Jump to content
Guest Paks!

Kõiki meetmeid kasutades..

Recommended Posts

Mitte et Archangeli nimetatud põhjused valed oleksid. Kuid on ka veel üks tegur. On leitud, et on tõesti olemas inimgrupp, kes ei suuda tegelikult tajuda kõike, mida nad möödaminnes sisse söövad. Isegi siis, kui neil palutakse kogu päeval söödav üles märkida. Kui aga hakati kõrvalt jälgima neid "natuke suppi söön ... ja paar õuna ... ja noh jogurtit ka" leiti, et osad neist ei suuda registreerida nt. iga kord kommikausi juurest mööda kõndides põske pistetut, kohvitassi juures sisse segatud 3tl suhkrut, tükki sokolaadi jne. jne. Ja kui need tükid kõik kokku lüüa, siis saab enam kui piisava koguse ... süsivesikuid.

5+

Nii on. Enamik inimesi tunduvalt alahindab või ülehindab oma sissesöödava toidukoguse hulka. Olen seda ka omast käest pidevalt näinud. Isegi enda peal.

Olen täiesti veendunud, et päevane kaloraaž on 3000kcal ning alles siis kui istun maha ja mõtlen iga viimse toidupala üle jõuan lõpuks selleni, et number on 4000kcal. :D

Mõnel teisel vastupidi. Enda arust söövad 3000kcal ning siis kui ma palun kõik söödu üles kirjutada ning leian arvutades, et napp 2000kcal tuleb kokku, lol.

Edited by Archangel

Ok, hea seletus Archangeli poolt. Ma olen ka alati arvanud, et ei saa ainuüksi kehakaalu vaadates kuskilt tabelist välja lugeda inimese täpset BAVi, sest iga inimene on erinev. Tundub loogiline, et organism suudab oma BAVi alandada, sest vastasel juhul peaks ju kas kehakaal kukkuma või inimene surema, kui ta tarbib alla oma vajaduse, kuid seda paljudel juhtudel ei juhtu.

JungaTroll: jah, olen ka seda tähele pannud tõesti.

http://www.bodyrecom...gy-balance.html

"The basic gist of this paper is that the body has two different systems that ‘regulate’ food intake (and by extension, body weight). Those are homeostatic and non-homeostatic systems."

"The homeostatic generally works better for defending against weight loss than weight gain. There are a bunch of complicated reasons for this, perhaps the simplest of which is that starving to death is very bad, while being fat was never really a bad thing in our evolutionary past. So the body developed a system to fight like hell agains weight loss but work fairly ineffectively against weight gain. Simply, for most people it’s far far easier to gain weight than it is to lose it. "

http://www.bodyrecom...e-equation.html

"Energy In (corrected for digestion) = (BMR/RMR + TEF + TEA + SPA/NEAT) + Change in Body Stores"

"People have this weird tendency to assume that if their maintenance caloric intake is exactly 2500 calories (at calorie balance); therefore if they start eating 2000 calories (or increase activity to burn 500 calories/day) they should lose exactly 1 pound of fat per week. Or that that 2,500 calorie/day maintenance will not change.

Ignoring the water balance and muscle vs. fat thing, this is still incorrect and here’s why: the equation isn’t static. It changes. Sometimes considerably. And this makes predicted and actual changes in body mass different."

"I think when you read articles decrying the energy balance equation as invalid or incorrect, you’ll find that they ignore (or simply are unaware) of all of the above. The equation is perfectly valid and humans are as subject to the laws of thermodynamics as anything else in the universe. Physics is not just a good idea, kids, it’s the law."

*** Ehk mis on selle jutu point?

See, et kehasisesed energeetilised protessid pole staatilised vaid pidevas muutuses mida mõjutab lugematu arv erinevaid faktoreid. Seega meie võime seda kõike mõista on piiratud puhtalt meie endi teadmistega antud valdkonnas ning meie võimega kõike seda jälgida väliselt. (Mis on väljaspool laboreid suhteliselt piiratud)

Seega kui Kaal ei lange , olgugi, et kaloraaž väheneb - ei tasu füüsikareegleid kiruda ning väita, et need on valed. :)

Kalor on ikka Kalor. Kuid see kuidas meie keha neid kaloreid kasutab ja omandab - see on pidevas muutumises.

Edited by Archangel

Ma tõsiselt vihkan paljusid Treenereid, kes on lasknud endale aastaid mulle pähe ajada ning käituvad ise samamoodi teistega edasi ning levitavad kuulujutte.

Lihtsalt mõistmatu, kuidas keegi saab nii pealiskaudsete teadmistepagasiga olla, et arvab tõsimeeli, et väljaspool trenni-aega söödud süsivesikud salvestatakse rasvadena kuna kehal pole neid vaja. Kehal on neid ALATI vaja. Süsivesikute kasutamine energiavajaduste rahuldamiseks on pidev. Olenevalt ajahetkest kas suurem või väiksem, aga keha kasutab neid pidevalt. Seega leiab keha neile alati kasutust, kui neid sisse tarbid.

Ma ei saa ytelda, et ma neid vihkan, pigem proovin aru saada, miks nad omal ajal nii asjale l2henesid.

Ma meenutan ikkagi 6udusega neid alakaloraazhis oldud aastaid...ja seda suurt hulka kohupiima ja kanafileed, mida ma siis 2ra s6in.

Toidutalumatuse test sai tehtud alles peale 8 aastast ponnistust. 8 aastat on pikk aeg....

Mis siis leiti...kohupiim ei sobi mulle, samuti kana. Ma olin...hmm harju keskmise vormiga ja s6in miski 1500 kcal. 2rgu nyyd keegi proovigu m2ngida smart assi ja targutama hakata... Ajate mu ainult tigedaks..F... Selle kaheksa aasta jooksul proovisin ma m2ngida nii yhtpidi kui teispidi, et natukenegi august v2lja saada.

Siit ka minu v2ide, et kalor ei ole kalor...See paar kilo mikrofloorat sinu sees ja lisaks veel igayhe unikaalne immuunosysteem ei pruugi yhe v6i teise kaloriga n6ustuda.

Suuresti m2ngib rolli ka inimest ymbritsev keskkond...kui toksiline jne jne.

Ma ei saa ytelda, et ma neid vihkan, pigem proovin aru saada, miks nad omal ajal nii asjale l2henesid.

Ma meenutan ikkagi 6udusega neid alakaloraazhis oldud aastaid...ja seda suurt hulka kohupiima ja kanafileed, mida ma siis 2ra s6in.

Toidutalumatuse test sai tehtud alles peale 8 aastast ponnistust. 8 aastat on pikk aeg....

Mis siis leiti...kohupiim ei sobi mulle, samuti kana. Ma olin...hmm harju keskmise vormiga ja s6in miski 1500 kcal. 2rgu nyyd keegi proovigu m2ngida smart assi ja targutama hakata... Ajate mu ainult tigedaks..F... Selle kaheksa aasta jooksul proovisin ma m2ngida nii yhtpidi kui teispidi, et natukenegi august v2lja saada.

Siit ka minu v2ide, et kalor ei ole kalor...See paar kilo mikrofloorat sinu sees ja lisaks veel igayhe unikaalne immuunosysteem ei pruugi yhe v6i teise kaloriga n6ustuda.

Suuresti m2ngib rolli ka inimest ymbritsev keskkond...kui toksiline jne jne.

Nõus.

See on ka üks põhjus, miks mind häirivad nii paljude treenerite väited, kui ka paljude niisama "hobitreenerite" argumendid, kus alati kiidetakse teatud toite või kindlaid dieete ning soovitatakse neid tihtipeale suurele enamikele.

Igasugu "trendi-dieedid" on puhas bullshit, sest ei eksisteeri ühtegi dieeti, mis sobiks kõigile võrdväärselt. Alati tuleb leida see, mis igale indiviidile paremini sobib. Ning seda mitte ainult puhtalt füsioloogiliste markerite poolest, vaid ka üleüldse elustiili ja muu sellise poolest. Sest head vormi ei tehta stabiilselt nii, et halatakse nälja üle, väsimuse üle ning kehva maitsega toidu üle. Mõttetu enese-piinamine, mis lõpeb ainult suure "crashiga".

Ühel hetkel saab kõigest sellest piinast kõrini ning siis minnakse suure pauguga "Lõhki". Paksuks, kõhnaks, nõrgaks vms.

Miks ma IIFYM järgin on sellepärast, et see ei sea mulle ühtegi piirangut väljaspool arenguks vajalike makrode täitmise, ning mul on vaba voli süüa täpselt nii, nagu mulle optimaalse arengu ja enesetunde jaoks vaja on. Kui tahan söön hommikust õhtuni ainult kanarinda ja juurikaid - see on ka IIFYM. Või kui tahan siis luban endale iga päeva veidi shokolaadi ja pudingit. IIFYM.

Hiljuti oli Bodybuilding.com foorumis uuesti teema Paleo üle. Jutuga jõudsime lõpuks niikaugele, et ainuke, kes Paleo't vähegi kaitses oli ka teema lõpuks niikaugele jõudnud, et ütles, et Fuk Paleo. :D

Ilma mingi teadusliku põhjenduseta kõigile soovitada täiesti labaselt mingeid toidu-aineid oma menüüst välja jätta on puhas idiootsus. Kuid seda enamik treenerid teevad - iga jumala kord, kui kellegile kava teevad. Küll jäta see välja ja too välja. Ära jumala eest seda või toda söö. Piirangud, piirangud, piirangud. Ilma mingite põhjusteta. Lihtsalt puhas teadmatus ning kuulujuttudel põhinev jura.

* Oleks siis asjad "soovituslikus" stiilis. A'la ma ei soovita süüa suhkruid kuna nälga ei rahulda, tühjad kalorid ning teeb kaloraažist ülemineku lihtsaks ja ei paku põhimõtteliselt vormi tegemisele midagi. Kõik õige - sellega oleksin nõus ja rahu majas.

Selle asemel ütlevad enamik, et kõik suhkrud välja, sest vastasel juhul vormi ei tee või tervis kannatab. Bullshit.

Edited by Archangel

Veresuhkru m66tmise aparatuur on minu uus m2nguasi.

Oma suhkrusoovitamisega peate olema v2ga ettevaatlik.

Tervel inimesel on veresuhkur tühja kõhuga kuni 5,5 mmol/l ja

kaks tundi pärast sööki mitte üle 7,8 mmol/l

Mul on yks ysna r2ige n2ide. Inimene, kellel on tyhja k6huga veresuhkur (mida reeglina ainult m66detaksegi) alati normis olnud. S6i 15 g valgest jahust kuivikut, mis ei sisaldanud suhkrut koos v6i ja juustuga... St sysivesikuid oli seal miskit 8-9 g, mis t6stis tema veresuhkrutase (m66deti kahe tunni p2rast) 7,8 mmol/l :wacko:

2011 aastast p2rinevad uuringud, mis soovitavad h2irekella lyya juba alates 7 mmol/l kohta ja seostatakse igatsugu muu kraami hulgas yhe jaapanlaste uuringute kohaselt ka dementsuse arenguga.

Miks? K6rge veresuhkrutase on toksiline, selles ei kahtle keegi. Kui kiiresti ta stabiliseerub ja kui h2sti organism suudab iseennast tervendada ja kui kauaks on kysitav.

Mis mind shokeeris? Mingi n6me annus valget rafineeritud syskarit ja selline k6ikumine...

Te r22gite siin kogu aeg paksusest, kuid on aeg yle saada sellisest pinnapealsusest. Mina n2en seda m6nes situatsioonis, kui lihtsalt keha v6imet s2ilitada homeostaasi. Kui ta ei l2he paksuks.... siis see ei t2henda veel suurt midagi.

Veresuhkru m66tmise aparatuur on minu uus m2nguasi.

Oma suhkrusoovitamisega peate olema v2ga ettevaatlik.

Tervel inimesel on veresuhkur tühja kõhuga kuni 5,5 mmol/l ja

kaks tundi pärast sööki mitte üle 7,8 mmol/l

Mul on yks ysna r2ige n2ide. Inimene, kellel on tyhja k6huga veresuhkur (mida reeglina ainult m66detaksegi) alati normis olnud. S6i 15 g valgest jahust kuivikut, mis ei sisaldanud suhkrut koos v6i ja juustuga... St sysivesikuid oli seal miskit 8-9 g, mis t6stis tema veresuhkrutase (m66deti kahe tunni p2rast) 7,8 mmol/l :wacko:

2011 aastast p2rinevad uuringud, mis soovitavad h2irekella lyya juba alates 7 mmol/l kohta ja seostatakse igatsugu muu kraami hulgas yhe jaapanlaste uuringute kohaselt ka dementsuse arenguga.

Miks? K6rge veresuhkrutase on toksiline, selles ei kahtle keegi. Kui kiiresti ta stabiliseerub ja kui h2sti organism suudab iseennast tervendada ja kui kauaks on kysitav.

Mis mind shokeeris? Mingi n6me annus valget rafineeritud syskarit ja selline k6ikumine...

Te r22gite siin kogu aeg paksusest, kuid on aeg yle saada sellisest pinnapealsusest. Mina n2en seda m6nes situatsioonis, kui lihtsalt keha v6imet s2ilitada homeostaasi. Kui ta ei l2he paksuks.... siis see ei t2henda veel suurt midagi.

Spetsiifilisi ekstreemseid juhtumeid pole just väga mõtet näiteks tuua mille järgi enda toitumist analüüsida ja muuta. Kuna põhjuseid, miks keha reaktsioon selline oli, nagu ta oli võis olla mitmeid. Pealegi ei ole ajutine reaktsioon tavaliselt põhjus häirekellasid lüüa. Kui tavapärasest kõrgem tasem püsib pikemat perioodi, on põhjust muretsemiseks.

Lisaks ei pruugi olla Kõrge Veresuhkur üldse seotud süsivesikute tarbimisega. ;)

Mis on tegelik peamine põhjus, miks diabeedikutel veresuhkur kõrge on?

Arvate, et selle tõttu, et kuna insuliini pole siis suhkrut verest ei eemaldata? Vale.

Tegelikult on probleem täpsemini selles, et ilma insuliinita puudub kehal võime pidurdada glükoosi juurdevoolu verre läbi glükoneogeneesi ja glükogenolüüsi. Insuliini osakaal suhkru transpordis rakkudesse on olemas, kuid see Pole Elutähtis. Keha suudab vabalt suhkruid omastada ka ilma insuliinita. Lihtsalt insuliini puudumise tõttu ei ole miskit, mis pidurdaks glükoosi eraldamist maksast verre. Ehk ilma insuliinita ei suuda keha piisavalt kiiresti omandatud suhkruid verest eemaldada, kui kiiresti maks neid juurde saadab.

Kui on lihtsalt tegemist insuliini resistentsusega siis on rakkude tundlikkus insuliinile vähenenud ning tulemus on suuresti sama, kuigi mitte nii võimendatud, kui täiesti insuliini puudumise puhul.

Maksarakkude tundlikkuse vähenemine põhjustab samuti seda, et glükoosi verre eraldamist ei piirata enam nii hästi, ning pidevalt tiksub verre uut glükoosi - olenemata sellest, kas reaalselt ka midagi sisse süüakse. Samuti tähendab rasvarakkude tundlikkuse vähenemine seda, et rasvade salvestamine on pärsitud ning suureneb nende kasutamine energiaks. Mis tähendab, et lihased kasutavad glükoosi vähem - mis tähendab, et verre jääb seda veelgi rohkem. Ning nii see tase tõuseb.

:)

Mida see tähendab on see, et Veresuhkur võib tõusta liiga kõrgele ka siis, kui suhkruid üldse sisse ei sööda. Piisab vaid sellest, kui on tegemist mingite muude terviseprobleemidega, mis häirivad pankrease tööd või insuliinitundlikkuse retseptorite tööd või jumal teab mida veel.

Seega minu arvamus on, et suhkruid karta pole endiselt vaja ning kõiksugu hädad, mis nende peale aetakse on enamuses BULLSHIT. Ning lihtsalt massimeedia võimendatud vale-arusaam. :)

post-7558-0-77961700-1323362676.jpg

Edited by Archangel

Spetsiifilisi ekstreemseid juhtumeid pole just väga mõtet näiteks tuua mille järgi enda toitumist analüüsida ja muuta. Kuna põhjuseid, miks keha reaktsioon selline oli, nagu ta oli võis olla mitmeid. Pealegi ei ole ajutine reaktsioon tavaliselt põhjus häirekellasid lüüa. Kui tavapärasest kõrgem tasem püsib pikemat perioodi, on põhjust muretsemiseks.

Lisaks ei pruugi olla Kõrge Veresuhkur üldse seotud süsivesikute tarbimisega. ;)

Mis on tegelik peamine põhjus, miks diabeedikutel veresuhkur kõrge on?

Arvate, et selle tõttu, et kuna insuliini pole siis suhkrut verest ei eemaldata? Vale.

Tegelikult on probleem täpsemini selles, et ilma insuliinita puudub kehal võime pidurdada glükoosi juurdevoolu verre läbi glükoneogeneesi ja glükogenolüüsi. Insuliini osakaal suhkru transpordis rakkudesse on olemas, kuid see Pole Elutähtis. Keha suudab vabalt suhkruid omastada ka ilma insuliinita. Lihtsalt insuliini puudumise tõttu ei ole miskit, mis pidurdaks glükoosi eraldamist maksast verre. Ehk ilma insuliinita ei suuda keha piisavalt kiiresti omandatud suhkruid verest eemaldada, kui kiiresti maks neid juurde saadab.

Kui on lihtsalt tegemist insuliini resistentsusega siis on rakkude tundlikkus insuliinile vähenenud ning tulemus on suuresti sama, kuigi mitte nii võimendatud, kui täiesti insuliini puudumise puhul.

Maksarakkude tundlikkuse vähenemine põhjustab samuti seda, et glükoosi verre eraldamist ei piirata enam nii hästi, ning pidevalt tiksub verre uut glükoosi - olenemata sellest, kas reaalselt ka midagi sisse süüakse. Samuti tähendab rasvarakkude tundlikkuse vähenemine seda, et rasvade salvestamine on pärsitud ning suureneb nende kasutamine energiaks. Mis tähendab, et lihased kasutavad glükoosi vähem - mis tähendab, et verre jääb seda veelgi rohkem. Ning nii see tase tõuseb.

:)

Mida see tähendab on see, et Veresuhkur võib tõusta liiga kõrgele ka siis, kui suhkruid üldse sisse ei sööda. Piisab vaid sellest, kui on tegemist mingite muude terviseprobleemidega, mis häirivad pankrease tööd või insuliinitundlikkuse retseptorite tööd või jumal teab mida veel.

Seega minu arvamus on, et suhkruid karta pole endiselt vaja ning kõiksugu hädad, mis nende peale aetakse on enamuses BULLSHIT. Ning lihtsalt massimeedia võimendatud vale-arusaam. :)

Ma ei jaksa sind kuulata. :huh:

Elu koosnebki spetsiifilistest juhtumitest.

Ma ei jaksa sind kuulata. :huh:

Elu koosnebki spetsiifilistest juhtumitest.

Kuid ei ole mõtet spetsiifilisi juhtumeid kontekstist välja rebida.

Ehk pole mõtet liialt paanitseda üksikute eraldiseisvate olukordade ja juhtumiste pärast. :)

Sind ehmatas ära mingi suhteliselt ebaoluline juhtum, mis on arvatavasti seletav mitut moodi ning mille tähtsus suures pildis võib olla ümmargune null. Sina aga võtsid seda väga südamesse ning kipud selliste üksikute juhtumite pärast oma arusaamu ja tõekspidamisi muutma.

Täpselt võrdväärne reaktsioon sellele, kui mõni paksuke proovib esimest korda elus Keto't ning võtab paari nädalaga 10kg alla, mis on suuresti vesi, glükogeen ning alakaloraažist põhjustatud rasvakadu - Ning teeb siis raudkindlad järeldused, et Keto on super viis pekki põletada. Olgugi, et tema effektiivsus ei ole tegelikult midagi erilist.

Edited by Archangel

Kuid ei ole mõtet spetsiifilisi juhtumeid kontekstist välja rebida.

Ehk pole mõtet liialt paanitseda üksikute eraldiseisvate olukordade ja juhtumiste pärast. :)

Sind ehmatas ära mingi suhteliselt ebaoluline juhtum, mis on arvatavasti seletav mitut moodi ning mille tähtsus suures pildis võib olla ümmargune null. Sina aga võtsid seda väga südamesse ning kipud selliste üksikute juhtumite pärast oma arusaamu ja tõekspidamisi muutma.

Täpselt võrdväärne reaktsioon sellele, kui mõni paksuke proovib esimest korda elus Keto't ning võtab paari nädalaga 10kg alla, mis on suuresti vesi, glükogeen ning alakaloraažist põhjustatud rasvakadu - Ning teeb siis raudkindlad järeldused, et Keto on super viis pekki põletada. Olgugi, et tema effektiivsus ei ole tegelikult midagi erilist.

Ma soovitaks pigem sul enesel oma ninaotsast kaugemale vaadata.

Hetkel k2itud sa t2pselt nagu sinu enese poolt kirutud treener.

Natuke abi...

http://www.youtube.com/watch?v=2veRiOGjdOo

Ma soovitaks pigem sul enesel oma ninaotsast kaugemale vaadata.

Hetkel k2itud sa t2pselt nagu sinu enese poolt kirutud treener.

Natuke abi...

http://www.youtube.com/watch?v=2veRiOGjdOo

Viitsid video lühidalt kokku võtta? Mul ei ole võimalust praegu täies mahus seda vaadata.

Ma ei saa aru, kuidas sa mind selles süüdistad, et lühinägelik olen?

Mina jälgin laiemat pilti. Proovin inimestele seletada, et ei ole mõtet kõike Akuutseid reaktsioone ega ajutisi nähtusi kontekstist välja võtta ning hakata tegema järeldusi sündmustest, mis ei oma pikemas perspektiivis mingit olulist tähtsust.

Kogu see "Ameerika rasvumise" põhjuste otsimine ning läbi aegade süsivesikute, rasvade ja jumal teab mille süüdistamine võrdub täpselt sellise näitega:

Laste hinded on stabiilselt allapoole kukkunud peale televiisori ja arvutite laialdaselt kättesaamiseks muutumist.

Seega on õige järeldada, et Televiisori vaatamine ja arvutite kasutamine mõjub halvasti laste hinnetele koolis.

Vale! See on Lollus! Selline argumentatsioon on debiilne ning mõttetu.

Edited by Archangel

Viitsid video lühidalt kokku võtta? Mul ei ole võimalust praegu täies mahus seda vaadata.

Mina jälgin laiemat pilti. Proovin inimestele seletada, et ei ole mõtet kõike Akuutseid reaktsioone ega ajutisi nähtusi kontekstist välja võtta ning hakata tegema järeldusi sündmustest, mis ei oma pikemas perspektiivis mingit olulist tähtsust.

Kogu see "Ameerika rasvumise" põhjuste otsimine ning läbi aegade süsivesikute, rasvade ja jumal teab mille süüdistamine võrdub täpselt sellise näitega:

Laste hinded on stabiilselt allapoole kukkunud peale televiisori ja arvutite laialdaselt kättesaamiseks muutumist.

Seega on õige järeldada, et Televiisori vaatamine ja arvutite kasutamine mõjub halvasti laste hinnetele koolis.

Ma täitsa nõustuks Archiga selle "Ameerika rasvumise" asjaolu koha pealt. Selles suhtes, et kõik võivad ju üle süüa ja seetõttu ülekaalulisteks muutuda, kuid siinkohal on küsimus, et miks on nõnda just teatud piirkonades ja teistes jällegi mitte?

Ühe tegurina tooksin välja E621(monosodium glutamate), mis oma maitset tugevndava omaduse poolest lihtsalt tekitab suurema isu - eeldus. Nimelt on osades välismaa söögikohtades levinud näiteks selline süsteem, kus ostad küll näiteks ühe topsi mingit karastusjooki, kuid hiljem seda täitmas võid käia piiramatult - mida aga Eestis minu teada pole. Arvestades siia juurde kaasaegsed "isusuurendamis-ained" leiame väga lihtsa variandi kuidas ületada päevane kcal hulk. Samuti mugavad tingimused / võimaluse puudumine tervislikuks toitumiseks / elutempo / ühiskondlik stress jne.

Edited by htilga

Ma usun, et ma leian midagi, millega n6ustuda...

N2iteks ...."with a predominance of whole foods"...,

Kuid rohkem on ikka minu jaoks 66nsat juttu ja ma j2tkaks seda diskussiooni nii aasta paarikymne kolmekymne p2rast.

Ma täitsa nõustuks Archiga selle "Ameerika rasvumise" asjaolu koha pealt. Selles suhtes, et kõik võivad ju üle süüa ja seetõttu ülekaaluliseteks muutuda, kuid siinkohal on küsimus, et miks on nõnda just teatud piirkonades ja teistes jällegi mitte?

Ühe tegurina tooksin välja E621(monosodium glutamate), mis oma maitset tugevndava omaduse poolest lihtsalt tekitab suurema isu. Nimelt on välismaa söögikohtades levinud näiteks selline süsteem, kus ostad küll näiteks ühe topsi mingit karastusjooki, kuid hiljem seda täitmas võid käia piiramatult. Arvestades siia juurde kaasaegsed "isusuurendamis-ained" leiame väga lihtsa variandi kuidas ületada päevane kcal hulk. Samuti mugavad tingimused / võimaluse puudumine tervislikuks toitumiseks / elutempo / ühiskondlik stress jne.

Loomulikult on meil kuidagi rahustavam ytelda, et nemad seal rasvuvad... Mina kahjuks pean tunnistama, et me siin oleme ysna l2hedal juba n8 nendele seal.

Meie toiduainetet88stus tahab ka raha teenida...ja ka teiste maade toiduainetet88stused tahavad meie pealt raha teenida.

Ma usun, et ma leian midagi, millega n6ustuda...

N2iteks ...."with a predominance of whole foods"...,

Kuid rohkem on ikka minu jaoks 66nsat juttu ja ma j2tkaks seda diskussiooni nii aasta paarikymne kolmekymne p2rast.

Vot ei tea jah mida tulevik toob. Mis puutub toitumisse siis püüan olevikus siiski püsida sest uut materjali tuleb teemades kogu aeg juurde ning tihtipeale kirjutatakse üle palju varasemat. Ehk, kes asjaga kursis ei ole on mõne aastaga täiesti "Ohmu" valmis juba. :D

Nagu ühe tuttava professor ütles - "Selleks ajaks, kui te selle kooli lõpetate, on praeguses kursuses õpitu juba aegunud ning kasutu". :D - Hull motivatsioon õppida eksole. Heheh.

Loomulikult on meil kuidagi rahustavam ytelda, et nemad seal rasvuvad... Mina kahjuks pean tunnistama, et me siin oleme ysna l2hedal juba n8 nendele seal.

Meie toiduainetet88stus tahab ka raha teenida...ja ka teiste maade toiduainetet88stused tahavad meie pealt raha teenida.

Kahjuks pole rasvumine seotud ainult toidu tarbimisega ning veel vähem on see seotud ainult spetsiifiliste toitude tarbimisega.

Probleem on sügavam ning seetõttu ei ole ka lihtsat lahendust leitud. Üritatakse "tuvastada" ühte kindlat põhjust rasvumisele ning ei nähta puude taga metsa. Ei ole "Ühte" põhjust rasvumiseks. Probleem on laialdane ning puuduvad lihtsad meetmed selle kontrolli alla võtmiseks.

Toidu kättesaadavus on läbi aegade kõrgeimas punktis

Meditsiin on nii kaugele arenenud, et terviseprobleemid enam ei tapa, vaid on "majandatavad"

Inimesed elavad kauem ning seetõttu varem ilmnemata olnud probleemid tulevad tihedamini välja

Füüsiline aktiivsus on languses olnud peale analoog/digitaaltehnoloogia võidukäiku.

Haridustase on languses ning seetõttu ka üldine teadlikkus probleemidest

Toidufirmad huvituvad rahast ning mitte inimeste tervisest - luues aina odavamaid ja maitsvamaid toite mida liigselt tarbida

Jne jne jne.

Need on ainult näited, mis hetkel pähe tulid.

Vbl saate aru, miks mul tekib tahtmine pead vastu seina taguda, kui keegi ütleb, et Suhkur vms "aine" on rasvumises süüdi. Tule jumal appi.

Edited by Archangel

Ega suhkru s88mine tekitabki vajaduse pead vastu seina taguda :D

Sööksin ma siis mingis arvestatavas koguses suhkrut veel. :D - Minu tarbimine on nii madal, et keskmine Ameeriklane tõmbleks vist võõrutusnähtude käes põrandal peale paari päeva. :D

Sööksin ma siis mingis arvestatavas koguses suhkrut veel. :D - Minu tarbimine on nii madal, et keskmine Ameeriklane tõmbleks vist võõrutusnähtude käes põrandal peale paari päeva. :D

Ega igayhele m6jub erinevalt:D

N8 "odava pruudi" syndroom:P

Panen yhe lyhiintervjuu soja kohta. Ei tohiks sellel lehekyljel kyll uudiseks olla, kuid mine sa tea...

http://www.youtube.c...n&v=LQ_dYgWQw-c

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.