Jump to content
Katariina76

Sõrmeliigesed valutavad ja on paistes

Recommended Posts

Teen suveperioodil kahel korral nädalas mulle tehtud kava järgi tervele kehale jõusaalis harjutusi. Viimase kuu aja jooksul olen tundnud sõrmenukkides kerget valu ja eile olid nimetissõrme ja keskmise sõrme liigesed isegi ühel käel veidi paistes. Esialgu kartsin, et nüüd on artriit, aga siis hakkas meenuma, et jõusaalis peale jõutõmmet (10 + 10 kg kangil) on sõrmed kuidagi valusad ja välja veninud. Vaevalt jõuan kangist harjutuse lõpuni (3 x 15) kinni hoida. Kas see liigeste jama võib olla sellest? Kas see on tavapärane? Kas nüüd peaksin jõutõmbe tegemise ära jätma? Kuidagi ei tahaks, sest see on üks hea ja tõhus harjutus. Kellel on kogemusi, palun nõu ja infot!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kui sinu jaoks väga suure raskusega tihti treenida siis tundub täiesti loogiline, et kuskile võib kergemat sorti põletiku sisse lüüa. Sa võid vahepeal vahelduseks tõstmisrihmasid kasutada, nii saad trenne jätkata ja kätele/sõrmedele puhkust anda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Et 3x15 skeemiga tehtava jõutõmbe juures sõrmeliigesesse põletik tekib ei ole küll tavapärane. Et sõrmed kergelt valusaks ja krampi jäävad, seda võibolla küll.

Kas käe ära löömine või sõrmede tagurpidi väänamine (näiteks halva haarde tõttu mõnel masinal, a'la pec deck või mõni harjutus plokil) on välistatud? Iga harjutuse juures peaks jälgima, et randme asend oleks neutraalne ja haare kindel, sealhulgas ka kangist haaramisel ja kangi tagasi panemisel. Kangiga biceps curlide puhul on võimalik kangi tagasi pannes minuarust sõrmed tagurpidi väänata ilma, et ise arugi saaks. Randmete ja sõrmede väänamise suhtes on jõutõmme vist üks lollikindlamaid harjutusi.

Edited by salasilm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oleks siis vaid ühel käel, aga kahel ja juba mitu nädalat. Kangiga pole bicepsit teinud, teen seda hantlitega. Samas pole ju välistatud ka artriit. Külastan perearsti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing inSign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×