Jump to content
Guest Paks!

Kõiki meetmeid kasutades..

Recommended Posts

Guest Paks!

Tere

Olen 24. aastane naine. Ma muudki proovin ja proovin ja proovin, aga ei saa kaalust alla. Käin vähemalt 5 korda nädalas trennis. Bodybump (alati enne umbes 40 min. jooksu või ratast) ja jõusaal (seal teen umbes 40 mintsa aeroobset ja 3*25 jalapressil, ja siis kahel jalatrenažööril veel, mille nime kahjuks ei tea:D). Olen teinud trenni juba umbes aasta (alguses ainult jooksu umbes 3-4 korda nädalas, ikka 1, 5 h korraga), 5 korda nädalas olen käinud regulaarselt 2 kuud. Treenin pulsikella järgi, kulutan uga trenn umbes 600-800 kcal korraga.

Hommikuti ärkan kell 5 (töötan õpetajana), siis pole ÜLDSE isu. Isu tuleb umbes kell 8, kuid siis on mul suht võimatu süüa, kuna olen koguaeg tunnis. Koolisööki söön vahel ka, see tundub rasvane ja kaloririkas, kuid nälg on nälg. Koju jõudes söön pm koguaeg kana ja töörsalatit või kala ja muna. Ka muid toiduaineid ikka eksib sekka, kuid olen põhimõttel, et palju valku vähe süsikaid. Kuid sellest hoolimata ei suuda ma öelda EI shokolaadile, kommile, küpsistele. Täiesti jube. Igakord ma mõtlen, et nüüd rohkem ei söö, aga ikkkkkaagiiii söön. Peale trenni näksin ka midagi, kuid mitte midagi suurt, kuna jõuan trennist tavaliselt pool kümme, ja juba kell 22.30 lähen juba magama.

Olen lasknud endale ka toitumiskava koostada, kuid ei midagi. Kas peaksin äkki ostma enale nt diet mixi vms?

Lihaste arengut näen, kuid rasv on ikka olemas. Olen rahul oma selja ja säärtega. Käed lähevad ainult muskilisse, rasv ei vähene. Ka reied on läinud suuremaks, tänu lihase kasvule. Kõht on lihtsalt imelik. Lotendavat pekki eriti ei ole, kuid on lihtsalt punnis kuidagi:S

Oeh, loodan, et olen end arusaadavalt väljendanud ja keegi oskab hüva nõu anda:)

Archangel peaks tulema ja asjad selgeks tegema sulle. Rasva ära küll karda.

Ka muid toiduaineid ikka eksib sekka, kuid olen põhimõttel, et palju valku vähe süsikaid. Kuid sellest hoolimata ei suuda ma öelda EI shokolaadile, kommile, küpsistele. Täiesti jube. Igakord ma mõtlen, et nüüd rohkem ei söö, aga ikkkkkaagiiii söön. Peale trenni näksin ka midagi, kuid mitte midagi suurt, kuna jõuan trennist tavaliselt pool kümme, ja juba kell 22.30 lähen juba magama.

• Upvote 1

Veel parem, too oma toitumine ja ka läbi kaloriarvuti selle numbrid välja.

Ah jaa.. tegelikult peaksid sa sellest oma toitumiskava koostajaga rääkima, mitte ise leiutama hakkama:)

Edited by gmaster

Selles suhtes, et kui sa lihaste arengut näed, siis ei olegi kaalunumber siinkohal mõõdupuu. Sest kui kaal on sama püsinud ja seejuures lihas arenenud, siis järelikult on rasv vähenenud :)

Tõenäoliselt tarbid liiga vähe rasvu. Hommikusöögist peaksid siiski tegema harjumuse. Täpset kalorikulu lugeda on suhteliselt vähese kasuteguriga tegevus.

Jutt...

Loe ilusti kõigi allolevate vastused läbi, sest siin on head infi.

Archangel peaks tulema ja asjad selgeks tegema sulle. Rasva ära küll karda.

Hello. Rasv on nämma.

Pane oma toitumine siia kirja. Praeguse jutu põhjal on raske midagi öelda.

Täpselt.

Veel parem, too oma toitumine ja ka läbi kaloriarvuti selle numbrid välja.

Ah jaa.. tegelikult peaksid sa sellest oma toitumiskava koostajaga rääkima, mitte ise leiutama hakkama:)

Jah ning Jah.

Selles suhtes, et kui sa lihaste arengut näed, siis ei olegi kaalunumber siinkohal mõõdupuu. Sest kui kaal on sama püsinud ja seejuures lihas arenenud, siis järelikult on rasv vähenenud :)

Just.

Tõenäoliselt tarbid liiga vähe rasvu. Hommikusöögist peaksid siiski tegema harjumuse. Täpset kalorikulu lugeda on suhteliselt vähese kasuteguriga tegevus.

Rasva vähesus on üks faktor, mis võib asju mõjutada, aga ei pruugi. Hommikusöögi vajalikkus/sobilikkus sõltub inimesest. Täpset kalorikulu pole tõesti eriti võimalik ega mõtekas arvutada. Kõik on suuresti katse-eksitus meetodil siiski vajalik läbi teha. Umbkaudne kalorikulu arvutamine võib olla kasulik, et esmane kaloraaž paika panna, kuid üldjoontes piisab ka sellest, kui oma sissesöödavat kaloraaži jälgida.

Soovitan teha korralikult trenni ning vähem "rabeleda", sest sinu praegune 5x nädalas aeroobne ja kesine jõusaal on lihtsalt suuresti kalorite põletamine ning minu arust oleks see aeg ja vaev targem kulutada kindla jõusaali-kava peale ning toitumisele keskendudes.

Hästi lihtne kava, mis töötab:

Day 1 (Monday)

5-min walk for warm-up.

Deadlift 2-3 sets of 4-5 reps (Jõutõmme)

Rest 5-10 mins.

Leg extensions - Same setup as deadlifts, but reps a bit higher (6-8). (Säärte sirutused)

Rest 5-10 mins.

Chins - Same as deads. (Lõuatõmme althaardega)

Day 3 (Wednesday)

5-min walk for warm-up.

Bench press 2-3 sets of 5-7 reps (Rinnalt surumine)

Rest 5-10 mins

Pull-ups 2-3 sets with body weight. (Lõua-tõmbed pealthaardega)

Rest 5-10 mins

Day 5 (Friday)

Squats 2-3 sets of 5-7 reps (kükid)

Rest 5-10 mins.

Walking lunges 2-3 sets same as squats. (Välja-asted)

Rest 5-10 mins.

Overhead Press 2-3 sets of 5-7 reps (seistes surumine)

Rest 5-10 mins

* Kui toitumis-alast abi saad treenerilt, siis väga hea. Kui tulemusi ei ole siis vaheta treenerit või räägi temaga ja uuri milles probleem, kas ei saa tema tööga hakkama või ei jälgi sina tema soovitusi.

Minu arust on toitumine lihtne, kuid algajale seletada tihtipeale raske. Aga enne, kui sa oma menüüd täpsemalt välja ei too ei oska ka eriti kommenteerida mis valesti.

Käin vähemalt 5 korda nädalas trennis. Bodybump (alati enne umbes 40 min. jooksu või ratast) ja jõusaal ...

... Isu tuleb umbes kell 8, kuid siis on mul suht võimatu süüa, kuna olen koguaeg tunnis. ...

.. Koolisööki söön vahel ka, see tundub rasvane ja kaloririkas, kuid nälg on nälg.

... muid toiduaineid ikka eksib sekka, kuid olen põhimõttel, et palju valku vähe süsikaid.

... Kuid sellest hoolimata ei suuda ma öelda EI shokolaadile, kommile, küpsistele. ...

... Olen lasknud endale ka toitumiskava koostada, kuid ei midagi. Kas peaksin äkki ostma enale nt diet mixi vms? ...

1. Trenni ei tehta kaalu alandamise eesmärgil vaid füüsise arendamise või säilitamise jaoks. Kõige hullem variant, mida saab tekitada on ületreening ja rämpsu söömine. Sest rämpsu söömine ei võimalda korralikult taastuda ja samas kui püüad seda tühjadest kaloritest saadud rasva raske trenniga maha ajada, jääb puudu kõike muud - mineraalaineid jms.

2. Kui tõused kell 5 ja kool algab kell 8, miks sa ei saa siis süüa hommikusööki kell 7.30?

3. Koolisöök on tõesti rasvane ja kaloririkas, sest tuleb odavalt saada energiakogus täis. Selle kõrvale tuleb seetõttu päeval eriti korralikult süüa

4. Muud toiduained - valk sisaldab täpselt sama palju energiat kui süsikad. Kui organismi valguvajadus on kaetud, lammutatakse valgud samuti pekiks. Nii et siin vahet pole - kui on palju, siis on palju.

5. Shokolaad, küpsised jne - klassikaliselt kolmas komponent inimestelt, kes kaebavad, et "ei saa alla".

Sa oled lasknud koostada toitumiskava, kuid sa ei öelnud, kas sa seda ka täpselt järgid? Väheusutav, et toitumiskavas olid sees shokolaad ja küpsised ja "muud asjad". Kuid toitumiskavad on kõik koostatud nii, et miinus on ca 300-400kcal. See on aga hõlpsalt võimalik täis süüa paari puuvilja ja küpsisega.

Ma julgen väita, et dietmixiga teed sa oma asja veel hullemaks. Sest dietmixi kogus on väike ja kõht jääb tühjaks. Nüüd ladudes siia otsa veel "muid asju" ja shokolaadi ja küpsiseid saad topelt.

1. Söö hommikust.

2. Saavuta kontroll "muude asjade" üle.

3. Unusta ära shokolaad ja küpsised või ütle oma toitumiskava koostajale, et sööd neid ja ilma ei saa. Kuid ka siis ei ole lootust, et neid saaks piiramatult süüa. Parem neist üldse lahti saada, kui ootad tulemusi.

Jõudu!

Kui nüüd lühidalt vastata, siis teema pealkirjas oli "Kõiki meetmeid kasutades". Kõiki meetmeid sa aga ei kasuta. Õigemini, ei kasuta seda kõige tähtsamat - õiget toitumist.

• Upvote 1

1. Trenni ei tehta kaalu alandamise eesmärgil vaid füüsise arendamise või säilitamise jaoks. Kõige hullem variant, mida saab tekitada on ületreening ja rämpsu söömine. Sest rämpsu söömine ei võimalda korralikult taastuda ja samas kui püüad seda tühjadest kaloritest saadud rasva raske trenniga maha ajada, jääb puudu kõike muud - mineraalaineid jms.

Kui menüü on 100% rämps siis arvatavasti tõsi pikema perioodi peale. Mõõdukas kogus "rämpsu" ei tee midagi halba ei tervisele ega ka füüsilisele arengule.

2. Kui tõused kell 5 ja kool algab kell 8, miks sa ei saa siis süüa hommikusööki kell 7.30?

Kui ei taha, siis ei taha. Sundimine on tobe ning kasutegur võib-olla on olematu.

3. Koolisöök on tõesti rasvane ja kaloririkas, sest tuleb odavalt saada energiakogus täis. Selle kõrvale tuleb seetõttu päeval eriti korralikult süüa

Kalorite jälgimise ning valgu vajaduste kättesaamise võib raskeks teha. Tõsi - muidu võib rasvane olla.

4. Muud toiduained - valk sisaldab täpselt sama palju energiat kui süsikad. Kui organismi valguvajadus on kaetud, lammutatakse valgud samuti pekiks. Nii et siin vahet pole - kui on palju, siis on palju.

Ei juhtu pm. mitte kunagi. Üleliigse valgutarbimise puhul kasutatakse valku rohkem energiaks ning selle tarbimisest põhjustatud insuliinitõus peatab rasvade põletamise ning kokkuvõttes tähendab see seda, et mitte valk ei lähe pekiks, vaid Pekk mis seljas püsib muutumatuna või siis lisandub kogu sissesöödav pekk otse varudesse.

Üleliigsed süsivesikud ega valgud ei lähe praktiliselt ühegi valemiga rasvavarudesse. Liiga eba-effektiivne protsess ning keha seda ei harrasta just tihti.

5. Shokolaad, küpsised jne - klassikaliselt kolmas komponent inimestelt, kes kaebavad, et "ei saa alla".

Kalorite ja valguvajaduste kehv jälgimine. Nõrk vaim, mõistmatus kuidas õigesti toituda. Klassikalised probleemid tõesti. Vähesed saavad seda menüüsse lubada ja vormi teha.

Lihtsalt veidi täiendasin. :)

Üldiselt mõte õige, sisu veidi vale aga polegi oluline vast. Algajale niivõinaa veidi palju infot. :D

Edited by Archangel
  • Downvote 2

Nii kurja tooniga kohe...

Aga minu söök koosnebki kanas, kalast, kohupiimast/kodujuustust ning köögi-ja puuviljadest, vahel ka pähklid. Mis on ka mu toitumiskavas. Sellest kinnipidamine ongi probleem. Eelnevalt püüdsingi selgusele saada, et miks ma ei suuda "rämpsule" ei öelda. Osaliselt kindasti, sest olen nõrga iseloomuga, aga ÄKKI peitub selles mõni teine aspekt kah. Ma nimelt ei naudi, kui seda söön - lihtsalt tahan:D Olen mõelnud, et äkki jääb mul energiast puudu. Sest toitumiskava lasin koostada enne, kui hakkasin 5 korda nädalas trenni tegema. Ma teen korralikult trenni. Nagu eelpool mainitud olen naisterahavas ja kahjuks/õnneks mesomorfse kehatüübiga. Mulle ei meelid mu suured reielihased ja laiad musklis käevarred. Naisterahvas peab ikka habras olema:D

Rasva ma tõesti ei kasuta oma söögis. St peale kodujuustu ja lahja kohupiima ning pähklite ei sisalda mu toit eriti rohkem toitained milles on rasva.

Kas peaksin SIIISki hakkama hommikust sööma, isegi kui ma ei suuuuuda. Ning päeva lõpuks olen rohkem söönud, kui nendel päevadel, kui ma ei söö hommikul.

Uneaega võiks ideaalis natukene juurde tuua, näiteks kas ei annaks 22.00-6.00 magamisele jätta? Oleks mu meelest parem variant. Siis oleks suurema tõenäosusega isu ka :)

Aga rasvade puhul on tähtis ka, et millist rasva kasutada. Et ära nüüd päris searasvas ka asju valmistama hakka :) kohupiim(mitte lahja) ja pähklid on iseenesest õige suund. Samuti proovi avokaadot ja külmpressitud oliiviõli salatitele lisada.

Edited by htilga

Nii kurja tooniga kohe...

Aga minu söök koosnebki kanas, kalast, kohupiimast/kodujuustust ning köögi-ja puuviljadest, vahel ka pähklid. Mis on ka mu toitumiskavas. Sellest kinnipidamine ongi probleem. Eelnevalt püüdsingi selgusele saada, et miks ma ei suuda "rämpsule" ei öelda. Osaliselt kindasti, sest olen nõrga iseloomuga, aga ÄKKI peitub selles mõni teine aspekt kah. Ma nimelt ei naudi, kui seda söön - lihtsalt tahan:D Olen mõelnud, et äkki jääb mul energiast puudu. Sest toitumiskava lasin koostada enne, kui hakkasin 5 korda nädalas trenni tegema. Ma teen korralikult trenni. Nagu eelpool mainitud olen naisterahavas ja kahjuks/õnneks mesomorfse kehatüübiga. Mulle ei meelid mu suured reielihased ja laiad musklis käevarred. Naisterahvas peab ikka habras olema:D

Rasva ma tõesti ei kasuta oma söögis. St peale kodujuustu ja lahja kohupiima ning pähklite ei sisalda mu toit eriti rohkem toitained milles on rasva.

Kas peaksin SIIISki hakkama hommikust sööma, isegi kui ma ei suuuuuda. Ning päeva lõpuks olen rohkem söönud, kui nendel päevadel, kui ma ei söö hommikul.

Rasvade vähesus menüüs võib negatiivselt mõjutada erinevate hormoonide tööd. Ka neid, mis kontrollivad isu ning meele-olu.

Iga päev kala ja pähkleid süües peaks siiski naisterahvale piisav kogus rasvu olemas olema. Kuid kindlasti viska pilt peale kogustele ning arvuta välja. Umbes 1g rasvu iga kehakilo kohta võiks menüüs olla.

Lihaste kartmine on kõige tobedam asi, mida naised teevad, kuna visuaalselt märgatavate lihaste kasvatamine on puhtalt hormonaalselt/geneetliselt naistel suuresti võimatu.

what-women-think-that-happens-when-they-lift-weights.jpg

*** Energiapuudus on reaalne.

Selle asemel, et niivõrd kõvasti trennis rassida, mis ei ole üldse vajalik, peaksidki rohkem tähelepanu menüüle panema ning tegema kindlaks, et see oleks ülesehitatud just selliselt, et tagaks sulle optimaalselt päeva jooksul energiat ning ei tekiks igasuguseid isusid.

Hommikusöök võib sulle rohkem päeva jooksul energiat anda. Ei pruugi, aga võib. Seega ongi oluline katsetada erinevaid lähenemisi, sest mitte ükski treener ei ole võimeline kohe lampi sulle ideaalset kava tegema, kuna inimesed on erinevad.

Lihtsalt veidi täiendasin. :)

Üldiselt mõte õige, sisu veidi vale aga polegi oluline vast. Algajale niivõinaa veidi palju infot. :D

Üleliigsed süsivesikud ega valgud ei lähe praktiliselt ühegi valemiga rasvavarudesse. Liiga eba-effektiivne protsess ning keha seda ei harrasta just tihti.

Üleliigsed süsivesikud ei lähe rasvavarudesse??? Millest inimesed siis ülekaaluliseks saavad? Õhust ja armastusest või?

http://www.livestrong.com/article/374068-how-do-carbohydrates-convert-to-fat/

Üleliigsed süsivesikud ei lähe rasvavarudesse??? Millest inimesed siis ülekaaluliseks saavad? Õhust ja armastusest või?

http://www.livestron...convert-to-fat/

Jälle sina ja sinu x-allikad, mille väärtus on ümmargune null. LOL, sest isegi sinu "artikli" referencid nõustuvad pigem minuga ja selle artikli autor on lihtsalt lammas olnud. :D - http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/ency/article/002469.htm - "Getting too many carbohydrates can lead to an increase in total calories, causing obesity " (Ei mingit juttu süskarite rasvaks muutmisest)

http://www.ncbi.nlm....pubmed/11430771

"

Abstract

The metabolic response to a 150 or 400 g 13C-labelled pasta meal was studied for 8 h following rest or exercise at low or moderate workload (n 6). Following rest, the 400 g meal totally suppressed fat oxidation (v. 14.1 g following the 150 g meal) and a small amount of glucose was converted into fat (4.6 g),"

" These results indicate that: (1) de novo lipogenesis, which plays only a minor role for the disposal of an acute dietary carbohydrate load,"

Et siis puhkavale inimesele söödeti oma 300g süskareid sisse. Rasvaks läks olematu kogus. Olgugi, et tema glükogeenivarud olid enamuses täis ning mingit füüsilist aktiivsust ei eelnenud, mis oleks nõudnud lisa-energiat.

http://www.bodyrecom...-oxidation.html

"Carbohydrate

For carbohydrate, the body’s stores are relatively close to the daily intake. A normal non-carb loaded person may store 300-400 grams of muscle glycogen, another 50 or so of liver glyogen and 10 or so in the bloodstream as free glucose. So let’s say 350-450 grams of carbohydrate as a rough average. On a relatively normal diet of 2700 calories, if a person eats the ‘recommended’ 60% carbs, that’s 400 grams. So about the amount that’s stored in the body already.

For this reason, the body is extremely good at modulating carbohydrate oxidation to carbohydrate intake. Eat more carbs and you burn more carbs (you also store more glycogen); eat less carbs and you burn less carbs (and glycogen levels drop). This occurs for a variety of reasons including changing insulin levels (fructose, for example, since it doesn’t raise insulin, doesn’t increase carbohydrate oxidation) and simple substrate availability. And, as it turns out, fat oxidation is basically inversely related to carbohydrate oxidation.

So when you eat more carbs, you burn more carbs and burn less fat; eat less carbs and you burn less carbs and burn more fat. And don’t jump to the immediate conclusion that lowcarb diets are therefore superior for fat loss because lowcarb diets are also higher in fat intake (generally speaking). You’re burning more fat, but you’re also eating more. But that’s a topic that I’ve not only addressed previously on the site but may look at in more detail in a future article with this piece as background."

http://www.bodyrecom...we-get-fat.html

• Carbs are rarely converted to fat and stored as such
  • When you eat more carbs you burn more carbs and less fat; eat less carbs and you burn less carbs and more fat
  • Protein is basically never going to be converted to fat and stored as such
  • When you eat more protein, you burn more protein (and by extension, less carbs and less fat); eat less protein and you burn less protein (and by extension, more carbs and more fat)
  • Ingested dietary fat is primarily stored, eating more of it doesn’t impact on fat oxidation to a significant degree

• Excess dietary fat is directly stored as fat
  • Excess dietary carbs increases carb oxidation, impairing fat oxidation; more of your daily fat intake is stored as fat
  • Excess dietary protein increases protein oxidation, impairing fat oxidation; more of your daily fat intake is stored as fat

Edited by Archangel

Vasta ühele küsimusele - millest tekib inimestel ülekaal?

Ja tee ise eksperiment - hakka sööma iga päev 70 % süsivesikuid päevasest menüüst ( jäta füüsiline aktiivsus samaks ) ja kuu aja pärast räägime kehakaalust uuesti.

Jälle sina ja sinu x-allikad, mille väärtus on ümmargune null. LOL, sest isegi sinu "artikli" referencid nõustuvad pigem minuga ja selle artikli autor on lihtsalt lammas olnud. :D - http://www.nlm.nih.g...icle/002469.htm - "Getting too many carbohydrates can lead to an increase in total calories, causing obesity " (Ei mingit juttu süskarite rasvaks muutmisest)

"

Abstract

The metabolic response to a 150 or 400 g 13C-labelled pasta meal was studied for 8 h following rest or exercise at low or moderate workload (n 6). Following rest, the 400 g meal totally suppressed fat oxidation (v. 14.1 g following the 150 g meal) and a small amount of glucose was converted into fat (4.6 g),"

" These results indicate that: (1) de novo lipogenesis, which plays only a minor role for the disposal of an acute dietary carbohydrate load,"

Et siis puhkavale inimesele söödeti oma 300g süskareid sisse. Rasvaks läks olematu kogus. Olgugi, et tema glükogeenivarud olid enamuses täis ning mingit füüsilist aktiivsust ei eelnenud, mis oleks nõudnud lisa-energiat.

http://www.bodyrecom...-oxidation.html

"Carbohydrate

For carbohydrate, the body’s stores are relatively close to the daily intake. A normal non-carb loaded person may store 300-400 grams of muscle glycogen, another 50 or so of liver glyogen and 10 or so in the bloodstream as free glucose. So let’s say 350-450 grams of carbohydrate as a rough average. On a relatively normal diet of 2700 calories, if a person eats the ‘recommended’ 60% carbs, that’s 400 grams. So about the amount that’s stored in the body already.

For this reason, the body is extremely good at modulating carbohydrate oxidation to carbohydrate intake. Eat more carbs and you burn more carbs (you also store more glycogen); eat less carbs and you burn less carbs (and glycogen levels drop). This occurs for a variety of reasons including changing insulin levels (fructose, for example, since it doesn’t raise insulin, doesn’t increase carbohydrate oxidation) and simple substrate availability. And, as it turns out, fat oxidation is basically inversely related to carbohydrate oxidation.

So when you eat more carbs, you burn more carbs and burn less fat; eat less carbs and you burn less carbs and burn more fat. And don’t jump to the immediate conclusion that lowcarb diets are therefore superior for fat loss because lowcarb diets are also higher in fat intake (generally speaking). You’re burning more fat, but you’re also eating more. But that’s a topic that I’ve not only addressed previously on the site but may look at in more detail in a future article with this piece as background."

http://www.bodyrecom...we-get-fat.html

• Carbs are rarely converted to fat and stored as such
  • When you eat more carbs you burn more carbs and less fat; eat less carbs and you burn less carbs and more fat
  • Protein is basically never going to be converted to fat and stored as such
  • When you eat more protein, you burn more protein (and by extension, less carbs and less fat); eat less protein and you burn less protein (and by extension, more carbs and more fat)
  • Ingested dietary fat is primarily stored, eating more of it doesn’t impact on fat oxidation to a significant degree

• Excess dietary fat is directly stored as fat
  • Excess dietary carbs increases carb oxidation, impairing fat oxidation; more of your daily fat intake is stored as fat
  • Excess dietary protein increases protein oxidation, impairing fat oxidation; more of your daily fat intake is stored as fat

Mis see sinu allikas parem on?

Söö rohkem süsivesikuid, siis põletad rohkem süsivesikuid.

Kui glükogeenivarud lihastes ja maksas täis on ja energiakulutus on minimaalne (magades, istudes), mis siis energiast saab?

"

Abstract

Rasvaks läks 4,6 g , kuus on 30 päeva x 4,6 = 138 g ; aastas 12 x 138 = 1,65 kg ; 10 aastat 16,5 kg . Polegi nii vähe. :huh:

Nagu ma aru saan, siis peale seda sööki 8 tundi ei söödud. Samuti ei selgu, kas see oli ainuke toidukord päevas (300 x 4= 1200 kcal), kui palju kaalus katsealune isik (50 kg v 150 kg). Millegi pärast tekivad ainult minul küsimused? :rolleyes:

Vasta ühele küsimusele - millest tekib inimestel ülekaal?

Ja tee ise eksperiment - hakka sööma iga päev 70 % süsivesikuid päevasest menüüst ( jäta füüsiline aktiivsus samaks ) ja kuu aja pärast räägime kehakaalust uuesti.

Tehtud. Ei muutunud midagi. http://www.ncbi.nlm....pubmed/19246357

"Reduced-calorie diets result in clinically meaningful weight loss regardless of which macronutrients they emphasize."

Kui räägime ülekaloraažist siis ilmselgelt mingi kogus rasvadeks salvestub, kuid see kogus ei saa olema märkimisväärne. Eelkõige tuleb rasva-lisa siiski rasvade tarbimisest ning süsivesikute liigne tarbimine panustab pigem rasva põletamise vähendamisse, mitte niiväga otsesesse salvestamisse.

Teema ei ole ju keeruline. Ülekaaluliste probleem on enamasti mitmeosaline:

Süüakse üleliigselt kaloreid. Üleliigne energia osakaal salvestatakse rasvaden ning seda järgneval viisil:

Süüakse väga palju süsivesikuid - rasvapõletus on pidevalt min. tasemel.

Süüakse väga palju rasvu - ning neist ka enamus kõik salvestatakse.

Kuna kõrge süsivesikute ja kalorite koguse osakaalu tõttu on rasvapõletus pärsitud, siis tähendabki see labaselt seda, et rasvu põletatakse minimaalselt, samas kui salvestatakse kõik sissesöödu.

Kui nüüd kaloraaž allapoole viiakse siis salvestatakse ikka praktiliselt samapalju, kuid hakkab tõusma rasvade põletamise osakaal, kuna tekib energiavajadus.

Kuid võttes näiteks ekstreemses näited, kus kogu kaloraaž on näiteks süskarid siis ilmselgelt salvestatakse suur osa rasvadeks. Kuid minu Originaalne väide oli see, et tavapärastes olukordades, mis enamikel inimestel ette võib tulla, ei salvestata süsivesikuid praktiliselt üldse rasvadeks.

Ei ole ju normaalne olukord, kus inimene tarbib näiteks kogu kaloraaži süskaritest. Või, et tarbib näiteks. 70% süskareid ning 30% valku ning sedagi +1000kcal üle normi.

:P

Mis see sinu allikas parem on?

Söö rohkem süsivesikuid, siis põletad rohkem süsivesikuid.

Kui glükogeenivarud lihastes ja maksas täis on ja energiakulutus on minimaalne (magades, istudes), mis siis energiast saab?

Esiteks teaduslikud uuringud ning teiseks on Lyle McDonald vägagi tuntud ekspert. Sinu artikkel oli täis faktivigu, ainukesed viited olid ka hoopis teistsuguse sisuga, kui oma artiklis välja tõi. Milleks viiteid tuua, kui neid ei kasutata ning omaloomingut puhtalt tehakse. :P

Rasvaks läks 4,6 g , kuus on 30 päeva x 4,6 = 138 g ; aastas 12 x 138 = 1,65 kg ; 10 aastat 16,5 kg . Polegi nii vähe. :huh:

Nagu ma aru saan, siis peale seda sööki 8 tundi ei söödud. Samuti ei selgu, kas see oli ainuke toidukord päevas (300 x 4= 1200 kcal), kui palju kaalus katsealune isik (50 kg v 150 kg). Millegi pärast tekivad ainult minul küsimused? :rolleyes:

Jah. Kuid akuutne rasvade salvestamine on suhteliselt ebaoluline niivõinaa.

Ehk sa üritad tekitada probleemi millestki, mida juhtub:

A ) üliharva

B ) ei omagi üldjuhul mingit praktilist tähtsust

Kui uuringu kohta küsimusi, siis loe täismahus teksti.

http://www.nejm.org/...6/NEJMoa0804748

post-7558-0-48164800-1322602642.jpg

Esiteks teaduslikud uuringud ning teiseks on Lyle McDonald vägagi tuntud ekspert.

Rotter on ka väga tuntud ekspert ^_^

tumblr_lg7ujwSKLa1qafrh6.png

Edited by gmaster

Tehtud. Ei muutunud midagi. http://www.ncbi.nlm....pubmed/19246357

"Reduced-calorie diets result in clinically meaningful weight loss regardless of which macronutrients they emphasize."

Kui räägime ülekaloraažist siis ilmselgelt mingi kogus rasvadeks salvestub, kuid see kogus ei saa olema märkimisväärne. Eelkõige tuleb rasva-lisa siiski rasvade tarbimisest ning süsivesikute liigne tarbimine panustab pigem rasva põletamise vähendamisse, mitte niiväga otsesesse salvestamisse.

Teema ei ole ju keeruline. Ülekaaluliste probleem on enamasti mitmeosaline:

Süüakse üleliigselt kaloreid. Üleliigne energia osakaal salvestatakse rasvaden ning seda järgneval viisil:

Süüakse väga palju süsivesikuid - rasvapõletus on pidevalt min. tasemel.

Süüakse väga palju rasvu - ning neist ka enamus kõik salvestatakse.

Kuna kõrge süsivesikute ja kalorite koguse osakaalu tõttu on rasvapõletus pärsitud, siis tähendabki see labaselt seda, et rasvu põletatakse minimaalselt, samas kui salvestatakse kõik sissesöödu.

Kui nüüd kaloraaž allapoole viiakse siis salvestatakse ikka praktiliselt samapalju, kuid hakkab tõusma rasvade põletamise osakaal, kuna tekib energiavajadus.

Kuid võttes näiteks ekstreemses näited, kus kogu kaloraaž on näiteks süskarid siis ilmselgelt salvestatakse suur osa rasvadeks. Kuid minu Originaalne väide oli see, et tavapärastes olukordades, mis enamikel inimestel ette võib tulla, ei salvestata süsivesikuid praktiliselt üldse rasvadeks.

Ei ole ju normaalne olukord, kus inimene tarbib näiteks kogu kaloraaži süskaritest. Või, et tarbib näiteks. 70% süskareid ning 30% valku ning sedagi +1000kcal üle normi.

:P

Esiteks teaduslikud uuringud ning teiseks on Lyle McDonald vägagi tuntud ekspert. Sinu artikkel oli täis faktivigu, ainukesed viited olid ka hoopis teistsuguse sisuga, kui oma artiklis välja tõi. Milleks viiteid tuua, kui neid ei kasutata ning omaloomingut puhtalt tehakse. :P

Jah. Kuid akuutne rasvade salvestamine on suhteliselt ebaoluline niivõinaa.

Ehk sa üritad tekitada probleemi millestki, mida juhtub:

A ) üliharva

B ) ei omagi üldjuhul mingit praktilist tähtsust

Kui uuringu kohta küsimusi, siis loe täismahus teksti.

http://www.nejm.org/...6/NEJMoa0804748

Eelmise PubMed artikli kohta veel niipalju, et organism on suuteline salvestama lihastesse ja maksa ka tavapärasemast suurema koguse glükogeeni, mida kasutatakse pärast füüsilisel tööl või treeningul. Aga kui aktiivset füüsilist tööd ei järgne? Seda kasutavad paljude alade sportlased enne võistlusi glükogeenivarude laadimiseks. See oli ühekordne söömine, aga kui 3 x päevas süüa ja pikema aja jooksul?

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.