Jump to content
Guest Uno

Küsimus

Recommended Posts

Guest Uno

Tere!

Ma teen kodus ise veidike trenni. 3x20 kätekõverdused, 3x8 lõuatõmme, 3x30 kõhulihased ja 3x8 12kg hantliga biitsa. Küsimus oleks, et kas ma peaks midagi veel tegema, sest ma kardan, et mu lihased ei treeni korralikult kõigile ja oleks imelik kui ainult biits suur vms...

Palun abi.

Aga äkki peaks kasutama proteiini või kreatiini või lihtsalt puhast valgupulbrit? Siis pidid tulemused paremad olema ju? Ja kas neil kõrvalmõjusid vms ei ole?

Ma teen peaaegu igapäev samad seeriad, aga ma juba seda üle kuu teinud ja ma ikka trenni lõpus väsinud ja eriti rohkem ei jõuaks teha. Nagu kordi juurde panna vms. Mis lahti on... natuke näha, et lihas on kasvanud aga rohkem küll teha ei jõua.

Puhkepäevad on siis, kui mul liiga palju õppida on antud järgmiseks päevaks ja siis ma ei jõua trenni teha. Aga muidu ei ole puhke päevi, kui ainult vb pühapäeval. Ja iga päev samad seeriad jah.

Vaheta süsteemi oma treeningus,kui arengut ei näe.Vahest proovi lihtsalt teha palju tuleb,vahest tee aeglaselt ilusa vormiga,vaheta haarde laiust lõuatõmmetel,tee kätekõverdusi kitsa haardega jne....Variante on sadu.Kaitseväes olin,siis ka alguses mõni tegelane ei teinud 20 kätekõverdust isegi.Aga sai tehtud söögi alla,söögi peale ning 2 kuuga tegi enamus 82 jutti ära.Minu point on - ära nühi tuimalt 3x20 ja 3x8 vms,muuda oma trenni ülesehitust väheke.Ja kui mõni päev tunned,et üldse ei tule,siis lihtsalt kuidagi trenni ära vägistada pole ka mõtet.Taastu päevake ja jälle edasi.

Kui sa ei lase taastuda, siis ei ole ka tulemust... Selle asemel, et lihast kasvatada, teed sa iga päev samu lihaseid treenides endale karuteene. Areng=õige toitumine+õige treening+puhkus

Selle asemel, et lihast kasvatada, teed sa iga päev samu lihaseid treenides endale karuteene.

Miks iga päev ei võiks samu lihaseid treenida? Hetkel treenin kogukeha süsteemis nt ja samad lihased on töös lausa 3 päeva jutti kohati.Samuti sõjaväes sai iga päev sadu kätekõverdusi tehtud ja inimesed arenesid kordustes korralikult.Pigem on point ikka taastumises ja trenni mahtudega mängimises pluss toitumine ja puhkus. :)

3 päeva jutti ei võrdu iga jumala päev nädalast nädalasse... Vähemalt nii sain ma tema jutust aru

Njh, ma tahan tulemusi nii kiiresti, et ma ei lase lihastel üldse taastuda.

3 päeva jutti ei võrdu iga jumala päev nädalast nädalasse... Vähemalt nii sain ma tema jutust aru

Njh, ma tahan tulemusi nii kiiresti, et ma ei lase lihastel üldse taastuda.

Noo kätekõverdusi kannatab isegi iga jumala päev teha ja võib ikkagi areneda,pigem on tema trenni ülesehitus liiga ühekülgne ja keha on sellega ära harjunud.Muidugi kui on tunne,et puhkust vaja,siis tuleb puhata.Ja kiiresti ei tule midagi.Kõik tahavad kiiresti tulemusi,aga tööd ei viitsi selleks paljud teha. :)

oled sa kindel, et sa suudad teha ühel jalal kükke juba praegu üle kümne ühele jalale? kui suudad, siis äkki on sul olema seljakott, millesse saad kasvõi kilekottidega liiva panna, et raskust juures oleks ;)

triitsepsile saad teha kahe tooli vahel surumisi - jalad ühel toolil ning käed selja taga teisel toolil. laskud alla tunnetades triitsa ja surud seejärel üles. Kui ka liiga palju teha suudad, võta seesama seljakott sülle raskuseks ;)

Õlgadele - kätel seis seina najal ning teed siis kätekõverdusi - ei tohiks olla kergete killast harjutus...

seljale - proovi pana kang ukseavasse ja saad teha lõuatõmbeid.

Kui sul on natuke rohkem vahendeid ja viitsimist, siis saad osta ka trx rihmad koju, mis käivad ukse vahele kinnitusega - nendega saab teha palju harjutusi.

Tavalised kätekõverdused saad ka raskemaks teha kahel viisil - esimene variant on seljakott raskusega seljale, teine variant on jalad toolile ja siis kätekõverdusi tegema.

Lihtsalt kasuta oma ettekujutust ning loe lihtne anatoomia õpik läbi lihaste koha pealt, et aru saada, mis lihas mismoodi töötab ja liigutab ja küll sa siis leiad mitmeid variante, kuidas trenni teha ka koduste vahenditega :)

Kõhulihaseid võis treenida vist igapäev, sest need lihased vajavad vähem taastumist? Seljale ma teengi nii, et mul on lõuatõmbepulk juba olemas. Aga kui ma tõmban maksimum näiteks 11 lõuatõmmet korraga, siis kas oleks mõttet panna seljakott selga ja liiv sisse, et oleks raskem või võiks niipalju trenni teha ilma raskustetta , et suudaks vähemalt lõuatõmmet mingi 30 korda teha? Njh, samas kui raskused seljas, siis treenid ka selleks, et ilma raskustetta jõuad rohkem teha. Aga aitäh Rain, sul on väga head ideed mulle, mida ma saan veel kodus teha, niiet ma lisan need harjutused endale kavasse.

Kõhulihaste liigsel treenimisel on seljahädad väga kerged tulema, ja pärast võib nendest omal käel lahti saamine väga keerukas olla. Või siis kulukas :)

Esimest korda kuulen, et kõhulihaste liigsel treenimisel tulevad seljahädad? Ehk siis biitsepsi liigsel teenimisel tuleb triistepi hädad?

Kõht ja selg on su keskkohta, su keret, toetavad lihased ning nende ebavõrdne treenimine annab märksa kergemalt-kiiremalt tunda kui väiksemate lihaste nagu biitsepsi-triitsepsi ebavõrdselt treenimine tunda võiks anda

• Upvote 1

Esimest korda kuulen, et kõhulihaste liigsel treenimisel tulevad seljahädad? Ehk siis biitsepsi liigsel teenimisel tuleb triistepi hädad?

Paraku see on nii kõhulihaste puhul. Eriti algajatel tihti esinev, kuna ei taheta alaselga treenida...

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.