Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Hingetu

Ei saa nagu lõpuni hingata

Recommended Posts

Guest Hingetu

Jah, kõige paremini vast iseloomustab minu seisundit see tunne, et ei saa nagu lõpuni hingata, lisaks on kontroll hingamise üle, ma pean sellele mõtema.. on ebamugav. Ajab ka haigutama. Olen jooksmisega tegelenud selle aasta algusest, alustasin aeglaselt, kõnniga pooleks jne. Nüüd juba ikka jaksan joosta ja naudin. Probleem tuli u. aprilli keskel. Mida teha, et sellest üle saada?

Oleksin väga tänulik mingigi info eest, millest see kõik.

Kas sa ajad joostes rinna kummi ja kas su kaelalihased lähevad pingesse?

Olen teemaalgataja.

No jooksu ajal annab märku, algaski sellest, et ainult jooksu ajal. Nüüdseks aga juba ka niisama, muul ajal. Eriti täna, käisin täna rahvajooksul.

Kaelalihased pingesse.... hmm. Tavaolekus ei lähe, ei ole. Jooksu ajal- ei oska hetkel küll mõelda, et oleks läinud.

Jah, kõige paremini vast iseloomustab minu seisundit see tunne, et ei saa nagu lõpuni hingata, lisaks on kontroll hingamise üle, ma pean sellele mõtema.. on ebamugav. Ajab ka haigutama. Olen jooksmisega tegelenud selle aasta algusest, alustasin aeglaselt, kõnniga pooleks jne. Nüüd juba ikka jaksan joosta ja naudin. Probleem tuli u. aprilli keskel. Mida teha, et sellest üle saada?

Oleksin väga tänulik mingigi info eest, millest see kõik.

Kas maoga ei ole mingit probleemi olnud (kõrvetised, gastriit) ?

Tegelikult niimodi on keeruline olukorda hinnata.

Abiks oleks näiteks veregaaside analüüs, kus diagnostilisteks kriteeriumiteks on arteriaalse vere hapniku osarõhk (PaO2) < 60 mmHg ning süsihappegaasi osarõhk (PaCO2) > 50 mmHg hingamisel (ilma hapniku lisata).

---

Küsiks, et mis teisi muutusi aset leidis, kui see probleem ilmnes? (nt. ehk põdesid mingit haigust?)

---

Äkki leiad siit põhjuse - https://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:wAToZS9wW7cJ:www.euroviane.net/index.php%3Foption%3Dcom_docman%26task%3Ddoc_download%26gid%3D89%26Itemid%3D55+h%C3%BCpoventilatsioon&hl=et&gl=ee&pid=bl&srcid=ADGEESjFB85cLEaVPWoBP8mFzNbOOmAqEu4vnOOT7jpxOkbihWvgS4piwVoOrNKmTX7Nm_tJ_zFc8lWP6JRLVrwGyV4bpm9Wa3RfJkpsuH0SjKhLzONsaKPVruaKWjuSKc49KRJPKBrl&sig=AHIEtbT41Df25D8x2ss4TK61If6ZR9NnzA

Edited by htilga

Ja huvitaval kombel jääb treenides kopsusüsteem muudest süsteemidest maha, niiet seda tuleks vajadusel järgi aidata.

Mina soovitaks ka pulmonoloogi visiiti, võibolla on astma v mingi allergia..

Raske seletada. Hingamine oleks/jääks kohati nagu pealiskaudseks ja tekib vajadus raskemalt hingata, teadlikult siis mõtlen, et nüüd tunnen vajadust nii hingata, mis võib paista ka tugeva ohkena. Kui seda ei tee, on ebamugav. Eriti, kui ei saa ka seda "rasket ohet" lõpuni ohata :-/

Raske seletada. Hingamine oleks/jääks kohati nagu pealiskaudseks ja tekib vajadus raskemalt hingata, teadlikult siis mõtlen, et nüüd tunnen vajadust nii hingata, mis võib paista ka tugeva ohkena. Kui seda ei tee, on ebamugav. Eriti, kui ei saa ka seda "rasket ohet" lõpuni ohata :-/

Tundub, et tegemist siiski lihaspingetega või nö. ärevuseelse seisundiga. Hakka tegelema hingamisharjutustega ja õpi selgeks lõdvestumistehnika.

• Upvote 1

Minul tekkis samasugune probleem ja lõpuks võtsin ennast kokku ja hakkasin mööd arste käima. Selgus, et tegemist on koormusastmaga. See käib nüüd periooditi - vahest pean tihedamini rohtu hingama, praegu pole jälle pikemat aega vaja läinud.

Kindlasti konsulteeri perearstiga, ta saadab sind siis edasi.

Täna kõiki vastajaid. Eelkõige Draw kirjutise peale panin ikka perearstile aja kirja ja see arvas, et astmaatiline bronhiit. Saatis mind edasi mingile astma testile, kus eeldas, et pean ka jooksma, et kohapeal selguks, mis minuga toimub, kuid pidin ainult hingama.

Test kestis 5 minutit ja selgus, et olen täiesti terve, üle keskmise. Küsisin veel, et äkki ikka jookseks, aga ei- ma polevat ju südamehaige, astamat pole, vererõhk korras ja joosta saavad vaid eelnmetatud.

Koormusastast polnud ta kuulnudki (Millegipärast ei imesta- tegemist väikelinna haiglaga).

Perearsti juurde tagasi minnes oli ka tema üllatunud, et vaid puhusin, kuid praegu jäi asi niimoodi. Kirjutas mulle Ventolini siirupit ja et siis vaatame, mis saab...

No vaatame siis.

Lisan veel, et netist leitud koormusastma kirjeldusele vastab minu olukord mu enda arvates küll. Aga no iseendale diagnoosi panemisega on nii nagu on...

Koormusastmareaktsioon tekib hingamisteede järsu kuivamise ja jahtumise tõttu. Külmas õhus sportimine tugevdab astmareaktsiooni. Laboritingimustes pannakse uuritav jooksuergomeetrile jooksma lastes tal samal ajal hingata külma ja kuiva õhku. Sellepärast arstikabinetis ei saa kasutada seda testi, sest ei ole ilmselt vajalikke tingimusi.

Nonäedsa, täna käisin hommikul rattaga sõitmas, suht külm õhk oli ja täpselt samad sümptomid olid. Vedasin poolikuid haigutusi terve tee, nagu ei lähe lõpuni. Korraks nagu sai, siis jälle poolkinni. Varem on kah sama asi olnud, aga aastaid tagasi ja tingimusi ei mäleta. Pärast kõik korras.

Aga ma olen tõenäoliselt pikalt alakaloraažis olnud ja üle pika aja trenni teinud, võibolla see kah mõjutab midagi.

Kirjutas mulle Ventolini siirupit ja et siis vaatame, mis saab...

Suureks saad; see on kerge anaboolik ja rasvapõletaja :D

Mul on olnud koormusastma, väga suurel koormusel, üsna tõenäoline et ahmisin kopsud kuivaks. Selliseid koormusi esineb mul väga harva.

• Upvote 1

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.