Jump to content
Guest pantera

Kaalu kogumine

Recommended Posts

Guest pantera

Tere! Olen 18 aastane noormees, ning on plaanis hakata külastama jõusaali kuna mu oma

keha on mind ära tüüdanud. Olen 188 cm pikk ning kaalun vaid 66 kg, mida on ilmselgelt vähe.

Siinkohal küsiksingi, kust otsast pihta hakata? Eesmärgiks on juurde võtta 10 kg lihaste arvelt, kui

palju selleks võib aega kuluda?

Objektiivset vastust ootama jäädes :)

10kg puhast liha algaja treenija puhul = 2....3a olenevalt geneetikast, toitumisest ja trennist

Pigem 1 aasta, kui hästi teha. Liha saab vbl isegi kiiremini selga, kui rämedalt üle süüa, aga see poleks mõtekas muidugi. 1 aasta korralikku, targalt tehtud trenni koos õige toitumise ja see 10kg on algaja puhul täiesti reaalne.

Kuigi siinkohal sõltub muidugi palju algus-punktist. Teema-algataja on pikk aga kaalub vähe - seega tema puhul on väga reaalne aastaga see areng läbi teha.

Ma ise võtsin oma esimese tõsise treening-aastaga 25kg juurde ja taipohh, kui sealt 10kg liha ei olnud. Ca. 75kg pealt 100kg peale.

Kindel?

Vähem ohtu, et mõni päev ei ole optimaalne kaloraaž või piisav toitainete tarbimine. Aga puhtalt lihasmassi/rasvamassi suhtes on selline lähenemine ebaotstarbekas muidugi. Jõutõstjate puhul tavaline, kui plaanitakse heavy-weight'i minna.

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.