Jump to content
Sign in to follow this  
Priit Mihkelson

Raju peakorraldaja, Ott Tõnissaar valmistub oma novembrikuiseks matšiks 3D Treeningu abiga

Recommended Posts

post-23918-0-72777400-1347608043.jpg

Raju peakorraldaja, Ott Tõnissaar valmistub oma novembrikuiseks matšiks ja sellega seoses on ta külastanud juba mitmel korral ka 3D Treeningu spordiklubi. Küsisime tema käest, miks ta hindab 3D Treeningu treenereid ja treeningpartnereid?

———-

Valmistun juba juulikuust saati oma järgmiseks MMA-matšiks, mis toimub 3. novembril Soome liigas The Cage. Vastaseks on tugev Tšetšeenia päritolu Musa Amagov, keda siiani veel keegi alistada suutnud ei ole. Nagu alati, võtan ka sel korral ettevalmistusperioodist maksimumi ning otsin kokku parimad võimalikud treenerid ja treeningpartnerid – seda nii vastase profiili osas kui ka lihtsalt tugevamad ja asjalikumad sportlased. Minu koduklubiks võib küll nimetada Tartu Võimlat, aga tõsisteks treeninguteks tuleb omajagu reisida ning ise õigete inimeste juurde kohale minna – seepärast veedan umbes pool ajast väljaspool Tartut, sh Tallinna spordiklubis 3D Treening. Järgmine Tallinnas käik saab olema tuleval nädalal – 17. – 23. septembril, koos Saaremaa võitleja Lauri Mägiga.

Tallinnas on täna minu jaoks kõige olulisemateks inimesteks:

- Vallo Hannus. Eesti parim MMA-poksi treener, kes aitab mul ka mänguplaani matši jaoks kokku panna ning õiget taktikat valida. Lisaks on Vallol väga pikk staaž MMA võistluste jälgimisel, mis teeb temalt tuleva info veelgi väärtuslikumaks kuna tean, et seda on analüüsitud ja läbi mõeldud võrdluses maailmas toimuvaga – nii tipus kui madalamal tasemel.

- Ronald Stimmer. Ronald on mulle võrdväärne ja motiveeriv maasvõitluspartner – seda eriti nüüd kui ta on oma püstimaadlust tugevamalt arendanud. Tema aktiivne ja konkreetne stiil sunnib mind kvaliteetses sparringkesklonnas* piire ületama – läbi lähevad ainult tehnikad, mille sooritan väga hea ajastusega ja teravalt; kõik mis lohakile jätan, karistatakse ära. Selline surve treeningutel on mulle sobiv. Ronald on ka väga hea treener, kes suudab raundide järel juhtida tähelepanu nõrgematele kohtadele minu mängus ning vajadusel need sparringkeskkonnast välja võtta, et neid eraldiseisvana paremaks treenida. Lisaks kasutab Ronald oma mängus paari tehnikat-survet, mida tean, et mu järgmine vastane palju kasutab.

*Võistleva sportlasena ongi minu jaoks eriliselt olulisel kohal kvaliteetne sparringkeskond – on vaja paarilisi, kes teevad õigeid (kõrge õnnestumisprotsendiga) tehnikaid, teevad neid tehniliselt kõrgel tasemel ning teevad neid jõuliselt ja plahvatuslikult. Lisaks peab olema õhus tunda võidujanu, natuke suhtumist “kes-keda”. See on keskkond, kus ma võistlen – järelikult on see ka keskkond, kus ma tahan päris suure ajast treenida.

Lisaks on 3D Treeningul Eesti kõige suurem profi- ja amatöörreeglite järgi võistlev sportliku vabavõitluse tiim, mis tähendab, et lisaks Vallole ja Ronaldile leiab sealt teisigi häid partnereid nii püsti- kui maasvõitluse lihvimiseks – Jass Murutalu, Jüri Jõgiste, Kuldar Nei, Taavi Sööt, Martin Saar jt. Ja mis kõige olulisem – selle kõige kokkupanemisel terviklikuks vabavõitluseks.

Edited by Priit Mihkelson

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.