Jump to content
Sign in to follow this  
mrpike

Üleskutse: teater otsib lavastusse kulturisti

Recommended Posts

Tere!
Kirjutan seoses teatrilavastusega "Manifest 2: rajuelu", mis etendub 3. detsembril Kanuti Gildi SAAL-is ning mida etendatakse ainult ühe korra. Lavastajateks on Henrik Kalmet ja Paavo Piik (mõlemad Tallinna Linnateater) ning lavastus kuulub Manifestide sarja, mille mõte on käsitleda ühe õhtu jooksul olulisi teemasid uue nurga alt ja ärgitada esinejaid julgelt ja ausalt rääkima ja vaatajaid kaasa mõtlema. Manifeste ei salvestata ning täissaali korral on publikuks 150 inimest.

"Manifest 2: rajuelu" mõte on avada uue nurga alt tänapäeval väga populaarne teema - mahe elustiil. Ning seda seeläbi, et tuua näiteid vastupidisest ehk tegevustest, mida saaks pigem kirjeldada ekstreemsete või rajudena. Ideel on mitu alust, kuid üks võimalikest lähenemistest on näiteks see, et mis on tegelikult ökoloogiline: kas elada 50 aastat rajult või 100 aastat mahedalt? Ning teiseks vastuolud inimeste igapäevases käitumises: igapäevased ökotarbimised ja tehtud vaev, mille samas nullib mahemõtteliselt ära üks vahemaandumistega lennureis. Kulturism annab oma tervisliku elustiili ja samas raju väljanägemisega antud teemale hea visuaalse ja ka mõttelise kujundi ning hägustab seeläbi piire maheda ja raju vahel.

Lavastajad Kalmet ja Piik soovivad, et 3. detsembri õhtul oleks lavastusse kaasatud ka ühe kulturisti vabakava, et tutvustada elustiili, mis oma olemuselt tervislik, kuid samas ka raju ning mis oleks samas midagi täiesti uut tavapärase teatripubliku jaoks.
Lavastust toetab Kultuurkapital ning esinemise eest oleks ka töötasu.
Kui soovid tulla esinema või oskad kedagi soovitada, kes võiks tulla esinema, siis palun kirjutada:
mty.kinoteater@gmail.com
Show saab olema võimas!

Lavastuse treiler ka:

Ja tutvustus / piletiinfo: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/muu/?concert=134472

Paul Piik
Kinoteater
  • Upvote 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×