Jump to content
Guest milky

Piimatooted on kahjulikud?

Recommended Posts

Guest milky

Tere. Sooviks teie arvamust. Endale meeldivad väga piimatooted, eriti kodujuust, hapukoor ja juust. Aga mul on paar taimetoitlasest tuttavat, kes räägivad et piimatooted pole kasulikud vaid hoopis vastupidi. Räägivad, et piim sisaldab mingit kaseiini vms mida inimese organism ei seedi ja see (piimatoode:hapukoor, juust, kohukesed ja muud) roiskub inimese sees, et lehmapiim on mõeldud ainult vasikatele. Ainult imikud seedivad piima ja seegi ainult emapiima (imiku eas).

Et lehmapiim on kasutu ja mingeid vitamiine sealt ei saa ja et pole seal kaltsiumit nagu arstid räägivad. Et pigem vastupidi tekitab luuhõrenemist. Et need riigid, kus tarbitakse palju piima just seal on kõige suuremad probleemid luuhõrenemisega.

Soovitasid juua mandlipiima. Piima ma ju ei joogi, eriti ei ole piima armastaja aga nt süüa praadi või suppi ilma hapukooreta on minu jaoks patt :) Just paar päeva tagasi küsisin, et mida nad siis soovitavad, rääkisid et on mingid taimsed koored, jogurtid ka. Jällegi olen uurinud, et nad pole sama maitsega nagu päris lehmapiimast tehtud tooted.

Kui ma küsisin neil, et miks siis arstid räägivad koguaeg, et piimatooteid vaja tarbida, eriti lastel ja vanuritel, nad ütlesid et see on nende piimatehaste vale(ei oska selgitada, aga loodan et saite aru mida silmas pidasin) ja et kui inimesed ei tarbiks piimatooteid, siis paljud jääksid töötuks ja paljud tehased pantakse kinni, inimesed muutuksid tervemaks ja see pole kasulik ei arstidel ja paljudel teistel jne.. Ja piim soodustab põletike teket ja tekitab lima? Et paljud haigused on sellest, et inimesed tarbivad piima.

Ise ei tea mida või keda uskuda. Kui mingi aeg ei söönud piimatooteid, siis tundsin küll et gaase pole enam nii palju. Laktoositalumatust pole mul, millest need gaasid ja puhitus tekivad siis?

Kuidas teil piimatoodetega on, kas tekitavad gaase? Kuidas enesetunne on? Endal enesetunne on hea, sest mulle meeldib väiksest peale piimatooted aga just gaasid häirivad. Äkki asi polegi piimas vaid selles mis lisaaineid sinna lisatakse?

Sain meili ühe video, tuttav ütles, et kui selle läbi vaatan siis muudan enda arvamust täielikult piimatoodete suhtes, nüüd ei teagi kas vaadata või mitte.

Ma pole selline, kes usub kõike mida räägitakse, aga see tuttav rääkis nii siiralt sellest.

Saadan siia ka selle lingi, äkki keegi on näinud seda videot ja oskab kommenteerida, seal peaks eestikeelsed subtiitrid olema.

Miks ei saa külalisena vastata postitustele? :(

Suur tänu teema eest :)

Ise kui proovisin ilma piimatoiduta olla (see oli lihtsalt väike katse, mitte see et kuulasin mingeid taimetoitlasi vaid tahtsin teada, kas midagi muutub ka).

Ainult 2 asja muutus, gaase polnud eriti ja hemoglobiin tõusis 117 pealt 134.

Punast liha ma ei armasta ega söö üldse, nii et selles vist asi ei saa olla et hemoglobiin tõusis. Söön ainult kala, kalkunit, kana jne ja seegi portsud on peaaegu samad koguaeg( ei muutnud piimavabal toidul olles valge liha kogust).

Praegu uurisin netist rohkem piima kohta ja lugesin, et piim takistab raua imendusmist?? mis mis?

lkv, kuidas teil tervisega on? Põletikud, viirused, gripp jne? Ma sain suure loengu taimetoitlastelt :D ja rääkisid, et kõik sellised haigused tekkivad piima tarbimisest eriti põletikud.

Ja mitte ainult piima vaid ka liha( kala, kana, mereloomad kuuluvad ka sinna hulka).

Olen vaadanud seda dokumentaali ja uurinud ja rääkinud sellel teemal ühe inimesega.

Segane on see asi kohe kindlasti, kui terve elu igal sammul on räägitud, et piima peab jooma.

Selge on ka see, et kui see isegi oleks tõsi, siis kuna selle taga on miljonid töökohad, suur raha siis muuta on seda pea võimatu.

Nagu ka filmis ta ütleb, et suur osa maailmast on peeaegu täielikult piimatalumatud, ehk nad ei tarbi üldse piima/piimatooteid.
Statistika järgi on 90% maailma allergiatest põhjustanud piimatooted. (filmis on täpsemalt selgitatud)

Piimavalk koosneb üldiselt ~80% ulatuses kaseiinist ja 20% vadakuvalgust, need omakorda jaotuvad seal veel täpsemalt

See mis siin filmis välja tuuakse, peaks mõtlema kindlasti panema, alustades poepiima kvaliteedist ja kuidas tänapäeval lehmikasvatatakse ja selle piima kvaliteeti, lõpetades kaseiini omastamisega.

Väga raske ja keeruline teema hetkel.

Tervist.

Tänud teema algatajale. Siit saaks kindlasti argumenteeritud ning teaduspõhiseid väitluseid välja tuua.

Mina astuksin leeri, et antud video ei ole teaduse koha pealt väga adekvaatne.

Esiteks on põhjenduseks fakt, et mees ise on igipõline taimetoitlane ning seega objektiivset materjali kallutamatult esitleda tal ei õnnestunud. Läbi

kumas tema hääletoonis ja kehakeeles vastikustunne piimatoodete suhtes. Samas ta ongi ala entusiast ning soovib oma mõtteid näitlikustada.

Teiseks kui sul on juba kindel soov kuulajaskonda mõjutada ning sul on selleks autoriteet, siis on väga lihtne keskenduda ekstreemsetele näidetele ning

kitsendada parameetreid.

näide 1 -> võrdles rinnapiima saanud väikelaste ja rinnapiima asemel lehmapiima saanud väikelaste tervist - seda kolmanda maailma riikides. Uuring oli väga kitsas ning uuringus ei kajastatud üldsegi muid olulisi parameetreid nagu elatustase, hügieen, muu toidulaua rikkus jne. Samuti puudusid kontrollgrupid. Mitte et uuringul olulisust ei ole, aga tulemusi interpreteeris ta kohe kõikidele vanuse, soo ja füüsilise aktiivsuse tasemetele.

Kolmandaks olid paljud väited, mis olid neutraalsed, viidatud. Paljud väited aga, mis olid ekstreemsemad, olid viitamata ja tema esituses tugevalt võimendatud.

Kindlasti sai siit mõtlemisainet ning häid teaduslike tööde uurimise initsiaatoreid.

Selliseid videosid võiks teha ala spetsialistid, kes on oma vaadetes neutraalsed ning seeläbi objektiivsed.

Veganid on nagu homoseksuaalid, kes lähevad lipukestega tänavale ja hakkavad hõiskama, et kõik, mis nemad teevad on ainuõige. Kurb. :(

Naksitrallile thumbs up!

Selline jutt, et, mul on nüüd aasta aega olnud stabiilselt nohu ja kindlasti oli ennem ka. :)

Trenni normaalselt teha ei saa, nii, et õhk korralikult läbi käiks lõõridest.

Eluaeg olen piimatooteid söönud ja joonud, iga õhtu pml pakk kohupiima

ja iga prae kõrvale kodujuust.

Aga kuna piim tekitab lima, siis mõtlesin, et võib olla sellepärast mul nohu ära ei kaogi.

Tekkis siis selline idee, et jätaks õhtused kohupiimad ära ja kodujuustu võiks ka prae kõrvalt ära kaotada mõneks ajaks, vaataks mis juhtuma hakkab.

Neid kahte oleks aga vaja millegagi asendada. Proteiini puding tundub mõistlik, aga seda peaks tegema jällegi piima või keefiriga, sest veega ei olevat nii maitsev. :)

On kellelgi minu jutu kohta mõtteid ja millega võiks veel piimatooteid asendada, et valk kätte saada.

Tänud!

On kellelgi minu jutu kohta mõtteid ja millega võiks veel piimatooteid asendada, et valk kätte saada.

Ei teagi, kas see niivõrd suurelt mõjutab limaeritust, eks mõningal määral, väikelaste kohta küll räägitakse, et neile mitte anda....

Meresoolaga loputada, vb isegi ärstil käia, et vb mingi sügavam probleem...

Andke teada, tagasisidet!

Valku siis lihast ja kalast, mujalt juba vähem. Prae kõrvale veel liha....

Mina läksin arsti juurde kuna aastaringselt oli koguaeg nina kinni. Aegajalt siis viiruse põhjustatud, kuid viirus ju nädalkese tilgub ninast ja peale seda oli ikka nina kinni. Tehti pisike opp, nina vahesein oli deformeerunud mingi traumaga kunagi ning üks külg oli nn mehhaaniliselt blokeeritud. Lisaks kõrvetati vohavaid kudesin ka väiksemaks ning hetkel kui nohuvaba periood on, siis on asi päris OK. Opist taastumine on muidugi 2 nädalat üsna vastikut perioodi. Lõplik paranemine läks mul ~2 kuud.

Edited by Varajane

Käisin ka ninavaheseina opil kuna pidevalt oli õhuläbi liikuvus kehv(nina kõver, allergija, külmetus). Opist pool aastat möödas ja asi hullem kui varem. Siiamaani on nina hell, turses ja õhuliikuvus veel hullem. Piima tooteid keegi süüdistas. Jah enne oppi jõin 2-3liitrit 3,5protsendilist piima päevas siis viimased 2-3 kuud ainult tilk kohvi peal(üle öö tekkis laktoositalumatus)

Homoseksuaalid, jehoovatunnistajad ja nüüd siis ka taimetoitlased... Kõik üritavad inimesi mingisse usku pöörata. Ei oskagi enam tavalise inimesena kuidagi eksisteerida, tunnen end juba lausa vähemusena !!!

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.