Jump to content
Sign in to follow this  
Jurok

Taavi Koovit EKV 2010 absoluutne võitja

Recommended Posts

Kas kohtunike konsiilium oli EKV sama mis Balt Matšil? Mind huvitab just nende kahe võistluse tulemuste erisused: peaasjalikult see, kas Vaible oli õhtuks vormi kaotanud või Abrossimov teravamaks muutunud, et Andrei õhtul Argo ette platseerus? Igatahes Andreile palju õnne - suured biitsepsid ja rind tõid hea koha!

Balti Matšile pääsesid 3 täpsemini hinnanud kohtunikku, Morozov, Jässi ja Andla kui mu mälu ei valeta.

Abrossimov oli tõesti õhtul parem kui hommikul.

PS! Päris hea kokkuvõte Sul!

Kas kohtunike konsiilium oli EKV sama mis Balt Matšil? Mind huvitab just nende kahe võistluse tulemuste erisused: peaasjalikult see, kas Vaible oli õhtuks vormi kaotanud või Abrossimov teravamaks muutunud, et Andrei õhtul Argo ette platseerus? Igatahes Andreile palju õnne - suured biitsepsid ja rind tõid hea koha!

Taavi võttis võidu ning suured õnnitlused talle! Oli aus mäng, vorm parem ja võit teenitud. Samas, kui Ott vormi teravamaks ajab, võtab ta ikka oma. Aga nagu teame - "oleksid" ei loe midagi.

Janar oli võrreldes Reval Cupiga vormi oluliselt parandanud, kuid timmida oleks seal veel palju. Samas - kui ettevalmistus täkkesse läheb ja meie Rakke koll korralikult ka poseerimise selgeks saab, oleks ta ohtlik kellele tahes. Loodan, et Janar saab võistluse headest tulemustest ainult indu juurde. Temasugune mees peab laval olema.

Juuniorid jätsid hea mulje - tore on näha heal tasemel raskeid juuniore Oksa ja Kostitsõni näol lisandumas. Järelkasv on selgelt olemas. Lisaks olin üllatunud muidu suhteliselt kummaliste käitumismaneeridega (ja ainult positiivses mõttes - šõud on vaja teha!) silma torganud seltsimees Ostroglazovi loomulik potentsiaal - ülipeenike keskkoht, laiad õlad etc. Sealt võib midagi korralikku tulla veel...

Mr. Mesi vorm oli ootuspärane, kuid minu meelest toob ta kulturismi seda, mida paljud kipuvad unustama - sport võib olla ka fun ning alati ei pea normaalsel tasemel asja tegemiseks kogu oma elu ohverdama. Mulle Mesi suhtumine meeldib - pea püsti võtab diplomi vastu, teeb nalja ja on järgmistel võistlustel jälle platsis.

Meie meeste fitnessi esindaja Oleg oli tase omaette. Mees on maailmaklass, selles pole kahtlustki. Loodan väga, et ta spordi juurde jääb.

Kõige suurema ja positiivsema üllatuse tegi aga võistluste organiseerituse hea tase. Asjad toimisid, möödalaskmisi polnud, igal võistlejal õige vabakavamuusika, valgus hea etc. Orgkomiteele suur kummardus. Kui hr. EKFL president veel avaliku esinemise alustalad ka selgeks saaks, ei kokutaks, seosetuid ja lõpetamata lausekatkeid mikrofoni ei ütleks ning kodus enne esinemist reaalselt oma kõnesid harjutaks, oleks asjad juba ideaalilähedased.

Kokkuvõttes - üdini positiivsed emotsioonid!

Korraldajate teami poolt- suur tänu!

Kui vaatajate jaoks oli korraldus perfektne siis on eesmärk saavutatud!

OT konkreetsest teemast, aga...

Selleks, et pretendent võidaks favoriiti, peab pretendent olema ikka PEAJAGU üle.

See on spordis vaatajate hulgas üks levinumaid ja mõttetumaid valearvamusi üldse. Pretendent peab favoriiti võitma. Punkt. See, kas ta on üle ühe mõõdetava grammi, sentimeetri, meetri, sekundi, tuhandiksekundi või tunniga või subjektiivse silmaga hinnatava punkti võrra ei oma mingit tähtsust ja see "subjektiivne silmaga hinnatav punkt" peaks pretendendi-favoriidi vahel kehtima TÄPSELT SAMA MOODI nagu 10. ja 11. koha meeste vahel.

Mis on uskumatu on see, et olen kuulnud, et selline arvamus mõjutab isegi väidetavalt professionaalseid kohtunikke.

Edited by jrx

põhjendust paluks, ka kirbult, pretty please with sugar on top?! ;)

Teravuses on väike vahe sees, eriti jalgades. Ma ei tea, mida üks või teine kohtunik rohkem hindas, aga minu arvates sai just reljeefsus määravaks.

post-414-1271505031.jpg

post-414-1271505036.jpg

post-414-1271505060.jpg

Kõik oli ok ja Taavi vääris võitu - kasvõi eelmise aasta kompensatsiooniks!

Pildi järgi on jah raske hinnata - mehed tunduvad oluliselt udusemad kui oma silmaga lähedalt vaadates ;) Eks see rasvane grimm sööb seda teravust ära ka, kuid kes on kuiv see on kuiv.

Kokkuvõttes oli kõva tööpäev, ei mäletagi kunas sai 4 korda järjest Eesti võistlustel kohustuslike poose läbi teha. ;)

Loodan ,et saalis oli põnev kaasa elada ja minu jaoks on suurim tunnustus see, kui Euroopa meister ütleb, et ta kõrvutaks EKV oma EM tiitliga (nii et ei saa öelda, et EKV ei ole oluline) <_< Seda oli näha ka võid reaktsioonist - sellised hetked teevadki spordi vaadatavaks!

Teravuses on väike vahe sees, eriti jalgades. Ma ei tea, mida üks või teine kohtunik rohkem hindas, aga minu arvates sai just reljeefsus määravaks.

post-414-1271505031.jpg

post-414-1271505036.jpg

post-414-1271505060.jpg

No teravuses oli ikka vahe sees, erit kohapeal vaadates

Kui jagataks medaleid piltide järgi oleks see mingi fotokonkurss. Pildid ei anna seda edasi mis saali paistab. Vahe 1 ja 2 koha vahel oli väike aga võit oli siiski kindel.

Hetke seisuga võib öelda, et Eestis enam kulturiste ei ole. On vaid klassikud. ;) Otile! Orjenteeru ümber saad enne penssi MM i medali ka kätte. <_<

Olenemata tulemustest oli lahe võistlus.

Kui jagataks medaleid piltide järgi oleks see mingi fotokonkurss. Pildid ei anna seda edasi mis saali paistab. Vahe 1 ja 2 koha vahel oli väike aga võit oli siiski kindel.

Hetke seisuga võib öelda, et Eestis enam kulturiste ei ole. On vaid klassikud. <_< Otile! Orjenteeru ümber saad enne penssi MM i medali ka kätte. ;)

Olenemata tulemustest oli lahe võistlus.

Hea soovitus, samas arvan ,et klassikas ei saaks ma midagi ,sest pean sellest lavakaalust maha viskama 13 kilo (pekki seal igajuhul niipalju ei ole, 3 kg vast siis ei jäägi muud üle kui 10 kilo lihaseid ära kaotada). Aga eks aeg teeb oma küll peale 40 need lihasedka vaikselt taanduma hakkavad ja ehk 60 selt ongi soovitud 78 kilo käes...... ;)

Hea soovitus, samas arvan ,et klassikas ei saaks ma midagi ,sest pean sellest lavakaalust maha viskama 13 kilo (pekki seal igajuhul niipalju ei ole, 3 kg vast siis ei jäägi muud üle kui 10 kilo lihaseid ära kaotada). Aga eks aeg teeb oma küll peale 40 need lihasedka vaikselt taanduma hakkavad ja ehk 60 selt ongi soovitud 78 kilo käes...... <_<

Minu vastupidine soovitus oli juba 5 aastat tagasi. Kasvata hoopis lihast juurde ja mine järgmisse kaalu. Nagu k akusagil lugesin, siis oma pikkuse kohta jääb lihast väheseks- seega uuesti soovitus, lihats juurde ja suuremasse kaalu ;)

Minu vastupidine soovitus oli juba 5 aastat tagasi. Kasvata hoopis lihast juurde ja mine järgmisse kaalu. Nagu k akusagil lugesin, siis oma pikkuse kohta jääb lihast väheseks- seega uuesti soovitus, lihats juurde ja suuremasse kaalu ;)

Renku kui see nii lihtne oleks, siis oleksin juba täis 100kg. 100kilo teha ei ole midagi keerulist, kuid teha seda nii ,et säilib ka sama lihaskvaliteet ,mis 88 -89 kilosena, vot see on keeruline. Eks kuskilt maalt tuleb kõigil piir ette, seda enam kui räägime naturaalsest kulturismist. Samas ei ole ma lootust maha matnud, et tulevikus võiks olla vähemalt pressitud - 90 kg st. et oled kuiv 92-93 kilo ja siis korra kaalumiseks tood ennast -90 kg sisse. Enamus selle kati mehi nii toimibki ja sellisel juhul käib jutt juba lisa 3 -4 kilost, mis väljenduks ka visuaalses pildis. Proovin sügiseks uuesti, see eeldab muidugi ,et ei lähe kuni 100 kiloni nagu nüüd läksin - siis ei jõua lihtalt ajaliselt vormi.

Ega seda tõsiselt mõelnudki. Hea näide omastkäest, kogemus. Pm pidin maha lihvima oma 5kg fileed, et klassikas katsetada. No see ei olenud meeldiv igaljuhul. Ilus ka erti.

Ma mõtlesin, et panen ka oma asjatundmatu kommentaari siia.Vaatan neid pilte ja silma hakkab kohe see, et Koovitil olematu säär võrreldes Otiga.Proportsioonid Otil siiski paremad ( kui pilte vaadata ).

Argo

Säär ja jalad tunduvad Otil tõesti massivsemad. Keegi teab mis on Oti ja Taavi täpne kehapikkus?

Säär ja jalad tunduvad Otil tõesti massivsemad. Keegi teab mis on Oti ja Taavi täpne kehapikkus?

O 174

T 180

Colemanil olid ka pea olematud sääred võrreldes mõnega. Nõus sellega, et Oti üldine proportsioon on täispakettlikum nö aga seekord jäi puudu teravusest kuna vastas oli "vanakurat" ise. :D Mõlema mehe kohta veel mõned märkused mida täheldasin, neid nii lähedalt kui kaugelt vaadates. Mõlemad olid pisut alalaetud. Taavi puhul oleks saanud seda kindlasti vabamalt teha kuna vorm oli enne juba ülikuiv. Sel juhul oleks vahe olnud suurem võrdluses kui see oli nüüd. Sama asi ka Oti puhul, tagasihidlik laadimine või vee liigne piiramine. V olla isegi mõlemad korraga kuna üritas kiiremini kui peaks kaalu alla saada. Sellisest seisust ei olegi mõistlik ennast väga julgelt laadida.

Tulemus selline nagu oli kui juba kiire kaalukaotuse teed mindi.

.

Edited by Bonsuna

Bonsunal on õigus ega korraliku laetust ei olnud, seda enam et kartsin seeläbi veel udusemaks minna. Kui tippvormi ei ole, siis on see laadimine üldse üks paras proovikivi, pildi võib ikka korralikult ära rikkuda. Ma oleksin pidanud jätma söögi täpselt nii nagu harjunud olin (st. soola vähendamine ei olnud mõistlik tegu, kuigi ma seda täiesti välja ei võtnud), kuid sealt kipuvad sooned kaduma jääb selline suht lame pilt... Ma ei usu, et see lõpptulemust muutnud oleks, sest kui pekki on peal, siis mängi või ära mängi olulist vahet ei ole. Kuid loodetavasti avaneb juba Lätis teine pilt (seal ei tee mingeid muutusi söön nagu söön ja vaatame mis siis saab) - Kooviti skalpi igaljuhul mitte, sest ta ei võistle..... :D Vähemalt saab ehk banketi koos teha, peale võistlust see ei õnnestunud, sest vägilane läks varajsele unele.... :D

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.