Guest Algaja

Ei näe arengut

30 postitust selles teemas

Tere!

Alustasin jõusaalis käimisega umbes kuu aega tagasi. Iga kord üritan järgida reeglit, et panen eelmisest korrast rohkem raskusi jne. Kui aus olla, siis siiamaani ei ole nagu arengut väga näha. Näiteks rinnapäeval väsivad käed väga kiiresti ära ja tulemuseks see, et teen ikka sama raskustega harjutusi, nagu eelmine nädal. Siit ka küsimus, et miks see võib olla niimoodi? Või tuleb lihtsalt kõik vaikselt ja targu?

Kuna olen alles algaja ja kehaehituselt suhteliselt kleenuke, siis eesmärk on saada natukenegi lihastesse, meeletut massi taga ei hakkaks ajama (võib-olla tulevikus). Praegu on treeningud nii, et 1. päev - rind, 2. päev - selg, 3. päev - jalad ja 4. päev - õlg , biits ja käed. Kas peaks oma treeninguid muutma, et näeks rohkem tulemusi keha ülaosas? Samas ei tahaks tulevikus selline ka olla, et käevars on jämedam, kui jalg.

Hakkasin ka tarbima massilisandeid. Kas see soodustab hästi minu arengut või soovitaksite midagi muud (proteiin, kretiin)?

Tuli palju küsimusi, aga suured tänud neile, kes viitsivad vastata ja anda head nõud. ;)

0

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noo selle loogika järgi,et iga kord lükkad kangile raskust otsa,peaks sinust mõne aastaga üliinimene saama.Ei,nii need asjad ei tööta. :) Kõik see tuleb ikka ajapikku ja nõuab järjepidevust. :)

......see kas sul on mõtet mingit massilisajat,valku või mida iganes tarbida oleneb sellest milline on sinu toitumine üldpildis.Korralik menüü on kõige alus,toidulisandid on mugavuse küsimus rohkem,mitte mingi imerohi,mis sind kiiremini suuremaks teeb. :)

0

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihaskasv on väga aeglane toiming. Kuu ajaga ei juhtu sul nüüd küll mitte midagi. Käi 11 kuud veel ja kui siis ka tulemusi pole, siis hakka edasi mõtlema ;) Ja nagu Kang08 juba ütles, on kõige alus üldse toitumine. Seega võid teha väga karmi trenni, aga kui toitud valesti, siis kasvu asemel sul lihas hoopis põleb...

Edited by Invention

0

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuu ajaga ei peagi nägema suurt arengut. Ega eestlastel niisama neid vanasõnu nii mitmeid pole: tasa ja targu, kes kaua sõuab, see kaugele jõuab....jne ;)

0

Hästi tehtud on parem kui hästi öeldud. - Benjamin Franklin -

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen ektomorf, ja käinud jõukas 4+ aastat, vahepeal on tulnud sisse ka pause.

Algul tundus, et massi kasvatamine on minu puhul võimatu, aga siiski lasin edasi.

Peale 2 aastat äkki, oli näha, et ka minul on lootust midagi peale kasvatada, kuigi

see tuleb aeglaselt.

0

“Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated.â€

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Noh jah - esimene kuu küll, aga ma ei oleks sellise jaotuse peale kindel, et närvisüsteem normaalselt harjub. Pigem teeksin kaheks jaotatud kava järgi esimesel kuul/kahel - harjuks vahest kiiremini.. seejärel mõtleksin alles muule kavale. ning toitumine - kui tavasöömine ei ole piisav, siis... ei aita ei ussi ega püssirohi ja mingi kreatiin või valk või massilisaja...

samas, kui endal on olnud vahesid treeningus, mis pikemad, kui 4-5 kud, siid just esimesed 1-2 kuud on need, mil tunned ja näed, kuidas raskus kasvab jõudsalt ning lihased suurenevad mahult ja muutuvad täidlasemaks. nimetatakse vist lihasmäluks

0

siit saad lugeda minu isiklikku blogi: https://fitnessest.wordpress.com/

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Süüa Süüa Süüa Süüa Süüa :D 70% on see kasvamise alus :D ja 30% trenn:D

Nii, et sellest alusta mida sa sööd:), kui ise ei saa hakkama siis pöördu mõne treeneri poole;)

0

No Pain, No Gain !

15.09.2014

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Süüa Süüa Süüa Süüa Süüa :D 70% on see kasvamise alus :D ja 30% trenn:D

Nii, et sellest alusta mida sa sööd:), kui ise ei saa hakkama siis pöördu mõne treeneri poole;)

Absoluutselt! Mis sa arvad, et Morozov ja Kalmus kasvasid õhust ja armastusest? Mitte sugugi! Piimapudel peab suur olema.

BigBottle.jpg

0

Kõige lihtsam võte rasvumise kindlakstegemiseks on rasvavoldi paksuse mõõtmine. Rasvavolt ei tohi sõrmede vahele võetult kõhul olla paksem kui 1,5-2,5 cm. -M. Saava

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen nüüd 3 nädalat trennis käinud. Iga nädal lisanud raskust ja seda ka aint 2500 kcal peal... Ise teen E- rind. T- jalg, K õlg, N käsi, R selg... Pole hullu midagi, pärast trenni üritan joosta 20 mini, vaikselt üritan seda ka 30 peale tõsta, iga kord pärast trenni siis... Samas vana sa oled? Hetke kaal? Toitumine?

0

fitness and snowboarding is a lifestyle and Im living IT

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihasmäluks nimetatakse kõike muud kui lihaste mahult suurenemist või täidlasemaks muutumist.

ehh, ära noki. jah, löö lihase uuesti vett täis kui trenni tegema hakakd ning nävisüsteem kah juba teab, mida kehaga tehakse. seetõttu on uuesti alsutamisel kiirem areng, kui nullist alustamise.

0

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Absoluutselt! Mis sa arvad, et Morozov ja Kalmus kasvasid õhust ja armastusest? Mitte sugugi! Piimapudel peab suur olema.

BigBottle.jpg

Mina pole väitnudki seda:)! Sööma peab, siis kasvad!! ;)

Ma olen nüüd 3 nädalat trennis käinud. Iga nädal lisanud raskust ja seda ka aint 2500 kcal peal... Ise teen E- rind. T- jalg, K õlg, N käsi, R selg... Pole hullu midagi, pärast trenni üritan joosta 20 mini, vaikselt üritan seda ka 30 peale tõsta, iga kord pärast trenni siis... Samas vana sa oled? Hetke kaal? Toitumine?

Sa käid 5 päeva järjest? Kas parem näiteks 2 trennipäeva 1 paus 2 trenni 1 paus vms käia poleks:)?

0

No Pain, No Gain !

15.09.2014

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina pole väitnudki seda:)! Sööma peab, siis kasvad!! ;)

Sa käid 5 päeva järjest? Kas parem näiteks 2 trennipäeva 1 paus 2 trenni 1 paus vms käia poleks:)?

Tähtis on rutiin, mida järgida. Kavad vahetuvad niikuinii iga mingi aja tagant ;) Iga üks käib nii nagu talle sobib ja meeldib ^_^

0

Trenn, Toit, Puhkus

Mitte midagi ei juhtu üleöö, kõik on vaid aja küsimus

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei. 5 järjest ikka. Kui on huvi võin kava jagada. Ise teen seda teist korda läbi ja esimene kord oli areng juba päris hea. 12 nädalat kava siis. Taastumisega probleeme pole. Esimene nädal aint veidi raske oli... Muidu kava meeldib ja hea meelega käin lammutamas. Iga nädal tõstnud ka raskust. Kui mitte igas harjutuses, siis põhilises harjutuses ja teistes viimasel seerial... Oleneb kuidas enesetunne on... Kava on ka täpselt nii tehtud, et eelmine päev järgmist realselt ei takista... :)

0

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See kõik on individuaalne.Oleneb kui kiire on taastumine.Pealegi temal on kõige tugevamad trennid E,T,R...õlg ja käsi on minu arust rohkem selline "võimlemine" :D

0

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei seda küll, ei vaidle tõesti vastu eks see sõltub tõesti inimesest endast. Samas kui kirjutas, et kuu nagu käinud alustuse koha päris korralik andmine ikka :D. Samas kui motti ja kõike muud on siis tõesti TULD! :D

0

No Pain, No Gain !

15.09.2014

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei seda küll, ei vaidle tõesti vastu eks see sõltub tõesti inimesest endast. Samas kui kirjutas, et kuu nagu käinud alustuse koha päris korralik andmine ikka :D. Samas kui motti ja kõike muud on siis tõesti TULD! :D

Tuli lihtsalt ca 18 kuud vigastuse tõttu vahele. Nüüd üritan vana vormi tagasi saada :) Pole üldse hullu, küll liigutan ennast päris palju muidu ka. Hetkel kahtlen veel, tundub, et keha on stressis a eks seda näeb hiljem...

Kang 08. Õlale 17 seeriat ja käele 21 seeriat on võimlemine? samas kui seljale hetkel 15 seeriat...

0

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kang 08. Õlale 17 seeriat ja käele 21 seeriat on võimlemine? samas kui seljale hetkel 15 seeriat...

Noo kui teha 21 seeriat jalale,siis on järgmine päev suht uimane olek,kui teha käele 21 seeriat,siis võib vb mingi kerge trenni isegi teha.Enivei,see oli nii pool naljaga öeldud. :)

0

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jalale on 15 seeriat. Samas seeriate arv pole oluline. Korduste ja pinge tulemus võib olla hoopis erinev... jala päev reaalselt on palju väsitavam, kui õla ja käe päev kokku. isegi koos selja päevaga :D Aga oleneb jälle inimesest. Hetkel jälle jala areng kõige kiirem....

0

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu ma ütlesin, et inimesed on kõik erinevad nii samuti ka nende treeningud. Samas on ju oht ka üle treenimisele ;)? AGa nagu enne ütlesin, kui probleeme pole siis tuld ja shuutida kuni jaksad;)!

0

No Pain, No Gain !

15.09.2014

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üle treenimist ma küll ei näe... isegi kaugelt mitte. Kui aga mõelda ajas tagasi, kui sai kaido leesmaniga sama kava tehtud, siis raskemat kava pole elusees näinud ja hetkelgi ei oska ette kujutada... Kulturismi kavad aga on suht kerged :D

0

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üle treenimist ma küll ei näe... isegi kaugelt mitte. Kui aga mõelda ajas tagasi, kui sai kaido leesmaniga sama kava tehtud, siis raskemat kava pole elusees näinud ja hetkelgi ei oska ette kujutada... Kulturismi kavad aga on suht kerged :D

Minu arust on just jõutõstmise kavad kerged, sest seeriate vahel on ülipikad puhkepausid, et jõuad isegi maha jahtuda.

Minul kestab jalatrenn näiteks 50 minutit, 23 seeriat kokku ja kõik on raske pingutusega. Enne tegin sama trenni poolteist tundi, aga kiire elutempo tõmbas selle tempo üles. Raskused on suurenenud selle tempo tõusuga, kusjuures.

Edited by Sarge

0

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled sa kindel et "kulturismi" kava järgi treenides piisavalt pingutasid et need kerged tunduvad...

On sul näiteks viimasel küki kordusel seerias "pilt peaaegu taskusse" läinud? Või teinud veel 10 sammu väljaastete kõnnil, kuigi juba peale esimest 10 on jalad valusad?

0

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oled sa kindel et "kulturismi" kava järgi treenides piisavalt pingutasid et need kerged tunduvad...

On sul näiteks viimasel küki kordusel seerias "pilt peaaegu taskusse" läinud? Või teinud veel 10 sammu väljaastete kõnnil, kuigi juba peale esimest 10 on jalad valusad?

Ikka pingutasin. Kükkis hetkel hoian veits tagasi vigastuse pärast, aga pingutan korralikult. Viimased 3 seeriat juba kõik suht ehku peale ja kohe istuma :) Lihtsalt oleneb kavast kõik.

0

Jaga seda postitust

Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Külaline
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Vasta sellele teemale...

×   You have pasted content with formatting.   Eemalda formaat

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

• Viimati Sirvimas   0 liiget

No registered users viewing this page.