Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Liis

Pulss joostes liiga kõrge

Recommended Posts

Guest Liis

Tere

Sai käidud tervisekontrollis, kus koormustestist ilmnes (dikteerin):"Vererõhu reaktsioon normis, taastumise kolmandal minutil diastoolne hüpotoonia-kolmas minut 135/35 mmHg, viies minut 105/60 mmHg. Pulsi reaktsioon koormusele kiire tõus, taastumine aeglustunud - kolmas minut 34x minutis"

Kuna selle raviks/parandamiseks soovitas nädalas 3x kuni 1h madalamal pulsisagedusel 130x minutis, siis hakkasin nüüd joostes käies kandma pulsikella. Sain teada, et joostes oma tavalise tempoga, tõuseb pulss 160-180, kui märkasin et liiga kiire, proovisin jälle aeglasemaks võtta, raske oli hoida pulssi juba ainult 160 kanti, see sarnanes rohkem juba kõnnile. Mis on selle põhjus ja kuidas seda "välja treenida"? Kas võin üldse tegeleda jooksuspordiga?

Endast nii palju, et jooksmas on käidud viimase aasta jooksul vähemalt kord nädalas, vahest tihedamalt, vahest mitte üldse, muidu vabamalt võtnud: jalgrattasport, jõusaalis käimine. Kehakaal normaalne, KMI 21, vanus 22.

Suur aitäh vastuste eest!

Liis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ilmselt peadki alguse tegema üliaeglast sörki või isegi kõndima. Mõne aja pärast peaks saama sama pulsiga juba natukene rohkem sörkida. Räägin oma kogemustest.Mina tegin 4-5 korda nädalas, alguses käisin ainult jalutamas. Paari nädala pärast tegin kõndimist ja rahulikku sörki vaheldumisi, et hoida pulss seal 130l/min juures. 2 kuud hiljem saan sörkida tund aega järjest, umbes 6-7 km tunnis pulsiga 130-140l/min.

Esimese kahe kuuga peaks tulema kõige suurem muutus ning siis hiljem aeglasemalt juba. Edu ja kannatust.

Enda puhul kasutasin lisaks pulsikellale veel telefonis Endomondo äppi, mis salvestab teekonna jne. Tõstis minul motivatsiooni liigutada, et näha seal järjest paremaid tulemusi :)

Edited by Genuine

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×