Jump to content
Guest nurrr

Paks spordisaalis

Recommended Posts

Guest nurrr

Kuidas suhtute, kui paks(no ikka väga paks) tuleb spordisaali?

Teeb usinalt trenni, ei sega kedagi, no ei passi lampi lihtsalt seal, vaid ikka teeb trenni hoolega.

Kas pigem vahite ja arutate, et näe paksmagu tuli pekki väristama, või suhtute normaalselt?

Ma mõtlen mehi ja naisi, kes on vormis. Sest samasugune paks ei hakkaks midagi halba mõtlema, ise samasugune ju.

Väga väga palju inimesi on, kes tahaksid väga spordisaalis käima hakata, aga ei julge, sest on paksud ja arvavad, et sellised kohad on vormis inimeste jaoks. Ja kõik hakkaksid halvasti vaatama, et mis ronid siia, ainult ruumi võtad.

Mõtlevad, et parem kodus võtan alla 10-15 kilo ja alles siis lähen, et natukenegi normaalsemalt ennast tunda vormikate seas. Ja kokkuvõttes, ei võta kodus midagi alla, sest kas ei viitsi või parem lükkan homse peale ja kodus pole nii suuri võimalusi trenni jaoks. Spordisaalis ikka spetsialistid ja erinevaid masinaid, kus saab ennast vormi ajada ja saali minnes tuleb kohe trenni meeleolu peale. Ja lõpuks võtavad veel rohkem juurede ja masendusest hakkavad sööma ja siis ei saagi kunagi alla nii.

Ja kas te vaatate ka kui paks teeb trenni? See on ju loogiline, et paks ei jõua kõike ilusti teha, ikka kas hakkab hingeldama või kõhupekk

hüppab särgi alt välja kogemata või läheb näost punaseks sest pingutas üle.

Kuidas saada spordisaali mineku hirmust üle?

Piilun silmanurgast, et kas vajab abi ja kas tahab küsida midagi. Inimeste nägudest on tavaliselt aru saada, kui abi tahavad, aga ei julge küsida. :) Niimoodi suhtun igasse algajasse enda kodujõusaalis.

Kuidas suhtute, kui paks(no ikka väga paks) tuleb spordisaali?

Ja kas te vaatate ka kui paks teeb trenni? See on ju loogiline, et paks ei jõua kõike ilusti teha, ikka kas hakkab hingeldama või kõhupekk

Kuidas saada spordisaali mineku hirmust üle?

Suhtun selliselt, et on hea meel indiviidi üle, kes otsustas end käsile võtta!

Kas ma vaatan, kuidas keegi trenni teeb? Eks kui puhkepaus on ja sa treenid üksi, siis kogu aeg end peeglist imetleda oleks imelik - sestap satud ikka vaatama, mida ja kuidas teised teevad. Aga seda mitte halvast küljest, ikka sportlikust huvist.

Ma isiklikult hingeldan, higistan ja olen näost väga punane, aga mind see ei häiri. Kui see mind ennast ei häiri, siis ei huvita ka mida teised sellest arvavad :P. Pingutama aga peab, siis tulevad ka tulemused ;) .

Kuidas hirmust üle saada? Uuri,puuri ja võta kindlasti ühendust treeneriga (kui selline võimalus on saalis olemas). Kui ei ole teadmisi treenimisest, siis ega niisama kohaleminemisest neid juurde teki. Treener aitab harjutuste valiku ja ülesehitustega ning õpetab ka tehnikat. Esimesel korral ei pane sa teisi treenijaid isegi tähele :D . Kui oskad end saalis liigutada, siis juba sellest kasvab enesekindlus!

Edited by Ak_47

Kuidas hirmust üle saada? Uuri,puuri ja võta kindlasti ühendust treeneriga (kui selline võimalus on saalis olemas). Kui ei ole teadmisi treenimisest, siis ega niisama kohaleminemisest neid juurde teki. Treener aitab harjutuste valiku ja ülesehitustega ning õpetab ka tehnikat. Esimesel korral ei pane sa teisi treenijaid isegi tähele :D . Kui oskad juba end saalis liigutada, siis juba sellest kasvab enesekindlus!

Kui võimalus, siis liitu mingi grupiga, kus on juhendaja. Saad põhitõed selgeks ja harjutuste tehnikat õppida.

Ma ei vaata kuidagi teistmoodi. Muidugi hoiad ju ümbruskonnal silma peal, aga mina ei vaata erinevalt, kui näen saalis tegutsevat ülekaalus treenijat või alakaalus treenijat. See ju loomulik, et avaliku saali tulevad kõik inimtüübid kokku. Mina ega keegi teine ei jaksa ka kõike teha, isegi väga sportlikutelt inimestel võib see häda küljes olla, et vigastavad end või teevad liialt suurte raskustega kuna teised vaatavad ja kõik me tahame ju endast hea mulje jätta.
Muidugi alles hiljem taibatakse, et selline tee ei vii mitte kuhugi, ei võistlevatel kulturistidel, ei ülekaalulistel.

Hirmust saad üle lihtsalt, anna endale enamvähem aru, mida sa seal saalis tegema pead (interneti videod, kavad, treenerid, treeningrühmad jne.) ning mine ja tee. Paar esimest korda vajab harjumist, aga kui rütmi kätte saad, siis ei peata enam miski :)

Läbikogetud asi, olin samamoodi 104KG ning väga ei julgenud seal jõusaalis hantlite juurde minna, kuna enamus rahvast koguaeg seal ja kes teab mida arvata võidakse hakata. Seega tegelesin rohkem masinatega ja tegin ohtralt aeroobset. Mida aeg edasi seda tihedamini hakkasin hantleid kasutama ja väga ei huvitanud mis ümberringi toimub.

Kui taoline inimene peakski jõusaalis KÄIMA hakkama (regulaarselt käimine ja 1x kuus juhuse tahtel jõusaali külastamine on kaks eriasja siiski), suhtun neisse positiivselt. Edu sulle!

Kunagi mõned head aastad tagasi sai käidud Laagri kooli juures jõusaalis- Jõujaam vms. Sealt on küll ebameeldiv kogemus kuna olime sõbraga sisuliselt esimest korda seal ja päris võhikud. Kui siis küsisime treenerilt (!) nõu siis igakord oli sellinne tunne nagu käiksime tüübile räigelt pinda enda küsimustega... Jutustas seal enda 2-3 kaaslasega naistest jms ja kui miskit küsisid siis pilk oli sellinne dafuq-sa-jälle-tahad-kas-sa-ei-näe-masina-õpetust-seinal. Ilmselt oli see erand või siis musternäide Eesti klienditeenindusest :) Igatahes need korrad jäid seal ainukeseks...

Trenni tehes keskendun enda treeningule ! Kuid olen kindel, et altkulmu ei vaata keegi ! Positiivne kui inimene on otsustanud trenni tegema hakata.

Edu treeningutel

Mul hüppab kõhupekk särgi alt koguaeg välja. Sa\ma ei ole ole esimene ega viimane paks jõusaalis. Ja täiesti normaalne on, et Sa hingeldad, higistad, oled näost punane jne.

Eks on selliseid inimesi ka, kes ära minnes on üleni puhtad, kuivad ja lõhnavad. Iga oma asi, mis ta saalis teeb või ei tee.

Kui ma inimesi vaatan, siis ma ei vaata niiväga kerekuju vaid tehnikat, millega nad harjutusi sooritavad. Paar päeva tagasi vaatasin oma pauside ajal ühte kahemeetrist meest, kes jõutõmmet tegi. Ma polnud kunagi näinud nii pikka inimest jt tegemas. Tavaliselt on pikkadel mingi veidrus tehnikas, alustavad liiga püsti vms. Aga see lasi ikka fenomenaalselt hea tehnikaga.

See on ju loogiline, et paks ei jõua kõike ilusti teha, ikka kas hakkab hingeldama või kõhupekk

akki keegi tahaks koos spordisaalis k2ima hakata? Kallis l6bu, aga 2kki leidub inimesi, kes parem raiskavad raha spordisaali kui ninni nanni ostavad. Olen teema algataja. Oli jah plaanis kodus trenni tegema hakata, nagu eelmistes postitustes kirjas, aga mees tahab aastase paketi teha mulle synnipaeva kingituseks, nuud m6tlen kas minna v6i mitte. Pean l2hip2evadel talle utlema. 2rge nyyd arvake et mul t2helepanu vajadus vms. EI OLE. lihtsalt ei julge minna ja k6ik.

Noh nagu juba öeldi kui lähed saali otsi treener ülesse kes vaatav su vormi üle ja koostab sulle kava ja juhendab tehnika asjus. M aolen välismaal elades näinud küll neid paksukesi kes teevad vägagi hea tehnikaga sell ajal kui suured härjad panevad mega raskuse ja siis hakkavad varastama.

Ma m6tlen et ikka p2ris algajat tahaks trenni kaaslaseks, kes pole varem k2inud ja kes on m6elnud spordisaali minna aga ei julge.

Soovitaks seda kriteeriumit mitte nii jäigalt paika panna.Vahest on just parem,kui keegi edasijõudnum kõrval ,kes juhendab ja motiveerib pingutama.Karta pole mõtet midagi.Keegi ei vaata viltu inimesele,kes pingutab ja soovib areneda.Ma isiklikult ei vaata nt üldse mida keegi saalis teeb,keskendun ainult enda trennile. :)

Ma usun ka, et karta pole midagi. Kõik, kes juba asjalikumalt trenni teevad vaatavad ikka positiivse pilguga. Eriti kui liigse kehakaaluga inimene teeb korralikult trenni mitte ei istu telefonis või midagi. Kui keegi imelikult vaatab siis on pigem need tegelased, kes ise arvavad, et teevad kõike hästi aga tegelt on naljanumbrid.

Ja, et trennis näost punane, higine, hingeldad jms on ka täitsa tavaline ja käib intensiivse trenni juurde.

Kokkuvõtteks kui keegi vaatabki imelikult siis ausalt öeldes ei tohiks see kottidagi. Trenni teed eelkõige endale ja ise tead, et teed ja pingutad. Kui mingi võõras saalis vaatab imelikult siis on see tema probleem. Ja tegelt ei ole see ainult liigse kehakaalu inimese probleem, et ei julgeta minna jõusaali, vaid ka peenikeste ja üldse uustulnukata. Enda algus päevadest mäletan ka, et saalis oli tihti peale mingid musklimäed ja kui parasjagu samat harjutust tegi mida ma oleksin tahtnud teha siis ma läksin tegin midagi muud parem, sest näitlikult öeldes, ei julgenud võtta kätte seda 5kg hantlit kui kõrval tegi teine 30kg-ga sooja. Samas sain sellest kiiresti üle ja mõtlesingi, et no kurat ma teen endale siiski trenni ja miks mind peaks kottima mida see musklimägi kõrval mõtleb kui ma ise tunnen, et olen teinud ja andnud endast piisavalt. Ja teine asi on see, et kui sa suudad hakata nii mõtlema, siis see pilkude arv väheneb jõudsalt. Tegelt suuremas osas lihtsalt võib tunduda, et keegi passib või pilkab halvustavalt. Tegelt lihtsalt alateadvuses kujutad seda endale ette. Võibolla tõesti keegi viskab pilgu korra peale aga see ei pruugi üldse halvustav olla. Ükskord oli selline juhtum ka, et ma olin saalis juba olnud natuke üksi ja siis tuli mingi musklimägi sisse korraliku varustusega ja hakkas suuri raskusi liigutama. Ma tegin vaikselt enda trenni edasi. Eks ikka ma viskasin vahepeal ta tegemistele pilgu peale ja tema mu omadele ja eks mul oli vahepeal tunne, et kas ma teen nüüd harjutust valesti või midagi, sest pilk tundus suht selline pilkav aga kuna olime saalis kahekesi ja saal on väike siis varsti hakkasime vaikselt juttu ajama ja selgus just, et positiivselt vaatas ja ütles, et hästi tegin.

Nii, et teemaalgatajale jõudu ja jaksu ja unusta see (vale)hirm ära ja on pingevabam trenni teha. Ja ära unusta, et iseenda jaoks treenid.

Nii palju inimesi, kes on vastanud. Suur tänu teile, et tahate aidata ja toetate.

Ma tean, et tegelt pole asi nii hull. Ma paar aastat tagasi käisin spordisaalis, kui suured soodukad olid. Käisime emaga koos. Ülekaalu oli siis, aga max 5-7 kilo. See on vähe, arvestades praegu kui kaalun umbes 107 kilo. Nagu ''pekimägi'', tean et on veel suuremadki, aga kuna lihast peaaegu üldse pole siis tundub, et olen vähemalt 120 kg. Sest see kõik üleliigne on puhas pekk. Spordisaalist mäletan väga hästi seda, et nii hea tunne oli, teha trenni jõusaalis, pärast minna alla ujuma basseini ja sauna..mmmmm :) Aga olen nii otsustusvõimetu, ei tea kuidas ja mida. Tahtsin teha kodus trenni, mees pakkus välja spordisaali aga ise tahaks mingit rühmatrenni. Valikud on siin

fitlife.ee/eeden-treeningud/

Videost vaadates, meeldis see ratta sõit, aga mul poleks mõtet sinna minna..vaadates kui intensiivselt nad treenivad seal.

Piloxing on ka väga huvitav. Eriti see et paljajalu peab olema :D kodus ka koguaeg paljajalu, isegi talvel. No ei meeldi need sokid ja jalanõud, käiks väljas ka paljajalu hea meelega.

Mine trenni ja löö oma rasvad letti. Kui keegi naerab sinu üle, siis vaata otsa ja naerata. Aasta pärast, kui oled juba fit, siis nad enam ei naera ja peaksid piinlikust tundma. :)

Kui Eedenisse lähed siis seal ''Jõusaali ABC'' tunniplaanis olemas, treener tutvustab jõusaali masinaid ja näitab õigeid harjutusi. Kohe oledki enesekindlam, tead mis masinal, mida ja kuidas teha.

Eks seda üksteise vaatamist ikka ole, aga ei ole veel märganud, et keegi teist viltu vaataks. Pigem vaadatakse mis harjutusi tehakse, ehk leiab enda jaoks ka midagi uut. Samuti on see veidi ''märka enda ümber olevaid'' teema, aegajalt kellelgi abi vaja, teine kord jälle endal.

Mina olengi pigem kogenud sellist positiivset ja abivalmit suhtumist! :)

Edu ja püsivust!

Mine trenni ja löö oma rasvad letti. Kui keegi naerab sinu üle, siis vaata otsa ja naerata. Aasta pärast, kui oled juba fit, siis nad enam ei naera ja peaksid piinlikust tundma. :)

Need kes naeravad teiste üle, mitte teistega koos, peaksid kohe piinlikkust tundma, mitte aasta ootama ;)

Pigem tunduvad naljakad just need inimesed, kes teevad harjutusi väga vale tehnikaga, aga abi ka ei küsi kellegi käest. Aga no pole veel kordagi näinud, et keegi kellegi üle naernud oleks, olenemata põhjusest.

EDIT: Täpsustan, et naljakad ei tundu mitte algajad, vaid need, kes käivad juba kuid ja aastaid ja ei tea täpselt, mida nad seal teevad.

Edited by Invention

Ma olen alati rõõmus ja kindlasti aitan/aidanud kerekamaid kui inimene hädas. Kindlasti ära karda saali tulla !! Tean omaskäest seda esimest sammu millest algabki kõik.....

Ei vaata kunangi ühtegi ülekaalulist halva pilguga. Kui jääb silm pidama, siis vaid selle pärast, et pigem kaasa elada ja olla nende üle uhked :) Ja kui kellegi teise peal silm pidama jääb, siis ikka ka harjutuse enda ja tehnika pärast kuna endal veel pole ka asjad 100% paigas. Alati on, mida õppida. Endal oli ka algul selline tunne, et appi appi. Eriti, kui esimest korda läksin vabade raskuste alasse. Seest oli nii õõnes, sest kartsin täiega, et keegi mõtleb midagi halvustavalt, ütleb äkki midagi halba ja üleüldse olen koba kuubis ja kukutan endale kangi pähe ja hantlid teiste varvastele. Õudusmõtted teoks ei saanud ja mul pole kunagi olnud aegagi vahtida, kas keegi vahib, mida ma teen või mõelda, et oh, mida nood küll arvata võivad. Kõrvaklapid peas, muusika üürgab, oma siht ja eesmärk olemas ja trenn alaku. Kogu muu maailm ümbert kaob.

Tubli, et on otsustanud end kasile votta.

No matter how slow u go, u r still lapping everyone on the couch.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.