peale nõuannete ka nõuetekohane võistlusvarustus! Ilma selleta ei oleks Sa võistlema pääsenudki. Siin, Eestis, teeme varustuse suhtes veel erandeid, aga IPF on andnud üleminekuajaks rahvuslikel võistlustel max 5 aastat, Seejärel peavad olema ka meil, Eestis, kõigil võistlustel nõuetekohane varustus. Võib olla on erandite tegemine olnud viga, sest välisvõistlustele minnes, tunduvad nõuded nagu ulme.?

P.S. Sinu postituste kõrvaldamise põhjus oli Henry Küla põhjendamatu süüdistamine fotode autoriõiguste rikkumises. Kui Sul on endiselt probleeme selles suhtes, palun lahenda erimeelsused Henryga, mitte foorumis!

Elmar, Sa ei tüüta, jätka! Tänud!

Eile alustasid ka avatud klassi naised ja mehed. Jälgisin oma kaalu ja minu arust üldse maailma parima jõutõstja Sergei Fedosenko esinemist.

Tulemus 656 (226+170+26o), kükis ja surumises maailmarekordid ja muidugi kõik neli kulda. Järgmine mees kaotas 53 kg-ga.

Marko, aitäh õnnitluse eest! Nagu Sa märkad, alustasin ma algusest, varustuse juurde ma veel jõuan. Praegu aga võtsid Sa mult selle PS-ga tuju ära.

Kõigepealt muidugi õnnesoovid Alexile. Kõva mees, pole midagi öelda!

Aga ma ikkagi tahaks teha ka ühe mõneti off topic-märkuse. Huvitav, kuidas hakkavad Eesti-sisesed võistlused välja nägema, kui meil hakkavad kehtima samad reeglid, nagu rahvusvahelistel tiitlivõistlustel. N-ö õige firma vöö maksab keskeltläbi 100 eurot (alates u 80 kuni 150–200 euroni välja). SPD-põlvesukad on u 70 eurot; võib kasutada ka mõne muu lubatud firma omasid, aga ega needki ilmselt väga palju odavamad pole. "Õige firma" trikoo maksab ka u 30/40–60/70 eurot. Võib-olla läks mul mingi varustusejupp meelest ära, mille eest litsentsitasu maksnud firmad samuti kõva raha küsivad. Juba tööl käivalegi inimesele võivad need väljaminekud suhteliselt suured olla. Paljud võistlejad aga on ju koolilapsed või vähemalt tudengid – nende jaoks on need hinnad ikka väga kõrged. Ma kahtlen sügavalt, kas sellised reeglid jõutõstmise populariseerimisele kaasa aitavad. Pigem võivad võistlejate read tulevikus üsna hõredaks jääda ja kunagi tekib ka küsimus, kas üldse on mõtet võistlusi korraldada...

Olen jätkuvalt seda meelt, et ala populariseerimise kohapealt ei peaks me Eestis võistlema ainult nö "õige firmaga".

IPF-le maksavad teatud firmad ning sealt tuleneb neil kohustus järgida nendevahelisi lepinguid.

Meile ei maksa keegi ning seega ei peaks me sportlast väga piirama.

Tavatrikoo, randmesidemed, rihm (kui see on ilma tugevduseta) võiksid olla vabalt erinevate firmade omad.

Need kes sõidavad välisvõistlustele kinnitaksid allkirjaga, et on teadlikud varustuse nõuetest ning kohustavad neid järgima.

Edu Aimarile ja Tiidule!! Siretile tagant järele palju õnne!!

Ma ei ole seni välisvõistlustel käinud aga isegi Eesti MV lähevad kalliks.

Pidevalt uuenda varustust.

Algas loomulikult üldse varustuse soetamisega.

Paari aasta pärast pidin ostma uued põlvesidemed kuna APT PRO Lifting enam ei kõlvanud. Nad loobusid sponsoreerimast suurvõistlusi.

Nüüd kuulsin et järgmisest aastast ei tohi võistelda Metal trikoodega, mida mul on nii pingi kui kükitrikoo.

Tõstevöö on mul Fasti oma. Viimastel eestikatel pidin juba logo kinni teipima.

Kas pean oktoobris toimuvateks Euroopakateks ka uue vöö muretsema või läheb suurvõistlusel teibitud vöö läbi?

Enne tõmmet ehk jõuan midagi kirjutada.

Kõigepealt Markole.Ma ei vaja mingit tunnustust, aga väikese hõbeda sain ka kükis.Oleksin tänanud Laurat ja Otti kohe, aga isegi minu profiil oli foorumist kõrvaldatud.Sellest ka minu "reportaaz" nii hiline on. Ju ma selleks pidingi Soome sõitma, et mulle sõnaõigus tagasi antaks.

Mina ei võtaks sõna teemal, milles mul puudub kompetents. Need 1990.a.minu pildistatud kaks vaidlusalust fotot olid ju postitatud foorumisse ja siin ka ma järelpärimise Henryle tegin. Tõesti, foorumiväliselt Henry oma viga ka tunnistas ja meili teel palus minult ka vabandust. Mind aga oleks rahuldanud ainult see, kui ta oleks seda teinud siinsamas foorumis.

Nii et minu "süüdistamine" oli põhjendatud, minu mustamine aga mitte.

Ei saa igast minu sõnast kinni hakata. Ega ma Soome sõitnud hommikusöögi pärast. Keegi kell 8 alustanutest ei saanud ju hotellis süüa. See on organiseerimise küsimus.Kui poleks tulnud ajakavas seda hilinenud muudatust, siis oleksingi ma mitte neljapäeval, vaid reedel Soome sõitnud ja siis poleks ma nagunii hommikul süüa saanud. 70€ aga oleks mul praegu rahakotis rohkem.

Tahtsin lihtsalt võimalikult palju igasugustest teenustest osa saada ja toitlustamine oligi kena - rootsi laud, nagu laevas. Sain ilusti kõhu täis, sest kaaluprobleemi mul ei olnud. Oleksin reede hommikupoolikul ka linnavaateid pildistanud, aga suurest hirmust läksin ka avatseremooniale, sest olime siiani ainsad Eesti esindajad, Mihkel aga valmistus võistluseks. Hiljem selgus, et mitmel riigil puudus seal esindaja.

Nüüd olen järjega Mihkli esinemise juures. Peale võistlust jäi ta oma poja ja miniaga Soome kalu püüdma, jõudis tagasi Eestisse eile hilja. Ta lubas mul olla ka tema "suuvooder".

Varustuse kontrollis anti Mihklile mõista, et T-särk peab olema puuvillane, aga kaalumisele teda lasti. Ka kükkimise tegi ta meie libeda T-särgiga.

post-36384-0-54389200-1434117739_thumb.j

Igaks juhuks ostis Mihkel vahepeal samas hallis olevast SBD müügipunktist uue T-särgi ja suruma läks juba õige särgiga.

post-36384-0-13320200-1434118023_thumb.j

Peale õnnestunud esimest katset aga tuli see parempoolne "vunts" ja näitas Mihkli trikool kolme valget triipu.Trikoo olevat Adidase toodang, see firma aga IPF-le raha ei maksa ja tema toodanguga ei tohi võistelda.

Õnneks sa Mihkel soomlastelt laenuks õige trikoo, aga viimastel sekunditel katsele jõudnuna oli psüühika häiritud ja katse muidugi ebaõnnestus. Sama ka kolmanda katsega.

post-36384-0-83917400-1434118574_thumb.j

Tõmbele läks Mihkel juba "õiges" varustuses.

Koosolekul kohtus Mihkel oma ameeriklasest sõbraga, omakorda tema hipimoega sõber aga paistis olevat hiljem võistluste väga atraktiivne teadustaja.

post-36384-0-14107600-1434118980_thumb.j

post-36384-0-87457600-1434119049_thumb.j

Sõbrad võistlesid kogusumma hõbeda - pronksi pärast.Kergem kehakaal andis hõbeda ameeriklasele.

post-36384-0-56031700-1434119262_thumb.j

post-36384-0-88435100-1434119336_thumb.j

Autasustamist viis läbi IPF president ise.

post-36384-0-42190700-1434119556_thumb.j

post-36384-0-71050500-1434119491_thumb.j

post-36384-0-59502300-1434119656_thumb.j

post-36384-0-06283200-1434119722_thumb.j

Sõbrad on nad endistviisi.

post-36384-0-60879100-1434119838_thumb.j

Ehk järgneb.

Seda ma nägin võistlust jälgides et enamikul on uued SBD särgid seljas. Nagu oleks tasuta jagatud.

Tuleb välja et pidid ostma et varustuse kontrollist läbi saada.

Varsti peavad aluspüksid ka SBD omad olema. :lol:

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.