Jump to content
Sign in to follow this  
polar

Massi suurendamine

Recommended Posts

Olen 18. aastane, 186cm pikk, aga kaalu kõigub kuskil 60-65 kg ringis, kuigi olen füüsiliselt aktiivne (jooks, jõusaal). Äkki on olemas mingi viis, kuidas massi suurendada, näiteks toitumine?

Olen 18. aastane, 186cm pikk, aga kaalu kõigub kuskil 60-65 kg ringis, kuigi olen füüsiliselt aktiivne (jooks, jõusaal). Äkki on olemas mingi viis, kuidas massi suurendada, näiteks toitumine?

Toitumine ongi põhiline vahend. Kui tahad kaalus juurde võtta (loodetavasti jõutreening on seal kõrval), siis tulebki oma toitumist muuta. Eesmärgiks on päevaga süüa rohkem energiat, kui kulutad ning ideaalis kaal peaks suurenema.

Toidukordi peaks olema 5-6 päevas, sööma iga ca. 2.5-3.5 tunni tagant. Tuleks tarbida kasulikke rasvu, piivsalt valku ning massiperioodil ka parajas koguses süsivesikuid. Valku peaksid tarbima praeguse seisuga umbes 1.5g/kg kohta ehk ca. 100g päevas. Süsivesikud võiks päevasest energiasisaldusest moodustada umbes poole. Head valguallikad on piimatooted (kohupiim, kodujuust), kala, kana, erinevad lihatooted..Rasvadest eelista õlisid (oliivi, kookose), rasvaed kalad, hapukoor, pähklid. Süsivesikutest kindlasti täisteratooted - pudrud, täisteraleivad..Puuviljad..jne jne...Massiperioodil ei pea nii viisakalt sööma, kui dieeditamise ajal. Võib natuke vabamalt asja võtta. Seda nii oma, kui ka teiste kogemusest, kellele olen toitumiskava koostanud.

Edu.

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.