Jump to content
Guest Katrin

Isu süüa "midagi head", kui toitumine on korralik

Recommended Posts

Guest Katrin

Tere!

Paljud väidavad, et kui korralikult toituda jne, siis näljatunnet ega isusid ei tohiks tekkida. Samas jällegi loen, et ilma näljatundeta pole kaalulangus võimalik, kuna energiadefitsiit tekitab niivõinaa näljatunnet. Kuidas siis leida see kesktee, et ma ei näljutaks end, samas sööksin vähem, et kaal langeks...

Kirjutan alustuseks menüü üles:

HOMMIK:

1 viil teraleib - 60 kcal

10 g 82% võid - 75 kcal

keedumuna - 75 kcal

VAHEPALA:

100 g beebiporgandid - 42 kcal

7 g maapähkleid- 43 kcal

LÕUNA:

u 300 g köögivilju (seller, porru, spinat, lillkapsas, tomat) - 70 kcal

150- 200 g kanahakkliha/kanafileed/broilerifilee - 225 kcal

oliivõli - 125 kcal

30 g (kuivainena) tatar - 100 kcal

VAHEPALA:

100 g beebiporgandeid- 42 kcal

7 g maapähkleid- 43 kcal

PÄRAST TRENNI VAHEPALA

banaan- 85 kcal

ÕHTUSÖÖK:

300 g kodujuust- 300 kcal

150 g tomat- 30 kcal

450 g külmutatud herneid - 375 kcal

VAHEPALA:

50 g beebiporgandeid- 21 kcal

1 õun - 55 kcal

KOKKU u 1750 kcal

Trenni teen 3- 4 korda nädalas (rühmatreeningud)

PIKKUS: 162 CM

KAAL: 60 KG

Kas see ei ole piisavalt korralik toitumine, et igasuguseid isusid vältida? Enamasti ma tunnen kenasti, et kõht on täis, aga millegipärast tekib mul siiski õhtul vahemikus 19.00-22.00 isu süüa "midagi head" (see isu on ka siis kui tunnen, et magu on täis). See ei olegi mingisugune magusaisu, vaid pigem tõmbab hea piruka/saiakese järele. Õnneks mul enamasti kodus mingit saia ei ole, aga isegi kui mul kodus seda "head" ei ole, söön ma küll miskit tervislikku (nt 70%iline tume šokolaad, teraleiba või ja juustuga, õuna vms), aga kaloraaž läheb sellega juba sageli trennivabal päeval 2200 kcal'ni , trennipäeval kõrgemalegi. Tulemuseks on see, et kaal ei lange.

Minu küsimus on järgmine- kas ma peaksin enda suhtes RANGEM ja NÕUDLIKUM olema ja mitte alluma isudele või on mul põhjust arvata, et mul on äkki mingi aine puudus, veresuhkruga mingi jama vms.. ?

See menüü... eri päevadel ikka erinevad toidud või päevast-päeva see?

7g pähkleid? 10 pähklit?

Ligi pool kilo herneid? Miks mitte köögiviljasegu? Mitte et herned halb valik oleks, lihtsalt huvitab.

Osad vahepalad seal nii väiksed - ma lükkaks need teiste toidukordadega kokku või on sel mingi kindel põhjus, miks 7x päevas süüa nii madala kaloraaži juures?

Edited by SKG

Sa oled vist kinni jooksnud. Su keha on harjunud treeningkavaga ja su keha optimeerib vähese kaloraaziga ja üritab sealt koguaeg midagi kõrvale panna. Ja kaal ei langegi. Viska osa juurikaid minema, pane selle asemele mett, siis saad magusat ka. Kui sul tekib jahutoodete isu, siis neist on su organismil puudust. Muuda natuke oma kava, võid proovida ka kaloraazi tõstmist.

Rühmatreeningus võid teha julgelt pausi ja üks kuu teha jõusaalis trenni. Ühte kava ei tasu üle kuu aja teha, vaheldus on kehale väga hea.

Edited by hipi

Ta ju kirjutab, et magusaisudele annab ka reaalselt järgi ja siis läheb kaloraaz tegelikkuses 2200 ja rohkemagi peale. Rühmatrenn samas ei kulutagi 60kg kehakaalu puhul palju rohkem kui 400 kcal.

Ma pakun, et see magusaisu on mõtlemises kinni. Sa oled ilmselt teinud omale mingil hetkel kardinaalse muutuse a la "nüüd hakkan korralikuks ja kevadeks saan saledaks". Ja ootad kannatamatult tulemusi ja tunned, et ohverdad palju ja oled kõigest heast loobunud (saiakesed). Ja siis see loobumise tunne tekitab omakorda isu.

Väga palju siin abi peale tahtejõu ei ole.

Midagi saad teha, kui suurendad oma energiakulutust, et need maiustamised ei ajaks kaloraazi lõhki. Trenni palju rohkem teha ilmselt ei saa, kuid püüa päeva jooksul teine 400-500kcal kulutust kokku saada - liigu näiteks 8-10km kõndides.
Ja eelpool kirjutavad ka - kui erilist põhjust ei ole neid 5 pähklit vahepalaks süüa, jäta need vahele - ja söö pigem siis ajal, kui tekib see maiustamise isu.

Nii tehes võid saada muuta pilti energiabilansis tunduvalt.

Sa oled vist kinni jooksnud. Su keha on harjunud treeningkavaga ja su keha optimeerib vähese kaloraaziga ja üritab sealt koguaeg midagi kõrvale panna. Ja kaal ei langegi. Viska osa juurikaid minema, pane selle asemele mett, siis saad magusat ka. Kui sul tekib jahutoodete isu, siis neist on su organismil puudust. Muuda natuke oma kava, võid proovida ka kaloraazi tõstmist.

Rühmatreeningus võid teha julgelt pausi ja üks kuu teha jõusaalis trenni. Ühte kava ei tasu üle kuu aja teha, vaheldus on kehale väga hea.

Broscience at its best.

Minu puhul tuleb nn. närimisvajadus. Kui tuleb näksimisisu siis võtan lillkapsast või porgandit, vahest õuna. Mingi aeg aitab ka pidev nätsu mälumine.

Näts on jah hea nipp, mida kasutan ise ka, aga eriti "lahe" on siis, kui sul pole mitte lihtsalt närimise isu, vaid mingi konkreetse maitse ja tekstuuriga maiuse\snäki isu...seega soovitan lugeda Doreen Virtue raamatut "Painav söögiisu", kus on psühholoogiliselt lahti seletatud, miks erinevad isud tekivad ja mis on nende tavalisemad emotsionaalsed põhjused. Ehk siis, kui tahad toitumise abil midagi saavutada, tuleb emotsioonid mängust välja jätta.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.