Jump to content
Guest Külaline

Probleem kaaslasega

Recommended Posts

Guest Külaline

Tere

Minul on veitsa ebatavaline mure. Nimelt on asi selles, et olen suhtes noormehega, kelle kohta mul pole ühtegi negatiivset asja öelda, ta on tõesti kõiges väga tore. On vaid üks mure - ta on tugevalt ülekaaluline. Asi näitab pidevat tõusutrendi ka, kuna ta on juba mitu aastat töötanud ametikohal, mis nõuab öiseid vahetusi.

Lisaks ebaregulaarsele magamisele ja toitumisele ta ei tee ka trenni ja kõik minu püüdlused teda kaasata (katsun ise tervislikult toituda ja võimalusel ka trenni teha) on läinud luhta. Kui olen vihjanud tema tervisele (ei taha ju otse öelda kallile inimesele, et kuule sa oled paks ja oleks viimane aeg midagi ette võtta), siis ta läheb väga vihaseks ja ütleb, et ei viitsi kuulata - kusjuures see on ainuke teema, milles ta niimoodi käitub. Seega eeldan, et ta on ka ise ebakindel selle koha pealt, kuid samas absoluutselt ei taha midagi ette võtta.

Üritan pidevalt teda suunata, sõbralikult kaasa kutsuda kas või niisama välistele tegevustele, aga nendest ei piisa kahjuks.

Ma tõesti ei tea, kuidas suunata teda toituma tervislikumalt ning trenni tegema, sest ta oleks nagu kategooriliselt vastu, aga fakt on see, et asi pole enam ainult kaalus, vaid ka tervises - sest kuigi praegu on ta tervis korras, siis ma ei usu, et selliste eluviisidega see seda kaua on, aga ma ei oska mitte kui midagi teha! Näiteks kui ise käin jõusaalis, siis tema kaasa ei tule, olen korduvalt kutsunud - tema jaoks on see aja- ja raharaisk, nagu olen aru saanud.

Ja nüüd jääb mulje, nagu oleks ta tõesti mingi tõbras, aga imelik ongi, et nii veidralt ja imelikult käitubki ta põhimõtteliselt ainult selle teema koha pealt, ülejäänud aeg on tõesti supertore inimene.

Mida teha?

Ma arvan, et ära otsusta teise eest, mis talle parim võiks olla. Küsi seda temalt endalt ja ürita lasta tal endal jõuda arusaamani, et milline füüsiline tegevus talle meelepärane on / kust tuleb ülekaalu põhjus jne (muidugi seda mitte otse küsides, sest nagu ma aru saan, siis selle teema küljes on juba negatiivne "haamer").

Kes teil kodus süüa teeb? Poest süüa ostab?

Tavaliselt need ohjad on naisel enda käes või lhtsasti enda kätte võetavad.

Et siis ei ole muud kui tervisliku toitumise katsumise asemel on väga läbimõeldud toitumiskava teile mõlemale ja ei tee ega osta rohkem süüa, millega ta saab sellest üle minna.

Sinu kirjelduse põhjal ma ei usu väga, et ta viitsib hakata eraldi poes käima (ja kui viitsib peida autovõtmed ära, jalutamise v võtmete diivanivahelt otsimise peale kulub juba energiat)

Ja seda kõike tuleb muidugi teha nii, et ta aru ei saa absoluutselt, nii muuseas...

+ mine peotantsu kursustele ja vea ta kaasa, sest muidu sa tantsid kursusel mingi võõra mehega oma seksikates kleitides eks ;) (ja kui tema tuleb kaasa on tal trenn ja sinul peavad ikka seksikad kleidid olema)

Ega inimesed enne ei muuda elustiili ja harjumisi kui surm juba selja peale koputab.

Vahest ei piisa sellestki :)

Ytle talle näiteks , et iga kymme liigset kilo v6tab sentimeetri tilli pikkusest maha . V6i, et rasvunutel tekivad erektsiooni proobleemid ysna varases eas. Need väited iseenesest pole t6est väga kaugel...

Haara toidu ostmine ja valmistamine enda katte ning kaasa mees sellisesse tegevusse, mis tema rutiini fyyslist koormust lisavad, kuid millest ta ise arugi ei saa. Alusta kasvoi jalutuskaikudega, metsas marjul-seenel kaimine vajab ka kykkimist ja kummardamist jne. Kuskilt tuleb ju alustada ja igasugune liikumine tuleb ainult kasuks.

• Upvote 2

Kuna tegu on naise murega mehe kehakaalu suhtes, siis siin pole mingeid siidikindaid vaja kanda nagu vastupidistes olukordades. Kui ütleb, et ei viitsi kuulata ja läheb vihaseks, siis tee nagu naised ikka teevad, mine emotsionaalseks ja karju midagi sellist, et sa ei armasta mind, et ennast kokku võtta, sind ei huvita minu tunded jne.

• Upvote 3

Kui asi nii lihtne oleks, kõnniksid tänaval ainult kapid ringi. Mis ta varem on teinud üldse sporti ja proovinud alla saada? Osadel ka see, et varem nagu oma mõistusega, aga ilma eriliste teadmistega pingutanud ja kui kaal ei ole langenud, siis asja katki jätnud. Neid ilmselt lihtsam sportima saada.

Äkki ei prooviks kohe jõukasse teda tirida, alguses mõnes privaatsemas ja vaiksemas kohas peale hakata.

Olen olnud ise ülekaaluline, 118 kg. Arvasin tol ajal samuti, et pole hullu, olengi tugev eesti mees. Ausalt, ükski siin antud soovitus ei toimi. Mehele peab see ise kohale jõudma, mõttetu on mingeid ratsionaalseid argumente tuua. Siin on kaks võimalikku olukorda:

1. Talle tõesti ei jõua kohale, et tal on probleem. Väga väheusutav. Kuid sel juhul on lootusetu ka midagi ette võtta.

2. Ta tegelikult teab südamepõhjas, et tal on probleem. Kuid ta on nii nõrk, et ei julge seda tunnistada mitte mingil moel. Viha on sellele üks reaktsioon.

Kodus ise toidu tegemisest ei ole abi. Nagu ütlesid, kui töötab öösiti ja kui sa just ei ahelda end tema külge, siis piisab mõne "võta Snickers ja pane täiega" tasku pistmisest ja kogu kodune eeskujulik dieet lendab vastu taevast.

Ainuke võimalus on ta jätta oma kaalumõtetega üksi, kuid muuta kogu muu elu nii rütmiliseks ja sisutihedaks kui võimalik. Väikesed asjad hakkavad korda ajama suuri. Ja kui kogu aeg on tegevustega täidetud, siis ühel hetkel hakkab snikersist väheks jääma ja asjad hakkavad muutuma. Kohe, kui ta selle ära näeb, et midagi võib isegi välja tulla, asub ta ka ise kohe asja kallale.

Edasi läheb juba lihtsalt.

Kui see ei õnnestu, siis bad luck, soovitan kaaluda variante ...

Ega siin muud pole, kui et lase oma naiselikud võlud käikud.

Esiteks naised on tegelikult head kokad ja hakka valmistama toite, mis sisaldavad erinevaid toiduained, aga huvitaval kujul. Näiteks hea valik igasugu ahjus küpsetatud lihad koos juurviljadega (tomat, sibul, paprika, ürdid) plaadi peal või malmpotis. Või tee ise kotletid, kuhu lisad köögivilju riivitult sisse. Tatrapuder lihaga, tuunikala salat kodujuustu ja maistestamata jogurtiga. Kui tahab desserti, siis näiteks kohupiim tükeldatud puuviljade ja pähklitega või tee ise näiteks täistera karaskit, küpsiseid või puuvilja smuutit. Ühesõnaga valikuid ja võimalusi nii palju ju, pane ainult pea tööle :) Loogiline, et kui mehele, kes siiani on söönud ainult frititud friikaid ja rasvast nõretavat lihakäntsakaid, siis salatikausi nina alla pannes tuleb streik. Peadki asja talle põnevaks tegema ja näitama, et tasakaalustatud ja tervislik toitumine on maitsev ja lõbus.

Teiseks muuda liikumine tema jaoks lõbusaks :) Minge koos rattaga sõitma, ujuma või hoopis viska vimka ja kingi näiteks mootorsõidukiga sõit kuskil seikluspargis, siis ta näeb seal ise ka, et ega motika/atv/skuutri seljas pole midagi nii lihtne püsida ja ringi traavida, kui lihased pole tugevad.

Kolmandaks ole raudne eeskuju ja hoolitse enda eest. Mida rohkem su mees näeb, et sa ise oled trimmis, hoolitsetud ja särav, seda rohkem tahab ta olla vääriline kaasa. Kui juhtub selline tore asi, et keegi härra teeb sulle komplimendi, siis võid hiljem ka seda oma mehele nii möödaminnes mainida, aga ära asja suureks puhu. Siis ta tunnebki natuke armukadedust ja võib-olla tahab parem mees olla.

On nii keemilisi kui psühholoogilisi võtteid, kõige efektiivsem on muidugi nende kombinatsioon. Lihtne pole ükski :)

lisaks võib proovida ka füüsilisi võtteid... alati võib naine hakata käima ju kickboxis ja pärast kodus harjutada :D

Häh, nii ma end paksuks sõingi :) Ei söönud sugugi mitte rasvast nõretavaid friikaid. Vaid väga hästi tehtud toitu. Ja kuna toit maitses, siis sõin seda palju. Ja siis sõin ära veel ka ülejäägid, sest naine kandis ette: "Söö veel see ka ära, siis saan potid ära pesta". Muidugi!

Ma väidan, et mehed ei taha tegelikult, et nende eest kõik ära tehtaks. Ja naine hakkab end veel rohkem ohvrina tundma - ma teen juba niigi kõike, vean teda ringi ja ta ise ei tee mitte midagi.

Mehed hakkavad muutuma, kui nad näevad, et nad saavad ise muutumisega hakkama. Ilma kellegi abita. Ja saavad siis ka ise aru, et mitte keegi teine kui ise ei pea selle nimel pingutama.

Ja ära loodagi seda, et nii lõbusalt kokates jõuad kaua jätkata. Sest asi peab nagunii lõppema juurikate ja suht ilmetu toidu närimisega. Vahe on ainult selles, et kui ühel hetkel sinna jõutakse, ollakse sellega juba rahul. Ma olen rahul oma veega keedetud pudruga, kus on peal vaid võid. Pakk kohupiima ilma eriliste lisanditeta on ka normaalne toit. Vesi on ok jook.

Esiteks naised on tegelikult head kokad ja hakka valmistama toite, mis sisaldavad erinevaid toiduained, aga huvitaval kujul. Näiteks hea valik igasugu ahjus küpsetatud lihad koos juurviljadega (tomat, sibul, paprika, ürdid) plaadi peal või malmpotis. Või tee ise kotletid, kuhu lisad köögivilju riivitult sisse. Tatrapuder lihaga, tuunikala salat kodujuustu ja maistestamata jogurtiga. Kui tahab desserti, siis näiteks kohupiim tükeldatud puuviljade ja pähklitega või tee ise näiteks täistera karaskit, küpsiseid või puuvilja smuutit. Ühesõnaga valikuid ja võimalusi nii palju ju, pane ainult pea tööle :) Loogiline, et kui mehele, kes siiani on söönud ainult frititud friikaid ja rasvast nõretavat lihakäntsakaid, siis salatikausi nina alla pannes tuleb streik. Peadki asja talle põnevaks tegema ja näitama, et tasakaalustatud ja tervislik toitumine on maitsev ja lõbus.

Teiseks muuda liikumine tema jaoks lõbusaks :) Minge koos rattaga sõitma, ujuma või hoopis viska vimka ja kingi näiteks mootorsõidukiga sõit kuskil seikluspargis, siis ta näeb seal ise ka, et ega motika/atv/skuutri seljas pole midagi nii lihtne püsida ja ringi traavida, kui lihased pole tugevad.

Kolmandaks ole raudne eeskuju ja hoolitse enda eest. Mida rohkem su mees näeb, et sa ise oled trimmis, hoolitsetud ja särav, seda rohkem tahab ta olla vääriline kaasa. Kui juhtub selline tore asi, et keegi härra teeb sulle komplimendi, siis võid hiljem ka seda oma mehele nii möödaminnes mainida, aga ära asja suureks puhu. Siis ta tunnebki natuke armukadedust ja võib-olla tahab parem mees olla.

Põhimõtteliselt lihtsat lahendust sa ei leia vaid pead ise hoopis pingutama ja mitte sõnadega.

Esiteks naised on tegelikult head kokad ja hakka valmistama toite, mis sisaldavad erinevaid toiduained, aga huvitaval kujul. Näiteks hea valik igasugu ahjus küpsetatud lihad koos juurviljadega (tomat, sibul, paprika, ürdid) plaadi peal või malmpotis. Või tee ise kotletid, kuhu lisad köögivilju riivitult sisse. Tatrapuder lihaga, tuunikala salat kodujuustu ja maistestamata jogurtiga. Kui tahab desserti, siis näiteks kohupiim tükeldatud puuviljade ja pähklitega või tee ise näiteks täistera karaskit, küpsiseid või puuvilja smuutit.

Oh dziisas, oleksm mul ka keegi, kes kõiki neid asju valmistaks, nämm :P

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.