Jump to content
-TANK-

EI OSKA VALIDA

Recommended Posts

Aga kui vahet pole siis äkki kirjutame valimissedelitele ka nimed ja isikukoodid peale???

Mis sellest siis oleks? Hirmus küll :)

-TANK-: kas sa siis arvad, et tavahääletamise puhul on see 100% anonüümne ja ei ole ühtegi võimalust, kuidas pahatahtlik Valimiskomisjoni liige ei saaks su häält teada? Kui sinu vandenõuteooriat edasi arendada, siis ei tohi usaldada maailmas ühtegi infosüsteemi. Kõike kindlam on ikka juhe seinast tõmmata ja koopas elada.

-TANK-: kas sa siis arvad, et tavahääletamise puhul on see 100% anonüümne ja ei ole ühtegi võimalust, kuidas pahatahtlik Valimiskomisjoni liige ei saaks su häält teada? Kui sinu vandenõuteooriat edasi arendada, siis ei tohi usaldada maailmas ühtegi infosüsteemi. Kõike kindlam on ikka juhe seinast tõmmata ja koopas elada.

Ei ma ei taha seda öelda. Ma pakkusin välja kahe tabeli varianti.

Tavahääletamise puhul ikka ei kujuta ette... mida sa mõtled? DNA test?

Sellegipoolest on tavahääletuse puhul peaaegu võimatu tekitada nimekirja, mida on hea näiteks kellegil kodus kohvi või õlut rüübates läbi kerida.

Edited by -TANK-

Keskse süsteemi turvalisust, ananüümsust jne on võimalik keskselt palju lihtsamalt kontrollida kui seda, mida hunnikutes valimisjaoskondades kastide ääres nugistatakse. Lisaks sellele, et ma ehk miskit tarkvarast tean, siis on mul korra olnud võimalus ka ühes valimiskomisjonis olla. Huvitav kogemus.

Ei osanud valida ja ei valinud. Ei osanud valida seetõttu, et minu arust "võta üks ja viska teist", kõik poliitikud on korrumpeerunud, valetavad ja keerutavad ning on omakasupüüdlikud. Võibolla kohe mitte algul (juhul kui tegu on väga algaja poliitikuga), aga üsna varsti see muutub. Võib tõmmata ka paralleele kulturismiga. Algul võib ju nö. ilma keemiata punnitada ja üritada, aga "tegijaks" ilma kangema kraamita ei saa, seda ka mitte Eesti mastaabis. :)

Ei osanud valida ja ei valinud. Ei osanud valida seetõttu, et minu arust "võta üks ja viska teist", kõik poliitikud on korrumpeerunud, valetavad ja keerutavad ning on omakasupüüdlikud. Võibolla kohe mitte algul (juhul kui tegu on väga algaja poliitikuga), aga üsna varsti see muutub. Võib tõmmata ka paralleele kulturismiga. Algul võib ju nö. ilma keemiata punnitada ja üritada, aga "tegijaks" ilma kangema kraamita ei saa, seda ka mitte Eesti mastaabis. :)

Ma tõmban paralleele 3ndale näitele, kõik inimesed on valelikud ja rahaahend, algul küll töökad ja heatahtlikud, aga küll aeg koha kätte näitab.

Minu arust võiks selle teema juba sulgeda....

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.