Jump to content
Sign in to follow this  
Rider92

Lihase valu (tuharavalu)

Recommended Posts

Tere!

Mõtlesin, et uurin siit, et kas keegi on kuidagi kokku puutunud sellise asjaga kunagi?

Nimelt hakkas trennis mõnda aega tagasi tuharavalu, see kestnud üks 3 kuud juba, läksin füsioerapeudi juurde lõpuks, ja ostsin omale rulli, millega lihaseid masseerida jne, teen harjutusi ja kõike, lisaks ka hetkel puhkan, KUID kas keegi oskab öelda, miks selline asi tekib üldse?

Teemat siis: Tekkis see sprintimise ajal ja igapäeva elu justkui ei segagi, vaid lihtsalt täiskiirusel sprinte tehes lööb vot valu paremasse kanni, miks, pole aru saanud..

Peale 36km rattasõitu, (sprindisõidud) hakkas vasak tuhar valutama, nii seljast tuli natuke ja vahepeal liikus isegi põlve, aga see oli ka korra, rohkem nii pole olnud.. vasakut jalga tõsta oli ebameeldiv, sest tekkis ebamugav valu.. kuid kui sõrmed torgata tuhara peale, tugevasti ja tõsta jalg ülesse ja teha ringe, siis valu kaob minutiks, ja on minutipärast tagasi, kusjuures jooksuajal on parema tuharaga samalugu, saab valust minutiks lahti ja tuleb tagasi.. Oskab keegi öelda, miks tekkis üldse vasakule poole selline valu? Sellel nagu vastupidi kõik, igapäeva elus ebameeldiv kuid jooksuajal just ei sega.. Kas võis olla see, et enne sprint sõite ei venitanud korralikult, ei teinud sooja?

Ehk siis, vasak tuhar valutab jalga tõstes, kuid mitte sportimisel, (valu on isegi natuke vähenenud juba mingilmääral)
Parem pool lööb täiskiirusel sprintides valu tuharasse.

Mõtlesin siin, et kas võib tuleneda see kõik ka vitamiinupuudusest näiteks üldse? Üritan toituda küll mitmekesiselt, kuid ei ole kindel, et saan kõik vajaliku, kuna vitamiine on 10001 sorti, siis ei tea, mida üldse osta või valida.. :/

Kui tekkis küsimusi, siis küsige, üritan võimalikult täpsed vastused anda, KUID

tänan teid igasuguse abi eest, mida oskate anda!

Parimat!

Edited by Rider92

Share this post


Link to post
Share on other sites

Füsioterapeut oleks pidanud sulle vastused andma. Enne teeb testid ja vaatab, kus on valus, mis asendis on valus, kuhu kiirgab jne jne. Põhjuseid võib olla mitmeid ja interneti teel saame ainult oletada - vale jooksutehnika, lihaste düsbalanss, sundasend, anatoomiline eripära tagajärjel jne.

Edited by Sarge

Share this post


Link to post
Share on other sites

Siis mine kellegi teise juurde :)

Ma pakuks su jutu järgi, et paremal on lihasprobleem ja vasakul mingi passiivse struktuuri probleem (närv v sidekude). Samas manuaalne ravi võib olla väga sarnane. Aga võib alata juba seljast :)

Sooja mitte tegemisest.. väga võimalik, trennieelsete (eeldan et staatiliste) venituste mitte tegemisest.. ei usu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×