Jump to content
Alexander Andrusenko

Reval-Sport POWERLIFTING TEAM: Kaido Leesmann surus lamades 320kg !

Recommended Posts

Rebeccast veel niipalju, et tegemist on väga heasüdamliku tüdrukuga!

Aga jah, igasugustele käsklustele, varustusele ja reeglitele ta väga ei allu. Tal pole neid lihtsalt siiamaani väga vaja läinud.

Selline iseseisev tüdruk tundub!

Kirjutan ka oma lühikese kokkuvõtte EMV-st, mille võin enda jaoks küll suhteliselt ebaõnnestunuks lugeda tulemuse poolest, aga emotsionaalselt vist oligi seda hetkel kõige rohkem tarvis.

Alustaks kükist, kang oli soojendusel kerge, aga enesetunne oli kuidagi uimane ja loid, ei teagi millest see tingitud oli, kas sellest, et keha pole harjunud pühapäeval pingutama vms. Igaljuhul võib öelda, et tehniliselt ma sellel päeval ennast korralikult paika ei saanudki, juba soojendusel jäin alla minekuga aeglaseks ja sama viga kordus ka kõigi võistluskatsete puhul tegelikult.

Esimene katse 375 oli kerge ja sain selle 2:1 kirja, teine katse 395 ja kuna kiiresti alla ei julgenud minna, siis pidurdasin ennast kinni ja katse jäi kõrgeks, sama võib öelda ka viimase katse 400 kohta, kuigi läksin natuke sügavamale, siis ikkagi mitte piisavalt, et katse õnnestunuks lugeda. Kui positiivset otsida, siis kõik katsed tõusin vähemalt ära.

Surumine: See on terve selle kevade väike murelaps olnud, trennis pole midagi suurt välja tulnud, välja arvatud viimane trenn, aga ega sealgi midagi ilusat ei olnud. Seega olingi võistlustel küllaltki sellise tundega, et ei tea mis saab. Õnneks läks soojendus kenasti ja algraskus 275 tundus väga kerge enda jaoks. Teine katse 285, sellega oli juba väga korralik võitlus, kuid õnneks suutsin selle siiski enda kasuks pöörata, videot vaadates võib öelda, et väga kehva katse just tehniliselt. Viimaseks katseks 290, see katse tuli küll tehniliselt kõige paremini välja, aga eelmise katse pingutus oli väga suure osa energiat ära võtnud ja kahjuks katse ebaõnnestus.

Jõutõmme: Soojendus oli alguses raske, aga mida edasi, seda kergemaks kang läks. Algraskus 325, läksin natuke lohakalt tõmbama, ei keskendunud piisavalt ja võtsin kangist kehvasti kinni ja poole tõmbe pealt ta mul käest läinud oligi. Teine katse samal raskusel õnnestus kenasti ja tunne oli hea. Viimaseks katseks 342,5, millega oleks ühtlasi teinud nii uue jõutõmbe kui kogusumma rekordi. Tõmbasin selle ülesse ära, aga jällegi oli haare see, mis koos alla käsklusega järgi andis kahjuks katse just kangi kukutamise tõttu ebaõnnestus.

Võib öelda, et just küki ja jõutõmbe kolmandad katsed olid need, mis tekitasid sellist sportlikuviha, mida ammu pole tundnud. Hetkel ongi selge siht, et tuleb tööd teha ja tegelikult on need kõik tehtavad raskused, mitte midagi ulmet.

Lähenevatest võistlustest rääkides, siis 3-s mai on EMV lamades surumises ja 11 mai EM, viimane on veel hetkel natuke lahtine, aga soov ennast just EMil realiseerida on kindel.

Tahaks tänada oma toetajaid, Fitness.ee-d, Reval-Sporti, Reval-Sport powerlifting teami, perekonda ja sõpru.

Loodame, et Siim laseb nüüd lähajal looma välja!!

Üks Team'i liige tegi mul täna tuju nii heaks, küsis: kust ma selle Rebecca Revali team'i leidsin :D

Vastus on mudugi youtube'st.

• Upvote 1

Tegus nädalavahetus Tartus

Nagu pealkirjast välja võib lugeda, veetsin nv Tartus korraliku möllu keskel :D

Laupäeva hommik algas igatahes vara. Nimelt kell 10 olin koos jõutõstmissõbrannadega TÜASKis korralikku ÜKEt tegemas Anu juhendamisel. Alustasime harjutustega tõketel, siis tegime topispalliga igasuguseid viskeid ning lõpuks matil kõhtu ja selga. Oli jälle mõnus vaheldus kangitrennile.

Väike videokokkuvõtte ka (ega keegi teine nalja ei tee kui ise :D )

Peale trenni sättisime end saali LEKV-d vaatama, mis oli vägev show. Korraldajad olid kõvasti vaeva näinud, kiitus neile!

Ka osalejate tase oli väga kõrge. Eriti meeldis mulle algajate bikiinide kategooria. Kõik tüdrukud nägid väga ilusad ja vormis välja.

Annan enda tegemistest ka natuke märku :)

Viimased kolm nädalat olen pea kõik oma käigud teinud jalgrattaga. Põhiline marsruut on kodu-töö-trenn-kodu. Tänu jalgrattaga sõitmisele hoian päris palju väärtuslikku aega kokku :D

See nädal olen ka hommikuti teinud 20km tiire. Äratus kell 6.45; ratta selga 7.00 ja kodus tagasi 8.00 :D Nii vara hommikul on ikka väga luks trenni teha: pole väga autosid ning kergliiklusteed ka täiesti tühjad jalutajatest ja muudest tervisesportlastest.

Ilus päiksepaisteline hommik Pirital :)

post-20384-0-58970100-1398282914_thumb.j

Üle-eelmine nädalavahetus olin ka RevalCupil abiks. Algselt pidin olema Fasti letis, aga sain omale veelgi parema "töö". Nimelt sain võistluste ajaks lausa esimesse ritta koha ja arvutasin kohtunike punkte kokku. Täitsa huvitav oli samast kohast kohtunikega võistlust jälgida.

Viimase paari nädalaga olen mingi ime valemiga ka tervelt kolm raamatut läbi lugenud :D Kõik miskipärast ka sportlaste elulood. Teen väikse kokkuvõtte siia ka neist:

• Erika Salumäe. Jääda ellu

post-20384-0-20997400-1398283347_thumb.j

Kergelt pettusin selles raamatus. Oli kuidagi väga pealiskaudne ja midagi väga põnevat teada ei saanud. Rohkete piltide asemel oleks võinud olla pigem huvitavamaid seiku sportlaskarjäärist.

• Total Recall

post-20384-0-83424800-1398283581_thumb.j

Enne teadsin küll, kes Arnold on, aga nüüd sain teada ka, kuidas ta sai selliseks Arnoldiks :D Huvitav oli lugeda ta meenutusi lapsepõlvest, kuidas trenni hakkas tegema ning pääses Ameerikasse elama, kus suutis lisaks kultruristile ja näitlejale olla ka edukas ärimees. Umbes neljandik raamatust kirjeldas ta poliitikukarjääri väga põhjalikult. See aga mulle nii väga huvi ei pakkunud, need lõigud lasin silmadega kiirelt üle. Aga muidu soovitan küll seda lugeda. Kuna raamat oli ka mina-vormis, siis peas kostus lugemise ajal miskipärast tekst Arnoldi häälega :D

• Usain Bolt. Faster than Lightning

post-20384-0-36876900-1398284176_thumb.j

Ei oskagi ise väga seda raamatut kommenteerida :D Oli selline hea kerge lugemine. Lisan parem Amazonist ühe päris täpse kirjelduse:

Most of the 300-odd pages read like this: "Yo, I was feeling seriously awesome and powerful. My body was ripped and chiseled. I was bad, bro. The crowd was cheering me, lifting me up. They only came to see me anyway. I saw my opponent in the next lane but I was chillin' and relaxed. 'No chance bro, this race is mine,' I thought. "I'm going to run outrageously fast and nobody on this earth can beat me cause I'm a legend."

Sul sama lektüür, mis minul hiljuti sai läbi loetud.... :D . Arnoldi raamatu 2/3 olid ka minu jaoks väga huvitavad, see poliitikaosa ei paelunud ka mind eriti. Bolti lugemine oli huvitav - sest tundus, et ta inimsesena ongi selline nalja ja pullivend ja ei mängi seda septsiaalselt staadionil - ühesõnaga hääl ja pilt läheb kokku. ;)

Dokumentaal Boltist on ka päris huvitav. Eriti need treeningu lõigud.

https://www.youtube.com/watch?v=QRkPILPzZAY

Kuigi talle on looduse poolt ülipalju antud, siis selleks, et seda showd teha, mis ta teeb, tuleb tegelikult ikkagi metsikult tööd teha (vahel ka oksendamiseni).

Dokumentaalis ta ütleb ka, et võistlused on lihtne osa ja tegelik töö toimub kulisside taga (mida enamus ei näe), kus tehakse kõik vajalikud imeteod kiiresti jooksmiseks.

Edited by arvts

EMV lamades surumises 2014...

... läks nii nagu läks :D Tegelikult pole hullu midagi, sain ju kaaluklassis 1. ja absoluudis 2. koha. Kõige rohkem on kahju sellest, et ei õnnestunud isiklikku rekordit teha.

Kuna peale märtsis toimunud kolmevõistlust ma ei suutnud end -72kg hoida ja olin veel paar nädalat enne surumist 2kg kaalust üle, siis selle tõttu ka särgitrennid kannatasid. Nädala jooksul 2kg alla võtta enne võistlust ei ole just kõige targem tegu. Mõni kindlasti mõtleb, mis see 2kg siis ära pole, aga no ikka on küll (vähemalt minu puhul) :D

Võistlusest ka:

Kaalus olin ilusasti: 71,55kg. Algraskus 95kg tuli kergelt, teiseks katseks aga ei julgenud väga palju juurde panna ning läks peale 97,5kg. Ka selle surusin ära. Kolmandaks katseks tellisin 101,5kg, mis oleks olnud ka uus Eesti rekord. Selleks aga enam jõudu ei olnud. Igatahes Johanna oli tubli ja absoluutne võit kuulus seekord kindlalt talle :)

Ilusa absoluudi hõbeda ja karikaga

post-20384-0-69535700-1399395325_thumb.j

Naiste absoluudi autasustamine

post-20384-0-87794400-1399395326_thumb.j

Nännipilt :P Fitness.ee-lt ja www.meon.ee-st naistele ka ägedaid iluasju

post-20384-0-05003900-1399395379_thumb.j

Täna aga käisin Fitshopis varusid täiendamas. Nüüd on mõneks ajaks jälle valguvarud olemas. Peale trenni tegin omale ühe pudingu ka, see on ikka nii hea maitsega, palju puudu ei jäänud uue portsjoni tegemisest :D

Seda uut Fasti sheikerit ka kõik selle omanikud kiidavad. Ma ise pole veel jõudnud seda kasutusse võtta, aga varsti on plaanis küll.

post-20384-0-87000800-1399395561_thumb.j

Seda uut Fasti sheikerit ka kõik selle omanikud kiidavad. Ma ise pole veel jõudnud seda kasutusse võtta, aga varsti on plaanis küll.

Oi see on nagu õnnistus taevast. Mugav, mahukas, ilus, kasutajasõbralik :D

Natukene spordijuttu.

1,5 nädalat tagasi Pärnus Eesti MV-l surumises kahjuks tulemust kirja ei saanud. Vorm oli eelnevalt küll hea, aga vigastus ja valuvaigistid võtsid ära teravuse. Ei hullu, õpime sellest ja realiseerime siis vormi loodetavasti 24.05 Taanis MM Openil.

Nädal hiljem kannatas juba mingil määral suruda, kuigi peab ütlema, et kang oli käes ikka raske. Väike video ka sellest, tehtud siis 10.05.

Nädalavahetusel käisin kabet mängimas, Eesti MV 100 ruudulises. Jäin jagama esikohta oma hea sõbraga ja konkurendi Urmo Ilvesega.

Järgmisel päeval oli järelmatsh, mis õnnestus lisapartiidega võita. No vähemalt kabes siis tuleb :D

• Upvote 1

Esmalt tuleb see Woodoo nukk kätte saada ja siis läheb 300 tegema :D

Laupäev paneme algraskuse paika ja järgmine nädal paugutad

Kaua pole olnud midagi kirjutada, kuna tervislikel põhjustel pole suurt trenni teinud.

Alustasin ettevalmistusi EMV lamades surumises märtsi lõpus. Suuri ootusi polnud, pigem fun ja tuua tiimile punkte.

Juba esimene trenn sai surutud 240kg ja iga trenniga liikusin 5kg kaupa edasi. Paar nädalat enne võistlusi sai tehtud 255 kg ja proovitud 260. Viimasel tuli kann 1cm lahti ja lõpus fikseerimine kahtlane. Nii see uus ja huvitav eesmärk tekkis. Ametlikult oli sel hetkel 260 surujaid Eestis vaid 3 meest!

Võistluspäeval oli enesetunne hea, soojendus kerge. Kogemata sai soojendusel isegi RAW 190kg surutud, arvasin, et kangil on 180 :)

Esimene katse 245 sai valitud turvaline raskus, mille surub ära iga ilmaga. Ei saanud kangi korralikult rinnale ja nii ma pingeta selle üles pidin suruma.

Teine katse 252,5 oli kõik hästi.

Kolmandal katsel pidin veidi kaaluma valikuid. Tekkis mõte suruda kindlalt 255 või 257,5 ja kindlustada abs.koht Gunnari ja Kaido järel ( Gunnari löömiseks oli vaja 262,5kg ja Kaido oli algraskusega lihtsalt kaugel ). Õnneks tuli Välk ja Samakamees ning panid mu suruma 260.

Lihtsalt kirjeldamatu tunne oli see 3-0 kirja saada. Siinkohal tänud kogu tiimile ja kaasaelajatele. Tänud ka Paakspuule, kes andis väga hästi kangi kätte, nagu oma poiss oleks seda teinud.

Viimase kahe suure poisi surumised ebaõnnestusid ja nii tuli kingitusena oma kaalus võit ja absoluudis teine koht. Abs. esimene koht jäi ca 1 kilo kaugusel. Lisaks sain esikoha ka tiimide arvestuses, seega kaks tiitlit ja üks teine koht.

Kuna ma oma kahe aasta tagust rekordit parandasin 10 kiloga ja olin nüüd 2 kg kergem, siis tõenäoliselt seetõttu mind ka proovi andma saadeti. Võtan seda kui komplimenti, tunnustust tehtud tööle.

Edasi plaan juunis Saaremaale minna ja seal korralik RAW võistlus ka teha.

Toidulisadest kasutan beetakat, Kre-Alkalyn, multivitamiin, tauriin ja erinevaid valke süsikaga.

Lõppu aga tahan eraldi tänada Kaidot, kelleta poleks ma suutnud pooltki sellest teha. Su kava töötab! ;)

Igal juhul tubli töö Tarmo! Paljud poisid tegid rekordi: sina, Aless, Henry, Karl. Mul on kõigi üle väga hea meel!

"Kava töötab" tavaliselt neil, kes on ise valmis pühenduma. Sa oled hea näide sellest.

Pole just palju neid Eestis kes suruksid 260! Tee oma RAW ka ära ja mine kaalu jälgima B)

Nii, mis toimub?

Trenn käib edasi ja pingutama peab korralikult. Nimelt on plaanis 14. juunil osaleda Stockholmis kolme linna võistlusel ning esindada Tallinna tiimi (juba kolmas kord).

RAW-i jaoks ettevalmistumine on ikka hoopis teistmoodi, aga kohati isegi tundub mõnusam kui varustusega :P

Teisipäev sai tehtud natuke surumist. Videos ka üks seeria surumist pika pausiga (väga hull ja harjumatu niimoodi all pinget hoida)

Eile aga oli väike tähtpäev ning kukkus ette uus vanus :D Veel hilja õhtutundidel lasi uksekella tiimi esindus uhke roosikimbuga. Aitäh teile! Laupäev on Revalis trenni ajal väike aftekas, toon kooki ja värki :P

post-20384-0-06247400-1400135372_thumb.j

(Väike tootepaigutus ka pildil :D)

• Upvote 2

Kirjutan enda tegemistest ka natuke. Võistlus sai läbi, ammune eesmärk (140 Wilksi) täidetud, süda peaaegu rahul. Kuna surumise eestikateks valmistudes on õlad ja küünarnukid hullult valutama hakanud, siis Saaremaal tõenöoliselt ei võistle. Sellest on kahju. Nüüd on plaan selline, et üritan liigesed korda saada ja rasket trenni lähiajal ei tee. Rõhk on siselihastel, rotaatoritel ja aeroobsel trennil. Kava on umbes selline:

E: kerge rind, kerge triitseps, lailihas/ülaselg, rotaatorid, aeroobne.

K: jalg, alaselg, biitseps, ranne, stabiliseerivad lihased, kõht, aeroobne.

R: rind (aga lähiajal ilmselt mitte kangiga surumine, vaid midagi muud või variatsioonid surumisest), triitseps (lähiajal pigem kerge), rotaatorid, võib-olla aeroobne ka.

Lisaks paar korda nädalas pikemad jalutuskäigud.

Kuskile pistan veel kergema õlatrenni ka, tunde järgi. Praegu on olukord selline, et raskelt ei saa teha ühtegi harjutust, kus õlg natukenegi töötab, ja küünarnukid hakkavad ka valutama, kui koormust saavad. Raskemat surumist lähiajal ei tee, vaid alustan kergemalt ja mingite teiste harjutustega. Vaatan, millal päris surumiseni jõuan. See aasta vist enam ühtegi võistlust plaanis ei ole, kui just Record Breakersit ei tule, seega on aega end ravida küll järgmiseks surumise eestikaks.

Kalastusspordist rääkides, siis on selle hooaja eesmärk pääseda spinningu koondisesse. Kuigi see aasta spinningu MMile minna ei plaani, aga top4 tahaks ikka pääseda. Kui 2015. aastal spinningu MM Eestis toimub, siis seal tahaks osaleda küll - selleks ka vaikselt valmistun. Kirbutamises (talvises kalapüügis) olen aasta lõppenud hooaja edetabelis kolmandal kohal ja Paunküla mitmeetapilise karikavõistluse võitsin see aasta ära - absoluutne esikoht nii individuaalselt kui ka meeskondlikult. See õnnestus ilma spetsiaalselt valmistumata, vaid MMiks valmistumise käigus. Üldiselt võin öelda, et kalastusspordi hooaeg on minu jaoks olnud edukas. Edetabeli 3. koht on umbes võrdväärne jõutõstmise absoluudi 3. kohaga aasta edetabelis - konkurents on ka umbes sama nagu jõutõstmises. Tegelikult on edetabelisse isegi raskem pääseda selle pärast, et feilimisvõimalusi on rohkem. Jõutõstmises on nii, et kui sa oled mingi taseme saavutanud ja enam-vähem normaalselt trenni teinud, siis võistlustel teed ikka enam-vähem normaalse tulemuse - kui just nulli ei saa. Kalapüügis on keerulisem selle pärast, et kui sa mingil võistlusel taktikaga natukenegi puusse paned, siis võid oma kõrge taseme juures väga madalale langeda. Ja kui sa paaril võistlusel totaalselt feilid, siis edetabelisse pääseda on juba raske, nii et stabiilsus loeb väga palju. Võistlused on talvel iga nädalavahetus, mõnikord ka laupäev ja pühapäev. Kui paar võistlust vahele jätad, siis on ka kõrgetele kohtadele raske pretendeerida, aga selline on selle ala eripära.

Mul sai nüüd pikk sünnipäevanädal läbi. Sai mitu päeva tähistatud koogikestega. Vast mõneks ajaks on isu täis ka :D

Laupäeval viisin trenni väikse kirju koera, mida tiimikad sõid hea isuga :D

post-20384-0-77848400-1400614986_thumb.j

Sünnipäevaks sain healt sõbrannalt Glorialt vot sellise uhke tordi, mida kaunistasid käsitsi voolitud suhkrulilled. See tort oli lisaks fantastilisele välimusele ka imemaitsev :P. Gloria teiste meistriteostega võite tutvuda ta FB lehel: https://www.facebook.com/gloriamaiuspalad

post-20384-0-59339900-1400614968_thumb.j

Täna trennis oli aga natuke teistsugune päev. Nimelt ei teinud ei kükki, surumist ega tõmmet :D See-eest sai korralikult vatti õlg ja selg.

Peale trenni aga kõige mõnusam osa: valgukoks :P

post-20384-0-48669100-1400614977_thumb.j

Väike tormihoiatus Saarema RAW surumiseks ka Eli poolt. Tegi täna 10 seeriat 2x47,5kg. Videos on esimene seeria, mis paistis neist kümnest ka kõige raskem :)

SK Reval-Sport soetas endale 2 uut kvaliteetset surumispinki. Proovisin ja mõõtsin need ära - väga hea treenida ja võistlusi pidada!

Helari tegi pildid ka:

post-4791-0-49153800-1400756050_thumb.jp

Kadedaks teeb. Meil ei ole ühtegi sellist küljeturvadega pinki.

Ainus pink mis on on ka natuke madalam ja kitsam. Väga raske on võistlustel head tulemust saavutada kui trenni teen teistsugusel pingil.

Asend kohe muutub.

Kui saladus ei ole, kust pingid tellitud ja palju maksid? Äkki saame endale ka soetada.

Niih, täna sain väga konkreetse kirja SA Eesti Antidopingust!

Edited by tarmop

Ja mis seal kirjas oli kui sa juba siia postitasid ?

Ja mis seal kirjas oli kui sa juba siia postitasid ?

Proovist keelduda, tulemust häbeneda/karta polnud põhjust, nagu mõnel staaril :P :P.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.