Jump to content
kidd

Promix

Recommended Posts

Ise kasutaks vahetult enne magamaminekut, kuna see on kaseiinivalk ja imendub aeglaselt. Peale trenni on sul võimalikult kiiresti vaja toitained kätte saada ja selleks sobiks siiski vadakuvalk (süsivesikutega koos) rohkem.

Võib-olla keegi targem oskab rääkida kaseiini-vadakuvalgu kombineerimisest.

Edited by trewe

Kaseiin + vadak suht ideaalne kombinatsioon. Seepärast on ka katsetes-uuringutes piim (või kakao) nii hea taastumisjook - 80% kaseiin, 20% vadak.

Vadaku "kiirus" on ülehaibitud imo.

Jah, katsetes tõstab vadak kõige rutem vabade aminohapete konsentratsiooni veres.

Jah, katsetes vadaku imendumiskiirus on kõige kiirem.

AGA...

Sellelaadsed katsed tehakse tavaliselt tühja kõhu peale, mitte normaalse päevase toitumise peale.

Seega, oletame, et sa sööd päev läbi normaalselt ja oled nt. 3-4 (või isegi rohkem) tundi enne trenni söönud korralikult kodujuustu. Mis siis juhtub?

Kui sa enne trenni end eriti ei liiguta, siis see aeglane kaseiin vaikselt hakkab imenduma ja täidab vabade aminohapete reservi sinu veres. Trennis hakkad uhama, kataboolsed protsessid käivituvad ning taastumiseks võetakse aminohappeid justnimelt sellest samast vabade aminohapete reservist, mis jooksvalt ikka selle tunde tagasi söödud kaseiini pealt täiendust leiab.

Nüüd PÄRAST trenni on tähtis lihtsalt, et valgu stabiilne pealetulek (NB!) ei lõppeks. Vadak siinkohal on easy come-easy go. Kui saad aga peale hoopis kaseiini, siis see stabiilne protsess sama ühtlaselt ka jätkub.

Seega: vadaku ja kaseiini segamine trennijärgselt = parem kui lihtsalt vadak.

Muide, (tõesti viidet ei oska anda), aga vadak on nii "kiire", et tekitab palju tugevama insuliinreaktsiooni võrreldes teiste valkudega. Seega palju õnne neile, kes vadakut toidukorra asendamiseks (päeva keskel trennivälisel ajal) valgukoktelis kasutavad. NOT.

Edited by jrx

Promix on eelkõige selleks, et tagada Sulle terve öö vältel küllaldane valgusüst. Kui tarbid seda 5-6 ajal õhtul, siis alustab Promix juba imendumist, seda ei jätku kindlasti enam Sinu kehale terveks ööks(arvestades ettenähtud kogusega) ning vastu hommikut on endiselt Su keha ilma toiduta. Seega mina soovitan siiski vahetult enne magamajäämist kasutada Promixi. Aga et saada kaseiini ka pärast trenni, sega vadakuvalk rasvatu piimaga. <_<

Mina olen Promixit kasutanud ka hommikul enne kalale minekut kui on teada, et järvel ei saa pool päeva midagi erilist süüa. Samuti olen Promixit võtnud ka teinekord vahelduseks koos Whey+ või Prode90-ga. Ma olen lisandeid juba nii palju aastaid tarbinud, et kasutan valgulisandeid teinekord täiesti ootamatutes lahendustes ja eesmärk on pigem uinumakippuvat organismi üllatada. Muidu on Promix ikka öine valk ja norematel tegijatel soovitan ikka seda lisandit õhtul tarbida. <_<

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.