Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Külaline_merlin_*

Trenn(i) lapsega

Recommended Posts

Guest Külaline_merlin_*

Esimene küsimus:

Kuna olen noor ema (mitte vanuseliselt :D, seda juba parajalt, laps on noor mul (6 k.), siis kas on väga imelik, kui soovin jõusaali külastades lapse kaasa võtta. Lihtsalt pole teda kuskile jätta.

Teine küsimus:

Igapäevaselt on palju situtasioone lapsega, kus teda tuleb hoida pikalt kätel, käelihased pidevalt pinge all. Ma tunnen, kuidas see toimib praktikas- käsi jääb lõpuks vääga valuasaks, aga mida ütleb selle kohta teooria- kas see on ka mingine trenn mulle või võib selle liigitada vaid kättväsitavaks tegevuseks ja ei kasva mul sellest mingit musklit ;)

Sellised lihtsalt küsimused siis, kas viitsib keegi kaasa mõelda?

Esimene küsimus:

Kuna olen noor ema (mitte vanuseliselt :D, seda juba parajalt, laps on noor mul (6 k.), siis kas on väga imelik, kui soovin jõusaali külastades lapse kaasa võtta. Lihtsalt pole teda kuskile jätta.

Teine küsimus:

Igapäevaselt on palju situtasioone lapsega, kus teda tuleb hoida pikalt kätel, käelihased pidevalt pinge all. Ma tunnen, kuidas see toimib praktikas- käsi jääb lõpuks vääga valuasaks, aga mida ütleb selle kohta teooria- kas see on ka mingine trenn mulle või võib selle liigitada vaid kättväsitavaks tegevuseks ja ei kasva mul sellest mingit musklit ;)

Arvan küll, et klubil ei saa olla midagi selle vastu, kui sa lapse koos käruga saali tood. Vähemalt mina oma klubis luban seda ja on olnud kordi, kus paar-kolm mammat teevad trenni, kärud kõrval (või siis hällid). Osade lastega (suurematega, sellised paariaastased) tegelevad mul adminnidki - mängivad, joonistavad jne.

Kui lihas on pinges, tuleb teda venitada, muskel sellest nüüd küll mühinal kasvama ei hakka. Ja hoia last mitte vaid ühel käel ja puusa, vaid ka teisel, nõrgemal.

Ei kasva sulle mingeid märgatavaid lihaseid lapse hoidmistest ja kui kasvavadki, siis taanduvad nad jälle algseks peale seda kui last enam kätel ei hoia koguaeg. Ja naisel ei saagi naturaalselt kasvada selliseid suuri lihaseid, mis oleksid koledad, võta see teadmiseks :D

Palu keegi last hoidma trenni ajaks ja kui muud üle ei jää, siis võta trenni kaasa, pane korviga kuskile nurka nt, käid vahepeal vaatamas ja ei juhtu taga seal midagi ju ;)

Esimene küsimus:

Kuna olen noor ema (mitte vanuseliselt ;), seda juba parajalt, laps on noor mul (6 k.), siis kas on väga imelik, kui soovin jõusaali külastades lapse kaasa võtta. Lihtsalt pole teda kuskile jätta.

Teine küsimus:

Muidugi võta laps saali kaasa! Kui ta on veel hällilaps, siis sea trenn näiteks tema päevaseks magamisajaks (saalis on vaikne ja laps saab rahus magada ning ei sega ka teisi treenijaid, kui vahel isegi mõne vääksu juhtub tegema). Kui laps juba aktiivsem aga veel päris ringi ei rooma ega roni, siis võid ta kuskile saali vaiksemasse nurka tekikesele askeldama panna, koos mõne põnevama mänguasjaga. Lapse heaolu muidugi ennekõike - kui lapsel on sealses keskkonnas millegipärast mõni päev ebamugav, saad ju alati trenni lõpetada ja ära minna. Mina isiklikult sain lapsega koos trennis käia päris pikalt, kuni liiga aktiivseks läks ja suurem osa trenniajast tema turvamisele kulus :D .

Ja lihase kasvamise osas on eelkõnelejatel õigus - ei kasva see lihas sul pelgalt lapse süleshoidmisest midagi (või kui, siis tõesti väga natuke), naised peavad ikka väga, väga suurt vaeva nägema, et lihas nähtavalt paisuma hakkaks.... :D Küll aga võiksid oma seljalihaste heaolu nimelt tõesti proovida last hoida vaheldumisi mõlemal käel ja puusal, vastasel juhul on pinged ja "sõlmed" seljalihaste ühes pooles kerged tekkima...

Edu :D !

Kui laps on pisike siis hälliga saab vast ikka kaasa võtta aga ennem tuleks ikkagi luba küsida. Ringi roomava lapsega parem mitte jõusaali minna, kus on nii palju ohte pisikesele.

Kui klubi ikka hoolib oma (püsi)klientidest, siis ei tohiks neil midagi selle vastu olla.

Ma tahaks näha saali, kus ära öeldakse inimesele, et nad ei luba/ei taha. Vot see oleks imelik.

Jõusaali sisekorra eeskirjades võib olla selline punkt, et lapsi ei tohi kaasa võtta, seda pead ise uurima kas on.

Kui ka võib kaasa võtta, siis arvatavasti hästi see talle küll ei mõjuks, eeldusel et seal veel rahavast peale teie on: kangi tugeva kolinaga tugedele panek, plokkseadmete kolksuga alla laskmine jms, suurte raskuste puhul ehk karjatusedki ... kõik inimesed ei treeni vaikselt kui hiired. ;) Nii väikese lapse kaasa võtmine kindlasti EI ole hea mõte. Alati on võimalik selleks tunniks-kaheks lapsehoidja leida...

Edited by Capricorn

Jõusaali sisekorra eeskirjades võib olla selline punkt, et lapsi ei tohi kaasa võtta, seda pead ise uurima kas on.

Kui ka võib kaasa võtta, siis arvatavasti hästi see talle küll ei mõjuks, eeldusel et seal veel rahavast peale teie on: kangi tugeva kolinaga tugedele panek, plokkseadmete kolksuga alla laskmine jms, suurte raskuste puhul ehk karjatusedki ... kõik inimesed ei treeni vaikselt kui hiired. ;) Nii väikese lapse kaasa võtmine kindlasti EI ole hea mõte. Alati on võimalik selleks tunniks-kaheks lapsehoidja leida...

Sul omal lapsi on?

Ikka. Ega muidu ei teakski seisukohta võtta selles küsimuses. ;)

No siis ehk tead ka, et ega need lapsed nüüd nii õrnakesed ei ole. Ja ega sa ometi ei arva, et üks ema paneb oma lapse plokkmasina kõrvale, mida mõni härg paugutab? Ja egas jõusaal pole sepikoda. See, kui keegi pillab hantli või ketta, kuulub olmemüra alla.Kas sa kodu hiilisid kikivarvul, kui laps kodus oli? Ja vaevalt, et mõni ema ka filmides nähtud ja 70-date nn hardcore jõusaali/klubisse oma imikuga läheb ...

Ma küsiksin sult kas oled 6-kuuse lapsega jõusaalis käinud? :D

6-kuune laps ehmatab küll väga kergesti väikeste asjade peale. Juhuslikult mul praegu just on täpselt 6-kuune laps. :D

Kui kang veidi kiirustatult tugedele lasta või keegi ploki liiga kõrgelt hooga alla laseb , siis käib üsna kõva ja terav heli, ma olen näinud kuidas isegi mõni täiskasvanu on seda kuuldes võpatanud kui see tema jaoks ootamatult toimus. Ka softcore ( ;) ) saalides käivad inimesed, kes ühest keskmisest treenijast tunduvalt rohkem lärmi ja müra teevad.

6-kuune laps ehmatab küll väga kergesti väikeste asjade peale. Juhuslikult mul praegu just on täpselt 6-kuune laps. :D

Kui kang veidi kiirustatult tugedele lasta või keegi ploki liiga kõrgelt hooga alla laseb , siis käib üsna kõva ja terav heli, ma olen näinud kuidas isegi mõni täiskasvanu on seda kuuldes võpatanud kui see tema jaoks ootamatult toimus. Ka softcore ( ;) ) saalides käivad inimesed, kes ühest keskmisest treenijast tunduvalt rohkem lärmi ja müra teevad.

Vastan: minu saalis on kõige väiksem laps olnud 3-kuune ning neid on olnud veelgi, kelle iga on alla aasta. Seega on meil kogemus olemas ja reeglina on lapse kaasatoomine vanema vastutusel. Iga klubi ise otsustab, kas lubada või mitte ja meie lubame nende vanemate vastutusel. Kõik! Nii lihtne see ongi, milleks tekitada paanikat?

Mina ise läksin trenni tagasi 10 päeva peale sünitust. Laps hakkas saalis kaasas käima, kui oli umbes kuu aega vana. Loomulikult sõltub palju lapse närvisüsteemist, ja ka saalist (käisin tol ajal Tallinna Arcticus, kus päevasel ajal oli saal praktiliselt tühi ja vaikne). Ja palju sõltub ikkagi emast muidugi ka - kui ikka ei viitsi trenni teha, siis leiab alati põhjendusi sinna mitte minna... :D

Olen kuulnud, et mõned isegi käivad mõnekuuse lapsega aastavahetuse ilutulestikku vaatamas ja mitte lihtsalt kusagilt kaugemalt vaatamas vaid ise seal möllu keskel olles. Mis ma ikka oskan öelda, kahju kui enda heaolu ja mugavuse (mugavam on kaasa võtta, ei pea otsima kes hoiaks) eesmärgil riskitakse lapse ehmatamisega/sokeerimisega vms-ga (ja on üsna suur võimalus, et jõusaalis võib nii juhtuda). Ma pigem annaksin biitsa küljest paar cm ära kui veaksin nii väikest last jõusaali kaasa. ;) Ega ma muidugi mingi keelaja pole, lihtsalt avaldasin oma arvamuse selles küsimuses. :D

Edited by Capricorn

Guest
You are commenting as a guest. If you have an account, please sign in.
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.