Jump to content
mikks

Ei suuda enam kätekõverdusi teha

Recommended Posts

Tere.

Kas keegi oskab seletada järgmist probleemi?

Olen 25aastane noormees (85 kg), kes regulaarselt jõutrenni ei tee, aga samas on mul aastaid meeldinud kodus nn ajaviiteks kätekõverdusi teha. Suutsin koos kätekõverduste käepidemetega (ja ka ilma) korraga teha vähemalt 10-15 aeglast ja sügavat kätekõverdust, olenevalt käte positsioonist. Mõni päev tegin mitu korda päevas, mõndadel päevadel ei teinud üldse, aga aastaid olen suutnud vähemalt nii palju teha, mõni periood isegi rohkem.

Kolm nädalat tagasi otsustasin üle mitme aasta jõusaali külastada. Treenisin ülakere, ei kasutanud suuri raskusi ja koormus oli mõõdukas ning tegin ka venitusi. Lihased olid 3-4 päeva pärast valusad, aga see peaks olema normaalne. Sellest ajast saati ma kätekõverdusi ei teinud, kuni üleeilse päevani. Ei teinud ka muud jõutrenni, olen vaid jooksnud. Aga vahi. Keres ja kätes on selline tunne, nagu poleks elu sees kätekõverdusi teinud. Napilt suudan 10 poolikut kätekõverdust teha ja seda ka ainult ühe seeria. Mida veel olen tähele pannud, on see, et rinnalihased on venitades tänaseni kanged.

Ju tuleb siis uuesti regulaarselt harjutama hakata nii palju kui suudan ja teha ka vastavate lihaspiirkondade venitusi.

Kas keegi oskab seletada, miks mu lihased niimoodi "kärbunud" on?

Mure on tegelt suur, sest aastaid olen suutnud enam-vähem normaalselt kätekõverdusi teha, aga nüüd juba toenglamangus olles hirm, et kukun rinnuli põrandale.

Aitäh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Esmane pakkumine on pigem eelnev laiskus. See, et paar aastat pole teinud on lihastes liigutuse ja tugevuse ära kaotanud. Nüüd käisid saalis, tõmbasid lihase läbi(ehmatasid selle üle) ja nüüd lihtsalt kurnatud. Mis harjutusi saalis tegid? Pakun, et enamus olid isoleeritud masinatel mitte vabaraskusega kangil surumised ja hantliga lendamised. Anna paar päeva veel rahu, siis alusta rahulikult trenniga ja alustuseks algajana kindlasti vabaraskusega, las masinad veidi olla

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mida ei kasuta, see taandareneb. Ega muud polegi kui hakata aga vaikselt järjest rohkem tegema ja kui progressi pole, siis on põhjust mõtlemiseks, et milles asi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×