Jump to content
Guest Marika

Transion. Mida arvata?

Recommended Posts

Guest Marika

Tere!

Tekkis võimalus kasutada transioni aparaati kodus ja küsiksin Teie arvamust. Mida arvata sellisest asjast üldse? Kas sellest üldse mingit kasu on? Kaalu langetada poleks vaja, aga mõtlen just lihaste tugevdamist ja keha trimmimist. Kuuldavasti kasutavad seda aparaati ka kulturistid enne võistlusi, on see tõsi?

Muidugi ei arva ma, et ainuüksi selle masinaga ennast trimmi saab ja suhtun asja üsna skeptiliselt. Trennis pole hetkel võimalust käia, aga kombineerituna näiteks koduse pilatese ja tempokate jalutuskäikudega lapsega, kas oleks abi sellisest asjast, et keha raseduseelsesse vormi saada?

Elektriravil pole rasvapõletusefekti, isegi võrreldes jalutamisega.

Rääkimata mingist lihase "kruttimisest" (lol, lihas ei kruti midagi, lüheneb või pikeneb)

Sul võib toimuda kerge muutus lihase omadustes, nagu ükskõik mis protseduuriga. Või noh, kui lihas töötab ja lisaks tekib tänu sellele soojusefekt, siis mingi lokaalne efekt võib korraks olla, aga ma kohe kuidagi ei usu, et seal rasvapõletust toimub.

Mingi asi on isogei (lol, ja mis vahe neil on?), milles justkui? võetakse sihikule lihas, selle toonust muutvat efekti võin isegi uskuda, aga kuidas nad erinevate vooludega väidetavalt ühega rasva põletavad ja teisega lihast mõjutavad, jääb mulle arusaamatuks. Rasvapõletus käib siiski läbi maksa. Minimaalne lihasesisese/vahelise rasva kasutus toimub võibolla jah, mitokondrites, aga reaalset kaalu mõjutavad rasvapõletust sa sellest küll ei saa.

Aga noh kui sa ikka jubedalt usud ja tänu sellele oma toitumist ja eluviisi muudad siis võib muidugi kaal muutuda, aga siis see on pigem muudest asjaoludest.

"45 minutit ZlimLine Transion`i aparaadil on võrreldav kolmetunnilise intensiivse treeninguga." I call total bullshit. Nagu ka kulturistide sellega treenimise kohta - massaažiks, lõdvestuseks või vigastusejärgselt võivad kasutada küll, treening - no way - lihases kangi tõstmisega võrdse kontraktsiooni saamiseks elektriga, peab voolutugevus olema väga kõrge, see on VÄGA valus ja ebameeldiv.

Long story short. Elektriravi tekitab lihases kontraktsioone, täpselt nagu tahtlik pingutamine. Elektriravi võib parandada veidi rakkude ainevahetusyt, näiteks koormusest või vigastusel taastumisel, aga seda rakkude ainevahetust ei saa "turbo" peale panna.

Toitumine, toitumine, toitumine! Ja kui mingi ainevahetust buustivat efekti tahad, siis tee parem midagi ringtreeningu või jõutreeningu tüüpi lisaks muule.

Parimat!

Georg

- lihases kangi tõstmisega võrdse kontraktsiooni saamiseks elektriga, peab voolutugevus olema väga kõrge, see on VÄGA valus ja ebameeldiv.

See ikka päris nii ei ole.

See ikka päris nii ei ole.

Soovid ehk täpsustada?

Millist voolu, mis parameetritega sa näiteks tooks?

Just eelmine nädal sai ennast veidi eksperimendi korras säristatud, no ma ei saanud koolis oleva aparaadi poolt pakutavate vooludega sääre sirutusest pooltki amplituudi kätte, kui pidin käed üles tõstma ja ütlema "aitab", ja sai proovitud ikka erinevate vooludega.

Kui ma instituudis õppisin, siis üks aspirant tegi samuti sarnaseid eksperimente ja üheks osalejaks olin ka mina. Üksikasju ma kahjuks enam ei mäleta, aga valu põhjustas lihase kontraktsioon, aga see ei olnud väga valus - normaalne lihase tugeval pingutusel. Asja tegi ebameeldivaks aga see, et lihaspingutus toimus nö. sinu ajust sõltumatult e. teisisõnu, kui ise oleks tahtnud nagu lõõgastuda, siis aparaat pani lihase kontraheeruma ja see hakkas pinda käima. Eksperimenti (10 seanssi) ma lõpuni vastu ei pidanud, kuna sel ajal oli mul ka väga tugev ületreenitusseisund ja nagu teada, siis ületreenitus tekib närvisüsteemi ülekoormuse tagajärjel.

Füsioloogia loengust on meeles, et räägiti mingist taolisest aparaadist, mis pidavat katsele minnes andma ~5minutiks võimekuse natuke paremat tulemust saada ;) ,kahjuks täpsemalt pole meeles ning õppematerjalidest ka sellekohast infot hetkel üles ei leidnud. Ehk teavad spetsialistid täpsustada.

Kopeerin Ameerika Ühendriikide Toidu- ja Ravimiagentuuri (FDA, nende vaste meie Ravimiametile) http://www.fda.gov/M...s/ucm142478.htm seisukohti selliste seadmete küsimuses:

While an EMS (EMS - Electronic Muscle Stimulators) device may be able to temporarily strengthen, tone or firm a muscle, no EMS devices have been cleared at this time for weight loss, girth (girth: eesti keeles nn "ujumisrõngas") reduction,/.../ Applying electrical current to muscles may cause muscles to contract. Stimulating muscles repeatedly with electricity may eventually result in muscles that are strengthened and toned to some extent but will not, based on currently available data, create a major change in your appearance without the addition of diet and regular exercise /.../

Kuna ameeriklaste arvates on EMS näol tegu meditsiinilise seadmega, peavad ameerika turul olevad mudelid omama fda sertifikaati. Transioni ma nende 35 sertifitseeritud seadme nimekirjast ei leidnud. Kulturistide abiga reklaamitakse ja müüakse paljusid asju. "Muscle and Fitness" ajakirjas on eranditult kõik treeningvahendite reklaamid illustreeritud mõne kulturistiga.

Nüüd mu isiklik arvamus: See seade on väga hea lihaste atrofeerumise vältimiseks juhul, kui sa oled mingi trauma või haiguse tõttu voodireziimil. Muul juhul leiad endale tõhusamaid vahendeid. Mustmiljon rahvasportlast, kes parkides ja jõusaalides rügavad, ei eksi. Isegi kui sa selle asja tasuta saad, on selle seadme kasutamisele kulutatud aeg raiskamine. Edulood saavutatakse tegelikult tänu selliste seadmetega kaasasolevatele toitumiskavadele.

Edited by salasilm

Katsetasin seda aparaati ka mehe peal ja temal kadus kõhult 3cm. Ka 4 päeva hiljem oli sama tulemus. Kuidas seda seletada?

Ennast pole mõõtnud, aga 1,5 nädalat olen kasutanud seda nö. "lihastreeningu" programmi kõhul ja reitel. Püksid hakkavad hoopis kitsaks jääma :D Samas on 1kg kuskile kadunud. Mingeid muud muutusi pole muidugi märganud ( et keha rohkem trimmis oleks või lihased valutaksid vms.) Ju siis pole suurem asi, aga samas...

Ja kuidas oleks siis õige toituda, et rasv kaoks? Enda treener kunagi soovitas hommikul süsivesikuid, õhtul valku. Õe treener aga vastupidi ja ta on kaotanud 20 kg. Kuidas siis oleks õigem???

Minu näidismenüü:

Hommik: 2 keedumuna, tass kohvi 1tl. suhkruga

Vahepala: peotäis kreeka pähkleid

Lõuna: kanfilee ahjus, juurikatega ( lillkapsas, porgand, suvikõrvits, tomat), kodujuust

Vahepala: 1 väike õun

Õhtu: salat ( tatar, rucola, kirsstomat, oliiviõli)

Mida sellisest menüüst arvata? Kuidas on piimatoodetega? Juust, keefir, jogurt?

Mõõdud 165/ 52, vanust 26, rasva % oli viimati 15 Kõhu peal ikka pekk ja arvatavasti pole mõtet neid kõhulihaseid ennem vehkida ennem, kui pekk kadunud??? Olen ma asjast õigesti aru saanud? :)

Ega seda ilma täpsemat infot omamata ei saagi seletada.

Oleks hea teada näiteks voolutugevust, sagedust jm parameetreid ^_^

On sul see apostraat kodus olemas?

1kg kaalukaotust? Anna andeks, kuid joo 1l vett ja kaalud 1kg rohkem. Jäta õhtul toidukord vahele ja kaalud hommikul 2kg vähem. 1kg kehakaalu muutust on täiesti normaalne ja toimub vee aurumise ja tavapärase seedetöö tulemusel. Kodukaalud näitavad lisaks nagunii iga kord paarsada grammi siia-sinna sõltuvalt sellest, kuidas neile peale astud.

Kui sul kaalu pole vaja langetada, siis unusta see aparaat, mine teiste harrastajate seltskonda ja tunne rõõmu liikumisest.

Katsetasin seda aparaati ka mehe peal ja temal kadus kõhult 3cm. Ka 4 päeva hiljem oli sama tulemus. Kuidas seda seletada?

Ennast pole mõõtnud, aga 1,5 nädalat olen kasutanud seda nö. "lihastreeningu" programmi kõhul ja reitel. Püksid hakkavad hoopis kitsaks jääma :DSamas on 1kg kuskile kadunud. Mingeid muud muutusi pole muidugi märganud ( et keha rohkem trimmis oleks või lihased valutaksid vms.) Ju siis pole suurem asi, aga samas...

No see 1 kg. on loomulik kõikumine,käid 2 korda wc ja kukub :) .Kui asi 2-3 kg. on teine teema juba

Ma seletaks seda muidu vedela kõhulihase parema toonusega vahetult peale trenni. Kui pikaks ajaks see -6 cm püsima jäi?

Voolu tugevus on 220V+-10% /50HZ+-2%

Seda, et kulturistid seda kasutavad kuulsin samuti ühelt oma perekonnaliikmelt, kes on meditsiinitöötaja ja neil haigla ostis selle aparaadi ning üks Eesti tuntud kulturist kasutab seda aeg-ajalt üsna usinalt. :)

Kui seda seletada vedela lihase toonusega peale trenni, siis ikkagi tõmbab lihase ju toonusesse? Ma nüüd ei tea, kas veel tulemus sama, peab mehe üle mõõtma :D

Ega seda ilma täpsemat infot omamata ei saagi seletada.

Oleks hea teada näiteks voolutugevust, sagedust jm parameetreid ^_^

On sul see apostraat kodus olemas?

Inimesi on erinevaid, kui mina ise ka ei kannata väga tugevalt voolu, kuna hakkab valus, siis on mul olnud patsiente, kes ka maksimumvoolude juures ei taju. Seejuures ei põe neist keegi ühtegi haigust, millega kaasneks ka tundlikkuse häire. Samas on ka neid, kes ei talu üldse voolu ja ka minimaalne on valus.

Voolu tugevus on 220V+-10% /50HZ+-2%

Seda, et kulturistid seda kasutavad kuulsin samuti ühelt oma perekonnaliikmelt, kes on meditsiinitöötaja ja neil haigla ostis selle aparaadi ning üks Eesti tuntud kulturist kasutab seda aeg-ajalt üsna usinalt. :)

Kui seda seletada vedela lihase toonusega peale trenni, siis ikkagi tõmbab lihase ju toonusesse? Ma nüüd ei tea, kas veel tulemus sama, peab mehe üle mõõtma :D

V on pinge, voolutugevus on A(amprid).

Äkki avaldad ka haigla, mis selle ostis...? Ei tohiks väga suur saladus olla.. võib-olla satun sinna või tekib valik mingite vahel, kus oma praktikat teha, siis tean..

Eks ta lihase omadusi muudab ikka jah, toonust muudavad väga paljud asjad, mõned alla, teised ülespoole.

V on pinge, voolutugevus on A(amprid).

Äkki avaldad ka haigla, mis selle ostis...? Ei tohiks väga suur saladus olla.. võib-olla satun sinna või tekib valik mingite vahel, kus oma praktikat teha, siis tean..

Eks ta lihase omadusi muudab ikka jah, toonust muudavad väga paljud asjad, mõned alla, teised ülespoole.

Hei!

Sellised andmed olid infolehel :) Siis on seal mingid tuike sagedused, kokkutõmbe ajad jms.

Tegemist on ühe Lõuna-Eesti haiglaga. Protseduuri saab teha ka erinevates salongides. Ma Tallinna omasid ei tea, aga Tartus on Vaksali 17 transioni kabinet :)

Elektriravi aparaadid on pea igas haiglas olemas ja vanemad on kaks-kolmkümmend aastat vanad vabalt.

TENS, interferents, magnetravi, ultraheli jm.

Huvipärast vaatasin ka, et mis imeasi see transion on, aga kirjas otseselt polegi. See Endos nimeline vidin paistab olema ultraheli.

Igal juhul on tegu pigem meditsiinilise aparaatusega, kuna füüsikaline ravi eeldab teatavaid eelteadmisi. Antud masinad on küll suhteliselt primitiivsed kasutajaliidese poolest, aga valesti kasutada võidakse neid sellegipoolest.

Proovisin omal nahal nüüd selle kurikuulsa transioni ära, mis kestis siis 45 minutit seanss. Ütleme nii, et ilmselgelt pole tegu treeningvahendiga. Üle kogu keha lihased küll tõmblesid aga sellist pumpatuse effekti ta ei tee mis oli ka ilmselge juba enne kasutamist. Lihased jäid valusaks küll sama päeva õhtuks juba aga lihasekasvu ta kindlasti ei soodusta, mis on ka loogiline. Ütleme nii, et treenimata inimesel annab ta effekti küll, ehk siis viib kerge toonuseni. Sealt ehk ka see, miks kulturistid ennem võistlusi seda kasutavad, kuna füüsiliselt on nad dieedi tõttu kurnatud ning asendab neid lõppu treeninguid ilma pingutama. See on minu nägemus ja kogemus transioniga.

• Upvote 2

Kõhu ümbermõõdu vähendamisel töötab pigem läbi kõhulihaste kerge tugevdamise millest piisab, et nii mõnelgi tegelinskil kohe mitu senti kõhult vähemaks tõmmata.

Selle jaoks pole muidugi masinat vaja. Olen isegi vaakumharjutustega vabaltseisu puhul mitu senti kesk-kohta kitsamaks saanud. Piisavalt palju kõhulihaseid tugevdada siis hoiad juba alateadvuslikult pinget lihases ning kõht püsib seespool ja Voila', kõhuümbermõõt väiksem. ;)

frankzane.jpg

Kõhu ümbermõõdu vähendamisel töötab pigem läbi kõhulihaste kerge tugevdamise millest piisab, et nii mõnelgi tegelinskil kohe mitu senti kõhult vähemaks tõmmata.

Selle jaoks pole muidugi masinat vaja. Olen isegi vaakumharjutustega vabaltseisu puhul mitu senti kesk-kohta kitsamaks saanud. Piisavalt palju kõhulihaseid tugevdada siis hoiad juba alateadvuslikult pinget lihases ning kõht püsib seespool ja Voila', kõhuümbermõõt väiksem. ;)

Saan aru,et hoiad nn. kõhtu sees mingi nii kaua (näiteks minut) kui suudad ,siis paus ning uuesti ja nii mitu korda ?

Kusjuures mina tahaksin kunagi kindlasti proovida! :)

Ma just ükspäev proovisin ühe teise masinaga... varsti võid oma mr sixpack tiitlist ilma jääda... (not really gonna happen ^_^ )

Saan aru,et hoiad nn. kõhtu sees mingi nii kaua (näiteks minut) kui suudad ,siis paus ning uuesti ja nii mitu korda ?

Põhimõtteliselt. Puhud kogu õhu välja mida saad ja siis annad parima, et nabaga selgroogu puudutada. Ega mul rohkem seda sisemist hapnikku ei olegi, kui mingi 20 sekki nii hoida. Aga pärast on kõhulihased ka mitu tundi valusad. :D

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.